IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    https://expat.bg/uploads/documents/BGXS_24032020_BG.pdf
    Някаква идея защо в портфейла продължават да се виждат къси акции на Еврохолд и Сирма. Не е като да няма предлагане и да не могат да се намерят от пазара.
    Нали знаеш онази реклама, сега четат че си писал, че не са махнали Сирмата и си казват "Ееееееееееей"

    Коментар


    • По интересни са тези им позиции в дългия фонд, особено този един мил Еврохолдки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        https://expat.bg/uploads/documents/BGXS_24032020_BG.pdf
        Някаква идея защо в портфейла продължават да се виждат къси акции на Еврохолд и Сирма. Не е като да няма предлагане и да не могат да се намерят от пазара.
        чакат за да купят по-скъпо

        Коментар


        • https://expat.bg/uploads/documents/BGXS_24032020_BG.pdf
          Някаква идея защо в портфейла продължават да се виждат къси акции на Еврохолд и Сирма. Не е като да няма предлагане и да не могат да се намерят от пазара.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
            Уважаеми участници във форума,

            Неотдавна един участник (няма да уточнявам) написа следното по отшошение на "дългия" ЕТФ:

            "Експат си свършиха изключително зле работата... Отклонението от индекса е отново значително..."

            Не съм сигурен кой от вас кога е измервал това, но много хора го приемат като клише: "ЕТФ-ът е изключително лош продукт". Днес нашият екип измери цената на ЕТФ-а (Нетната стойност на активите на една акция) спрямо движението на индекса за последните 3 месеца - горе-долу от датата, на която беше написан този коментар. За този период ЕТФ-ът се представя дори малко по-добре от самия индекс, а не по-зле - и геометрично, и аритметично.

            В настоящите волатилни пазари по света много ЕТФ-и не се справят добре, и то в по-големи пазари, а не в микро или нано като нашия.

            Така че ако искате, възползвайте се от наличието на "дълъг" и "къс" фонд, ако искате, недейте. Но поне оценете усилията на екипа ни да създаде и поддържа тези продукти (11 дълги за региона и един къс), каквито други в повечето държави в ЦИЕ почти няма.

            Успехи в тези турбулентни времена!

            Поздрави, НВ
            Сещам се и аз за този участник, но аз например оценявам усилията на фонда и имам дори малко от късия, Все пак няма друг начин да станем Люксембург на Балканите, ако не опитваме.
            Успехи и на вас и се надявам. да издържите без да се спират късите продажби, подобно Италия и Испания!
            psс. Нарочно не купувах много от късия, за да не бутаме цените още надолу
            Last edited by precakanoto; 20.03.2020, 18:09.

            Коментар


            • Уважаеми участници във форума,

              Неотдавна един участник (няма да уточнявам) написа следното по отшошение на "дългия" ЕТФ:

              "Експат си свършиха изключително зле работата... Отклонението от индекса е отново значително..."

              Не съм сигурен кой от вас кога е измервал това, но много хора го приемат като клише: "ЕТФ-ът е изключително лош продукт". Днес нашият екип измери цената на ЕТФ-а (Нетната стойност на активите на една акция) спрямо движението на индекса за последните 3 месеца - горе-долу от датата, на която беше написан този коментар. За този период ЕТФ-ът се представя дори малко по-добре от самия индекс, а не по-зле - и геометрично, и аритметично.

              В настоящите волатилни пазари по света много ЕТФ-и не се справят добре, и то в по-големи пазари, а не в микро или нано като нашия.

              Така че ако искате, възползвайте се от наличието на "дълъг" и "къс" фонд, ако искате, недейте. Но поне оценете усилията на екипа ни да създаде и поддържа тези продукти (11 дълги за региона и един къс), каквито други в повечето държави в ЦИЕ почти няма.

              Успехи в тези турбулентни времена!

