IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Някой Софикс бик изкупи тук
    да много интересно разминава - индекса падна и BGX се качи доста над NAV, явно първични дилъри не са дали по-добра котировка продава от аск на пазар?

    Коментар


    • Някой Софикс бик изкупи тук

      Коментар


      • Българска работа. Ето сега - обидихте хората и те се отказват от форума. Утре може и фонда да спрат...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Аз бих подкрепил всеки разумен човек който иска да помогне за развитието на БФБ. Все ревем няма ликвидност, няма пазар, няма бъдеще на БФБ и сега почна малко да се оправя БФБ и почнахме пак за нещо да се оплакваме и чак нападаме единственият който е направил нещо ново Българска работа

          .....

          +1
          това ми напомня на един професор преди години. Той ни предложи 3 варианта за оценка:
          - стандартен изпит.
          - изпит с използване на всички възможни материали и
          - да пише на всички 6
          Всички поискаха 3-тото. Той обаче отказа, защото като приложил веднъж дошли при него да му се оплакват, че някой не заслужава 6...

          българска работа...

          Коментар


          • Аз бих подкрепил всеки разумен човек който иска да помогне за развитието на БФБ. Все ревем няма ликвидност, няма пазар, няма бъдеще на БФБ и сега почна малко да се оправя БФБ и почнахме пак за нещо да се оплакваме и чак нападаме единственият който е направил нещо ново Българска работа

            Ами да направи някой друг такъв фонд! Защо никой не го прави толкова години? Тия хора поне се пробват да направят нещо.Тук имаме ЕТФ на Софикс и каквито компании има в Софикс такива ще се купуват. Дай боже да има повече читави за в бъдеще и дори индекса да е от повече компании.

            Ти лично разпродаде българските акции до колкото знам и си набил всичко в злато. Та явно не ти пука много за БФБ но нас ни се иска да има по развит пазар.

            Иначе пандичке си ми симпатичен да знаеш

            Коментар


            • - много високи такси
              - представянето на този етф изостава сериозно от софикс
              - търгува се под нетната стойност
              - на 31.10 няма никакви покупки на дялове. Какво става ако почнат пък продажби? Ей някой помни ли капман макс?

              Извинявай, но пропускаш много по-важни неща!
              Фонда 100 мил евро до края на 2017
              Възможност за бързи печалби без вадене на кеш
              100 хил. българи по-богати с 1.5 милярда лв.
              дребнав си - не се обиждай!
              Абе това малко ми прилича на "Ще ви оправя за 800 дни"
              дали е прилика или бившите "царчета" не ни мотат с политически фрази???
              IM d best

              Коментар


              • За нашето участие във форума

                Уважаеми форумци,

                Ясно е, че с Никола Янков с удоволствие ще отговаряме на сериозните въпроси и коментари. Това ще позволи по-добре да се разпространява информацията и да се анализират инвестициите.
                Коментарите по несвързани и по лични теми е най-добре да отминем с усмивка.
                Тъй като все пак сме заети с управлението на бизнеса, може да не успяваме денонощно да се включваме. Ако желаете, може да ни пишете на личните имейли. nikolay.vassilev@expat.bg. Ако така повдигнете значима тема, ще я обсъдим обезателно и във форума, за да бъдат всички информирани.

                Хареса ми например въпросът на buyvalue. Не знаем защо последната цена е под НСА. Някой е искал да продаде - може да е знаел или да не е знаел колко е НСА. Ако не смятате, че индексът ще върви надолу, може да купувате - buy value е добра стратегия.

                Това му е хубавото на инструмента БТФ - питаме се защо има нелогично отклонение в цената от около процент! При други инструменти може да има огромни движения и никой да не забелязва или да не може да прогнозира каква трябва да бъде цената. Nice, а?

                Поздрави, Николай

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                  Честно казано разбирам болката, но не и злобата на някои хора тук...!? И това доколкото виждам са все хора опитни и със самочувствие на много по-вещи от мен в тоя занаят - инвестирането. Малко ми е неудобно, че точно аз трябва да им припомням думите на другаря Костолани, но все пак нека малко да успокоим страстите. "Меком" е история. Да, поучителна и горчива история, но в крайна сметка такива неща се случват на борсата. Никой не е застрахован. "Експат" също. Дори си мисля, че те са били основната цел и жертва на тази измама. Далече, много далече съм от мисълта, че те самите са участвали в нея, каквито внушения се правят. Лошото е, че покрай себе си и в качеството си на инвестиционен посредник неволно са подвели стотици други хора, които са им се (пре)доверили.
                  Лошо е и още как и за да не кажеш, че е от злоба ще се опитам да дам максимално обосновано мнение защо не ми харесват нещата тук.

                  Меком беше ужасно фиаско, но можеш да видиш какво става с адсица на експат или какво е представянето на фондовете им. Или да видиш великата им идея да инвестират в тодоров. Сам си вади изводите как се справят.

