IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • inta53
    replied
    Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
    Колеги, за какво говорите?
    Коя кошница не се приема?
    Всички институционални инвеститори на първичен пазар си искат кошница от акции. Можеха изрично да поискат кеш, но не са поискали.
    Фондът си е съвсем наред с над 2% кеш. Никога не го държим на 0%.
    Поздрави и успех на пазара!
    Н

    Уважаеми Г-н Василев,
    щяхте да сте по полезни за назованите колеги, ако бяхте посочили сътълмента на сделката, вместо да се питаме ,- това сделка от 03,02, ли е или е сделка с отложена дата от 04,02,
    Извенете за съвета!

    Напиши коментар:


  • Иво Орозов
    replied
    Инта, представи си пък ако само акции са върнали, тогава кеша като % ще дръпне къде 5% и фонда може да си купи нещо

    Напиши коментар:


  • NikolayVassilev
    replied
    Колеги, за какво говорите?
    Коя кошница не се приема?
    Всички институционални инвеститори на първичен пазар си искат кошница от акции. Можеха изрично да поискат кеш, но не са поискали.
    Фондът си е съвсем наред с над 2% кеш. Никога не го държим на 0%.
    Поздрави и успех на пазара!
    Н

    Напиши коментар:


  • inta53
    replied
    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Какво значи "не се приема".. То никой няма да ги пита.. както влязоха с кошница, така и ще получат такава.. Г-н Василев също го потвърди по-долу.
    Просто според мен е въпрос на сетълмент /Т+2/ за да се отрази коректно в таблицата.

    Не твърдя нищо, освен че! - прочетохме го на 04,02, сутринта, което пък е сделка от 03,02,( тук може и да не е точно така) +3Т прави сътълмента вчерашен!
    Та за това и се почесвам питайки останалите,....а и парите кеш са променени , абе има си крушка опашка!

    Напиши коментар:


  • Zdravko
    replied
    Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

    Демек Софикс обратно на 400? Идеално, тъкмо имам кеш
    Кисело ли е гроздето

    Кошница дават и кошница взимат ! Не е отразено може би както казва и Батя.

    Напиши коментар:


  • Батя
    replied
    Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Само на мен ли ми се струва, че "кошницата" не се приема?

    https://expat.bg/uploads/documents/S...8022021-BG.pdf

    а парите в брой ги нямааа...
    Какво значи "не се приема".. То никой няма да ги пита.. както влязоха с кошница, така и ще получат такава.. Г-н Василев също го потвърди по-долу.
    Просто според мен е въпрос на сетълмент /Т+2/ за да се отрази коректно в таблицата.

    Напиши коментар:


  • Yolo
    replied
    Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Само на мен ли ми се струва, че "кошницата" не се приема?

    https://expat.bg/uploads/documents/S...8022021-BG.pdf

    а парите в брой ги нямааа...
    Демек Софикс обратно на 400? Идеално, тъкмо имам кеш

    Напиши коментар:


  • inta53
    replied
    Само на мен ли ми се струва, че "кошницата" не се приема?

    https://expat.bg/uploads/documents/S...8022021-BG.pdf

    а парите в брой ги нямааа...

    Напиши коментар:


  • petyob
    replied
    Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

    Ами отговорът се съдържа в тва, което пишеш ако се замислиш малко... наистина защо като масово компаниите на БФБ са с толкова нисък P/B, P/E и други коефициенти, защо аджеба никой не купува?!? Остави за момент ЕТФ-а, що акциите не растат, като са толкова еФтини и има толкова совободен кеш депозиран на реални отрицателни проценти?

    И сега - я обясни на всички хора тук как точно Експат са виновни, че оборота не тръгва и фонда се изпразвал???
    Софикс се е вдигнал за последните 4 месеца с 16%, оборота също е нагоре, а защо тук няма записване? Още ще се вдигне индекса, но за фонда се съмнявам

    Напиши коментар:


  • pjc50313869
    replied
    Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    абе ти май си забравил за грандионзния успех в Лондон ...какво чудо беше! Ами сега при толкова подценен пазар и при такъв добър инструмент, ето и оборота тръгва, що така се изпразва фонда!?! Ти лично колко вкара тук?
    Ами отговорът се съдържа в тва, което пишеш ако се замислиш малко... наистина защо като масово компаниите на БФБ са с толкова нисък P/B, P/E и други коефициенти, защо аджеба никой не купува?!? Остави за момент ЕТФ-а, що акциите не растат, като са толкова еФтини и има толкова совободен кеш депозиран на реални отрицателни проценти?

    И сега - я обясни на всички хора тук как точно Експат са виновни, че оборота не тръгва и фонда се изпразвал???

    Напиши коментар:


  • petyob
    replied
    Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение
    Абе тука мн 'специалисти' пишат... никито това, никито онова! Ами аре бе, напревете го вие!

    Че Експат да не са благотворително дружество ?!? Кой ЕТФ не прибира таксите когато пазара пада????? Или да ви връща парите ако пада? Направо нз защо си губя времето да пиша на такива лаици... имаме Експат, който предлага нов тип финансови инструменти наречени ЕТФ. Ако искаш - купуваш. Ако не - не дей. Твой проблем, никой не ви кара на сила.

    Омръзна ми да слушам циврене, мрънкане и хейтене! Това било манипулирано, онова било манипулирано! Като не ви харесва, въврете на чуждите пазари. За мен ЕТФ-а създаде ликвидност и вдъхна живот на пазар, който все още се съвземаше от фалит на голяма банка, разшумя се отново за БФБ, че чак се чу за Софикс в LND/FKT. А също така предостави възможности за спекула по време на ребалансиране, за хората с малко по-сериозни познания в Ексела не беше трудно да предвидят кой влиза/излиза - имаш данни за ФФ, спред, сделки и капитализация, всичко е прозрачно. Правилата за Софикс не ги избира нито Експат, нито НВ, нито Софарма, нито МЦХ и т.н., нито вие.
    абе ти май си забравил за грандионзния успех в Лондон ...какво чудо беше! Ами сега при толкова подценен пазар и при такъв добър инструмент, ето и оборота тръгва, що така се изпразва фонда!?! Ти лично колко вкара тук?

