IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
    Мен не ми пречи да ми коментират сделките ама тук това ви пречи
    Както и да е не разбрах . за какво точно трябва да инвестират тук ПФ ликвидност ли има повече или какво .успех все пак ,аз съм на Испанската борса там правителство няма но борса е на горе и то с обеми БВП гони 3% а тук правителството стабилно БВП стабилен но ги няма инвеститорите ? защо ли ?
    Интересно... как нагоре борсата, а IBEX-а Year-To-Date е -8% ?

    Справка - Google
    https://www.google.com/finance?q=IND...GovDsAHKyLeoAw

    Коментар


    • Времето ще покаже... амиго

      Коментар


      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
        Супер е че те няма, не се обаждай както аз не коментирам твойте покупки в чужбина... нали претендираш че си пич.. трай си
        Мен не ми пречи да ми коментират сделките ама тук това ви пречи
        Както и да е не разбрах . за какво точно трябва да инвестират тук ПФ ликвидност ли има повече или какво .успех все пак ,аз съм на Испанската борса там правителство няма но борса е на горе и то с обеми БВП гони 3% а тук правителството стабилно БВП стабилен но ги няма инвеститорите ? защо ли ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
          Не от почти 1 година и половина не търгувам тука
          Супер е че те няма, не се обаждай както аз не коментирам твойте покупки в чужбина... нали претендираш че си пич.. трай си

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
            Какво означава термина ... шитове....
            ти явно търгуваш на тази борса от 6-8 месеца
            Не от почти 1 година и половина не търгувам тука

            Коментар


            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
              Какво означава термина ... шитове....
              ти явно търгуваш на тази борса от 6-8 месеца
              Означава, че е накупил на високо и сега не може да продаде щото е много назад и всичко е шит.

              Коментар


              • Какво означава термина ... шитове....
                ти явно търгуваш на тази борса от 6-8 месеца

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                  Убеден съм че идеята на мениджмънта чрез маркетмейкъра да привлече недоволните от лихвите по депозитите както и пенсионните фондове, като им направи ликвидност с цел пенсиите да излизат лесно от инвестицията........
                  1 000 000 000 от 72 000 000 000 депозитни да вкарат добре ще е от спред и комисиони
                  Мен ми е чудно защо да го правят в БГ те са пълни с шитове не ма кой им ги купи по скоро биха продали ако има кой да купува .тук я стане я не те са набучени с шитове си гледат кефа на вън и това е .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                    Ами защото тишината наистина е лепкава,
                    Кат' развален салам

                    Коментар


                    • Ами защото тишината наистина е лепкава,
                      а защо не е така според теб

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                        Лепкавата тишина по темата показва колко съм прав......
                        Айде бе!
                        Защо така си мислиш?!

                        Коментар


                        • Лепкавата тишина по темата показва колко съм прав......

                          Коментар


                          • Убеден съм че идеята на мениджмънта чрез маркетмейкъра да привлече недоволните от лихвите по депозитите както и пенсионните фондове, като им направи ликвидност с цел пенсиите да излизат лесно от инвестицията........
                            1 000 000 000 от 72 000 000 000 депозитни да вкарат добре ще е от спред и комисиони

                            Коментар


                            • Темата отиде доста надолу. За да я повдигна, ще отправя моето предложение към маркетмейкъра:

                              Пуснете ЕТФ-а без комисиона за всички които търгуват през вашата платформа!!!

                              Не знам дали е много законно, но много от големите брокери по земните кълбета търгуват техните си ЕТФ-и и ЕТН-и без комисиони на техните платформи.
                              По този начин:
                              1. Ще спечелите повече клиенти.
                              2. Ще имате възможност да нетирате / не знам може ли да се направи законно в БГ/.
                              3. Ще го раздавате и нещо като клирингова къща. Чудото, което продължаваме да си нямаме в БГ-товица.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Това с една акция в последната минута на деня просто не върши работа - първо е незаконно, след това лесно се лови. А с влизането на европейски регулации за манипулации - за подобно нещо че някой е клъвнал или пуснал една акция на края на деня вече си е престъпление и може да полежи и в затвор - та не мисля че някой е толкова луд да прави такива простотии за 5 лева отгоре.
                                От тази гледна точка - ако излезем от хипотезата за чиста манипулация то най-силно влияние с най-малко средства се получава там където има по-високо тегло в индекса спрямо ликвидността.
                                +1!
                                Само за протокола - въпросната европейска регулация вече е в сила от 3 юли т. г.
                                Нарича се РЕГЛАМЕНТ (ЕС) № 596/2014 и има пряко действие тъдява.
                                Само дето не е престъпление, а нарушение и не се лежи в затвор, а се плаща солена глоба.
                                Член 30. Административни санкции и други административни мерки
                                ...
                                и) по отношение на физическо лице - максимални административни имуществени санкции в размер на най-малко:
                                i) за нарушения на членове 14 и 15 — 5 000 000 EUR;
                                ii) за нарушения на членове 16 и 17 — 1 000 000 EUR;
                                iii) за нарушения на членове 18, 19 и 20 — 500 000 EUR

                                й) по отношение на юридически лица - максимални административни имуществени санкции в размер на най-малко:
                                i) за нарушение на членове 14 и 15 — 15 000 000 EUR или 15 % от общия годишен оборот на юридическото лице според последните налични отчети, одобрени от управителния орган;
                                ii) за нарушения на членове 16 и 17 — 2 500 000 EUR или 2 % от общия му годишен оборот според последните налични отчети, одобрени от управителния му орган; и
                                iii) за нарушения на членове 18, 19 и 20 — 1 000 000 EUR.

                                Коментар

                                Working...
                                X