IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • У нас има много измамници мажоритари и политици- кой беше казал, че ние отговаряме на рецесията в Европа с ОТКРИВАНЕ НА ЗАВОДИ..ПРЕДИ ТОВА СТАНИШЕВ ПО ВРЕМЕ НА КРИЗАТА ТВЪРДЕШЕ , ЧЕ НЯМА КРИЗА.. то тук само лъжи и глупости..

    Коментар


    • Aми прочети внимателно какво казва..спадат поръчките и проходите..

      Коментар


      • Някой може ли да ми обясни каква е история със Велев и Стара Планина Холдинг. Като гледам финансови отчети дружество добре се представя. Дори пуснаха в сайта си онлайн форма за изплащане на девидент. Може ли някой да сподели какво точно не е на ред с дружество? Или по скоро нещо не е на ред със Велев?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

          Привет Монти,

          По 4 точка;

          ​​​​​Съгласно учебниците, на всеки 10 годишни цикли, икономиката минава през спадове/ кризи, ако мога да се изразя по народному.
          Предвид нестандартните мерки, като отрицателни лихви, наливане /сипване на ликвидност от страна на банките, мисля, че няма да има криза голяма! Може да има лека рецесия, но чак невиждана криза ?! Да няма врачки ?

          По 5 точка;

          Цитирам "Иран е пред война, петролът лети....."
          Иран е от години така, а петролът да "лети", аре по леко !

          По 6 точка;

          Кое е 99 % ясно, че Борисов ще загуби ???!!!
          Аз пък ще кажа , че 100 % е ясно , че ще спечели !!!
          Мразя такива самоуверени прогнози !!!
          Ами аз си спомням по следните кризи през 1929 , 1939 , 1956 ,1965 ,1982 1989 ,2000 ,2008 .....по сериозни
          Ако върви кономиката петрола се качва ,ти предричаш спад... ..
          Не говорим за Борисов а за политиката на Борисов....
          Last edited by Монти; 22.09.2019, 15:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Радвам се че си съгласен....
            досега не бях срещал човек да отрича идващата криза след 2008 г....
            отрича военните и икономически проблемите с иран и китай и великобритания
            съгласието на канонизирането на Борисов....за Вечен унищожител на БГ...
            А може и да напишеш на какво се базират твойте очаквания.....особенно за Липса идваща криза....
            Привет Монти,

            По 4 точка;

            ​​​​​Съгласно учебниците, на всеки 10 годишни цикли, икономиката минава през спадове/ кризи, ако мога да се изразя по народному.
            Предвид нестандартните мерки, като отрицателни лихви, наливане /сипване на ликвидност от страна на банките, мисля, че няма да има криза голяма! Може да има лека рецесия, но чак невиждана криза ?! Да няма врачки ?

            По 5 точка;

            Цитирам "Иран е пред война, петролът лети....."
            Иран е от години така, а петролът да "лети", аре по леко !

            По 6 точка;

            Кое е 99 % ясно, че Борисов ще загуби ???!!!
            Аз пък ще кажа , че 100 % е ясно , че ще спечели !!!
            Мразя такива самоуверени прогнози !!!

            Коментар


            • ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                Простете песимизма ми, но да споделя няколко нюанса:
                1. пуска се политически доклад /анализ на пазара в БГ/, който не казва абсолютно нищо ново освен, че експат са оптимисти и искат още пари във фонда
                2. 5-6 дена след това, някой вкарва пари 400 хил. лв. /очевидно заради диклада, поне така се иска да изглежда/ - може и да е истински инвеститор, разбира се, но веднага следва турболенция
                3. СОФИКС подскача точно в деня на вкарване на парите, странно но по всички позиции от индекса пазарува и то агресивно само посредника на фонда?
                4. Светът е изправен пред най-голямата криза от 11 год, насам, ноооо експат са оптимисти за най-неликвидния и забравен от чужденци пазар! Не, забравен е и от местните институционални пенсионни фондове, които само продават /бърз преглед на портфейлите им от последната 1 год. е достатъчен/
                5. Иран е пред война, петролът лети, а китайците си обират крушите предсрочно от разговорите в САЩ! Нещо не върви очевидно?
                6. Настоящата власт в БГ е пред местни избори, които е 99% ясно, че ще загуби
                Въпрос: готовили са експат ако не се случат смехотворните им предвиждания да прекратят този цирк и да върнат парите на излъганите инвеститори?


