IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.bloombergtv.bg/v-razvitie...yaha-da-rastat
    Много точно браво на Мариян

    Коментар


    • Уважаеми г-да Василев и Янков,

      чета това
      http://paper.standartnews.com/bg/art...article=267878
      и си мисля може и вие да направите с някоя банка депозит част от който да се инвестира във БТФ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
        ...И ще говори много зле ако някой от пенсионните фондове проиграват парите на вложителите си.
        Не вярвам доброволно да го направят Да е канадски ПФ, който иска да инвестира в България - ОК. Ама български - за чий им е? Не знаят какво представляват>50% от емитентите, или нямат акъл за stock picking, или пък нямат достатъчно пари да си репликират SOFIX, ако толкова държат. За балонизация може и да го направят, то 2007ма беше далече, позабравили са какво стана.

        Коментар


        • Ноември 2007 ако не греша се прехвърляББорислава ббанка.

          Коментар



          • Тони, не забравяй, че и в момента дневният оборот на BSE е по-малък от цената на три апартамента в София. Така, че мисли и за ликвидността. Ликвидността на БФБ е едно, тази на ETF-a е друго. И както този фонд е ускорител на горе, така може да има непредвидими последици за някои акции при движение на борсата надолу. Не че е лошо, напротив. просто трябва да се свикне с волатилността, която ще се появи в един момент. Днес в Азия всичко е надолу.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • акселератор до толкоз до колкот си купят всички които искат, в България не са 20 млн.народ търгуващ на БФБто предполагам и после ................ после музиката спира и тва е ....

              Коментар


              • ETF на Софикс - акселератор на тренда

                Коментар


                • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
                  Ако се върнат чужденците, завинаги ли ще останат?
                  То българите бягат от България вие чужденци чакате на БФБ

                  Коментар


                  • Ако се върнат чужденците, завинаги ли ще останат?

                    Коментар


                    • Дано съм прав, дано....

                      Мисля си, че този продукт (какъвто няма в доста от съседните ни държави) ще промени пазара. Чака ни светло бъдеще и всеки, който не притежава негови дялове, или акции от Софикс след година - две ще съжалява.

                      Ако наистина добре се представите, ще останете в историята. Инвеститорите на БФБ ще забравят Меком и другите ви неуспехи. Ако върнете чужденците, всички ще са ви благодарни - от посредник, до най-малките инвеститори.

                      Само едни 50 - 60 (дай боже повече) милки ви трябват.
                      Успех от мен!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                        При ETF-а всичко е нула:

                        - 0% данък върху получените дивиденти
                        - 0% данък при покупко-продажба на акции от страна на самия фонд
                        - 0% данък за инвеститорите, когато търгуват акциите на фонда на борсата

                        Най-добрият режим в света. Остава и чужденците да го осъзнаят догодина...
                        0 приспадане на загуби за физ. лица

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Сигурни ли сте в намеренията си да листвате и навън ?
                          И колко бихте спечелили от това....
                          Щото за сумите които споменахте че се надявате да наберете дотогава ( дано !!!) за да станете забележими - ще изстреляте многострадална софка до такива абсурдни висини и валюейшъни , че за мен е доста лесно да предрека от коя страна ще навлязат чужденците...те ряпа не рупат.
                          Стигне ли се дотам обаче - мисля да ги поизпреваря, че ликвидността бърже бърже ще поизчезне.
                          Интересно ако софикс върне на 490 и задържи 20 дни какво се случва тогава....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                            При ETF-а всичко е нула:

                            - 0% данък върху получените дивиденти
                            - 0% данък при покупко-продажба на акции от страна на самия фонд
                            - 0% данък за инвеститорите, когато търгуват акциите на фонда на борсата

                            Най-добрият режим в света. Остава и чужденците да го осъзнаят догодина...
                            До догодина ще ви има ли? Досега оставате обратното впечатление с инициативите си

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                              мен ме интересува цената на акцията.... до кога ще тъпчем на 1.0~

                              иначе наистина благодарности за форумната активност и на г-н Василев и на г-н Янков, който и на лични беше достатъчно обстоятелен по всички въпроси - дано повече компании/дви вземат пример.
                              Защо да се качва цената? От покупко-продажба на чалъми ли? Виж - с обещанията може и да мине номера. по МЕКОМ-ски

                              Коментар

                              Working...
                              X