IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
    Опа НОВИНА Нов фонд ли ?
    И да не е новина има логика. Изглежда успешен старт пък и другите индекси си нямат фонд

    Имам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
      мда ................... още един заблуден...

      аз помня само 5 неща от времето на великите юпита:

      - оправянето за 800 дни
      - сделката с външния дълг и загубата на над 1 000 000 000 - най-голямата директна кражба правена в България
      - продажбата на БТК на цена по-малка отколкото кеша в компанията
      - преместването на златните резерви в лондон от където никога няма да можем да си го вземем обратно
      - слагане на примката на гушата на малкия бизнес в Бг и пускането на бесните данъчни кучета да разчистят пътя за създаване на олигарсите
      Приятел, аз ти давам пример за последователната работа на Н.Василев и хората около него в подкрепа и за развитието на капиталовия пазар в България, а ти ми вадиш някакви изтъркани политически мантри от арсенала на методи андреев, болен лидеров и янка янева, големите борци срещу корупцията и лизачи на задника борисов. Остани си със здраве и лека нощ!
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Колеги, не мисля че ЕТФ-а е причина за ръста на пазара, просто му беше дошло времето. А фонда запали клечката, просто повод, не причина.

        То фондове колкото искаш, даже 1-2 индексни има /алфа, златен лев/, но какво от това.

        Причини имаше много за ръст на пазара тази година, ама нищо не се случваше, момента назряваше и едно такова събитие просто бутна колелото по нанадолнището


        Е как така не е , ама той бутна колелцето ,- АМИ Е ! ТОЙ Е фактора и ще държи и огиня жив - и в полезна функция !!! - Ни да загаря и прегаря -
        А да угасва пък си е изцяло от негова зависимост, но щом се чуват и гласове на "копи" - ти да видиш !

        Коментар


        • Колеги, не мисля че ЕТФ-а е причина за ръста на пазара, просто му беше дошло времето. А фонда запали клечката, просто повод, не причина.

          То фондове колкото искаш, даже 1-2 индексни има /алфа, златен лев/, но какво от това.

          Причини имаше много за ръст на пазара тази година, ама нищо не се случваше, момента назряваше и едно такова събитие просто бутна колелото по нанадолнището

          Коментар


          • Е то у БГ кога е било по различно !!!
            Освободиха "таксиметровата дейност" -и всички подкараха таксита - и инвалидите дори !!!

            Че и фондовете - особено "ИНДЕКСНИТЕ" -

            " И АЗ КЕ СИ ЛИСТНА ЕДИН ! - отварям подписка !

            п.п. ДАЛАВЕРАТА е в ГЕНАТА!!!!!!!!!!!!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
              Ужасен ли, нещо повече.
              Аз обаче доколкото разбрах скоро ще имаме конкурент на Никиту.
              Първите обаче винаги пИчелят.
              Опа НОВИНА Нов фонд ли ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Ееееее .... стига,бе ..... от 2005-2006 г. тука се пишат само глупости или поне несериозни неща Всички купуват на дъното и продават на върха .... всички разбират повече от останалите ... всички чакаха срив и се смеят на купувачите а после всички били вече купили и сега на ракетата .... както виждаш все глупости от край време Самия факт, че мастити инвеститори и спекуланти се включват в този ETFе показателно за качеството на форума. И за да не ми се "разсърдиш" пак .... обяснявам ....
                Продукт като този не е необходим за БФБ .... а задължителен .... той е почти перфектен инструмент за хора, които искат по висока доходност за парите си но нямат познания или кураж да действат сами.и в бичи пазар или поне в изглеждащ на бичи пазар е идеален за тях .... но не виждам логиката опитни и безгрешни играчи да вкарват пари в техен конкурент ...... и сега .... някой ги изпреварил и вдигнал акциите, които те са искали .... почват се с глупостите от никове извадени от нафталина ...... фонда направил 1 млн. за 3 дни ..... пак глипости /а може би от никове служители на конкуренти/ ....... друг изпуснал ръста се изнервил и ръси мозък пишейки глупости .... та те така те .... по-спокойно ..... Аз си гледам моите акции и съм доволен от това как се развиват компаниите , макар че цените тия дни не реагират както повечето от фаворитите ..... ЧерпЪ те един ром в Кръчмата



                Ами който не го сподели това ....си е лузър от изгрев до залез !
                ПОЗДРАВЯВАМ ТЕ за думите !!!
                И аз го рекох в " ОПТИМИЗМА" , но ти си абсолютно изчерпателен !
                Last edited by inta53; 29.09.2016, 22:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  г-н nyankov почти всички тук ви стискаме палци! Вашия успех ще е успех и за нас и за целия пазар! Аз лично съм решил да купя малко - ей така за подкрепа на каузата, ама оправете го тоя сайт - УЖАСЕН Е!
                  Имам чувството че г-н Василев, като е бил министър го е поръчал на някой държавен чиновник да го направи срещу някой ден отпуск и от тогава не е пипан!
                  Успех!
                  Ужасен ли, нещо повече.
                  Аз обаче доколкото разбрах скоро ще имаме конкурент на Никиту.
                  Първите обаче винаги пИчелят.

