IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И в крайна сметка:
    Издадени дялове 8 746 497
    Поръчани дялове за издаване в сетълмент 160 000
    Поръчани дялове за обратно изкупуване 0
    Общо дялове 8 906 497
    Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 0
    Поръчки за продажба на дялове (бр. дялове) 60 000

    Истината е някъде там...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 0
      Поръчки за продажба на дялове (бр. дялове) 100 000
      Издадени дялове 8 746 497
      Поръчани дялове за издаване в сетълмент 100 000
      Поръчани дялове за обратно изкупуване 0
      Общо дялове 8 846 497

      Коментар


      • Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 0
        Поръчки за продажба на дялове (бр. дялове) 100 000

        Коментар


        • Кога ще започнате да инвестирате пазарно и така да подпомогнете и ликвидността на БФБ, а не само да чакате пакети на телефона?
          Ето сега при Албена АД има голям ордер продава, но пак сте пас и чакате на телефона.
          Не става само с маркетинг и интервюта, Трябват и действия
          Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            Гледали ли сте валутният ефект? Защото златото се котира в долари а итф-а в евро и евро-долар играе често с 5-6% за кратко време и може би от това итф-а се справя по-добре от златото?
            Уважаеми колеги,

            Кратък коментар.
            Промяната на валутния курс евро/долар не се отразява на цената на акциите на Златния фонд в лева така, както би се отразила, ако имахме доларови облигации например.
            Ако цената на златото расте в долари - цената на акциите на Златния фонд в лева расте.
            Ако доларът поскъпва - цената на акциите на Златния фонд в лева расте.
            Тоест можем да кажем, че цената на акциите на Златния фонд отразява (следва) цената за златото в евро.

            Поздрави, НВ

            Коментар


            • Е то е логично, че ще се сравнява с XAUEUR.
              Last edited by intellect; 23.04.2021, 15:13.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                Гледали ли сте валутният ефект? Защото златото се котира в долари а итф-а в евро и евро-долар играе често с 5-6% за кратко време и може би от това итф-а се справя по-добре от златото?
                Не съм.
                Адекватен коментар. Мерси
                Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

                  И там по - добре от златото . Когато златото падаше яко, те падаха по - малко ( Ако са държали кеша от новоиздадените дялове неинвестиран, то е разбираемо)
                  Сега не съм засичал.
                  Твърде рано е да се вадят заключения как следва.
                  Гледали ли сте валутният ефект? Защото златото се котира в долари а итф-а в евро и евро-долар играе често с 5-6% за кратко време и може би от това итф-а се справя по-добре от златото?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
                    А някой проследи ли как златният фонд следва златото? Бих го направил сам, но не намирам историческа информация за НСА, а сделките не са ми добър ориентир, особено за толкова кратък период. Вероятно срокът е твърде кратък за да се правят заключения и без това.
                    И там по - добре от златото . Когато златото падаше яко, те падаха по - малко ( Ако са държали кеша от новоиздадените дялове неинвестиран, то е разбираемо)
                    Сега не съм засичал.
                    Твърде рано е да се вадят заключения как следва.
                    Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • А някой проследи ли как златният фонд следва златото? Бих го направил сам, но не намирам историческа информация за НСА, а сделките не са ми добър ориентир, особено за толкова кратък период. Вероятно срокът е твърде кратък за да се правят заключения и без това.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                        Фондът който трябва да следва движението на SOFIX изпреварва индекса

                        Игнорираха хвар още в началото. Браво на "никито" Ако игнорират и други хим-котви ще скочат още

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                          Фондът който трябва да следва движението на SOFIX изпреварва индекса

                          Покажи всички времеви графики, а не само YTD и не заблуждавай хората че тези ахмаци са направили нещо друго освен да събарят пазара като всички ахмаци де.Пу......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                            Аз не казвам нищо относно факта, че не купуват дадена позиция. Казвам просто, че определено не е похвално, че се справят по-добре от индекса. Защото това е инструмент, който не трябва да се справя по-добре от индекса, а да го следва. Например, ако Експат имат фонд, който следва DAX, но представянето се разминава от индекса ту надолу, ту нагоре, тогава не съм убеден, че ще бъде предпочитания инструмент за следване на DAX.
                            Имайки предвид кеша, таксите и нацелване на теглата индекса винаги би бил пред фонда. Но никой подобен фонд не следва индексите едно към едно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                              На мен пък ми изглежда правилно, имайки предвид че търговията с HVAR е очевидно фиктивна, за да стои компанията в индекса. Чудя се дали има някой във форума, който да има дори една акция в тази компания? И като не може ръководството на борсата да я изключи от индекса по формални критерии, длъжен ли е Експат да набутва клиентите си?
                              Аз не казвам нищо относно факта, че не купуват дадена позиция. Казвам просто, че определено не е похвално, че се справят по-добре от индекса. Защото това е инструмент, който не трябва да се справя по-добре от индекса, а да го следва. Например, ако Експат имат фонд, който следва DAX, но представянето се разминава от индекса ту надолу, ту нагоре, тогава не съм убеден, че ще бъде предпочитания инструмент за следване на DAX.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                                На мен пък ми изглежда правилно, имайки предвид че търговията с HVAR е очевидно фиктивна, за да стои компанията в индекса. Чудя се дали има някой във форума, който да има дори една акция в тази компания? И като не може ръководството на борсата да я изключи от индекса по формални критерии, длъжен ли е Експат да набутва клиентите си?
                                е имаше един Монти все в такива бутикови дружества влизаше, ама... загуби се!

                                Коментар

                                Working...
                                X