IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Кога се чака влизане на нови компании? Това е добра идея и може да е интересно.
    Това дали е решено или все още се обмисля? Ще е супер ако Софикс скочи на 20 компании примерно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
      Извинявай, но неразбирам? Би ли обяснил какво става моля. На мен ми изглежда, че се вкарват много пари във фонд, който ще ги насочи към акции на СОФИКС. Някаква значителна част от дяловете са записани чрез трансфер на акции, а не на свеж кеш, но все пак!
      Аз мисля, че ако утре СОФИКС скочи с 1 пункт, фондът ще подскочи с 2 пункта заради ливъриджа. Бъркам ли?
      Малко пояснение - Знам, че фондът не ползва ливъридж, но набльдавам, че покупките на фонда се тракват от пазара и тълпата пазарува заедно с фонда, опитва се да го фронтрънва и това създава ливъридж ефект, т.е. фонда купува за 100 лева, а пазарът купува за допълнителни 100! е това е ливъридж ефект
      Вие как го оценявате?
      IM d best

      Коментар


      • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
        Направо ви се радвам на такива дилетанти,като тебе.Голям ми кеф,че не вдявате какво всъщност става.(За нищо не е препоръка все пак,даже и за П.П. на акцийки на "Б.Ф.Б"-то.)
        Извинявай, но неразбирам? Би ли обяснил какво става моля. На мен ми изглежда, че се вкарват много пари във фонд, който ще ги насочи към акции на СОФИКС. Някаква значителна част от дяловете са записани чрез трансфер на акции, а не на свеж кеш, но все пак!
        Аз мисля, че ако утре СОФИКС скочи с 1 пункт, фондът ще подскочи с 2 пункта заради ливъриджа. Бъркам ли?
        IM d best

        Коментар


        • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
          Направо ви се радвам на такива дилетанти,като тебе.Голям ми кеф,че не вдявате какво всъщност става.(За нищо не е препоръка все пак,даже и за П.П. на акцийки на "Б.Ф.Б"-то.)
          ,...... и какво всъщност става според теб?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
            Тук все още няма нов кеш от фондовете или е минимален. Това е просто размяна, което наблюдаваме.
            Направо ви се радвам на такива дилетанти,като тебе.Голям ми кеф,че не вдявате какво всъщност става.(За нищо не е препоръка все пак,даже и за П.П. на акцийки на "Б.Ф.Б"-то.)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
              Поздравления на фонда
              Поздравления за експат
              Поздравления за пенсионните фондове, че са взели решение за инвестицията
              Когато стартира търговията със фонда най-учтиво Ви споменах че с фондовете е говорено за бъдещето на борсата......
              а, и още нещо, днес има анонс за ..... бъдещето

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                Софикс, ще стане с повече на брой компании, ще има и размествания
                Наздраве!
                Кога се чака влизане на нови компании? Това е добра идея и може да е интересно.

                Коментар


                • Поздравления на фонда
                  Поздравления за експат
                  Поздравления за пенсионните фондове, че са взели решение за инвестицията
                  IM d best

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Тук все още няма нов кеш от фондовете или е минимален. Това е просто размяна, което наблюдаваме.
                    А пък какво ребаласиране ще падне...мани, идните седмици се очертават доста интересни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                      Аз съм само в три от Софикс
                      А днес мисля да съм на текила по тоя случай
                      Софикс, ще стане с повече на брой компании, ще има и размествания
                      Наздраве!
                      Bulls on BSE

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        Аз нямам дялове от фонда и имам само в една СОфикс компания акции .... но не рИвЪ а напротив .... радвам се, защото това, което се случва е добре за всички .....
                        Аз съм само в три от Софикс
                        А днес мисля да съм на текила по тоя случай

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                          Ще взема да се окажа прав... казах 50-60 млн. активи, а те само за 40 дни вече са 24 млн. лв. Който няма акции от софикс или дялове от фонда ще рИве като Тити Папазов
                          Аз нямам дялове от фонда и имам само в една СОфикс компания акции .... но не рИвЪ а напротив .... радвам се, защото това, което се случва е добре за всички .....
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • На Николай Василев и Никола Янков - Честито и дерзайте!!! И като минете 100-те милиона не забравяйте да споделяте с тези оказали ви доверие. Защото и Огнян Донев и Керезов от ТИМ се отказаха да са форумджии
                            И имайте предвид, че тези от форумджиите, които купиха дялове от конкуренти ги превърнахте в клиенти.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Ще взема да се окажа прав... казах 50-60 млн. активи, а те само за 40 дни вече са 24 млн. лв. Който няма акции от софикс или дялове от фонда ще рИве като Тити Папазов

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                                мен ме интересува цената на акцията.... до кога ще тъпчем на 1.0~

                                иначе наистина благодарности за форумната активност и на г-н Василев и на г-н Янков, който и на лични беше достатъчно обстоятелен по всички въпроси - дано повече компании/дви вземат пример.
                                има няма 4 дни и мина 1.1 доволен.

                                дано набере още повече сила и да се реализират намислените идеи

                                Коментар

                                Working...
                                X