                В началото на 2016г. ми беше по лесно, бяхме така залиняли, че трябваше да изпреварим света или той да се срине под нашата принадена тежест (((((щото сме велики)))
                1.
                • Криза в автомобилната индустрия: Подобно на ситуацията в жилищното строителство, по-високите лихви оскъпиха финансирането на автомобилите. В резултат продажбите на автомобили паднаха, което доведе до съкращаване на 310 000 работни места (или една трета) в бранша.
                • - Това би дало отражение, поради факта, че се произвеждат много компоненти у нас, но Бг.- няма дълг там, а работници (което никак не е добре) ! Но ние чакаме откриване на нови р. места в сектора ;- до 20% вероятност. Значи косвенно ще го отнесем!!!
                2. Криза в строитлната индустрия:

                - да му мислят Застроителите и задлъжнелите им клиенти! Тя е една от кукичките на заложените ниски % !

                3, На Другата кукичка не мисля да сме накълвали много, но не е и да нямаме какво да гледаме!
                4. Намам опит, бил съм едва на 31г. и хич не ми дремеше на капата, щото си бях сам чорбаджия и заработвах месечна за три/петдневка през 80-те години: - и в банки не инвестирам, но ползвам разумно да речем!
                • Провал на банката в Континентален Илинойс: През 1984 г. Continental Illinois се превърна в най-голямата банкова фалит в историята на САЩ (до провала на Вашингтон Mutual през 2008 г.). Повишаването на лихвените проценти и б рекламни кредити на Тексас и петрола и природния газ производители Оклахома силно са допринесли за смъртта на банката.
                -но с откриването на Експрес банк ли беше и правото да превалутираме долар-швайц- дм.-имах от всички сп. книжки , но тя тая криза си беше отминала.
                Тк че - живот и Здраве за да пишем и след 2-3 години!!!

                Както не веднъж съм казвал, аз съм неграмотник! Ще се радвам някой по възрастен икономист да сподели преживяното.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                  Стига негативи и плюене кой как играе и защо...хората са единствените които се опитват да съживят мъртвеца наречен бфб...колкото до кризата да ще има все някога но няма да е толкова дълбока...чуждите пари ги няма отдавна на бфб шепата хора които останахме колкото и да се паникюсаме няма да успеем да свалим индекса до нивата от предишният крах...видимо мажоритарите вече се облизват за покупки и една криза ще им дойде прекрасно за покупки на акции-справка Велев купува на 5 лв стара планина...доверие Донев купува...хика...сирма...атера...пиб...цкб...дори Елана АГРО кредит...очаквам прогнозата на експат да се сбъдне и следващите 12м да видим ръст дори по голям от 25%...стискам палци и на БН да ни вкара в чакалнята до края на годината!!успех авантюристи
                  Как само си противоречиш......как само си противоречиш....
                  В миналото колко примера имаше когато обратното не искаше да купува....пример ЕУБГ с причина цената падна под 4 не можело да купува по ниско....от 4.Или тези от цитираните от теб който купуват по 5 бройки в края на сесията.
                  Я да ми кажеш как Софикс фонда се опитва в момента да съживи БФБ с продажбата на излизащи и купуване на влизащи ли.....като намалява на едните който са още в Софикс цената и надува на другите който още не са в Софикс..
                  Борсата е в кома и само едно балансиране от поне 10К в лева по позиция ,маркета изпада в паника....
                  Това че не го усещаш защото не ти се иска не значи че го няма....
                  Велев ще купува и на 4 ако се наложи и на 3 ако му паднат акциите ..
                  Това някой грее ли го...за останалите мажовци същото ..
                  Грее го този който продава че ще излезе на по ниски цени....
                  Няма Купувачи и Няма да има.....
                  На кой му требва Партьор като Донев ,Велев ,Минев и т.н ...
                  На кой му требват дялове от тези хиени ...всички се опариха който се жертваха ..Донев е пример .
                  Интерес може само при смяна на собственост.....но даже и ПФ не искат вече акции от тези компании...
                  А да банките ,некой да проявява интерест към Цеко минев или останалите недорасчета....или към манипулатора Елана .......
                  Ще кажеш Доверие ами според мен ще дойде момент след година ,две когато това ще повлече надоле целия ни маркет...и този момент ще дойде от тази банка и от направи си сам и разни прахове на който пада покупките при криза.

                  https://www.investor.bg/novini/130/a...tichno-289732/
                  Last edited by Монти; 22.09.2019, 10:54.

