IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Толкова ли е голема Тайна ???

    Коментар


    • Господин Василев,
      поздравления за новите записани 290 000 дяла и използвам случая да Ви попитам инвеститора от София, Лондон или Франкфурт ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        Все повече ми запричва на търсене на спасителни лодки за набрания персонал- останал без работа(заетост)...

        "5. Изпраща писмо до управляващо дружество (УД) „Алфа Асет Мениджмънт“ ЕАД и до УД „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с издаване на разрешение за преобразуване на договорен фонд „Алфа SOFIX Индекс”, управляван от УД „Алфа Асет Мениджмънт“ ЕАД, чрез вливане в борсово търгуван фонд „Expat Bulgaria SOFIX USITS ETF”, управляван от УД „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД.

        7. Изпраща писмо до управляващото дружество „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с издаване на разрешение за организиране и управление на национален договорен фонд от отворен тип."
        Е да кандидатстват по мярката 60/40 или 80/20

        Коментар


        • Все повече ми запричва на търсене на спасителни лодки за набрания персонал- останал без работа(заетост)...

          "5. Изпраща писмо до управляващо дружество (УД) „Алфа Асет Мениджмънт“ ЕАД и до УД „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с издаване на разрешение за преобразуване на договорен фонд „Алфа SOFIX Индекс”, управляван от УД „Алфа Асет Мениджмънт“ ЕАД, чрез вливане в борсово търгуван фонд „Expat Bulgaria SOFIX USITS ETF”, управляван от УД „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД.

          7. Изпраща писмо до управляващото дружество „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с издаване на разрешение за организиране и управление на национален договорен фонд от отворен тип."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

            Пич, не се излагай с подобни мнения. Ясно е, че си се набутал с трейса, но виновен си си само ти. Докато търсиш вина в други, ще продължаваш да губиш.
            Не само, че се излага, ами и замърсява форума с шум. В подобни дискусии няма стойност и аз съм много изненадан, че г-н Василев хаби от времето си да отговаря. Клиентите на Експат не са или поне не би трябвало да са в този форум.

            Коментар


            • 3-тия фонд, останал във фонда единствен, мисли ли да излиза?
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар


              • Пандемията от Covid19 е ужасна, но още по-лоша е пандемията от victim mentality

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение

                  Уважаеми Василев ,не ме карайте да гледам графиката ,защото по добре разбирам от графики отколкото...... вашите Трейдъри,Вие индекса може да го следвате Графично като имате само по една акция от всички които са в Софикс .Става въпрос за Хилядите акции които купувате и продавате -пак Трейса -защо не застанахте днес както някой прави (ако сте Вие ще ви се извиня) да заяви желание да има Трейс в портфейла си и заложи заявки за покупка на много акции .Успех
                  Пич, не се излагай с подобни мнения. Ясно е, че си се набутал с трейса, но виновен си си само ти. Докато търсиш вина в други, ще продължаваш да губиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                    Уважаеми Тандем,

                    Няма нужда нас или вас някой да ни излъгва, че стратегиите ни са добри или лоши. Моля да погледнете графиката на нашия сайт, която показва колко добре следваме индекса. Разликата за последните 12 месеца е под 1%, т.е. под нашата годишна такса за управление. Можете да видите и на германските ЕТФ-и колко е разликата.
                    Не знам какво означава под масата. Ние търгуваме единствено на официален пазар на БФБ.

                    Поздрави и успех! НВ
                    Уважаеми Василев ,не ме карайте да гледам графиката ,защото по добре разбирам от графики отколкото...... вашите Трейдъри,Вие индекса може да го следвате Графично като имате само по една акция от всички които са в Софикс .Става въпрос за Хилядите акции които купувате и продавате -пак Трейса -защо не застанахте днес както някой прави (ако сте Вие ще ви се извиня) да заяви желание да има Трейс в портфейла си и заложи заявки за покупка на много акции .Успех

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение

                      Г-н Василев някой ви е излъгал че стратегиите ви са правилни .Благодарение на Вас и вашите стратегии (не само разбира се) Софикс е на тези завидни нива.Не случайно ви запитах за Трейс-говорите за пазар -пазара е днес-вие четвъртък или петък отсъствахте от пазара а сте закупили акции под масата от някой капацитет със същата печеливша стратегия -защото аз не видях 24400 акции да сте показали на всички че искате да ги купите нямаше ви просто.Извинявам се за тона.Успех
                      Уважаеми Тандем,

                      Няма нужда нас или вас някой да ни излъгва, че стратегиите ни са добри или лоши. Моля да погледнете графиката на нашия сайт, която показва колко добре следваме индекса. Разликата за последните 12 месеца е под 1%, т.е. под нашата годишна такса за управление. Можете да видите и на германските ЕТФ-и колко е разликата.
                      Не знам какво означава под масата. Ние търгуваме единствено на официален пазар на БФБ.

