IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

    Абсолютно съм съгласен. Не е случайно това, че борсата ни се е развивала най-добре точно по времето когато НДСВ бяха фактор в управлението. Казвал съм го и друг път и пак ще припомня една случка от май или юни 2001 г. преди изборите. Имаше ТВ дебат на икономическите екипи на СДС, БСП и НДСВ. Та на този дебат Василев (в свой стил) извади една графика на индекса SOFIX, която по спомен бе почти хоризонтална, дори на лек минус, ако не греша, може да се провери. Муравей изобщо не се трогна от графиката. Изглеждаше като човек който за пръв път чува, че има такова “животно” - българска фондова борса. Василев и Велчев се ангажираха развитието на БФБ да е приоритет за НДСВ и удържаха на обещанието си. Това няма да го забравя никога.
    Борсата балонизира и формира връх точно в годината на приемането ни в европейския съюз. Което съвпадна и с върхът на въшните пазари и и имотния балон на глобално ниво и края на един цикъл на раширение на западната цивилизация. Всъщност присъдиняването на страни от периферията като България и Румъния може да се тълкува като сигнал за формиране на връх. Като този връх 2007 още не може да бъде пробит от много европейски пазари и както и от повечето пазари на глобално ниво. Така че БФБ е не е изключение.
    Last edited by Todor Sabev; 08.01.2020, 22:24.

    Коментар


    • ей, аз съм отскоро тук, ама ме е яд като старите кучета говорят глупости. Колко пъти съм искал някакъв коментар от "никитата" за това какво направиха във Франкфурт и Лондон, НЯКАКЪВ! но мълчат като ..... Ами да кажат поне, абе мислихме друго, но не стана. Ни гъг, ни стон! Ами аз ако съм баничар и отворя баничарница и не мога да продам и една баничка ще кажите ли че съм върхът?

      Коментар


      • Тук съм напълно съгласен с Вас..Това бяха едни грамотни хора, които знаеха , можеха и много допринесоха за БФБ..Жалко , че сега сме в другата крайност и засега няма големи изгледи за подобрения..Винаги съм казвал, че модерната икономическа политика трябва да е свързана с борсата и да има реформи и инвестиционна програма..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение
          За поред път казвам, че Ник Василев е единственият, който не мрънка, а прави нещо за този пазар. Плюйте го кокото искате, но продължавам да инвестирам на БФБ, като знам, че хора като него се опитват да промотират нашия пазар тук и навън, въпреки солидния хейт!!!
          Абсолютно съм съгласен. Не е случайно това, че борсата ни се е развивала най-добре точно по времето когато НДСВ бяха фактор в управлението. Казвал съм го и друг път и пак ще припомня една случка от май или юни 2001 г. преди изборите. Имаше ТВ дебат на икономическите екипи на СДС, БСП и НДСВ. Та на този дебат Василев (в свой стил) извади една графика на индекса SOFIX, която по спомен бе почти хоризонтална, дори на лек минус, ако не греша, може да се провери. Муравей изобщо не се трогна от графиката. Изглеждаше като човек който за пръв път чува, че има такова “животно” - българска фондова борса. Василев и Велчев се ангажираха развитието на БФБ да е приоритет за НДСВ и удържаха на обещанието си. Това няма да го забравя никога.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            През последните три седмици чуждестранни инвеститори вложиха общо 6.1 млн. лв. в ETF-ите на Експат, сред които в индексния фонд за България 2.5 млн. лв., за Румъния 2.5 млн. лв., за Чехия 500 х. лв. и за Унгария 544 х. лв. След тези нови привлечени средства общата капитализация на 11-те индексни борсово търгувани фонда на Експат за Централна и Източна Европа достигна нов връх от 36.5 млн. лв.

            Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF привлече нови 2.5 млн. лв. от чужди институционални инвеститори
            Хмм, опитните чужденци май бързо надушват дъната ..

            Коментар


            • За поред път казвам, че Ник Василев е единственият, който не мрънка, а прави нещо за този пазар. Плюйте го кокото искате, но продължавам да инвестирам на БФБ, като знам, че хора като него се опитват да промотират нашия пазар тук и навън, въпреки солидния хейт!!!

