IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение
    Мддаа, прафффф си 4i40, минаваш...

    Затова имам едно предложение към всички уважавани от нас форумци в Инвестор. За да сме си полезни тук и да си комуникираме по-пълноценно и по-дълго, добре е да си стоим в добрия тон и да си оставим по-тъпите коментари за фейсбук - хем там и аудиторията за такива работи е по-голяма май...

    Ние ще направим всичко възможно от наша страна този проект да успее. Защото ние нямаме друг избор. И още по-важно - защото ВИЕ нямате друг избор. Ще се опитаме да направим едни стотина хиляди българи по-богати с около милиард евро за година-година и половина. Ако някой не иска да ни помага, няма проблем. Моля обаче да не ни се пречи. Знам, че ще прозвуча като Левски, но истината е, че ако този проект не успее, губим само ние. Но пък ако успее, печелят всички форумци
    Само един съвет - или нямаш опит във форум, но тук всеки пише каквото мисли, а когато човек говори от името на институция трудно може да бъде напълно честен и се получава кофти. Твърдитите, че ако ЕТФ не успее само вие губите, но истината е, че ние залагаме капиталите, а вие взимате комисионна на нашия капитал - още ме питат различни приятели 1% или 2,5% на година е такса за управление. Тази неяснота много дразни! Така, че бъдете максисмално прозрачни и ние ще инвестираме.

    П.С .За протокола днес пак си купих от ЕТФ, защото беше доста под NAV-a.
    Last edited by maretoff; 31.10.2016, 22:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


      пп Минавам добрия тон, но се дължи на доброто пиене и дълбоко нараненото ми его......
      Мддаа, прафффф си 4i40, минаваш...

      Затова имам едно предложение към всички уважавани от нас форумци в Инвестор. За да сме си полезни тук и да си комуникираме по-пълноценно и по-дълго, добре е да си стоим в добрия тон и да си оставим по-тъпите коментари за фейсбук - хем там и аудиторията за такива работи е по-голяма май...

      Ние ще направим всичко възможно от наша страна този проект да успее. Защото ние нямаме друг избор. И още по-важно - защото ВИЕ нямате друг избор. Ще се опитаме да направим едни стотина хиляди българи по-богати с около милиард евро за година-година и половина. Ако някой не иска да ни помага, няма проблем. Моля обаче да не ни се пречи. Знам, че ще прозвуча като Левски, но истината е, че ако този проект не успее, губим само ние. Но пък ако успее, печелят всички форумци
      Last edited by nyankov; 31.10.2016, 22:18.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Чичак, бъркаш ги двата щата От две пирамиди правиш една. „Лайф чойс интернешънъл“ АД и "Ийст уест интернешънъл холдинг груп"


        Праффф си...

        Имам от двете, но реших да ги обединя, щото си мисля, че поотделно няма да могат да се преборят с третата..........


        пп Минавам добрия тон, но се дължи на доброто пиене и дълбоко нараненото ми его......
        Да се доверя на мистър Василев ( като професионалист от световна класа.... ), а той така да ме огорчи.....

        Коментар


        • За опциите

          Идеята да има опции и други инструменти на БФБ е правилна. Ние засега създаваме ETF-а. Надявам се това да ускори следващи стъпки.

          Коментар


          • Един въпрос и от мен.
            Така и така ще държите акции от СОФИКС г-н Василев....
            Зашо не вземете и да им понапишете малко опции.
            Да започнем с експирейшън дек. 2017, пък ако върви алъш вериша, тримесичие, месец и т.н.
            Съответно пък ние може да почнем да пишем на ЕТФ-а

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              Здравейте, колега от форума....

              Знаем къде се помещавате... В бившия офис на " Лайф Чойс Интернешинъл Холдинг Груп " ....Дето се казваше в един стар виц - Да влезне последния ( най- ниския ...)
              Не се съмнявам, че поради отличното си образование и връзките в инвестиционните среди по света, ще надминете горкия мистър Капустин....
              Успех !
              Приятна вечер !
              Чичак, бъркаш ги двата щата От две пирамиди правиш една. „Лайф чойс интернешънъл“ АД и "Ийст уест интернешънъл холдинг груп"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                Здравейте, О2, Наивник и колеги от форума.

                Добре сте дошли да ни посетите на кафе и да ни разпитате за други детайли около ETF-а, които ви вълнуват. Например мен ме смути преди няколко дни въпросът, че не било ясно къде отивал кешът на фонда - имало ли банка депозитар... Има, разбира се.

                Така че, ако решите, ние сме срещу Военния клуб.

