IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
    Аз лично не разбирам защо е това теглене, след като фонда се справя добре. Аз самият имам дялове (не са много) и не смятам да ги продавам за сега.

    Толкова добре, че не смеят да постнат резултатите до следобеда, а може би и утре!

    Коментар


    • Аз лично не разбирам защо е това теглене, след като фонда се справя добре. Аз самият имам дялове (не са много) и не смятам да ги продавам за сега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

        Не знам дали може, но няма друго обеснение, може би фонда трябва да ни светне какво се е случило
        А с касов бон всичко може
        изчакай още ден да изчезне кеша и ще разбереш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          не вярвам да може една позиция да я сипват на пазар, а друга да я прехвърлят директно на друг. Нали за това говорим за КОШНИЦА от акции - прехвърля се кошница от всички акции!
          Не знам дали може, но няма друго обеснение, може би фонда трябва да ни светне какво се е случило

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

            Освен тегленето от Германия имаше и едно по-малко теглене, явно там са прехвърлили директно пакет, на Хим-а мисля, че продадоха на 0,852
            не вярвам да може една позиция да я сипват на пазар, а друга да я прехвърлят директно на друг. Нали за това говорим за КОШНИЦА от акции - прехвърля се кошница от всички акции!

            Коментар


            • Когато фондът управляваше активи за над 30 млн. аз му казвах на Никито, че ако не направи нищо за българския пазар, сигурно ще го закрие този, той не ми вярваше .. но кой съм аз, един прост човек, не съм мастит финансист като него ... и той вместо да направи нещо смислено - да има марджин и къси на всички позиции - направи този глупав къс фонд. А можеше тези акции от дългият да се ползват като някакво обезпечение .... за нещо по-смислено

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                Въпросът е, как са балансирали Брефа и Хима без една продажби - .ба..?

                пп. е да държат още кеша висок и от там идва ...
                Освен тегленето от Германия имаше и едно по-малко теглене, явно там са прехвърлили директно пакет, на Хим-а мисля, че продадоха на 0,852
                Last edited by Yori; 25.06.2021, 14:07.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                  Къде го гледаш това? Аз на 24.06 не виждам да има поръчки.
                  Издадени дялове 9 596 497
                  Поръчани дялове за издаване в сетълмент 0
                  Поръчани дялове за обратно изкупуване 2 820 000
                  Общо дялове 6 776 497
                  Но наистина - това може би е старо, за 24 е нула. И дано да няма повече такива работи!

                  Коментар


                  • Въпросът е, как са балансирали Брефа и Хима без една продажби - .ба..?

                    пп. е да държат още кеша висок и от там идва ...
                    Last edited by inta53; 25.06.2021, 11:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                      Пак има заявено голямо теглене… ще го занулят този фонд.
                      Къде го гледаш това? Аз на 24.06 не виждам да има поръчки.

                      Коментар


                      • Пак има заявено голямо теглене… ще го занулят този фонд.

                        Коментар


                        • С това темпо на теглене - за Коледа ще е изчезнал.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Да. Хим, Бреф и Градус

                            А днес само 100К дяла се теглят
                            Предполагам, че се договарят пакетни сделки

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                              Мисля, че останаха няколко позиции по които фонда трябва да продаде
                              Да. Хим, Бреф и Градус

                              А днес само 100К дяла се теглят

                              Коментар


                              • Мисля, че останаха няколко позиции по които фонда трябва да продаде

                                Коментар

                                Working...
                                X