                  Коментар


                  • Няма по добър ориентир за глобална рецесия от Dow или SP500! При положение че Dow е близо до най високата си историческа стойност, пазарът вижда икономиката да продължава да расте а с нея и индексите по света ще растат! Успех на всикчи бикове!




                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                      Простете песимизма ми, но да споделя няколко нюанса:
                      1. пуска се политически доклад /анализ на пазара в БГ/, който не казва абсолютно нищо ново освен, че експат са оптимисти и искат още пари във фонда
                      2. 5-6 дена след това, някой вкарва пари 400 хил. лв. /очевидно заради диклада, поне така се иска да изглежда/ - може и да е истински инвеститор, разбира се, но веднага следва турболенция
                      3. СОФИКС подскача точно в деня на вкарване на парите, странно но по всички позиции от индекса пазарува и то агресивно само посредника на фонда?
                      4. Светът е изправен пред най-голямата криза от 11 год, насам, ноооо експат са оптимисти за най-неликвидния и забравен от чужденци пазар! Не, забравен е и от местните институционални пенсионни фондове, които само продават /бърз преглед на портфейлите им от последната 1 год. е достатъчен/
                      5. Иран е пред война, петролът лети, а китайците си обират крушите предсрочно от разговорите в САЩ! Нещо не върви очевидно?
                      6. Настоящата власт в БГ е пред местни избори, които е 99% ясно, че ще загуби
                      Въпрос: готовили са експат ако не се случат смехотворните им предвиждания да прекратят този цирк и да върнат парите на излъганите инвеститори?
                      Стига негативи и плюене кой как играе и защо...хората са единствените които се опитват да съживят мъртвеца наречен бфб...колкото до кризата да ще има все някога но няма да е толкова дълбока...чуждите пари ги няма отдавна на бфб шепата хора които останахме колкото и да се паникюсаме няма да успеем да свалим индекса до нивата от предишният крах...видимо мажоритарите вече се облизват за покупки и една криза ще им дойде прекрасно за покупки на акции-справка Велев купува на 5 лв стара планина...доверие Донев купува...хика...сирма...атера...пиб...цкб...дори Елана АГРО кредит...очаквам прогнозата на експат да се сбъдне и следващите 12м да видим ръст дори по голям от 25%...стискам палци и на БН да ни вкара в чакалнята до края на годината!!успех авантюристи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                        По 4,5 и 6 точка не съм съгласен с теб !
                        Радвам се че си съгласен....
                        досега не бях срещал човек да отрича идващата криза след 2008 г....
                        отрича военните и икономически проблемите с иран и китай и великобритания
                        съгласието на канонизирането на Борисов....за Вечен унищожител на БГ...
                        А може и да напишеш на какво се базират твойте очаквания.....особенно за Липса идваща криза....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                          Простете песимизма ми, но да споделя няколко нюанса:
                          1. пуска се политически доклад /анализ на пазара в БГ/, който не казва абсолютно нищо ново освен, че експат са оптимисти и искат още пари във фонда
                          2. 5-6 дена след това, някой вкарва пари 400 хил. лв. /очевидно заради диклада, поне така се иска да изглежда/ - може и да е истински инвеститор, разбира се, но веднага следва турболенция
                          3. СОФИКС подскача точно в деня на вкарване на парите, странно но по всички позиции от индекса пазарува и то агресивно само посредника на фонда?
                          4. Светът е изправен пред най-голямата криза от 11 год, насам, ноооо експат са оптимисти за най-неликвидния и забравен от чужденци пазар! Не, забравен е и от местните институционални пенсионни фондове, които само продават /бърз преглед на портфейлите им от последната 1 год. е достатъчен/
                          5. Иран е пред война, петролът лети, а китайците си обират крушите предсрочно от разговорите в САЩ! Нещо не върви очевидно?
                          6. Настоящата власт в БГ е пред местни избори, които е 99% ясно, че ще загуби
                          Въпрос: готовили са експат ако не се случат смехотворните им предвиждания да прекратят този цирк и да върнат парите на излъганите инвеститори?
                          По 4,5 и 6 точка не съм съгласен с теб !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                            Простете песимизма ми, но да споделя няколко нюанса:
                            1. пуска се политически доклад /анализ на пазара в БГ/, който не казва абсолютно нищо ново освен, че експат са оптимисти и искат още пари във фонда
                            2. 5-6 дена след това, някой вкарва пари 400 хил. лв. /очевидно заради диклада, поне така се иска да изглежда/ - може и да е истински инвеститор, разбира се, но веднага следва турболенция
                            3. СОФИКС подскача точно в деня на вкарване на парите, странно но по всички позиции от индекса пазарува и то агресивно само посредника на фонда?
                            4. Светът е изправен пред най-голямата криза от 11 год, насам, ноооо експат са оптимисти за най-неликвидния и забравен от чужденци пазар! Не, забравен е и от местните институционални пенсионни фондове, които само продават /бърз преглед на портфейлите им от последната 1 год. е достатъчен/
                            5. Иран е пред война, петролът лети, а китайците си обират крушите предсрочно от разговорите в САЩ! Нещо не върви очевидно?
                            6. Настоящата власт в БГ е пред местни избори, които е 99% ясно, че ще загуби
                            Въпрос: готовили са експат ако не се случат смехотворните им предвиждания да прекратят този цирк и да върнат парите на излъганите инвеститори?
                            Просто се надяват да има едно последно помпене ,преди беше след гроздобера
                            След това се надяват КФН, да одобри и шорта на Софикс и тогава ще стане интересно
                            Общо взето предстои интересен октомври