              Коментар


              • През последните три седмици чуждестранни инвеститори вложиха общо 6.1 млн. лв. в ETF-ите на Експат, сред които в индексния фонд за България 2.5 млн. лв., за Румъния 2.5 млн. лв., за Чехия 500 х. лв. и за Унгария 544 х. лв. След тези нови привлечени средства общата капитализация на 11-те индексни борсово търгувани фонда на Експат за Централна и Източна Европа достигна нов връх от 36.5 млн. лв.

                Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF привлече нови 2.5 млн. лв. от чужди институционални инвеститори

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  някой е чакал чертичките да пробият 570?
                  хахахаа
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Поръчки на първичен пазар, получени до 15:00 часа на 07.01.2020

                    Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 2 100 000
                    И от каде ще купят Доверие???

                    няма от каде.....ракетааааа номер 10....
                    да не кажете. Че не съм ви предупредил

                    Коментар


                    • и сега Никито ) може ли да си ги вземе ? от ПФ Доверие пакетно )
                      а дали не са самия ПФ ?
                      Умереният риск винаги печели ! ))))))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Поръчки на първичен пазар, получени до 15:00 часа на 07.01.2020

                        Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 2 100 000
                        някой е чакал чертичките да пробият 570?

                        Коментар


                        • Поръчки на първичен пазар, получени до 15:00 часа на 07.01.2020

                          Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 2 100 000

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                            Здравейте, Монти.
                            Помислете дали "си свършиха изключително зле работата" не е пресилено твърдение.
                            Предлагам да анализирате tracking на ЕТФ-ите на някои големи държави и да видите те доколко следват индекса на 100%. Ние сме анализирали това години наред и смятаме, че българският ни ЕТФ не стои зле. Знаете, че БГ пазар е микро и вече е по-малък от този в Северна Македония.
                            Ние сме доволни от постигнатото следване, защото то е възможно най-доброто в сегашната ситуация.
                            Поздрави, НВ
                            Господин Василев , кой съм аз да ви казвам как да печелите парите си....Аз преди време цитирах как завършиха Софикс фондовете на Амро...с цел да не ги последвате , нещата за мен са много зле там, къде са обещаните 100 милиона къде са 18 и то преди криза.....

                            Както тогава ви дадох няколко съвета за дългите ,сега ви показвам как действат големите на ДАХ и пак им е трудно да не загубят парите на късите...
                            Далече от мажо и вързани ИП....

                            ....https://www.aktiencheck.de/exklusiv/...nnews-10684006

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Експат си свършиха изключително зле работата защото не можаха да доставят качествен продукт. Тяхната задача е да следват индекса а те не успяват. Виж на какви нива на СОФИКС тръгнаха и колко им е НСА в момента. Дори да приемем, че трябва да сравняваме само периода посочен на техният сайт, то отклонението от индекса е отново значително. Лично аз съм доволен от съществуването на фонда, защото изкарах доста пари от повишената ликвидност и волатилност причинена от тях. Благодарен съм им за това. Надявам се да успеят да създадат къс продукт. Ще е много важен поради липсата на реални алтернативи. Там качеството няма да се гледа кой знае колко. Клиентите ако не са доволни да се разходят по другите сергии да скъсяват. Лично за мен късият фонд е много важен в стратегиите ми и със сигурност в даден момент ще го ползвам. Така, че им пожелавам успех и за двата фонда. Евала за смелостта да ги направят.
                              Бфб е една семкаджийница. Каква стратегия за семки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                                Уважаеми участници във форума,
                                ЕТФ-ът ни не е създаден за определен срок, а за много години напред. През тези години ще преживеем възходи и спадове, записвания и тегления. Това прави живота жив и интересен.
                                Поздрави, НВ
                                Жив и интересен за УД, а за инвеститорите "Курав и Сурав"

                                Това бе шега, почне ли да ме избива на смях значи всичко е ОК!

                                Коментар

                                Working...
                                X