IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Друг по голям трап от този не виждам !!!

    3JR Софарма 85 388 250 187 14.31% 10.63%

    Коментар


    • Хаха смениха бройки, кеш и какво ли не посредата на сесията, а уж това било към петък. Ама определено нещо са се ушили, че иначе трябва да са продали повече трейс петък отколкото има изтъргувани. Явно не може да им се има вяра за тези таблици ...

      Коментар


      • Доста нов кеш 600 хилки

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
          Доста кеш се появи във фонда (+173 хил.лв) - голяма мистерия за мен от къде, защото няма нови записвания
          Графата вече се казва "Парични наличности и вземания"Там е ключа за палатката!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Доста агресивни покупки директно на пазар на Софикс акции
            Доста кеш се появи във фонда (+173 хил.лв) - голяма мистерия за мен от къде, защото няма нови записвания

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              Доста агресивни покупки директно на пазар на Софикс акции
              Така така Мечетата се надяват на медец но като гледам няма да намажат много

              Коментар


              • Expert

                Никито се опитва да хване падащ нож с чужди пари .Дано си е взел поука от Меком.

                Коментар


                • Доста агресивни покупки директно на пазар на Софикс акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Сякаш сегашното рали на българския пазар ще бъде от мразените. То в САЩ вече пет години всички твърдят, че е тотален балон пък все не иска да пада и бавно пъпли нагоре.
                    Тук пък и аз както навърших вече ( още 5 дена само ) 5г на бфб е точно обратното - всички все твърдят че картоните са почти без пари, а то все не ще да катери като хората и си пъпли главно надоле...
                    Дано станат нещата с тоя етф, че инък....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Сякаш сегашното рали на българския пазар ще бъде от мразените. То в САЩ вече пет години всички твърдят, че е тотален балон пък все не иска да пада и бавно пъпли нагоре.
                      +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Когато казваш че е реално оценен означава че все пак има известен дисконт спрямо западните аналози за които мнението е единодушно че са балон.
                        Виж за рейтовете съм съгласен, ма те са с 15% тежест в софка.
                        А така ли е наистина за другите ?
                        Провери пиб как търгува спрямо европиърите си със същия фич рейтинг, да не говорим как слага в джоба и доста от тези със няколко степени по добър.
                        Ма да оставим настрани полушитовете и откровените такива из софка.
                        Хвърли едно око напр. как се котира МЦХ спрямо Итън.
                        Да не говорим за фармата - там поне 8-10 световно неизвестни и некачествени компании дето растат ( за разлика от нея последните години) и сложени само за хубост повечето в сп500 и дишат прахта на мултипълите.
                        Виж на монбата пиъри не съм се интересувал и не знам, ама на 2цифрена ебитда-голям дисконт явно има…
                        Това естествено не означава че не могат се напомпят индексите доста повече,еле пък на неликвиден пазар когато си е позитивно кешфлоуто както напоследък - всичко си расте, фундамента не е от особено значение. Но винаги идва момент да напомни за себе си и тропне по масата категорично.

                        За мен има само един пълен шит и той скоро ще се махне най малкото заради капа от 20% на една група. Другите така да се каже нехаресвани заради отношението към миноритарните акционери вече си променят политиката - дивиденти, срещи с малките.......та очаквам добър ръст от тях защото много добре знаем че са много евтини.
                        За харесваните от масата които са около 8/9 компании имат средно добър ръст на бизнеса и повечето от тях са с много нисък фрий флоут та при повече кинти входа е много тесен.
                        Та предпоставки има за много силен тренд нагоре пък времето ще покаже. Дори консервативно да се отиграят няколко компании пак ще се правят много повече кинти от депозит и имот

                        Успех на биковете! Успех на фонда!

                        Коментар


                        • Сякаш сегашното рали на българския пазар ще бъде от мразените. То в САЩ вече пет години всички твърдят, че е тотален балон пък все не иска да пада и бавно пъпли нагоре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            съгласен, че е реално оценен. не можеш да искаш същите мултипъли като на запад при толкова ниска ликвидност, лоши мажоритари, липса на прозрачност и липса на дивиденти. повечето компании са листнати насила, а тези които се грижат за инвеститорите си вече не са евтини
                            Когато казваш че е реално оценен означава че все пак има известен дисконт спрямо западните аналози за които мнението е единодушно че са балон.
                            Виж за рейтовете съм съгласен, ма те са с 15% тежест в софка.
                            А така ли е наистина за другите ?
                            Провери пиб как търгува спрямо европиърите си със същия фич рейтинг, да не говорим как слага в джоба и доста от тези със няколко степени по добър.
                            Ма да оставим настрани полушитовете и откровените такива из софка.
                            Хвърли едно око напр. как се котира МЦХ спрямо Итън.
                            Да не говорим за фармата - там поне 8-10 световно неизвестни и некачествени компании дето растат ( за разлика от нея последните години) и сложени само за хубост повечето в сп500 и дишат прахта на мултипълите.
                            Виж на монбата пиъри не съм се интересувал и не знам, ама на 2цифрена ебитда-голям дисконт явно има…
                            Това естествено не означава че не могат се напомпят индексите доста повече,еле пък на неликвиден пазар когато си е позитивно кешфлоуто както напоследък - всичко си расте, фундамента не е от особено значение. Но винаги идва момент да напомни за себе си и тропне по масата категорично.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Йес! Точно, ама сега ще чуеш какви пари са направили от тогава на запад
                              Тони, ако визираш мен, то аз не играя на запад. А относно печалбите там- в момента е кланица и съм на минус в доста позиции.
                              30% кеш.
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                                без да коментирам личните нападки,

                                действително на 1.0-1.10 основно коментарите бяха как ще потъва и срива и до 0.8-0.7-0.6 ще падне.. факт е обаче, че това не стана... факт е и че интересът се връща към БФБ и се разраства... единствено можем да си пожелаем и през 2017 да е така, че и да се засилва.

                                наздраве
                                Това за 60-80ст. може да си го чувал от пасанията на Монти и Ташака за друг не се сещам

                                Коментар

                                Working...
                                X