IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • NikolayVassilev
    replied
    Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

    Това че вие няма да ги продадете директно, не означава че няма да има сделки и определено ще повлияе на индекса.
    Има ли някъде статистика колко са записалите през Лондон и Франкфурт? Струваше ли си?
    Уважаеми Оркис,
    Усилията си струват. Проектът ни е дългосрочен. Ще имаме още ЕТФ-и на още борси.
    Нямаме информация за чуждите ни акционери, защото виждаме предимно имена на депозитари.
    Ще има по-добри времена за БГ пазар. Нова година/правителство, нов късмет... Ние оставаме позитивни за пазара, защото е доста подценен спрямо другите пазари.
    Поздрави, НВ

    Напиши коментар:


  • orchis
    replied
    Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

    Уважаеми участници във форума,

    Да, и последният ПФ изтегли инвестицията си. Както и другите, те ще получат кошница от акции. Няма да има сделки на пазара, няма да повлияе на нивото на индекса.
    Не се "сърдим" на ПФ, че не останаха по-дълго. Причините са, че българският пазар от години крета, докато знаете какво става по световните борси.
    Напротив, благодарни сме на 4-те ПФ, че подкрепиха индексния ЕТФ в най-важния момент, когато той прохождаше. Тяхната инвестиция преди 4 години направи възможно листването на ЕТФ-а във Франкфурт и Лондон. В скоро време 5 от нашите ЕТФ-и ще бъдат регистрирани за търговия и в Любляна.
    Наши инвеститори остават български инвеститори, институционални инвеститори от Европа през Франкфуртската борса и малко през Лондонската. Продължаваме с нашите усилия да развиваме този ЕТФ, както и другите ни продукти.

    Успех на всички участници! НВ
    Това че вие няма да ги продадете директно, не означава че няма да има сделки и определено ще повлияе на индекса.
    Има ли някъде статистика колко са записалите през Лондон и Франкфурт? Струваше ли си?

    Напиши коментар:


  • NikolayVassilev
    replied
    Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
    Поръчани дялове за обратно изкупуване 5 100 000
    Уважаеми участници във форума,

    Да, и последният ПФ изтегли инвестицията си. Както и другите, те ще получат кошница от акции. Няма да има сделки на пазара, няма да повлияе на нивото на индекса.
    Не се "сърдим" на ПФ, че не останаха по-дълго. Причините са, че българският пазар от години крета, докато знаете какво става по световните борси.
    Напротив, благодарни сме на 4-те ПФ, че подкрепиха индексния ЕТФ в най-важния момент, когато той прохождаше. Тяхната инвестиция преди 4 години направи възможно листването на ЕТФ-а във Франкфурт и Лондон. В скоро време 5 от нашите ЕТФ-и ще бъдат регистрирани за търговия и в Любляна.
    Наши инвеститори остават български инвеститори, институционални инвеститори от Европа през Франкфуртската борса и малко през Лондонската. Продължаваме с нашите усилия да развиваме този ЕТФ, както и другите ни продукти.

    Успех на всички участници! НВ

    Напиши коментар:


  • redcretin
    replied
    Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
    Аз мисля, че като цяло е добре за фонда, че пенсионните се изтеглиха от него, в дългосрочен план. Все пак нали е замислен като средство за малките... Сега 1 голям излиза с милиони и това ни забавя с месеци. Напоследък има доста големи обороти, по милион, по 2 на ден. Ако решат да изчистят някоя позиция (което вероятно ще стане), не би било много трудно пазарът да ги поеме? Как мислите вие? 5 млн са 5 дена по милион оборот. Пък може и да са последните промоции за годината.
    Мадабе, за всеки фонд е яко като го декапитализират...

    Напиши коментар:


  • TheSkorpion
    replied
    Аз мисля, че като цяло е добре за фонда, че пенсионните се изтеглиха от него, в дългосрочен план. Все пак нали е замислен като средство за малките... Сега 1 голям излиза с милиони и това ни забавя с месеци. Напоследък има доста големи обороти, по милион, по 2 на ден. Ако решат да изчистят някоя позиция (което вероятно ще стане), не би било много трудно пазарът да ги поеме? Как мислите вие? 5 млн са 5 дена по милион оборот. Пък може и да са последните промоции за годината.