    Напиши коментар:


  • pjc50313869
    replied
    Абе тука мн 'специалисти' пишат... никито това, никито онова! Ами аре бе, напревете го вие!

    Че Експат да не са благотворително дружество ?!? Кой ЕТФ не прибира таксите когато пазара пада????? Или да ви връща парите ако пада? Направо нз защо си губя времето да пиша на такива лаици... имаме Експат, който предлага нов тип финансови инструменти наречени ЕТФ. Ако искаш - купуваш. Ако не - не дей. Твой проблем, никой не ви кара на сила.

    Омръзна ми да слушам циврене, мрънкане и хейтене! Това било манипулирано, онова било манипулирано! Като не ви харесва, въврете на чуждите пазари. За мен ЕТФ-а създаде ликвидност и вдъхна живот на пазар, който все още се съвземаше от фалит на голяма банка, разшумя се отново за БФБ, че чак се чу за Софикс в LND/FKT. А също така предостави възможности за спекула по време на ребалансиране, за хората с малко по-сериозни познания в Ексела не беше трудно да предвидят кой влиза/излиза - имаш данни за ФФ, спред, сделки и капитализация, всичко е прозрачно. Правилата за Софикс не ги избира нито Експат, нито НВ, нито Софарма, нито МЦХ и т.н., нито вие.

    Напиши коментар:


  • petyob
    replied
    Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

    Точно така! Трябват качествени промени в състава на индекса и увеличаване броя на дружествата на 20!
    Дори от улицата да хванеш някой , като погледне и ще каже, че в представителния индекс на страната Софикс, би трябвало да са и стойностните компании Чез Разпределение и Спиди!
    Ако, се промени изискването за Софикс за брой акционери от 750 на 350, още през месец март, в Софикс биха влязли и Чез и Спиди и Телелинк.
    Ако, се въведе Софикс индекс 20, с участници и Алтерко, Чез, Спиди и Телелинк от месец март, би довело до по-голяма представителност на индекса, ръст, повече инвеститори и по-голяма ликвидност на борсата!

    Толкова е просто, но няма кой да го направи


    И това сме го предлагали, НВ е казвал - нас това не ни интересува! (нали си му текат комисионните и при загуба на клиентите му)
    Last edited by petyob; 05.02.2021, 13:42.

    Напиши коментар:


  • Овчарчето Калитко
    replied
    Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
    СЪЖАЛЯВАМ за лошите новини за EXPAT и за всички нас на БФБ. Проблемът, освен скапаната социално-икономическа и политическа среда с неспособни управници има и другa частнa причина - НЕПОДХОДЯЩ СЪСТАВ НА SOFIX. Та погледнете, на кои дружества пазарът има ВСЕ ОЩЕ НЯКАКВО доверие - Адванс Терафонд, Фонд България (в трудна позиция поради "короната"), Доверие (условно поради Молдова), Софарма (донякъде), Агрокредита (донякъде). Ами къде са "варненските" представители - ХИМ ??, ЦКБ ??, Варна Холдинг ??, къде са Застрахователят ??, Банкерът ??, Акумулаторът ?? , Строителят ?? . Все стари "момичета" от соц- времето? А заведението иска свежа атрактивна кръв!! Трагична ситуация!!!

    Имам акции от САМО ТРИ позиции от SOFIX. Не е препоръка!
    Точно така! Трябват качествени промени в състава на индекса и увеличаване броя на дружествата на 20!
    Дори от улицата да хванеш някой , като погледне и ще каже, че в представителния индекс на страната Софикс, би трябвало да са и стойностните компании Чез Разпределение и Спиди!
    Ако, се промени изискването за Софикс за брой акционери от 750 на 350, още през месец март, в Софикс биха влязли и Чез и Спиди и Телелинк.
    Ако, се въведе Софикс индекс 20, с участници и Алтерко, Чез, Спиди и Телелинк от месец март, би довело до по-голяма представителност на индекса, ръст, повече инвеститори и по-голяма ликвидност на борсата!

    Толкова е просто, но няма кой да го направи



    Напиши коментар:


  • wild at heart
    replied
    Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    Лошото е решил, че ще прибира комисионни без да си мръдне и пръста, без да инвестира собствени пари. Аз като дребен инвеститор какво направих - писах протестно писмо, когато мажоритарят на Агрия искаше да си раздаде едни пари, когато акционерите понасяха огромни загуби ... накрая той се отказа от намерението си ... и акцията тръгна нагоре.

    Да чуем ти какво си направил ?
    Този спор е безпредметен - ти смяташ, че Eкспат прибират пари без да правят нищо. Еми направи го и ти тогава! Кой би се отказал да прибира пари, без да инвестира и без да прави нищо? А това, че си писал протестно писмо е похвално - добре е дребните акционери да са активни, когато се случва нещо нередно. Аз не съм писал протестни писма, но и нямам претенции към някой друг, че не се е погрижил за моите интереси. Това, което съм направил е, че имам значителен за мащабите на пазара ни портфейл и съм активен на общи събрания и уебинари на дружества, които представляват интерес за мен. Можеш да видиш в протокола от ОС на FIB - аз съм единственият акционер гласувал против едно от предлаганите решения.

    Напиши коментар:

Working...
X