                  Сега този етф е супер развитие за бфб, но има нещо общо с всичките им предишни планове - грандоманията. Виждаш ли nyankov сравнява себе си с Левски, щели да правят стотина хиляди българи по-богати, ние на бфб сме нямали избор и тн. Леле как ли тея години без тяхна помощ правя пари на бфб не знам А тук подкрепящите имат монети в очите, всичко е розово, има някакви хейтъри и тн. Но нека прегледаме някои проблеми:

                  - много високи такси
                  - представянето на този етф изостава сериозно от софикс
                  - търгува се под нетната стойност
                  - на 31.10 няма никакви покупки на дялове. Какво става ако почнат пък продажби? Ей някой помни ли капман макс?
                  http://www.expat.bg/bg/expat_sofix.html

                  Не че нещо, ама тук ъпърите сте за етф-а добро или нищо. следователно аз отсега нататък няма да пиша повече нищо в тази тема. Всеки си има глава на раменете. Всеки сам да си преценява. Накрая на годината в темата моят портфейл се вижда кой прав и кой крив.
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение
                    Момчета, предлагам който иска да разбере повече за работата на индексния борсово търгуван фонд върху SOFIX, за нашите намерения и/или има желание да се включи по някакъв начин в този проект (замяна на свои акции, идеи за промотиране и т.н.), да ми пише на служебния ми е-мейл: nicola.yankov@expat.bg. На останалите мога да пожелая приятно четене на новините за фонда в интернет. Мисля, че успяхме да дадем важна и достатъчна по обем информация на доста хора тук и изглежда полезността от участието ни във форума се поизчерпа.
                    Сега кво? На ущипана мома ли се правиш???
                    То оргазъм всеки може да имитира.
                    Що не се опиташ да имитираш ерекция???
                    Ами може да са малко по острички хората. Нормално е.
                    Въпросите са много....
                    Защо сега, след толкова години?
                    Кога ше се разкрива информация за Институционалните?
                    Ако се разкрива до дупка, отговорите ще дойдат сами

                    Коментар


                    • въпроса на начинаещия

                      Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение
                      Момчета, предлагам който иска да разбере повече за работата на индексния борсово търгуван фонд върху SOFIX, за нашите намерения и/или има желание да се включи по някакъв начин в този проект (замяна на свои акции, идеи за промотиране и т.н.), да ми пише на служебния ми е-мейл: nicola.yankov@expat.bg. На останалите мога да пожелая приятно четене на новините за фонда в интернет. Мисля, че успяхме да дадем важна и достатъчна по обем информация на доста хора тук и изглежда полезността от участието ни във форума се поизчерпа.
                      Извинения за тъпия въпрос, но защо на борсата акцията на фонда се търгува под Нетната стойност на активите? Това значи ли, че пазарът е неадекватен или че нетната стойност не е вярна или е грешно изчислена или инвеститорите мислят, че ще падне?
                      IM d best

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                        Г-н Янков има цел, мисия. Тези неща не трябва да го отказват. Пак повтарям. Информираните ще бъдат само единици, а не всички които четем форумът.
                        Ми съберете се направете група и помпайте ЕТФ
                        Цел е ясно че има както всеки тук да вземи парите на другите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          Кои различни мнения да го откажат? Става дума за лични обиди. Ако има виновни това са модераторите които търпят да се обиждаме като на селска свада.

                          Г-н Янков има цел, мисия. Тези неща не трябва да го отказват. Пак повтарям. Информираните ще бъдат само единици, а не всички които четем форумът.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                            Г-н Янков,
                            всичко, което казахте до сега е полезно като информация за нас малките инвеститори. Пиша ви, защото имам чувството, че се отказвате да комуникирате с нас във форума. Сам знаете, че когато всички мислят еднакво няма коректив, няма развитие, а всеобща заблуда. Няколко човека с различно мнение ли ви изплашиха? Подканвате ни да ви пишем на мейла. По този начин само единици ще са информирани. Продължавайте в същият дух да пишете във форума и борсата ще върви нагоре.
                            Кои различни мнения да го откажат? Става дума за лични обиди. Ако има виновни това са модераторите които търпят да се обиждаме като на селска свада.

                            Коментар


                            • Г-н Янков,
                              всичко, което казахте до сега е полезно като информация за нас малките инвеститори. Пиша ви, защото имам чувството, че се отказвате да комуникирате с нас във форума. Сам знаете, че когато всички мислят еднакво няма коректив, няма развитие, а всеобща заблуда. Няколко човека с различно мнение ли ви изплашиха? Подканвате ни да ви пишем на мейла. По този начин само единици ще са информирани. Продължавайте в същият дух да пишете във форума и борсата ще върви нагоре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                                - Може и да спечелиш, но първо трябва да загубиш.
                                - Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата.
                                - Който иска добре да се храни, купува акции; който иска добре да спи, купува облигации.



                                Честно казано разбирам болката, но не и злобата на някои хора тук...!? И това доколкото виждам са все хора опитни и със самочувствие на много по-вещи от мен в тоя занаят - инвестирането. Малко ми е неудобно, че точно аз трябва да им припомням думите на другаря Костолани, но все пак нека малко да успокоим страстите. "Меком" е история. Да, поучителна и горчива история, но в крайна сметка такива неща се случват на борсата. Никой не е застрахован. "Експат" също. Дори си мисля, че те са били основната цел и жертва на тази измама. Далече, много далече съм от мисълта, че те самите са участвали в нея, каквито внушения се правят. Лошото е, че покрай себе си и в качеството си на инвестиционен посредник неволно са подвели стотици други хора, които са им се (пре)доверили. Съжалявам за което. Допуснали са грешка, платили са си. За "Експат" иде реч. Същото се отнася и за колегите, които сега ги обвиняват. Пак казвам, че много съжалявам. Измами са се случвали, случват се и ще продължат да се случват и на по-развитите пазари от българския, а какво остава за него.

                                Печалбите са хубаво нещо. Всеки ги обича и всеки ги предпочита, но както човек е готов да посреща печалбите си, така трябва да се подготви и за загубите. Вярно е, че първите се приемат по-лесно, а вторите малко по-трудно, но пък чрез загубите човек трупа опит и се предпазва от прекомерната алчност, която е нещо още по-лошо. Костолани нарича загубата "спирачка", аз пък я наричам "лекарство". Лекарство срещу алчност. Да, загубите нагарчат. От лекарството е...

                                С най-добри чувства!

                                ++++++++++++++++++++1234567

                                Това е живата истина! От всичко това съм опитвал!
                                Дай други предложения.

                                Коментар

                                Working...
                                X