IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Няма как да купя този фонд - с някои от тези акции в него !!!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
      Ей, не му научихте името на човека!
      Нянков си е ОК.
      Дава усещане за стабилност

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        г-н nyankov
        Успех!
        Ей, не му научихте името на човека!

        Коментар


        • г-н nyankov почти всички тук ви стискаме палци! Вашия успех ще е успех и за нас и за целия пазар! Аз лично съм решил да купя малко - ей така за подкрепа на каузата, ама оправете го тоя сайт - УЖАСЕН Е!
          Имам чувството че г-н Василев, като е бил министър го е поръчал на някой държавен чиновник да го направи срещу някой ден отпуск и от тогава не е пипан!
          Успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
            мда ................... още един заблуден...

            аз помня само 5 неща от времето на великите юпита:

            - оправянето за 800 дни
            - сделката с външния дълг и загубата на над 1 000 000 000 - най-голямата директна кражба правена в България
            - продажбата на БТК на цена по-малка отколкото кеша в компанията
            - преместването на златните резерви в лондон от където никога няма да можем да си го вземем обратно
            - слагане на примката на гушата на малкия бизнес в Бг и пускането на бесните данъчни кучета да разчистят пътя за създаване на олигарсите
            Не знам защо, но и аз си спомням някои неща от тогава:
            - Качакова (добре осребри момичето), за Никито или добро или нищо;
            - Стартът на кариерата на Детето чудо (апропо те с Никито май двамата почнаха в едно и също министерство, което и досега се говори, че е във вилаета на Доган);
            - Спънатата приватизация на Булгартабак и поклона на Царя пред ДПС;
            - ББ знаете къв беше, затова не го коментирам;
            - връщането на Русевци и Тилевци в БГ-то след толкова много години;

            И само да уточня и аз: на борсите съм от 2000 г. и не мога да се оплача.
            А това, че тоя фонд бил с милион активи на борсата бих го определил като "голям праз", само сделките с НИ в столицата не искам и да си помислям за колко милиона са на ден в момента, щом регистъра не може да ги обработва в момента.
            Last edited by Alee; 29.09.2016, 19:46.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
              Не знам кой е заблуден, но аз помня и по-стари работи... Помня как през пролетта на 2001 г. ...
              мда ................... още един заблуден...

              аз помня само 5 неща от времето на великите юпита:

              - оправянето за 800 дни
              - сделката с външния дълг и загубата на над 1 000 000 000 - най-голямата директна кражба правена в България
              - продажбата на БТК на цена по-малка отколкото кеша в компанията
              - преместването на златните резерви в лондон от където никога няма да можем да си го вземем обратно
              - слагане на примката на гушата на малкия бизнес в Бг и пускането на бесните данъчни кучета да разчистят пътя за създаване на олигарсите
              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF вече с над 1 млн. лв. активи

                Едно прессъобщение от днес (хейтърите да не четат ):

                Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF с над 1 млн. лв. активи след само три дни на борсова търговия

                Един милион дяла на борсово търгувания индексен фонд Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX) са в обръщение само три дни след борсовия му дебют. Активите на фонда надминаха един милион лева.

                Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF е първият у нас борсово търгуван фонд, който следва представянето на основния борсов индекс SOFIX. Българският индексен ETF е един от малкото подобни инструменти в Централна и Източна Европа. Търговията с дялове на фонда на борсата стартира на 27 септември. Оборотът с дяловете на фонда за първите три дни на борсата е общо за 556 158 лева, а поръчките за издаване на нови дялове на първичен пазар за същия период са за 530 000 дяла. Борсовата цена на 1 дял при затваряне на пазара на 29 септември е 1.069 лв./дял.

                Експат Асет Мениджмънт – управляващото дружество на фонда – очаква Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF да привлече към българската борса по-сериозно внимание на чуждестранни инвеститори и да се превърне в най-ликвидната позиция на БФБ-София. Фондът е удобен начин за инвестиране в българския капиталов пазар като цяло и ликвидността на акцията му е осигурена от маркетмейкъри.

                Експат Асет Мениджмънт ежедневно публикува на сайта си информация за структурата на портфейла на фонда, нетната стойност на активите и получените поръчки на първичен пазар:
                На български език: http://www.expat.bg/bg/expat_sofix.html
                На английски език: http://www.expat.bg/en/expat_sofix.html

                Маркетмейкъри на фонда са инвестиционните посредници Бенчмарк Финанс, Първа финансова брокерска къща и Елана трейдинг.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                  тц тц тц

                  доста заблудени хора имало още
                  Не знам кой е заблуден, но аз помня и по-стари работи... Помня как през пролетта на 2001 г. на единствения голям, предизборен дебат за намерения в икономическата сфера един срещу друг се бяха изправили царските "юпита" и тежката артилерия на Костоффф - тъмносини икономисти и министри начело с Муравей. Та тогава много добре помня как Николай Василев показваше една графика на "клюмнал" под 100 пункта SOFIX и се възмущаваше, че това е непростимо за управляващите (тогава СДС, претендиращи, че са "десни") да неглижират така фондовата борса - основният двигател и ориентир за всяка една пазарна, КАПИТАЛИСТИЧЕСКА икономика. Бай Муравей, горкия мигаше като теле у железница, а Василев не пропусна да обещае, че ако НДСВ спечелят изборите развитието на капиталовия пазар ще е техен основен приоритет. Тогава, за добро или лошо, все още не се интересувах много много от проблемите на българската борса. Буквално я бях отписал, след като през 90-те бях понатрупал някакъв малък, но достатъчно горчив и поучителен опит с хартийки от разни там хотели, лексове и фараонски холдинги. Всички знаем какво се случи след това, огромният възход по времето на НДСВ, еуфорията от предстоящото влизане в ЕС, сривът и мъчителните години по време на тройната коалиция... Честно казано не съм много сигурен дали повече трябва да съжалявам, че не съм участвал по онова време на борсата или да се радвам, че съм се разминал с големия срив през 2007/08... По скоро второто... май?
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • А помните ли 2004-та в мандата на царя като ни пусна Никито БТК срещу компенсаторки!? Такава търговия настана, такива ударни доходности се направиха от по-будните играчи... Тогава се даде тласъка на БФБ който ни изведе до върховете в края на 2007-ма. От Ники Василев тръгна всичко!
                    тц тц тц

                    доста заблудени хора имало още
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Просто за това специално съм го писал поне три пъти - като единият път бе в разговор с един от същите тези дето пак приказват без да знаят. И реших че очевидно на тези хора нищо няма да им влезе в главата ако сами не си го намерят.
                      ок

                      нищо не пиши

                      просто дай линкове на това което вече си писал
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                        На Ники Василев - задължително, а и на Карина Караиванова - защо не?
                        Стига да не удвои/утрои таксите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                          без грам сарказъм, смятам, че трябва да дадат на Ники В награда тази година за принос за развието на капиталовия пазар!
                          На Ники Василев - задължително, а и на Карина Караиванова - защо не?
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • мдам орден стара планина напрово и без туй ги раздават за кво ли не вече

                            Коментар


                            • Че какъв саркамъм като той е единственият възможен кандидат...

                              Коментар


                              • без грам сарказъм, смятам, че трябва да дадат на Ники В награда тази година за принос за развието на капиталовия пазар!

                                Коментар

                                Working...
                                X