IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    Здравейте колеги
    пиша си борсовите обзори днес и в петък и ми прави впечатление нещо.
    Днес Еврохолд и Сирма са най-губещите в SOFIX, а днес влизат.
    В петък IHLBL беше най-печелившата позиция в SOFIX, а излиза от индекса.

    Не трябва ли да е обратното? Къде е логиката? Или да не търсим логика на БФБ?
    Предварително договорени пакети, кумове, кумци и други в този ред...
    Колега, опитен си и имаш немалко инфо, знаеш че на БФБ логика няма...

    Коментар


    • Здравейте колеги
      пиша си борсовите обзори днес и в петък и ми прави впечатление нещо.
      Днес Еврохолд и Сирма са най-губещите в SOFIX, а днес влизат.
      В петък IHLBL беше най-печелившата позиция в SOFIX, а излиза от индекса.

      Не трябва ли да е обратното? Къде е логиката? Или да не търсим логика на БФБ?

      Коментар


      • дано, да има печалба

        Коментар


        • Вече никой не се интересува от новото "котило" на това управляващо др-во

          -"4. Изпраща писмо до управляващо дружество „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с издаване на разрешение за организиране и управление на национален инвестиционен фонд."

          - Управляващо дружество

          Експат Асет Мениджмънт ЕАД София, ул. Г. С. Раковски 96А Тел.: +359 2 980 1881 Факс: +359 2 980 7472 E-mail: office@expat.bg Web: www.expat.bg

          Коментар


          • Двойно приклещен, когато трябва да купува скъпо новите влизащи и после, когато трябва да продава. Страхотен инструмент. Колкото по-малко актив и маргинален е тоя фонд, както и късият, толкова по-добре за пазара. Поне продавайте бързо.

            Коментар


            • Тоя хубав инструмент ли отново разкрасява пазара в червено? Евала за такава пасивна стратегия, правиш струваш купуваш скъпо после продаваш евтино и рисуваш дъна.

              Коментар


              • Аз мисля, че лошото правителство, липсата на законност е много отдавна известен факт, дисконтиран още по дефолт 2000 г., когато БФБ тръгва. Нищо не се е променило, освен лъжата ЕС, че като влезем там, ставаме равни с тях, потичат пари, които потекоха, но към строго определени малък на брой фирми. Единствената промяна, която дава не просто надежда, а гаранции, че ще станем други е приемането на Еврото дай Боже по-скоро. От това ще има истински смисъл и ще усети от абсолютно всеки, ако щете инфлацията с по-високите цени ще нелее пари в бизнеса оттам и колелото ще се завърти и ще има и за бедните и тези, които са с пенсии и т.н.
                Всичкото това не може да бъде оправдание за отказа от търговия, по-ниски цени с голяма риск премия да, но не може това да е оправдание да не търгуваш на БФБ. Тая ниска ликвидност, както всички сте съгласни, вече виждаме, че е целенасочена и търсена от фондовете. Те като най-големите държачи на кеш и на акциите се превърнаха в монополисти. Тоя ЕТФ, както би трябвало да е инструмент за нови играчи, се превърна в инструмент за манипулиране на влизащи и излизащи от Софикс, тъй като фондовете имат монопола върху това. Две три седмици са достатъчни за да се направи оборот и една акция да влезе в Софикс, където после същите я оставят да излезе при следващото раздаване. Защо не казвате нищо за тоя монопол, нима е нещо по-различно от монопола, който БМБ има върху евро парите - той казва към коя фирма колко да потече. Затова и тоя ЕТФ е лош инструмент, лошо имплементиран и с лош ефект като цяло. Тея дето разправят, колко хубав бил, че бил само един инструмент, не на мене. Аз мисля, че е направен с такава цел - да манипулира индекса Софикс.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Не стойте на Бълг фондов пазар, много е плитък и тънък. Няма грижа за пазара, като една национална ценност. Няма предвидимост на законодателството(то може да бъде изменено в угода на някой) Арестуват се и се заплашват собственици и управители на публични дружества(визирам и Бобоков и Донев). Атакуват се дружества, не само публични. Капитала се преследва, обявява се за мръсни пари и се следи от тайните служби..В такива условия капитала бяга и оценките на книжата не са справедливи. Бизнес средата е трудна и неблагоприятна. Тук виреят производствени мощности на чужди фирми, които ползват близостта до ЕСи евтината работна ръка. Тези фирми и мощности все пак се защитават от чуждите посолства. Съветът ми е да се изкара капитала в чужбина и да се играе на големите международни пазари (основно Сащ и по-малко Германия). Другото е една наивност и една илюзия, че нещата ще се оправят. А то не става и живота си минава. Виждате в какви проблеми е страната 31 години след падането на Живков и социализма, а не се вижда решение на хоризонта. А търговията с акции е крехка работа, не може да вирее в такава среда.
                  Много точно написано и описано ! Явно ние българите сме много търпеливи и толерантни ! Както не смеем да изметем тези кърлежи-кръвопийци, които са се вкопчили във властта, така сме и търпеливи и с надежда, че може нещо на борсата да се промени към по добро, но уви това вече с години не се случва !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                    не стой бе
                    А ти що не се скриеш, като бацето,
                    покри се той в шубраците като партизанин
                    Даже и простата кърджалийска .... не посмя да вземе думата на празника.
                    Време е да вдигат гълъбите, за да тръгне и борсата

