IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

    Г-н Василев,
    Така ли се привличат инвеститори, като се разпродават евтино излизащите от Софикс дружества?
    Защо, след като имате цели 6 месеца срок за ребалансиране, побързахте още преди края на 1-вия месец, да продадете 620 000 бр. акции на Еврохолд по 0.80 лв? Само дни след това има изкупувания до 1,20 лв, като около 50 000 бр. акции са изкупени между 1,14 и 1,20 лв.
    Ако мислиш, че цената е евтина, дали би си купил на тази, на която продадоха. Сигурен съм, че ще са готови да ти продадат останалите им акции. :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

      ...

      1) Не спираме с усилията да привличаме нови инвеститори. И днес на Франкфурт има търговия (малка). Имаме нов маркетмейкър в Лондон...
      2) Експат не се занимава с това кой влиза в индекса и излиза от него. Инвестираме според индекса такъв, какъвто е.
      3) По всички позиции имаме своя стратегия и тактика, но няма да ги обсъждаме във форума. Нямаме проблем да ребалансираме по-бавно, не нарушаваме никакви правила.

      Поздрави и успех!
      НВ
      Г-н Василев,
      Така ли се привличат инвеститори, като се разпродават евтино излизащите от Софикс дружества?
      Защо, след като имате цели 6 месеца срок за ребалансиране, побързахте още преди края на 1-вия месец, да продадете 620 000 бр. акции на Еврохолд по 0.80 лв? Само дни след това има изкупувания до 1,20 лв, като около 50 000 бр. акции са изкупени между 1,14 и 1,20 лв.

      Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        И грешите, вече цял месец съм Ви гласувал доверие. Имам 7 дълги позиции на бфб и 1 къса, която от 10на дни дори е с най голяма тежест вече.
        И да, верно гледам цените, но и НСА, иначе не бих изобщо отварял въпрос предвид ниската ликвидност и волатилност на късия фонд.
        Примерно на 9март нса бе 1.15 ( при софикс 475.6), а вчера 1.239 ( при софикс затворил на 423). Ако следваше плътно индекса ( инверсно разбира се) би трябвало да е вчера 1.277. Всеки може си направи калкулацията.
        3% поне на мен ми се струват прекалено за 17 календарни и 13 борсови дни.
        Дано не е тенденция и за напред...то ще си покаже.

        ПС Сори че комуникираме тук вместо в темата на късия, ама нали са ваши ( поздравление за което), а и аз имам и от двата..
        Уважаеми колеги,
        Всеки от вас си избира различна дата и сравнява. Има дати, за които нашите фондове се справят по-добре от индекса. Цифрите, които написах тази седмица във форума, са верни. Правим, каквото можем, както и вие.
        Успех и поздрави, НВ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          И грешите, вече цял месец съм Ви гласувал доверие. Имам 7 дълги позиции на бфб и 1 къса, която от 10на дни дори е с най голяма тежест вече.
          И да, верно гледам цените, но и НСА, иначе не бих изобщо отварял въпрос предвид ниската ликвидност и волатилност на късия фонд.
          Примерно на 9март нса бе 1.15 ( при софикс 475.6), а вчера 1.239 ( при софикс затворил на 423). Ако следваше плътно индекса ( инверсно разбира се) би трябвало да е вчера 1.277. Всеки може си направи калкулацията.
          3% поне на мен ми се струват прекалено за 17 календарни и 13 борсови дни.
          Дано не е тенденция и за напред...то ще си покаже.

          ПС Сори че комуникираме тук вместо в темата на късия, ама нали са ваши ( поздравление за което), а и аз имам и от двата..
          По същият начин силно тръгна и дългия. Въж го къде е сега. Почти съм убеден, че никога повече нама да го видим над .90. Димек остава си под вода докато не го отпишат някой ден.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

            Уважаеми колега,
            Не ми ще да занимавам целия форум с детайли за инструмент, в който Вие вероятно не инвестирате. Цифрите Ви не са точни. Една от причините е, че Вие може би гледате цената на борсата (може да няма сделки дни наред), а ние гледаме Нетната стойност на активите (НСА). За нас тя е важна.
            Както виждате, "късият" фонд е рязко нагоре при пазара рязко надолу. Който се е възползвал, е спечелил.
            Цифрите, които публикувах вчера, са верни. Разликата между двата ни фонда и индекса е малка и е приемлива.
            Късият фонд се листва на 15 януари, така че YTD не е адекватна мярка.
            Поздрави, НВ
            И грешите, вече цял месец съм Ви гласувал доверие. Имам 7 дълги позиции на бфб и 1 къса, която от 10на дни дори е с най голяма тежест вече.
            И да, верно гледам цените, но и НСА, иначе не бих изобщо отварял въпрос предвид ниската ликвидност и волатилност на късия фонд.
            Примерно на 9март нса бе 1.15 ( при софикс 475.6), а вчера 1.239 ( при софикс затворил на 423). Ако следваше плътно индекса ( инверсно разбира се) би трябвало да е вчера 1.277. Всеки може си направи калкулацията.
            3% поне на мен ми се струват прекалено за 17 календарни и 13 борсови дни.
            Дано не е тенденция и за напред...то ще си покаже.