                            Коментар


                            • Простете песимизма ми, но да споделя няколко нюанса:
                              1. пуска се политически доклад /анализ на пазара в БГ/, който не казва абсолютно нищо ново освен, че експат са оптимисти и искат още пари във фонда
                              2. 5-6 дена след това, някой вкарва пари 400 хил. лв. /очевидно заради диклада, поне така се иска да изглежда/ - може и да е истински инвеститор, разбира се, но веднага следва турболенция
                              3. СОФИКС подскача точно в деня на вкарване на парите, странно но по всички позиции от индекса пазарува и то агресивно само посредника на фонда?
                              4. Светът е изправен пред най-голямата криза от 11 год, насам, ноооо експат са оптимисти за най-неликвидния и забравен от чужденци пазар! Не, забравен е и от местните институционални пенсионни фондове, които само продават /бърз преглед на портфейлите им от последната 1 год. е достатъчен/
                              5. Иран е пред война, петролът лети, а китайците си обират крушите предсрочно от разговорите в САЩ! Нещо не върви очевидно?
                              6. Настоящата власт в БГ е пред местни избори, които е 99% ясно, че ще загуби
                              Въпрос: готовили са експат ако не се случат смехотворните им предвиждания да прекратят този цирк и да върнат парите на излъганите инвеститори?
                              IM d best

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                                Засега каквито и дялове да се записват, надеждите за самосбъдващо се пророчество остават само добри пожелания. Албена и Монбат бяха заредени вчера и днес, там флуктуации не се очертават. Няколко други позиции също бяха събрани, но единственият ефект от цялата галимация засега е засиленият трафик във форума на Инвестор Импресиите са повече, дано да продавате реклама pay-per-impression, а не pay-per-click

                                Шегата на страна (и он-топик), ако фондът купува само спазарени пакети, ефектът ще е точно нулев. Кешът в продавача изобщо не е задължително да се върне на БФБ.

                                Иначе похвала за пазарното овървю, дано се намерят нови инвеститори да харесат нашия "измит" след аналзиа Черен Петър.

                                Без препоръки, но след "пазарното овървю" , -дърпаме завесата и ВОАЛА - пазара е открит за света!

                                Коментар

                                Working...
                                X