IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
    Ами нормално е искате да демонстрирате прозрачност,а същевременно се опасявате че пазара е срещу Вас.Той пазара ако е необходимо и 60 дни ще е срещу Вас,в крайна сметка всички искат да спечелят.Метода на прехвърляне на пакети в спреда няма съществено да промени индекса.За чужденците е нужно да видят не само тлъст фонд но и растящ индекс за да се включат ,а и не само те .....всички го искат.
    Добре де, този срок е вписан в проспекта и за какво важи (както и доста други неща). Сега се сетихте за него, щото сигурно почти никой от активните в темата не са си направили труда да го прочетат, както и Правилата на фонда.
    Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

    Коментар


    • Колкото повече публичност за борсата, толкова по-добре

      Николай Василев очаква активите на Expat Sofix ETF да достигнат 100 млн. лв.
      http://www.capital.bg/biznes/pazari/..._sofix_etf_da/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
        Практиката ни научи, че ако се опитваме да балансираме за 1-2 дни, целият пазар вижда какво ще направим и играе срещу нас. Затова ще бъдем по-търпеливи.
        Ами нормално е искате да демонстрирате прозрачност,а същевременно се опасявате че пазара е срещу Вас.Той пазара ако е необходимо и 60 дни ще е срещу Вас,в крайна сметка всички искат да спечелят.Метода на прехвърляне на пакети в спреда няма съществено да промени индекса.За чужденците е нужно да видят не само тлъст фонд но и растящ индекс за да се включат ,а и не само те .....всички го искат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
          Прощавайте, не се сещам коя е тази акция. Ще уточните ли?
          Предполагам Батя има в предвид М+С Хидравлик АД.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
            Практиката ни научи, че ако се опитваме да балансираме за 1-2 дни, целият пазар вижда какво ще направим и играе срещу нас. Затова ще бъдем по-търпеливи.
            Това е отговор, Браво

            Коментар


            • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
              Мда, 60 дена са доста. Колкото е по-голям срока толкова риска доходността да се различава от индекса е по-голям.

              Теоретично и аз имам малък индексен фонд само срока ми за следване на индекса е неизвестен
              Практиката ни научи, че ако се опитваме да балансираме за 1-2 дни, целият пазар вижда какво ще направим и играе срещу нас. Затова ще бъдем по-търпеливи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                Г-н Василев бих се радвал ако отговорите на този въпрос от вчера:
                Прощавайте, не се сещам коя е тази акция. Ще уточните ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                  Прав си при определени условия - ако фондът следваше правилата на MSCI, когато все още имаше експозиция в БГ (Химимпорт и Монбат), т.е. на деня или до Т+2
                  В случая има 60 дни, което е страшно много време. Или с други думи, трудно е да се следва и предвижда политиката на фонда (какво ще купят, продадат или ребалансират). От този факт следва извода, че няма как да се предвидят днешните ходове на фонда, респективно утрешната стойност на дял!!
                  За ребалансиране мисля да забравим, след като има голям лимит от време
                  Мда, 60 дена са доста. Колкото е по-голям срока толкова риска доходността да се различава от индекса е по-голям.

                  Теоретично и аз имам малък индексен фонд само срока ми за следване на индекса е неизвестен

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                    Уважаеми участници,

                    Малко съм назад с материала и не успявам да прочета всички съобщения...
                    Г-н Василев бих се радвал ако отговорите на този въпрос от вчера:

