IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Странно при нетна стойност на активите от 1.068, най-високата поръчка купува е 1.09?!
    Има ентусиазъм.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Мисля че можеш и малко по-културно, дано не се лъжа. Иначе ми прочети пак и първото и следващите мнение. В нито един момент не съм и помислял или намеквал за смяна на индекса. Говоря за индекса, критериите и мястото на някои компании в него.
      Ти се извъртя нещо, ама айде.
      Успешна търговия ти желая!
      Започваш от "гледам таблицата на ETF-а" и завършваи "за общото благо". Ето това е противоречието.

      Тиквеняците също променят закони за общото благо, от което се възползват само една малка група избрани.

      Успех

      Коментар


      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
        Леко хлъзгаво го играеш, в тиквенски стил.
        Мисля че можеш и малко по-културно, дано не се лъжа. Иначе ми прочети пак и първото и следващите мнение. В нито един момент не съм и помислял или намеквал за смяна на индекса. Говоря за индекса, критериите и мястото на някои компании в него.
        Ти се извъртя нещо, ама айде.
        Успешна търговия ти желая!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          Ясно е според мен не от половин година, а още като взеха да влизат в индекса разни такива компании. Вкараха Холдинг Нов Век, после смениха с Холдинг Варна. Тези дружества нямат реален ФФ, а само привиден и сега се вижда повече от ясно. Не случайно се правиха и няколко промени на критериите за влизане в индексите, за броя дружества и е ясно че пак ще се случи в някой момент.
          Но да говорим че нещо трябва да седи така, когато се вижда че не е както трябва само защото някой бил написал така един правилник, закон или друго ... А бе виж в Народното събрание как сменят закони по 10 пъти само и само уж да стане по-добре - ти казваш имаме си закони така да си седят и да ги разпускаме. Стремеж към развитие трябва за общото благо.
          съгласен съм с теб, но ти леко смени плочата. Първоначално говореше да сменим индекса, защото на едни хора не им е приятно, после пък вече говориш философски как всичко трябва да се променя за общото благо. Леко ми напомни една реч - работим за благото на хората
          Леко хлъзгаво го играеш, в тиквенски стил.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Но да говорим че нещо трябва да седи така, когато се вижда че не е както трябва само защото някой бил написал така един правилник, закон или друго. Стремеж към развитие трябва за общото благо.
            +1
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              ... Но обясни ми как виждаш нещата ти за един Холдинг Варна. И досега беше безумие че това нещо е в индекса, но сега вече лъсна 100% ясно. Индексният фонд не може да съществува така и то се вижда. Утре тимаджии закарват ХВАР на 100 лв с мижави сделки за никакви пари. Фонда или се закрива щото разминава индекса с луди проценти или купува акциите на тимаджии на 100 лв - нещо с което реално все едно се източва фонда...
              Ееее хайде сега
              в "Правилата" е записано:


              поради различни фактори, включително такси и разходи, лимити за концентрация, други правни или регулаторни ограничения, както и, в някои случаи, неликвидността на определени ценни книжа, може да не бъде възможно или практично да се инвестира във всички компании от Референтния индекс, и/или в същите пропорции, каквито са в Референтния индекс
              Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

              Коментар


              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                дедукцията ти е безсмислена. Аз съм за принцип - нещо, което работи от години, сега да го променяме, защото на някой не му изнася. Както сам казваш, пазарът решава и ако методологията покаже, нещо ще бъде изключено, друго ще бъде включено.
                Това, което ти говориш е ясно на хората от повече от половин година.
                Ясно е според мен не от половин година, а още като взеха да влизат в индекса разни такива компании. Вкараха Холдинг Нов Век, после смениха с Холдинг Варна. Тези дружества нямат реален ФФ, а само привиден и сега се вижда повече от ясно. Не случайно се правиха и няколко промени на критериите за влизане в индексите, за броя дружества и е ясно че пак ще се случи в някой момент.
                Но да говорим че нещо трябва да седи така, когато се вижда че не е както трябва само защото някой бил написал така един правилник, закон или друго ... А бе виж в Народното събрание как сменят закони по 10 пъти само и само уж да стане по-добре - ти казваш имаме си закони така да си седят и да ги разпускаме. Стремеж към развитие трябва за общото благо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Най вероятно ще има предсрочни парламентарни избори та може да купувате по изгодно при страх на пазара
                  Че изборите са хубаво нещо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                    Практиката ни научи, че ако се опитваме да балансираме за 1-2 дни, целият пазар вижда какво ще направим и играе срещу нас. Затова ще бъдем по-търпеливи.
                    Най вероятно ще има предсрочни парламентарни избори та може да купувате по изгодно при страх на пазара