                О2, благодаря за добрите думи.

                Хубава вечер. Н.
                Здравейте, колега от форума....

                Знаем къде се помещавате... В бившия офис на " Лайф Чойс Интернешинъл Холдинг Груп " ....Дето се казваше в един стар виц - Да влезне последния ( най- ниския ...)
                Не се съмнявам, че поради отличното си образование и връзките в инвестиционните среди по света, ще надминете горкия мистър Капустин....
                Успех !
                Приятна вечер !

                Коментар


                • До О2

                  Здравейте, О2, Наивник и колеги от форума.

                  Добре сте дошли да ни посетите на кафе и да ни разпитате за други детайли около ETF-а, които ви вълнуват. Например мен ме смути преди няколко дни въпросът, че не било ясно къде отивал кешът на фонда - имало ли банка депозитар... Има, разбира се.

                  Така че, ако решите, ние сме срещу Военния клуб.

                  О2, благодаря за добрите думи.

                  Хубава вечер. Н.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    5000 саламаджийници и от мен
                    Така де, днес ми купиха ХИМ-а. Що да не ми вземат и салама
                    И още 55000 от мен..........

                    Рано ми е за ХИМ - а.....Имам много бахури да компенсирам.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      И ние на това се надяваме.....(Меком да се върне на борсата......)

                      Благодаря за пожеланието.....
                      5000 саламаджийници и от мен
                      Така де, днес ми купиха ХИМ-а. Що да не ми вземат и салама

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                        ....................
                        - на пазара може да излязат пакети, които досега са били "заспали"
                        Всичко това ще е добре за пазара.

                        Поздрави и успех в инвестициите!
                        Николай Василев
                        Експат Капитал
                        И ние на това се надяваме.....(Меком да се върне на борсата......)

                        Благодаря за пожеланието.....

                        Коментар


                        • Сърдечно Благодаря на Николай Василев както и на Господин Янков за отделеното време и разяснителните постове във форума !!!!!! Нямам спомен някой от висшия мениджмънт на компания от СОФИКС да е обръщал такова внимание на форумните инвеститори.... БЛАГОДАРЯ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                            Здравейте, vale1.

                            Ще участваме във всички бъдещи дискусии по състава на SOFIX. Надяваме се вбъдеще в него да има повече компании и да са по-ликвидни и читави от всякаква гледна точка. За момента не предвиждаме да преминем да други индекси. Тази възможност се отнася само за драстични случаи като например да няма SOFIX изобщо. Това едва ли ще се случи, затова нека не мислим за такъв сценарий.

                            Поздрави, Николай
                            Благодаря за отговора !
                            Надявам се ръководството на БФБ да е сговорчиво и да направи една дискусия относно мерки за подобряване на търговията на БФБ и да вземат впредвид най - удачните предложения.
                            Определено индексите засега не са от най-представителните и не могат да са огледало на борсата ни.
                            Казвам го и като дребен акционер в БФБ,който не е доволен от досегашните резултати на борсата.
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • На vale1

                              Здравейте, vale1.

                              Ще участваме във всички бъдещи дискусии по състава на SOFIX. Надяваме се вбъдеще в него да има повече компании и да са по-ликвидни и читави от всякаква гледна точка. За момента не предвиждаме да преминем да други индекси. Тази възможност се отнася само за драстични случаи като например да няма SOFIX изобщо. Това едва ли ще се случи, затова нека не мислим за такъв сценарий.

                              Поздрави, Николай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                                Здравейте, buyvalue,

                                Включвам се и аз в дискусията. Въпросите Ви са сериозни и заслужават сериозен отговор.

                                4) Фрий-флоутът на SOFIX е стотици милиони лева, както и да го смятате. Ние не искаме и не можем да изсмучем целия фрий-флоут, а само малка част от него.
                                Средносрочно биха се случили няколко неща:
                                - SOFIX може да се покачи
                                - в SOFIX може да влязат повече акции от сегашните 15
                                - на пазара може да излязат пакети, които досега са били "заспали"
                                Всичко това ще е добре за пазара.

                                Поздрави и успех в инвестициите!
                                Николай Василев
                                Експат Капитал
                                В тази връзка имате ли идеи за промяна на правилата за определяне на Софикс ?
                                Защото според мен ако се сбъднат и на 50 % прогнозите на г-н Янков за нарастване на фонда - пазара може доста да отеснее и да стане опасно.
                                Или - в проспекта е спомената възможност за промяна на индекса ,който фонда следва - евентуално към БГ 30 или БГ 40 ???

                                Коментар

                                Working...
                                X