              Поздрави, НВ

              Коментар


              • Влязох само за да поздравя за пореден път Експат за усилията им да правят нещо за пазара ни. С години съм на борсата, а чета за нея доста отпреди да започна да търгувам, не е лесно да бъда въодушевен просто от захаросани приказки, знам колко има да се желае откъм добри примери, идеи и работа. По моето скромно мнение, което не твърдя, че е меродавно, Експат се опитват да правят хубави неща. Аз харесвам БФБ, затова и търгувам тук, но това не означава, че не се надявам да се развива към по-хубаво, понеже дори и нещо да ми харесва, винаги има какво да се променя в положителна посока. Желая им успех и да не униват пред трудностите!
                Нямам акции в Експат, но имам акции на БФБ. Препоръки нямам никакви.
                Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                  Точно това имах в предвид с моето изказване !

                  Никога не чакай на готово! Не се заяждам, но като се пишат позитивни новини от Експат, във форума защо да не се пишат и негативните?
                  ПП: Тези обратно изкупени 72 000 дяла, май бяха 2 поредни дни, ако не се лъжа
                  Уважаеми Бивол,
                  Имате основание. В конкретния случай ставаше дума за техническа операция (няма да дам детайли), затова тези 70,000 дяла не сме ги коментирали. Не обещаваме всеки път, като има теглене или записване, да занимаваме форума с темата, а само при по-значими обеми.
                  Поздрави и успех!
                  НВ
                  Last edited by NikolayVassilev; 16.01.2020, 15:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                    Продажбите и покупките ги обявяват ежедневно на сайта си. Достатъчно е.

                    Тук във форума съобщават полезните за пазара развития на продуктите си. Те все пак са позитивно настроени към проектите, които развиват. Ако бяха негативно насторени нямаше да правят този бизнес въобще.

                    Форумът е място за споделяне на сантимент. Фундаментът е в официалната информация.

                    Нямам акции на Експат. Уважавам и ценя това, което правят за пазара.
                    Моите уважения Голяма Мечка, не си разбрал какво имам в предвид с моето изказване!
                    Да аз също очаквам във форума да се пише полезна за всички информация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                      Един въпрос?
                      Защо когато имате поръчка за обратно изкупуване, примерно на 72 000 дяла не го споменавате във форума?

                      Успешен ден,
                      Bivol
                      Продажбите и покупките ги обявяват ежедневно на сайта си. Достатъчно е.

                      Тук във форума съобщават полезните за пазара развития на продуктите си. Те все пак са позитивно настроени към проектите, които развиват. Ако бяха негативно насторени нямаше да правят този бизнес въобще.

                      Форумът е място за споделяне на сантимент. Фундаментът е в официалната информация.

                      Нямам акции на Експат. Уважавам и ценя това, което правят за пазара.
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                        Тези обратни вече са история и те по никакъв начин не натежаха на пазара а напротив пазара е бичи настроен
                        Днес е "Бичи", утре "Мечи" , пазар това е !
                        Утре тези поръчки на нови дялове, също ще бъдат история. Отделно също не очаквам новите записвания с тези обеми да натежат на пазара. Както казаха по долу трябват повече "нули" в записванията!
                        Успешна търговия!

                        Коментар


                        • Тези обратни вече са история и те по никакъв начин не натежаха на пазара а напротив пазара е бичи настроен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Около 10 секунди коства проверката в сайта на експат,какви заявки са постъпили...Нека да не чакаме всичко наготово...
                            Точно това имах в предвид с моето изказване !

                            Никога не чакай на готово! Не се заяждам, но като се пишат позитивни новини от Експат, във форума защо да не се пишат и негативните?
                            ПП: Тези обратно изкупени 72 000 дяла, май бяха 2 поредни дни, ако не се лъжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Expat Capital Разгледай мнение
                              Здравейте,

                              Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF получи поръчка за записване на 100 000 дяла на първичен пазар.

                              Успешен ден,
                              Екип Експат
                              Пожелавам скоро да добавите още 3 нули отзад.
                              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                              Коментар


                              • Здравейте,

                                Практика ни е да публикуваме тук само по-големите записвания или обратни изкупувания. Всички останали подробности ги има на нашия сайт.

                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X