IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
    Докато реално се случи този Брекзит ще минат поне 2-3 години ако изобщо го осъществят. До тогава пък Експат ще имат възможност да предложат ETF-а и във Франкфурт и даже във ОАЕ ако щеш. Та няма от какво да униваме, колкото напуснат, поне 2 пъти повече най-вероятно ще останат. Кралицата си е опекла кейка и няма да останат извън пазарите. Всичко е само показване на мускули.
    Причината не е Брекзит или Фрекзит причината е БФБ ...
    Тези сертификати съществуват само заради ПФ ...предишните бяха закрити по съкратената процедура и на безценица.....
    А никой не иска да има вложения който не са подвласти на маркета....
    Това са мойте виждания...
    Дали ПФ ще крепят дадени акции с преки инжекции или чрез Софикс фонда е ....

    Коментар


    • Докато реално се случи този Брекзит ще минат поне 2-3 години ако изобщо го осъществят. До тогава пък Експат ще имат възможност да предложат ETF-а и във Франкфурт и даже във ОАЕ ако щеш. Та няма от какво да униваме, колкото напуснат, поне 2 пъти повече най-вероятно ще останат. Кралицата си е опекла кейка и няма да останат извън пазарите. Всичко е само показване на мускули.
      Last edited by Petar; 08.05.2017, 12:53.

      Коментар


      • Явно хубавите и неочаквани новини от Експат ни разглезиха!
        На 18ти май няма да са готови да предложат продукт на презентацията в Лондон....какви са тия регулации, какво е това чудо?!?!
        Той избора на Лондон бе дълго обмислян, но ще има ли кой да слуша там.....
        Големите световни банки предупредиха, че ще преместят хиляди служители извън Великобритания, за да се подготвят за излизането на страната от Европейския съюз. Това сериозно застрашава статута на Ло...

        Коментар


        • То така е, но софикса си расте а тук трябва да се репликира

          Коментар


          • И кво? С'я до 18 май ще мълчим ли? И ще чакаме лъвският скок!!!
            За британските инвеститори ниските цени у нас дават шанс да се компенсира отслабването на паунда след референдума за напускане на ЕС, пише TheMoveChannel.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

              На са задължени обаче. Ще си правят каквото си преценят, може в кеша да ги оставят.
              Съгласен съм. Идеята ми беше, че парите няма да излизат от фонда. Оттам нататък фондът си знае.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                Предположението ти е вярно - парите от дивидентите се реинвестират.
                На са задължени обаче. Ще си правят каквото си преценят, може в кеша да ги оставят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Колеги какво се случва с тези пари от дивидентите които ще постъпят във фонда от дивидентите? Ще бъдат реинвестирани в Софикс?
                  Предположението ти е вярно - парите от дивидентите се реинвестират.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    Колеги какво се случва с тези пари от дивидентите които ще постъпят във фонда от дивидентите? Ще бъдат реинвестирани в Софикс?
                    Да

                    Коментар


                    • Колеги какво се случва с тези пари от дивидентите които ще постъпят във фонда от дивидентите? Ще бъдат реинвестирани в Софикс?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Благодаря за отговора, явно край многото статии и изписано съм останал с погрешното впечатление, че до представянето на БФБ в Лондон, процедурата по листването трябва да е приключила, но все още не ми се е налагало да се запозная с тамошните регулации, процедури и срокове.

                        Желая успех!
                        Не ти е било погрешно впечатлението. Беше даден индикативен срок до Великден, но явно са възникнали някакви пречки и се е получило забавяне. Жалко че на представянето на 18.05 няма да го има наличен и този продукт

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                          То е ясно кой ще влезе, но ти не ги харесваш и за теб полза няма да има.
                          Да видим дали няма да има промени в предложените нови правила. Ако така останат правилата има 3/4 компании които ще са под риск да бъдат изместени от по малки но по ликвидни компании. В момента и по малките не са много по ликвидни но пък може да стане по интересно в близко бъдеще.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                            Уважаеми колеги,
                            Нямаме новини. Няма да ви занимаваме с детайли - очевидно работим активно. 18 май не е сакрална дата, дотогава няма да сме готови.
                            Като имаме новини, ще ги споделим.
                            Поздрави, Н
                            Благодаря за отговора, явно край многото статии и изписано съм останал с погрешното впечатление, че до представянето на БФБ в Лондон, процедурата по листването трябва да е приключила, но все още не ми се е налагало да се запозная с тамошните регулации, процедури и срокове.

                            Желая успех!
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Хората си имат проблеми в избори влизат ....
                              Инвестирането в дупка на Балканите няма да бъде Първостепен приоритет..
                              Особенно ако разберат че ги чакат да бъдат изядени от първия път ....
                              Какъв приоритет? Става дума за примерно 15 милиона евро за начало - та това са пари за семки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                                То е ясно кой ще влезе, но ти не ги харесваш и за теб полза няма да има.
                                Ами има различни възможности и всеки спекулира, то и ИХЛБЛ не трябваше да е вън, но се оказа извън борда, но за следващото раздаване не е ясно. Ако визираш Доверие, да там вече не съм фен и не знам дали е кандидат или не за Софикс въобще. Виж за Зрънчо го имам за кандидат сериозен, ИХЛБЛ също е сериозен кандидат, за други не знам. ФПП, ако набере капитал и те стават да влязат. За кой друг е ясно

                                Коментар

                                Working...
                                X