                    Коментар


                    • не стой бе

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Не стойте на Бълг фондов пазар, много е плитък и тънък. Няма грижа за пазара, като една национална ценност. Няма предвидимост на законодателството(то може да бъде изменено в угода на някой) Арестуват се и се заплашват собственици и управители на публични дружества(визирам и Бобоков и Донев). Атакуват се дружества, не само публични. Капитала се преследва, обявява се за мръсни пари и се следи от тайните служби..В такива условия капитала бяга и оценките на книжата не са справедливи. Бизнес средата е трудна и неблагоприятна. Тук виреят производствени мощности на чужди фирми, които ползват близостта до ЕСи евтината работна ръка. Тези фирми и мощности все пак се защитават от чуждите посолства. Съветът ми е да се изкара капитала в чужбина и да се играе на големите международни пазари (основно Сащ и по-малко Германия). Другото е една наивност и една илюзия, че нещата ще се оправят. А то не става и живота си минава. Виждате в какви проблеми е страната 31 години след падането на Живков и социализма, а не се вижда решение на хоризонта. А търговията с акции е крехка работа, не може да вирее в такава среда.
                        Напълно подкрепям написаното.↑
                        Според мен ако Борисов, Гешеф и кукловодите им от ДПС не станат клиенти на прокуратурата скоро(задължително условие - това да стане само при нов, независим главен прокурор, и при съвсем ново правителство), БФБ-то можем да го отпишем напълно за следващото десетилетие...
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Не стойте на Бълг фондов пазар, много е плитък и тънък. Няма грижа за пазара, като една национална ценност. Няма предвидимост на законодателството(то може да бъде изменено в угода на някой) Арестуват се и се заплашват собственици и управители на публични дружества(визирам и Бобоков и Донев). Атакуват се дружества, не само публични. Капитала се преследва, обявява се за мръсни пари и се следи от тайните служби..В такива условия капитала бяга и оценките на книжата не са справедливи. Бизнес средата е трудна и неблагоприятна. Тук виреят производствени мощности на чужди фирми, които ползват близостта до ЕСи евтината работна ръка. Тези фирми и мощности все пак се защитават от чуждите посолства. Съветът ми е да се изкара капитала в чужбина и да се играе на големите международни пазари (основно Сащ и по-малко Германия). Другото е една наивност и една илюзия, че нещата ще се оправят. А то не става и живота си минава. Виждате в какви проблеми е страната 31 години след падането на Живков и социализма, а не се вижда решение на хоризонта. А търговията с акции е крехка работа, не може да вирее в такава среда.
                          Last edited by ПИЧ; 06.09.2020, 09:31.

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/novini/130/a...311331/#311331 Това очаквахме от вас г-н Василев не оправдания!!!
                            Last edited by olimpiec; 04.09.2020, 23:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                              Уважаеми колега,

                              Не приемам такава елементарна оценка.
                              Никого не сме набутали.
                              ПФ ни дадоха предимно книжа - замениха ги за акции на ЕТФ-а и накрая пак получават подобни книжа.
                              Междувременно пазарът направи големи движения. Който е знаел какво прави, може да е спечелил.
                              А ние сме пасивен фонд и не носим отговорност за посоката на пазара.

                              Успех и на Вас!
                              НВ
                              Ти трябва да приемаш КФН, ама като бивш министър си работил да е импотентна и тя.
                              Не бил приемал - абе измамник, сега като лапаш на хората от парите за пенсия, смяташ че някой те пита какво приемаш ли?

                              Коментар


                              • 4i40, търговията на борсата крие риск, а на нашата крие още по-голям, явно!

                                Хубаво е, човек да го осмисли добре, преди да реши да си сложи парите!

                                Печалбата не е гарантирана и нямате право да обвинявате никой, когато нещата не вървят в желаната от вас посока!

                                И аз искам хима да ми дава всяка година по 6 % дивидент на кинта акция и парите, които съм вкарал само да се множат, ама на - не е толкова розово положението!

                                И сега, Николай Василев и Експат ли са ми виновни, или аз, че съм взел решение да вкарам пари на тоя полужив пазар? Щото, когато Експат се появиха, можех да разкеша на доста добра печалба, покрай еуфорията, която създадоха! Тогава недоволни май почти нямаше!

                                Аре да не търсим все вината в някой друг и да мятаме камъни по-удобните жертви!

                                В крайна сметка ние сме си за е..ане !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X