    Напиши коментар:


  • Frosty
    replied
    Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    Почвате да узрявате, но много бавно. Game stop за БФБ тече от над 10 г. Но още не разбирате играта. А най-слабите участници, са тези които ги следват.
    Хари, ти нали щеше да влизаш у еврозоната? Кво станА с тая работа, ще я бъде ли скоро, или няма да я бъде?

    Напиши коментар:


  • Dr.Tren4eff
    replied
    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Лошото е че каквито са безхаберници могат да ги набият в нашите глави!
    Но и това ще мине.. ще се изчистим от най-слабите инвеститори на БФБ и ще можем да продължим смело напред!
    А прецаквайки собствения си капиталов пазар, те ще унищожат и самите себе си.. То вече си се случва .. НОИ бавно ги поглъща.
    къ
    Помня всякакви пенсионери (основно от прехвалените чужди , барабар със CFA-ейците в екипа) де си продадоха акциите при ЕЛАРГ ФЗЗ, доста кофти вкус за осигурените, но пък вероятно някой е направил пари..... някъде на 60-70 ст. на акция ги дадоха по памет, а ликвидационнaта с междинния дивидент излиезе доста над 2.5 лева...
    Last edited by Dr.Tren4eff; 04.02.2021, 12:44.

    Напиши коментар:


  • top
    replied
    Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
    Тебе какво те топли това,че ще продават освен ако не чакалиш да ги измуфтиш?
    Аз съм го написал вече какво ме топли. Мощен buy сигнал е това.
    тебе какво те топли това, че аз ти казвам мен какво ме топли?

    Напиши коментар:


  • Grosss
    replied
    Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Май не си запознат с майсторството на алианц да целят дъната като продават и да купуват по върховете! Разрови се по форума, доста са коментирани тези им качества.
    а като ти гледам ника, вероятно работиш там, бил грос!
    Тебе какво те топли това,че ще продават освен ако не чакалиш да ги измуфтиш?

    Напиши коментар:


  • top
    replied
    Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

    2007ма Алианц продаде на върховете
    един ден пусна поръчки към всичките ДФ в които е вложил и се почна
    имаше коледно възстановяване но 2008ма и 2009та си се разви тренд

    вероятно визирате скорошни продажби

    историческата картина е смесена
    Да, до 2007 нещата бяха ок, тогава няма как да са продавали на дъно. Но, като казваш продали 2007, вярно ли е, че след това купуваха яко акции до срива на Лемън че дори май имаха и джънк на Леман в портфейла. 2007 е далечен спомен, който не е релевантен с настоящето.
    както и да е, аз говоря за продажбите им за последните години.

    Напиши коментар:


  • mpy_yordanov
    replied
    Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Май не си запознат с майсторството на алианц да целят дъната като продават и да купуват по върховете! Разрови се по форума, доста са коментирани тези им качества.
    а като ти гледам ника, вероятно работиш там, бил грос!
    2007ма Алианц продаде на върховете
    един ден пусна поръчки към всичките ДФ в които е вложил и се почна
    имаше коледно възстановяване но 2008ма и 2009та си се разви тренд

    вероятно визирате скорошни продажби

    историческата картина е смесена

    Напиши коментар:


  • top
    replied
    Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Какво му е доброто? Ще клатят крушата до септември.
    Май не си запознат с майсторството на алианц да целят дъната като продават и да купуват по върховете! Разрови се по форума, доста са коментирани тези им качества.
    а като ти гледам ника, вероятно работиш там, бил грос!

    Напиши коментар:


  • Kiro
    replied
    Чета и се чудя..защо народа го обичата този салам..

    Напиши коментар:


  • див осорляк
    replied
    Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Голямо клатене ще падне..Дали Никиту има още от салама..
    салама преминава в другата тема,не четеш ли голда

    Напиши коментар:


  • Kiro
    replied
    Голямо клатене ще падне..Дали Никиту има още от салама..

    Напиши коментар:

Working...
X