IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

    Признавам си - тва с Меком съм го проспал. С два реда моля обяснете.
    Отделно - аз съм бик без Мекомчета
    Ето забавлявай се

    http://forum.investor.bg/forum/%D0%B...x-mekom?t=7506

    http://www.economynews.bg/%D1%82%D0%...news54548.html
    Last edited by lobos; 05.12.2016, 22:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

      А бичета с акции, включително и на Меком?
      Признавам си - тва с Меком съм го проспал. С два реда моля обяснете.
      Отделно - аз съм бик без Мекомчета
      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
        Само мечета с кеш и без акции може да реват.
        А бичета с акции, включително и на Меком?

        Коментар


        • Аман от непрестанното оплакване (дразнещо мрънкане) от ЕТФ-а.
          Все едно да обявя във форума, че ще купя след 2 дена 500 К ЦКБ, а после като купя само 100 К, да ме оплювате че съм ви подвел, че и още малко сметка да ми държите.
          Ще си правя с парите каквото и когато искам. Който ми е дал парите, той да ми държи сметка.
          Аз съм повече от доволен от този фонд. Само мечета с кеш и без акции може да реват.

          Коментар


          • http://www.capital.bg/politika_i_iko...ia&ref=embedfp

            Пенсионните фондове оповестиха, че нямат проблемни инвестиции .... а това значи много за фонда

            Коментар


            • И аз досега си мълчах, ама то вашето на нищо не прилича . Първо - никой не ви кара да купувате от фонда, ако не ви харесва. Приемате, че не съществува и всичко е ОК. Второ - ако човек иска неустойки за това, че не могъл да направи анализ, защото фонда за няколко часа е написал, че Софарма има тегло в Софикс от 3 и нещо % и той е повярвал в това, то за мен този човек не е редно да прави каквито и да било анализи. Трето - вярвам, че фонда ще бъде полезен и за пазара като цяло, и за вложителите в него, ако тяхната алтернатива е депозит или НИ и ако знаят кога да спрат. Четвърто - аз лично съм очарован /въпреки пропуснатите ми ползи/, че покупките не стават автоматично. Това би довело до огромно изкривяване в този момент, от което изкривяване биха се възползвали шепа тарикати и пострадали 100% от вложителите му. Идеята не би трябвало да е да прецакаме по-малко запознатите хора и след 1 година пак всички да ревете, че видиш ли нямало ликвидност, финансова култура и т.н.!
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Аз мисля че фонда е достатъчно прозрачен. Дневно публикуване на промените в портфейла което мисля че малко фондове на пазара правят!
                Колега да гледаме малко по дългосрочно - при повече пари във фонда ще има ръстове но няма всичко да се случи за няколко седмици.

                аз пък предлагам да гледаме не дългосрочно, а да погледнем реално на нещата. ти мислиш ли, че фонда следва индекса? аз гледам, гледам ама нещо не виждам такова нещо. да не би пък аз да не гледам където и каквото трябва???
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                  Искам да вземам информирани решения, а те се вземат след анализ на информация - не на дезинформация! Когато става дума за пари (загуби или пропуснати ползи), едно "извинявайте" за грешката не е достатъчно, плащат се неустойки! Пък и никой още не е казал "извинявайте"...
                  Аз мисля че фонда е достатъчно прозрачен. Дневно публикуване на промените в портфейла което мисля че малко фондове на пазара правят!
                  Колега да гледаме малко по дългосрочно - при повече пари във фонда ще има ръстове но няма всичко да се случи за няколко седмици.


                  Коментар


                  • Нещо не разбрах - индексният комитет на БФБ е допуснал грешка или Експат са объркали теглата на индекса във фонда??? И едното и другото ми звучат крайно непрофесионално, т.е. пълна аматьорщина!!!
                    Аз бих заложил на Василев и Янков!
                    IM d best

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                      С какво пък точно ти е виновен фонда? Купил си някоя акция преди фонда и сега искаш да я продадеш по скъпо на фонда и за няколко седмици да правиш висока доходност за сметка на фонда.
                      Фонда добре спря набалончването на няколко акции преди да се изкриви прекалено структурата на Софикс заради ниската ликвидност на няколко акции.

                      Искам да вземам информирани решения, а те се вземат след анализ на информация - не на дезинформация! Когато става дума за пари (загуби или пропуснати ползи), едно "извинявайте" за грешката не е достатъчно, плащат се неустойки! Пък и никой още не е казал "извинявайте"...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Не мога да проумея как се формира текущата му цена? Ако следваше плътно Софикс моментната му цена би трябвало да е 1,3-1,4 а тя
                        е 1,09.
                        E пък ти, според мен не повече от 1.15-17 би трябвало да е към момента ако следваше плътно.
                        Но така или иначе изостава сериозно, ма пък нищо чудно, с такова активно управление и кеш - толкоз.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                          С какво пък точно ти е виновен фонда? Купил си някоя акция преди фонда и сега искаш да я продадеш по скъпо на фонда и за няколко седмици да правиш висока доходност за сметка на фонда.
                          Фонда добре спря набалончването на няколко акции преди да се изкриви прекалено структурата на Софикс заради ниската ликвидност на няколко акции.

                          Не мога да проумея как се формира текущата му цена? Ако следваше плътно Софикс моментната му цена би трябвало да е 1,3-1,4 а тя
                          е 1,09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                            Мълчах си през цялото време, докато по-изнервени колеги упорито ни припомняха "Меком", но вече и аз започвам да се притеснявам дали няма да го ядем салама и тук!?

                            С какво пък точно ти е виновен фонда? Купил си някоя акция преди фонда и сега искаш да я продадеш по скъпо на фонда и за няколко седмици да правиш висока доходност за сметка на фонда.
                            Фонда добре спря набалончването на няколко акции преди да се изкриви прекалено структурата на Софикс заради ниската ликвидност на няколко акции.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                              Мълчах си през цялото време, докато по-изнервени колеги упорито ни припомняха "Меком", но вече и аз започвам да се притеснявам дали няма да го ядем салама и тук!?
                              Трай си колега и кво закачиш това е

                              Коментар


                              • Не мога да разбера какво ви пречи този фонд? Имали грешка в сайта, че кой не е имал. Нека трупат активи и да купуват компаниите от Софикс.

                                Коментар

                                Working...
                                X