                    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Г-н Василев, разбрахме го това че не ви е мандата да купувате скъпо или евтино, а да реплекирате Софикс.. ама ей така като икономист и финансист не ви ли е леко тъпо вчера да сте купували като невидели една акция и да сте й вдигнали цената с близо 15%, а днес същата да е на -15% !?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                      Имам "малък" проблем с кеша на фонда (или кеш и вземания по-точно)
                      Днес числото беше близко до 10 мил. лв.
                      След края на сесията стана 7 мил. лв. а сделките в сетълмент 548 хил. лв.
                      Излиза, че от 10те мил. лв. са похарчени 500К и са събрани 2,5 мил. лв. вземания, така че салдото да е спаднало до 7 мил. лв.
                      За 2-ри път днес напоням - повече прозрачност и да се раздели позицията "Парични наличности и вземания", както и какви са тези вземания?
                      Вземания са заеми, репа, непогасени задължения на насрещни страни и т.н.
                      Не ми е ясно и ако някой знае да ми поясни моля
                      И последен глупав въпрос - днес SOFIX е +1.65%, а фондът направо се срина до 1.0684 Е това ако е следване на индекса, значи аз нищо не разбирам от корелация!!!!
                      Ами сделки в сетълмент днес колко бяха??? Около 3 млн. Уж добре смяташ , ама чак вечерта си видял тая графа..... Всичко е точно ....... доколкото може да бъде И каква прозрачност искаш - "утре ще купуваме планината ", например , такава ли.....

                      Коментар


                      • Къде е кеша???

                        Имам "малък" проблем с кеша на фонда (или кеш и вземания по-точно)
                        Днес числото беше близко до 10 мил. лв.
                        След края на сесията стана 7 мил. лв. а сделките в сетълмент 548 хил. лв.
                        Излиза, че от 10те мил. лв. са похарчени 500К и са събрани 2,5 мил. лв. вземания, така че салдото да е спаднало до 7 мил. лв.
                        За 2-ри път днес напоням - повече прозрачност и да се раздели позицията "Парични наличности и вземания", както и какви са тези вземания?
                        Вземания са заеми, репа, непогасени задължения на насрещни страни и т.н.
                        Не ми е ясно и ако някой знае да ми поясни моля
                        И последен глупав въпрос - днес SOFIX е +1.65%, а фондът направо се срина до 1.0684 Е това ако е следване на индекса, значи аз нищо не разбирам от корелация!!!!
                        Last edited by buyvalue; 10.11.2016, 21:35.
                        IM d best

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
                          Тук днес си поиграх да сметна корелацията на портфейла на фонда с индекса.

                          Излиза 82%. Това е при преизчислени % на фонда заради кеша (в индекса няма кеш). Прави впечатление че дори при това положение Софарма е близко, но под дела в индекса, за разлика от ИХБ.

                          Не знам в случая какво е нормална стойност, но ако целта е 100% рано или късно ще се ребалансира.

                          ---------------------------
                          Correlations
                          SOFIX UCITS_ETF Correlation .817**
                          **. Correlation is significant at the 0.01 level (2-tailed).
                          Прав си при определени условия - ако фондът следваше правилата на MSCI, когато все още имаше експозиция в БГ (Химимпорт и Монбат), т.е. на деня или до Т+2
                          В случая има 60 дни, което е страшно много време. Или с други думи, трудно е да се следва и предвижда политиката на фонда (какво ще купят, продадат или ребалансират). От този факт следва извода, че няма как да се предвидят днешните ходове на фонда, респективно утрешната стойност на дял!!
                          За ребалансиране мисля да забравим, след като има голям лимит от време
                          IM d best

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                            Махай се от тук бе червенкретен.... за тебе има други теми
                            Сеира е тука, чакам да свършат пуканките и парите на балъците първо

                            Коментар


                            • Тук днес си поиграх да сметна корелацията на портфейла на фонда с индекса.

                              Излиза 82%. Това е при преизчислени % на фонда заради кеша (в индекса няма кеш). Прави впечатление че дори при това положение Софарма е близко, но под дела в индекса, за разлика от ИХБ.

                              Не знам в случая какво е нормална стойност, но ако целта е 100% рано или късно ще се ребалансира.

                              ---------------------------
                              Correlations
                              SOFIX UCITS_ETF Correlation .817**
                              **. Correlation is significant at the 0.01 level (2-tailed).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Поръчки за емитиране на 90 000 нови дяла от индексния фонд върху SOFIX бяха получени до 15 часа днес
                                Стараем се

                                Коментар

                                Working...
                                X