IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като гледам как купуват ЦКБ от пазара, май няма сделка с онези фондове?
    Г-н Василев и Янков, знам че форума стана ужасен и хората спряха да пишат и взеха да търгуват , но понеже няма друго място за комуникация да попитам:
    1. Какво става с амбициите ви до края на годината?
    2. Приключиха ли преговорите с другите ПОК и имате ли "да"?
    3. Как върви пътното шоу, харесахте ли си борса и има ли интерес?
    Благодаря!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      Блумбърг показаха софтуер, който показва кога етф е над и кога под цената на акциите в него. Предполагам, че когато етф ът е под акциите това предозвиква интерес за покупката му... да видим дали ще се случи нещо подобно
      Това не може ли да се види и без софтуер чрез NAV-а, който си го пише и се актуализира ежедневно?
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        И на мен ми минава такава мисъл , че мачка позициите където няма неообходимите акции....
        някъде му се получава ,някъде не....
        Например в Трасе и хиката му се получава но в в ССВ и монбат не ....
        Другия вариант да държи ниска цена за да мине някой пакет който магери с някои...
        Не е препоръка...
        При CCB определено не им се получи а и при Трейс ги усетиха,изклатиха няколко малоумника ама това беше

        Коментар


        • Блумбърг показаха софтуер, който показва кога етф е над и кога под цената на акциите в него. Предполагам, че когато етф ът е под акциите това предозвиква интерес за покупката му... да видим дали ще се случи нещо подобно
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
            Хм, допускам че това е целта да изглежда от страни, както писа някой ... фонда чака и мачка цената заради пенсионните, които в съвсем скоро време ще трябва да отчитат годишна доходност..
            И на мен ми минава такава мисъл , че мачка позициите където няма неообходимите акции....
            някъде му се получава ,някъде не....
            Например в Трасе и хиката му се получава но в в ССВ и монбат не ....
            Другия вариант да държи ниска цена за да мине някой пакет който магери с някои...
            Не е препоръка...

            Коментар


            • с нарастване на времевия период корелацията се подобрява - от началото на фонда до сега 0,957
              към края на октомври беше 0.77
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Хм, допускам че това е целта да изглежда от страни, както писа някой ... фонда чака и мачка цената заради пенсионните, които в съвсем скоро време ще трябва да отчитат годишна доходност..

                Коментар


                • Провал на ЕТФ-а да копира и следва плътно Софикс ще е неприятен за всички нас, дори и да не сме акционери. Трудно ще се продава на и без това скептичните към нас чужденци, продукт който не постига заложените си цели

                  Коментар


                  • Click image for larger version

Name:	BGX.png
Views:	1
Size:	17.1 КБ
ID:	3146315
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Поръчки за емитиране на 20 000 нови дяла от индексния фонд върху SOFIX бяха получени на първичен пазар до 15 часа днес.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Risteto Разгледай мнение

                        Осъзнаваш че говориш глупости нали!
                        Все пак имат 6 мил да инвестират, което в сравнение с оборат на борсата последно време не е чаак толкова много.
                        Освен това погледни компаниите с висока тежест в SFOIX, вече са с доста близки тегла до тези в Фонда,
                        изклювам МОНБАТ, т.е. вече са си намерили пакетите които са им нужни.
                        Знам, не ти харесва компаниите в които си инвестирал да са вън от индекса сега,
                        но това не значи че трябва да падаш на нивото на някои сЪфорумци.
                        въобще не се задълбочавам в нещата на този фонд
                        но не мога да си представя схемата по друг начин освен този, който описвам
                        определено фондът не може да следва Софикс, т.е. ако Софикс нарасне с 20% фонда ще е доста по-назад, т.е. вложителите няма да усетят нещо съществено
                        ще гледаме филма и ще видим резултатите
                        въобще незнаше какво ми харесва - там където съм инвестирал въобще не трябва да влиза в Софикс през следващите 10 години

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Птица Разгледай мнение
                          Ами, на 2 млн.лв беше 1,03-1,05 сега като е 22 млн.лв, е 1,09, като стане 100 мнл.лв колко ще е ?????
                          Мисля че при Софикс 551 ,когато купува с 22 милиона беше над 1,16....но не съм сигурен...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Risteto Разгледай мнение

                            Осъзнаваш че говориш глупости нали!
                            Все пак имат 6 мил да инвестират, което в сравнение с оборат на борсата последно време не е чаак толкова много.
                            Освен това погледни компаниите с висока тежест в SFOIX, вече са с доста близки тегла до тези в Фонда,
                            изклювам МОНБАТ, т.е. вече са си намерили пакетите които са им нужни.
                            Знам, не ти харесва компаниите в които си инвестирал да са вън от индекса сега,
                            но това не значи че трябва да падаш на нивото на някои сЪфорумци.
                            Аз със Фортис имааме доста различия но има нещо в неговите разсъждения който го чувствам че е прав....
                            фонда ще купува скъпо и продава еФтино.....на този слаболиквиден маркет...
                            Положението че ще Устиска година, две ако му вкарат тези още 50-60 милиона ....
                            Има две положение за цените ...
                            Чака нови дялове от ПФ и за това държи ниски цени за дялове...
                            Втория няма нови дялове и така балансира ако има продажби защото трябва да има поне 10-15 % в кеш....
                            Но ССВ ,Хиката , Трасе , Холдинг Варна ще ги пълни....на какви цени но ще пълни...
                            Щото на 2 лв ако няма 1 са 50 % ,но на 10 ако няма 2 лв са 20 % ... ...А дали можеше да мърда под 80% ...попълнени позиции...?
                            Така че да няма изненадани....

                            Коментар


                            • Ами, на 2 млн.лв беше 1,03-1,05 сега като е 22 млн.лв, е 1,09, като стане 100 мнл.лв колко ще е ?????

                              Коментар


                              • [QUOTE=Risteto;n3145972]
                                Все пак имат 6 мил да инвестират ...QUOTE]
                                Имат, Ристе, имате. И не от вчера.
                                Тактиката му е майката. И търпенийце мъничко.
                                Тези милиони ги имаха и когато Монбат-а беше 8.30, но не купиха, защото се предлагаха само парчета по 100, 200 броя. И то през 2-3 стинки.
                                С търпение успяха да лапнат пакетче 7К на 9,20.
                                Хвала на портфолио-менажерията!!!


                                Коментар

                                Working...
                                X