IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
    Това EFT се оказа голяма заблуда някой се ушиха и сега се чудят как да излязат други кво да правят артията
    заклещени в спреда
    между надеждите и реалността

    Коментар


    • Това EFT се оказа голяма заблуда някой се ушиха и сега се чудят как да излязат други кво да правят артията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        ETF-ите раздават ли дивидент, и ако да, очаква ли се и "нашия" да раздава такъв? Някой чел ли е дали Ники Василев има такива планове? Или се печели само от евентуално покачване на акциите от Софикс?
        ЕТФ-ите - ДА.
        На Никиту ЕТФ-а - не.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          А при положение че фонда/етф-а стане доста по голям - интересно ми е как мислите - това би ли повишило волатилността на пазара като цяло или не ?
          Щото аз имам определени съмнения че не би било много положително...

          ПС Разбира се от значение ще е и дела на ритейла спрямо институционалните...което няма как да предвидим.
          Колкото е по-голям, толкова по-голяма ще е и волатилността, особено в посока надолу.

          Коментар


          • Всеки нов продукт на пазара е добре дошъл и може да се отрази само положително, фондът ще бъде и купувач/продавач така че в тази му роля и всеки нов участник на пазара е добре дошъл според мен. Важното е да има ликвидност!!! В момента в топ 10 бидове в рамките на 1% има търсене за 217хил акции, това е повече от добре за бг пазара за всеки решил да излиза.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              За да има ликвидност маркетмейкъра трябва да лашка пазара нагоре и надолу. В ситуацията на повишена волатилност ще има повече оборот и много по-лесно ще се продават дялове от фонда. Лично мнение.
              А при положение че фонда/етф-а стане доста по голям - интересно ми е как мислите - това би ли повишило волатилността на пазара като цяло или не ?
              Щото аз имам определени съмнения че не би било много положително...

              ПС Разбира се от значение ще е и дела на ритейла спрямо институционалните...което няма как да предвидим.
              Last edited by pipbel; 06.10.2016, 15:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                страшна ликвидност
                За да има ликвидност маркетмейкъра трябва да лашка пазара нагоре и надолу. В ситуацията на повишена волатилност ще има повече оборот и много по-лесно ще се продават дялове от фонда. Лично мнение.

                Коментар


                • страшна ликвидност
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • някой изчислявал ли е на всяка една стойност на софикс каква цена на ETF-а отговаря?
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • За мен лично по - добре щеше да бъде ако фонда даваше дивиденти. Например най - изветния ETF върху S&P 500 spy дава дивиденти и някак си се оправят с много по - сложната данъчна система в САЩ.
                      http://www.proflashgame.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                        ако даваха и дивидент да капе по малко в сметката щеше да е убаво, ама тук май няма такава игра
                        става по-сложно откъм данъци
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • ако даваха и дивидент да капе по малко в сметката щеше да е убаво, ама тук май няма такава игра

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                            ETF-ите раздават ли дивидент, и ако да, очаква ли се и "нашия" да раздава такъв? Някой чел ли е дали Ники Василев има такива планове? Или се печели само от евентуално покачване на акциите от Софикс?
                            реинвестира се дивидента
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • ETF-ите раздават ли дивидент, и ако да, очаква ли се и "нашия" да раздава такъв? Някой чел ли е дали Ники Василев има такива планове? Или се печели само от евентуално покачване на акциите от Софикс?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Ако една компания не иска да е публична да не е публична. Аз не виждам причина да държим една камара точени от мажоритарите боклуци, които всъщност свалят оценките и на читавите компании защото създават лошо име на всички.
                                Напълно съм съгласен.
                                Както е казал народът - насила хубост не става
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X