IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
    Това дали е решено или все още се обмисля? Ще е супер ако Софикс скочи на 20 компании примерно
    преди десетина години софикс беше съставен от 20 компании ................. после по време на кризата някои изпаднаха от борда, а други не отговаряха на изискванията...

    реално погледнато дори и сега има компании в софикс които нямат място в индекса

    според мен няма и 10 компании от БФБ които да стават за софикс-а
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
      Ще взема да се окажа прав... казах 50-60 млн. активи, а те само за 40 дни вече са 24 млн. лв. Който няма акции от софикс или дялове от фонда ще рИве като Тити Папазов
      и аз миналия месец репликирах едно мнение, че 100 млн.лв. активи са мечта за фонда, отговорих:

      сега на софикс 500 ако вкарат 25 млн.лв. то при софикс 2000 активите на фонда ще са 100 млн.лв.

      все така да продължават ................... желая им успех...
      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
        т.е. правиш се на важен и интересен

        Евала!
        липсваха ни такива хора тук, досега
        Аз си мислех, че форумът е за хора, които споделят идеи за да печелим пари!
        Примерно: днес след сесията смятах, че фондът не е закупил всички акции в пропорцията, която следва да притежава и ми се губят няколко емисии
        Вероятно утре ще купува от тях
        Дали това да не обсъдим?
        IM d best

        Коментар


        • хахахахха пип добър хумор а дано да станат наше бетер немските пенсионери благодарение на бгх

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Аз верно съм Наивник.
            Ще имам милиони за инвестиция на БФБ, ще имам възможността да купувам от всички компании в СОФИКС, в абсолютна пропорция ако искам.....
            И ще дам 2.5% да ми ги купи Никиту и да ме лиши от дивидент?
            И що?
            Тъп съм, нали?
            Ми и те си го казват сигурно нещо подобно като са видели толкова години че не могат бият индексо со сток пикинг.
            Пък и като си вземат удръжките парите не са техни, налЕ....що им е да се пънат за доходности и дивиденти....

            Това е така, но ако имаш милиарди? Какво ще ти коства да пуснеш 5млн във фонд ако този фонд има шанс да стане мост който да докара още пари и и твоите милиарди(от 1-то изречение) се удвоят?
            Бат тони удари лафа на деня, никой не ти мисли вече за милки, само за билки...
            Че кат ни станат едни уядени пенсионерите...мани, мани...само на околосветски круизи ще си карат старините.
            А бфбту емен емен Х 2 бг бвп....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
              Охоооо кефя ви се,ама вие наистина ли мислите,че всичко полезно и важно което съм научил с много мъка и за съжаление с много изгубени пари ще го споделя с вас.Ами огледайте се поговорете с когото трябва пък може и да разберете кво става. Гледайте мача и утре.

              т.е. правиш се на важен и интересен

              Евала!
              липсваха ни такива хора тук, досега
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                ...ако утре ги няма днешните упражнения мача е в центъра
                Греша или за утре има още 2-3 милиона за наместване

                Коментар


                • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                  Охоооо кефя ви се,ама вие наистина ли мислите,че всичко полезно и важно което съм научил с много мъка и за съжаление с много изгубени пари ще го споделя с вас.Ами огледайте се поговорете с когото трябва пък може и да разберете кво става. Гледайте мача и утре.
                  ...ако утре ги няма днешните упражнения мача е в центъра

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Аз верно съм Наивник.
                    Ще имам милиони за инвестиция на БФБ, ще имам възможността да купувам от всички компании в СОФИКС, в абсолютна пропорция ако искам.....
                    И ще дам 2.5% да ми ги купи Никиту и да ме лиши от дивидент?
                    И що?
                    Тъп съм, нали?
                    Това е така, но ако имаш милиарди? Какво ще ти коства да пуснеш 5млн във фонд ако този фонд има шанс да стане мост който да докара още пари и и твоите милиарди(от 1-то изречение) се удвоят?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                      Ааааа ти се сети.Ей пък на кво хубаво Мелнишко вино съм..... Айде до утре пък ти знаеш къде съм,ако ти трябвам.
                      Наздраве!

                      Коментар


                      • Аз верно съм Наивник.
                        Ще имам милиони за инвестиция на БФБ, ще имам възможността да купувам от всички компании в СОФИКС, в абсолютна пропорция ако искам.....
                        И ще дам 2.5% да ми ги купи Никиту и да ме лиши от дивидент?
                        И що?
                        Тъп съм, нали?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          трябва и аз да се науча да пазя тайни - всичко си изпявам
                          Ааааа ти се сети.Ей пък на кво хубаво Мелнишко вино съм..... Айде до утре пък ти знаеш къде съм,ако ти трябвам.

                          Коментар


                          • трябва и аз да се науча да пазя тайни - всичко си изпявам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                              Малко пояснение - Знам, че фондът не ползва ливъридж, но набльдавам, че покупките на фонда се тракват от пазара и тълпата пазарува заедно с фонда, опитва се да го фронтрънва и това създава ливъридж ефект, т.е. фонда купува за 100 лева, а пазарът купува за допълнителни 100! е това е ливъридж ефект
                              Вие как го оценявате?
                              Къв пазар бе младеж........Това беше Тежката Артилерия.Откога си на тая борса???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                                ,...... и какво всъщност става според теб?
                                Охоооо кефя ви се,ама вие наистина ли мислите,че всичко полезно и важно което съм научил с много мъка и за съжаление с много изгубени пари ще го споделя с вас.Ами огледайте се поговорете с когото трябва пък може и да разберете кво става. Гледайте мача и утре.

                                Коментар

                                Working...
                                X