IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение
    Ник Василев заслужава адмирации...един от малкото, които се опитват да раздвижат пазара....ако сме честни, трябва да му го признаем!!!
    Мога само да му пожелая да е по-активен!
    Никой не отрича това което прави и е направил. Въпроса е, че не се сбъдват прогнозите и желанието фонда да порасне и стане видим и в чужбина. Явно само това не е достатъчно. Основния проблем си остава борсата и компаниите които са листнати там, както очевидно и нежеланието на чужди инвеститори, а и не само чужди да инвестират в България.

    Коментар


    • Ник Василев заслужава адмирации...един от малкото, които се опитват да раздвижат пазара....ако сме честни, трябва да му го признаем!!!
      Мога само да му пожелая да е по-активен!

      Коментар


      • Колко врътки при Софикс промените имаше само, те така ли се търсят инвеститори?

        Коментар


        • Когато фундамента се базира на лъжа, измама, залъгалки - резултата е ясен.

          Коментар


          • Пишеха, биеха се в гърдите, иновативни, нови фондове, поинери. Сега никакви ги няма. Покрили се като мишки.
            Това е оценката на инвеститора за тийм лузърите от Експат. Give me my money and go to hell.

            Коментар


            • Хари Потър, къде си?

              Коментар


              • А дали някой знае какви са таксите от подобна сделка ?
                Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Ама те с пакетите акции си влезнаха тук и срещу тях получиха дялове от фонда. Така, че сега им ги връщат обратно. Едва ли фондовете придобиват нещо по различно от това с което са влезнали.
                  Всъщност малко по различно е ,влезнаха с 1-2 милки кеш плюс кошница от позиции които имаха в портфейлите.Сега им дават на изпроводяк към 50хил лева кеш(ако правилно съм сметнал) плюс кошница от всички настоящи софиксови акции в съответното си тегло към момента

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Ама те с пакетите акции си влезнаха тук и срещу тях получиха дялове от фонда. Така, че сега им ги връщат обратно. Едва ли фондовете придобиват нещо по различно от това с което са влезнали.

                    Днес нямат обявена примерна кошница , а и Николайчо не влиза в темата!
                    Изглежда да му се е препи...дрямало

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
                      Хрумна ми идея, че е възможно тази схема да е планирана от инвеститора още при влизането.

                      Ако наистина са влезли на 1.07, а сега илизат на 0,9Х (не знам точната цена), ще реализират загуба около 10-15%, но пък ще придобият готови пакети, на дружества включени в Софикс, които ако бяха закупили от борсата оскъпяването щеше да е доста по-високо.
                      Ама те с пакетите акции си влезнаха тук и срещу тях получиха дялове от фонда. Така, че сега им ги връщат обратно. Едва ли фондовете придобиват нещо по различно от това с което са влезнали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
                        Хрумна ми идея, че е възможно тази схема да е планирана от инвеститора още при влизането.

                        Ако наистина са влезли на 1.07, а сега илизат на 0,9Х (не знам точната цена), ще реализират загуба около 10-15%, но пък ще придобият готови пакети, на дружества включени в Софикс, които ако бяха закупили от борсата оскъпяването щеше да е доста по-високо.
                        На 0,94 ,прави ми впечатление че паричните средства са много малко около 2 % а се говореше за 15%...
                        Предполагам че ПФ ще откаже акциите който не иска.....в най добрия случай ще направи фонда дисбаланс....

                        Коментар


                        • "Късия" фонд трябва да заеме акации от някой, срещу лихва, но няма право от "Дългия". Пенциите имат акции, но не знам дали имат право да ги залагат. Освен да направят врътка с тези които са в Експат- пенциите ще си вземат някаква лихва за периода (ще платят скъсявщите за дяволъка си) Накрая Експат ще купят обратно акциите и ще се направи обратната врътка...

                          Коментар


                          • Хрумна ми идея, че е възможно тази схема да е планирана от инвеститора още при влизането.

                            Ако наистина са влезли на 1.07, а сега илизат на 0,9Х (не знам точната цена), ще реализират загуба около 10-15%, но пък ще придобият готови пакети, на дружества включени в Софикс, които ако бяха закупили от борсата оскъпяването щеше да е доста по-високо.
                            www.investor.bg

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                              Би било полезно да се знае кой е фонда, който взима акции за 5.8 мил. лева .. и защо го прави разбира се
                              Защо ти е да знаеш....Доверие е...
                              Единственото което може да те интересува е че има поне 10% загуба от тази далавера .....защото се включиха на 1,07 дела.... а колко ще имат останалите това е въпроса....

                              Коментар


                              • Би било полезно да се знае кой е фонда, който взима акции за 5.8 мил. лева .. и защо го прави разбира се
                                Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

                                Коментар

                                Working...
                                X