IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
    интересното е, че като индекса е нагоре, фонда не мърда, а като индекса пада и фонда пада.


    така се получава защото "фонда е на никиту" .................. всичко каквото пипне изсъхва



    изсъхваме и ние покрай него
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      В проспекта на фонда , а и в обясненията във форума от представител на фонда казаха ,че плащат такса на БФБ за да могат да използват индекса Софикс.
      Двете таблици ( на БФБ и Експат ) не се променят в реално време ,а се публикуват веднъж на ден - с данни от края на предния работен ден.
      Би трябвало данните са Софикс теглата да са еднакви.

      Явно не желаят от фонда да обяснят защо е така.
      Стига толкова съм писал ,иначе мога да стана заслужил драскач ( инвеститор ).
      Ако съм аз на мястото на фонда, директно ще ти кажа да си гледаш работата...(ама са се навъдили някои, хем не разбират хем се бутат където не им е място) )))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        Tук и аз те загубих, каква интелектуална собственост?
        В проспекта на фонда , а и в обясненията във форума от представител на фонда казаха ,че плащат такса на БФБ за да могат да използват индекса Софикс.
        Двете таблици ( на БФБ и Експат ) не се променят в реално време ,а се публикуват веднъж на ден - с данни от края на предния работен ден.
        Би трябвало данните са Софикс теглата да са еднакви.

        Явно не желаят от фонда да обяснят защо е така.
        Стига толкова съм писал ,иначе мога да стана заслужил драскач ( инвеститор ).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
          интересното е, че като индекса е нагоре, фонда не мърда, а като индекса пада и фонда пада.
          от написаното по-долу оставам с впечатление, че цената на първичен пазар няма нищо общо с цената на вторичен в смисъл:

          Маркетмейкърите купуват дялове на една цена, но след това ги продават на съвсем разлчина и сами определят каква печалба да си докарат от разликата м/у двете цени.

          На тази мисъл ме навява фактът, че при стартиране на търговията във вторник - цената беше около 1,055 лв. за акция, а днес - при положение че капитала на фодна е увеличен няколко пъти и софикс е с около 4% нагоре .... цената е 1,026 на 1,035.

          Не виждам друга причина за това освен - някой да е искал да генерира солидна печалба от първоначалната еуфория и сега, когато пазарът се поуспокои да продава на малко по-ниска печалба

          Коментар


          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
            интересното е, че като индекса е нагоре, фонда не мърда, а като индекса пада и фонда пада.
            Мецанките са се прехвърлили при никиту...

            Коментар


            • Аз съм за оговор в) и двете

              Коментар


              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                интересното е, че като индекса е нагоре, фонда не мърда, а като индекса пада и фонда пада.
                Тук философският въпрос е фонда ли следва индекса или индекса- фонда

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                  Нещо не можеш да ме разбереш - говоря за съвсен друго нещо - теглата на дружествата в Софикс са интелектуална собственост на БФБ .
                  Експат ги цитират в таблицата си - за сравнение да се види до каква степен следват Индекса Софикс.
                  Мисля ,че не би трябвало да ги променят ???
                  Предполагам ,че от самия фонд могат внесат повече яснота.
                  Tук и аз те загубих, каква интелектуална собственост?

                  Коментар


                  • интересното е, че като индекса е нагоре, фонда не мърда, а като индекса пада и фонда пада.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      Нещо не можеш да ме разбереш - говоря за съвсен друго нещо - теглата на дружествата в Софикс са интелектуална собственост на БФБ .
                      Експат ги цитират в таблицата си - за сравнение да се види до каква степен следват Индекса Софикс.
                      Мисля ,че не би трябвало да ги променят ???
                      Предполагам ,че от самия фонд могат внесат повече яснота.
                      експат нищо не променят

                      БФБ взима борсовите цени на 15-те дружества в софикс и изчислява индекса по формулата която са одобрили

                      експат са купили акции и в зависимост от цената на активите които имат се получват теглата във фонда

                      едва ли някога ще имат 100% дублиране на софикс и фонда ............... дори и да има подобно съвпадение, то при следващата сделка с компания в софикс всичко ще се дисбалансира във фонда

                      вече трябва да зацепваш как стават нещата
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                        Хаха, ако говориш за Професор Каро съм твърде далеч.
                        на една крачка си да изчистиш фонда от всички компании и да се търгува свободно "акцийката на никиту" без да е обременена с някакви си там непотребни неща
                        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Представи си следната ситуация- всеки ден фондът прави сделки на БФБ за да имитира стриктно индекса, понеже всеки ден има нови поръчки. 15 компании, не навсякъде успяват да минат с една сделка, да кажем, че имат по 50 сделки дневно на БФБ. Само разходите за трансфер стават по 500 лв. на ден, 252 дни са 126 000 лв.
                          Нещо не можеш да ме разбереш - говоря за съвсен друго нещо - теглата на дружествата в Софикс са интелектуална собственост на БФБ .
                          Експат ги цитират в таблицата си - за сравнение да се види до каква степен следват Индекса Софикс.
                          Мисля ,че не би трябвало да ги променят ???
                          Предполагам ,че от самия фонд могат внесат повече яснота.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                            Какво общо имат теглата на дружествата в Софикса с транзакционни разходи ?
                            Теглата на емитентите в Софикс се определят от БФБ ( като собственик на индекса ) и се публикуват всеки ден на сайта им.
                            Според мен тези тегла би трябвало да важат и за таблицата на Експат ЕТФ ?
                            Отделно фонда си изчислява собствени тегла ,според тежестта на всяко дружество във фонда им ,които естествено не са еднакви със Софикс теглата .
                            май доста ще трябва да ти се обяснява на тебе ....................... защо не опиташ да порасъждаваш първо сам?

                            не е толкова сложно колкото си мислиш, че е ................... ама, знам ли?

                            сега съм много изнервен от загубите ми и не ми остава време да пиша ............ нека друг опита...
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Отделно има оптимизиране на транзакционни разходи, които при стриктно ребалансиране никак няма да са малки.
                              няма да са чак толкова стриктни ................. важното е да имат клиенти за да става "алъш-вериша"

                              "заспи" ли фонда и разходите по балансирането се им се видят непоносими, но само, ако спазват всичко "мо-та-мо"

                              преди да се пита във форума трябва да се прочете проспекта в какви допустими граници са поели ангажимент да бъдат теглата на компаниите във фонда
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                                Какво общо имат теглата на дружествата в Софикса с транзакционни разходи ?
                                Теглата на емитентите в Софикс се определят от БФБ ( като собственик на индекса ) и се публикуват всеки ден на сайта им.
                                Според мен тези тегла би трябвало да важат и за таблицата на Експат ЕТФ ?
                                Отделно фонда си изчислява собствени тегла ,според тежестта на всяко дружество във фонда им ,които естествено не са еднакви със Софикс теглата .
                                Представи си следната ситуация- всеки ден фондът прави сделки на БФБ за да имитира стриктно индекса, понеже всеки ден има нови поръчки. 15 компании, не навсякъде успяват да минат с една сделка, да кажем, че имат по 50 сделки дневно на БФБ. Само разходите за трансфер стават по 500 лв. на ден, 252 дни са 126 000 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X