                      Поздрави и успех! НВ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Energy_Trader Разгледай мнение

                        Но нищо общо с най-голямата глобална икономическа и здравна криза от 100-тина години насам нали? Или пък политическата нестабилност продължаваща вече няколко месеца... А Софикс като беше 250 и нямаше ETF тогава кой беше виновен???
                        Ръста на Софикс края на 2016 беше заради приключването на първите проверки от ЕЦБ на бг банки. Тоя фонд се появи тогава вероятно да използва възможността. Изкуственото му напомпване с пакети акции от пенсионни фондове, довете до изкрияваванията впоследствие, иначе щеше да е доста по-малък и незначителен. Спада при нас започна 2-3 г преди тази т.н. здравна криза и икономическа, беше по-силен и нямаше възстановяване, а причината е, че все още продължава изпускането от изкуственото напомпване.
                        Въобще нищо служебно, нагласено, поръчково не работи при нас. Това превръна и Софикс в служебен и поръчков индекс по подобие на БГ30 и БГ40.
                        Да ви питам ли кои са служебните дружества в Софикс? Дали ги разпознавате. Ако това ви харесва, окей.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение

                          .Благодарение на Вас и вашите стратегии (не само разбира се) Софикс е на тези завидни нива.
                          Но нищо общо с най-голямата глобална икономическа и здравна криза от 100-тина години насам нали? Или пък политическата нестабилност продължаваща вече няколко месеца... А Софикс като беше 250 и нямаше ETF тогава кой беше виновен???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                            Мога да проверя.
                            Стараем се да купуваме на максимално добри цени. Само през пазара. Но нямаме практика да коментираме своите сделки, както и да разкриваме стратегиите си.
                            Не зная какво имате предвид. Но най-добре е ако имате да кажете нещо, да го направите през платформата на БФБ. Дайте добра цена и ще купим от вас.
                            Поздрави, НВ
                            Г-н Василев някой ви е излъгал че стратегиите ви са правилни .Благодарение на Вас и вашите стратегии (не само разбира се) Софикс е на тези завидни нива.Не случайно ви запитах за Трейс-говорите за пазар -пазара е днес-вие четвъртък или петък отсъствахте от пазара а сте закупили акции под масата от някой капацитет със същата печеливша стратегия -защото аз не видях 24400 акции да сте показали на всички че искате да ги купите нямаше ви просто.Извинявам се за тона.Успех

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              ++
                              Дори ако не бързате и може да си позволите, да изчакате още месец-два (доколкото позволява регламента на фонда) мисля, че ще можете, да попълните нужните ви книжа на още по-добра цена
                              На мен ми харесват двете възможности - късия и дългия фонд, и дори ги ползвах в един момент.
                              Въпреки, че сега е криза, ниска ликвидност и вероятно нисък интерес към книжа, искам да попитам още нещо - Освен дългите фондове на другите източно-европейски индекси, (полски чешки румънски словенски т.н. ) предвиждате ли и къси техни варианти, подобно на BGXS-short Sofix ?
                              Благодаря, колега.
                              На ЕТФ-ът мандатът не му е да се занимава с маркет тайминг. Т.е. да умува кога да купува или да изчаква. Ами ако пазарът скочи рязко нагоре и ние не сме купили?
                              Предлагам да се доверите на нашата преценка и да видите след няколко дни колко добре следваме индекса.
                              Поздрави, НВ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                                Уважаеми Хари,

                                Надявам се Вие да не сте инвеститор в нашия ЕТФ, щом толкова не Ви харесва.
                                Купили сме Трейс ПОД цената, на която е влязъл в индекса. Т.е. за нас е изгодна.
                                Ако имате повече такива въпроси и не сте инвеститор при нас, моля да дадете информация защо тези неща Ви интересуват.

                                Поздрави, НВ
                                ++
                                Дори ако не бързате и може да си позволите, да изчакате още месец-два (доколкото позволява регламента на фонда) мисля, че ще можете, да попълните нужните ви книжа на още по-добра цена
                                На мен ми харесват двете възможности - късия и дългия фонд, и дори ги ползвах в един момент.
                                Въпреки, че сега е криза, ниска ликвидност и вероятно нисък интерес към книжа, искам да попитам още нещо - Освен дългите фондове на другите източно-европейски индекси, (полски чешки румънски словенски т.н. ) предвиждате ли и къси техни варианти, подобно на BGXS-short Sofix ?

                                Коментар

                                Working...
                                X