            ПС Сори че комуникираме тук вместо в темата на късия, ама нали са ваши ( поздравление за което), а и аз имам и от двата..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


              И аз гледам да не хейтвам ама той късият е 150 хил лева долу горе една панелка в Люлин. За какво изобщо си пишите Никой не го купува

              Е донорите се осъзнаха. Стой та гледай колко още ще издържат следващите след довирие и какво ще се получи с новия ребаланс. На пазара липсват донори

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Aз пък виждам YTD софикс - 25%, а късия +21.6
                От 15 Ян ( началото на фонда) 26.5% срещу пак 21.6 ( 5% )
                За последния месец софикс -22.3% срещу 15.5 за късия - цели 6.8%, по голямата част от които се дължи на последните 2 седмици.

                Почва да ме съмнява че е само заради ликвидността, дали не е прекалено кешова/булиш конструкцията Ви ?
                Уважаеми колега,
                Не ми ще да занимавам целия форум с детайли за инструмент, в който Вие вероятно не инвестирате. Цифрите Ви не са точни. Една от причините е, че Вие може би гледате цената на борсата (може да няма сделки дни наред), а ние гледаме Нетната стойност на активите (НСА). За нас тя е важна.
                Както виждате, "късият" фонд е рязко нагоре при пазара рязко надолу. Който се е възползвал, е спечелил.
                Цифрите, които публикувах вчера, са верни. Разликата между двата ни фонда и индекса е малка и е приемлива.
                Късият фонд се листва на 15 януари, така че YTD не е адекватна мярка.
                Поздрави, НВ

                Коментар


                • Хайде стига критики разбирачите...Ники е от малкото които се опитват да правят за бфб!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Aз пък виждам YTD софикс - 25%, а късия +21.6
                    От 15 Ян ( началото на фонда) 26.5% срещу пак 21.6 ( 5% )
                    За последния месец софикс -22.3% срещу 15.5 за късия - цели 6.8%, по голямата част от които се дължи на последните 2 седмици.

                    Почва да ме съмнява че е само заради ликвидността, дали не е прекалено кешова/булиш конструкцията Ви ?

                    И аз гледам да не хейтвам ама той късият е 150 хил лева долу горе една панелка в Люлин. За какво изобщо си пишите Никой не го купува

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                      Уважаеми Пипбел,
                      От началото на годината индексът е надолу с -25.22%, късият фонд е нагоре с +24.51%. Според нас това не е лошо. Вие как мислите?
                      Поздрави, НВ
                      Aз пък виждам YTD софикс - 25%, а късия +21.6
                      От 15 Ян ( началото на фонда) 26.5% срещу пак 21.6 ( 5% )
                      За последния месец софикс -22.3% срещу 15.5 за късия - цели 6.8%, по голямата част от които се дължи на последните 2 седмици.

                      Почва да ме съмнява че е само заради ликвидността, дали не е прекалено кешова/булиш конструкцията Ви ?
                      Last edited by pipbel; 27.03.2020, 13:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                        Да, 6 месеца.

                        Ами "супер"- точно по правилата, както са записани в устава Ви!

                        пп. -да не я докараш до "оправянето" на Мекома само

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Toва го отбелязах аз преди 2 седмици някъде.
                          Но в никакъв случай не мога да го кажа към настоящия момент, понастоящем разликата между късия и дългия/софикс е 5.5-6% в ущърб на късия.
                          Така ли ще продължава и занапред ?
                          Струва ми се че нещо не е съвсем наред, със сигурност не е само въпрос на ликвидност.
                          Уважаеми Пипбел,
                          От началото на годината индексът е надолу с -25.22%, късият фонд е нагоре с +24.51%. Според нас това не е лошо. Вие как мислите?
                          Поздрави, НВ

                          Коментар


                          • Извинявам се за грешното инфо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                              По спомен - 2 месеца им е срока.
                              Не, беше 6 месеца. Сега покрай извънредното положение са го удължили на 7 месеца. Т.е. не мислете, че имаме някакъв риск или кратък срок.
                              Last edited by NikolayVassilev; 27.03.2020, 12:58.

                              Коментар


                              • По спомен - 2 месеца им е срока.

                                Коментар

                                Working...
                                X