                  Коментар


                  • Вярно си, че тук основно глупости се пишат от доста време.
                    Аз си сипах една ракия, наздраве

                    Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Ееееее .... стига,бе ..... от 2005-2006 г. тука се пишат само глупости или поне несериозни неща Всички купуват на дъното и продават на върха .... всички разбират повече от останалите ... всички чакаха срив и се смеят на купувачите а после всички били вече купили и сега на ракетата .... както виждаш все глупости от край време Самия факт, че мастити инвеститори и спекуланти се включват в този ETFе показателно за качеството на форума. И за да не ми се "разсърдиш" пак .... обяснявам ....
                    Продукт като този не е необходим за БФБ .... а задължителен .... той е почти перфектен инструмент за хора, които искат по висока доходност за парите си но нямат познания или кураж да действат сами.и в бичи пазар или поне в изглеждащ на бичи пазар е идеален за тях .... но не виждам логиката опитни и безгрешни играчи да вкарват пари в техен конкурент ...... и сега .... някой ги изпреварил и вдигнал акциите, които те са искали .... почват се с глупостите от никове извадени от нафталина ...... фонда направил 1 млн. за 3 дни ..... пак глипости /а може би от никове служители на конкуренти/ ....... друг изпуснал ръста се изнервил и ръси мозък пишейки глупости .... та те така те .... по-спокойно ..... Аз си гледам моите акции и съм доволен от това как се развиват компаниите , макар че цените тия дни не реагират както повечето от фаворитите ..... ЧерпЪ те един ром в Кръчмата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Ееееее .... стига,бе ..... от 2005-2006 г. тука се пишат само глупости или поне несериозни неща Всички купуват на дъното и продават на върха .... всички разбират повече от останалите ... всички чакаха срив и се смеят на купувачите а после всички били вече купили и сега на ракетата .... както виждаш все глупости от край време Самия факт, че мастити инвеститори и спекуланти се включват в този ETFе показателно за качеството на форума. И за да не ми се "разсърдиш" пак .... обяснявам ....
                      Продукт като този не е необходим за БФБ .... а задължителен .... той е почти перфектен инструмент за хора, които искат по висока доходност за парите си но нямат познания или кураж да действат сами.и в бичи пазар или поне в изглеждащ на бичи пазар е идеален за тях .... но не виждам логиката опитни и безгрешни играчи да вкарват пари в техен конкурент ...... и сега .... някой ги изпреварил и вдигнал акциите, които те са искали .... почват се с глупостите от никове извадени от нафталина ...... фонда направил 1 млн. за 3 дни ..... пак глипости /а може би от никове служители на конкуренти/ ....... друг изпуснал ръста се изнервил и ръси мозък пишейки глупости .... та те така те .... по-спокойно ..... Аз си гледам моите акции и съм доволен от това как се развиват компаниите , макар че цените тия дни не реагират както повечето от фаворитите ..... ЧерпЪ те един ром в Кръчмата
                      +1
                      вярно е, че всички са купили на дъното
                      и се ядосват що не били купили още 100 броя от някоя акция
                      последната седмица борсовите милионери се увеличиха чувствително в БГ........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        да бе.... толкова малко ли е?
                        Малко преувеличавам, разбира се, но все пак дружествата на БФБ не са точно публични. Мажо с под 50% е по-скоро изключение, а такива с над 70% като да са най-честия вариант.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                          Дразня се защото пишат глупости.
                          Ееееее .... стига,бе ..... от 2005-2006 г. тука се пишат само глупости или поне несериозни неща Всички купуват на дъното и продават на върха .... всички разбират повече от останалите ... всички чакаха срив и се смеят на купувачите а после всички били вече купили и сега на ракетата .... както виждаш все глупости от край време Самия факт, че мастити инвеститори и спекуланти се включват в този ETFе показателно за качеството на форума. И за да не ми се "разсърдиш" пак .... обяснявам ....
                          Продукт като този не е необходим за БФБ .... а задължителен .... той е почти перфектен инструмент за хора, които искат по висока доходност за парите си но нямат познания или кураж да действат сами.и в бичи пазар или поне в изглеждащ на бичи пазар е идеален за тях .... но не виждам логиката опитни и безгрешни играчи да вкарват пари в техен конкурент ...... и сега .... някой ги изпреварил и вдигнал акциите, които те са искали .... почват се с глупостите от никове извадени от нафталина ...... фонда направил 1 млн. за 3 дни ..... пак глипости /а може би от никове служители на конкуренти/ ....... друг изпуснал ръста се изнервил и ръси мозък пишейки глупости .... та те така те .... по-спокойно ..... Аз си гледам моите акции и съм доволен от това как се развиват компаниите , макар че цените тия дни не реагират както повечето от фаворитите ..... ЧерпЪ те един ром в Кръчмата
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Абе вие четете ли въобще какво пиша или си карате по инерция? Аз ви казвам, че благодарение на фонда ще се подобри ликвидността, вие ми говорите като почнел да продава! Пак казвам - фондът ще помогне за подобряването на ликвидността без значение дали купува или разпродава. Просто акциите които участват в индекса ще станат по-ликвидни. Това няма как да го броим за нещо лошо.

                            Айде много ви здраве и наздраве!
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Някой да знае точни експозиции на DB в акции от Софикс?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                                За да го направи, трябва да обере целия free-float на всички компании от индекса.
                                да бе.... толкова малко ли е?

                                Коментар

                                Working...
                                X