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Явно имаш акции на споменатите от мен дружества, разбирам те. Но обясни ми как виждаш нещата ти за един Холдинг Варна. И досега беше безумие че това нещо е в индекса, но сега вече лъсна 100% ясно. Индексният фонд не може да съществува така и то се вижда. Утре тимаджии закарват ХВАР на 100 лв с мижави сделки за никакви пари. Фонда или се закрива щото разминава индекса с луди проценти или купува акциите на тимаджии на 100 лв - нещо с което реално все едно се източва фонда. Разбира се много крайни числа давам, но ролята на борсата е да прави смислени неща, да измисля работещи критерии и т.н. и т.н. Кажи ти как виждаш този казус
                      дедукцията ти е безсмислена. Аз съм за принцип - нещо, което работи от години, сега да го променяме, защото на някой не му изнася. Както сам казваш, пазарът решава и ако методологията покаже, нещо ще бъде изключено, друго ще бъде включено.
                      Това, което ти говориш е ясно на хората от повече от половин година.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                        не съм съгласен с това мнение. SOFIX си има история и ясна и доказана методология, която съответства на условията на нашия пазар. От експат са били наясно с това още преди да си стартират фонда. Сега искаш да променяме индекса само защото на някой не му е изгодно. Това е малко тиквенски стил на управление.
                        Явно имаш акции на споменатите от мен дружества, разбирам те. Но обясни ми как виждаш нещата ти за един Холдинг Варна. И досега беше безумие че това нещо е в индекса, но сега вече лъсна 100% ясно. Индексният фонд не може да съществува така и то се вижда. Утре тимаджии закарват ХВАР на 100 лв с мижави сделки за никакви пари. Фонда или се закрива щото разминава индекса с луди проценти или купува акциите на тимаджии на 100 лв - нещо с което реално все едно се източва фонда. Разбира се много крайни числа давам, но ролята на борсата е да прави смислени неща, да измисля работещи критерии и т.н. и т.н. Кажи ти как виждаш този казус

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                          Нищо няма да се променя, по скоро ще се сменя състава на индекса.... разумеш брате?
                          ако методологията на индекса го налага

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                            не съм съгласен с това мнение. SOFIX си има история и ясна и доказана методология, която съответства на условията на нашия пазар. От експат са били наясно с това още преди да си стартират фонда. Сега искаш да променяме индекса само защото на някой не му е изгодно. Това е малко тиквенски стил на управление.
                            Нищо няма да се променя, по скоро ще се сменя състава на индекса.... разумеш брате?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Гледам им табличката на ЕТФ-а и какво си мисля Преди седмица имаха повече отколкото им трябва Трейс и за мен това означаваше че чакат поне удвояване на активите в кратки срокове (стана за седмица и то не х2, а х10). Сега гедам как имат с 50% повече ИХЛБЛ отколкото им трябва, струва ми се че чакат поне още 12млн, пък да видим.

                              Гледам че вчера са продавали мижави бройки по 6 позиции, в които не са доинвестирани явно искат да седи пазара, а ако може и да се появява повече предлагане. Прави впечатление че теглата им по отделни позиции с доста се разминават, под 50% от нужните им бройки имат като гледам при ЦКБ (инвестирани на 30.1%), Хика (18.6%), ХВАР (8.1%), Трейс (15.4%) от другите повечето са на 60-70%. Индексните фондове трябва да се мъчат да гонят 100% всеки ден (при нас 95%) интересно колко ще издържат така.

                              Е за мен остава и въпроса за мястото на ХВАР, а и Хика в индекса. Това няма как да остане така ако индексния наистина ще набира капитали, а акции на тези дружества не знам доколко и на теория могат да се намерят.
                              не съм съгласен с това мнение. SOFIX си има история и ясна и доказана методология, която съответства на условията на нашия пазар. От експат са били наясно с това още преди да си стартират фонда. Сега искаш да променяме индекса само защото на някой не му е изгодно. Това е малко тиквенски стил на управление.

                              Коментар


                              • Гледам им табличката на ЕТФ-а и какво си мисля Преди седмица имаха повече отколкото им трябва Трейс и за мен това означаваше че чакат поне удвояване на активите в кратки срокове (стана за седмица и то не х2, а х10). Сега гедам как имат с 50% повече ИХЛБЛ отколкото им трябва, струва ми се че чакат поне още 12млн, пък да видим.

                                Гледам че вчера са продавали мижави бройки по 6 позиции, в които не са доинвестирани явно искат да седи пазара, а ако може и да се появява повече предлагане. Прави впечатление че теглата им по отделни позиции с доста се разминават, под 50% от нужните им бройки имат като гледам при ЦКБ (инвестирани на 30.1%), Хика (18.6%), ХВАР (8.1%), Трейс (15.4%) от другите повечето са на 60-70%. Индексните фондове трябва да се мъчат да гонят 100% всеки ден (при нас 95%) интересно колко ще издържат така.

                                Е за мен остава и въпроса за мястото на ХВАР, а и Хика в индекса. Това няма как да остане така ако индексния наистина ще набира капитали, а акции на тези дружества не знам доколко и на теория могат да се намерят.

                                Коментар

                                Working...
                                X