IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е въпросът във възстановяване на играта. Какво значение има че по някое време и днес сигурно ще почнат да купуват някакви позиции. Проблемът е че няма доверие че това ще се случва закономерно. От тук нататък купуването преди тях няма смисъл.Виждаш че има записване при тях и какво - може да се наложи да ги чакаш с месеци да купуват. Какъв е смисълът да влезеш днес, след като цената когато те купят може е на 10% надолу.

    Ми ако някой от тези ПФ реши да прави обратно междувременно какво ще стане - леш. А Алианц специално имат доста лош трак рекорд в тази игра - тези както са вътре така и са вън от пазара. Сега си продадоха явно част от ихлб - не виждам от къде другаде етф ще събере такъв пакет и от тук нататък на Алианц им дреме на хурката. Ще си пуснат обратното като пичове и върви продавай милиони.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Е браво - убихте ръста. Пазарът не играе срещу вас - вие реално просто трябва да следвате индекса- не ви е работа да го биете и не ви е работа да се представяте по-добре от него или да купувате евтино. А пазарът ви осигуряваше растеж като купуваше преди вас като така стимулираше записвания и от вас и липса на продажби на ниски цени. Сега това вече просто няма смисъл. Единствената причина пазарът да расте бе точно тази игра.
      Хубу де, ще възстановят играта. И до кога ?
      Мен по скоро ме терзаят 1-2 въпроса за в недалечно бъдеще.
      ОК, фонда расте бързо и другата година без проблем става 100М, т.е. забележим.
      Междувременно е надул индекса айде да не е двойно, ма дори и в скромен вариант едно 30% поне....нали сме много подценени...
      Всички сме доволни, кой повече виртуално, кой кеширано и т.н.

      А няма ли да засмуче прекалено голяма част от фф и да го манипулира както и когато си иска ?
      И всеки ПФ има достатъчно финансова мощ да го прави ако пожелае, без значение посоката. Вижте обемите на велграфи и подобни, що да го правят със кухи неща като могат с по блу чип индекс. Върви после доказвай в бг нещо....
      Мантрата че ритейл тълпата ще тръгне да се включва масово заради кофти лихвите по банките си е нереална.
      Може и да има някой друг таксиджия-камилче, ма по скоро ще е изключение.
      Бг-ца е по скоро консервативен и скептичен, хазартаджиите не са чак толкова много, това му и помогна да не инкасира такива огромни загуби като западняците в началото на века и 2008.
      А и е наивно толкова скоро до 2008 да се залага на това, поне още 8-10г трябва да минат.

      А какво става ако/когато някой хедж фонд заложи 100М от другата страна ?
      Това са трохи за тях.....какво им пречи ако да решат да осребрят инвестицията си 4-5 пъти по евтино ?
      А фундамента...майната му, него кой ти го гледа...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Е браво - убихте ръста. Пазарът не играе срещу вас - вие реално просто трябва да следвате индекса- не ви е работа да го биете и не ви е работа да се представяте по-добре от него или да купувате евтино. А пазарът ви осигуряваше растеж като купуваше преди вас като така стимулираше записвания и от вас и липса на продажби на ниски цени. Сега това вече просто няма смисъл. Единствената причина пазарът да расте бе точно тази игра.
        Абсолютно, няма такъв филм да има прилив на капитали и пазара да седи на място и да ги чака да си пълнят, единственият начин нещо такова да стане е да провокират съмнения и недоверие в ръста/например нищо не пречи утре тези 5 млн. кеш да заминат в обратно изкупени дялове /, но тогава пък кой ще им записва фонда?
        Въобще както казваше г-н Василев навремето уин-уин ситуация

        Коментар


        • Мисля, че се забелязват наченки на цензура в този форум, и лично аз може би написах последното си мнение тук.

          Успех на всички занапред !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Защо купувате този фонд? Какво по-различно от индивидуалното притежаване на акции намирате?
            и аз се чудя защо има хора, дето си купуват разни работи втора употреба, ама на, има ги
            Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Явно имаш акции на споменатите от мен дружества, разбирам те. Но обясни ми как виждаш нещата ти за един Холдинг Варна. И досега беше безумие че това нещо е в индекса, но сега вече лъсна 100% ясно. Индексният фонд не може да съществува така и то се вижда. Утре тимаджии закарват ХВАР на 100 лв с мижави сделки за никакви пари. Фонда или се закрива щото разминава индекса с луди проценти или купува акциите на тимаджии на 100 лв - нещо с което реално все едно се източва фонда. Разбира се много крайни числа давам, но ролята на борсата е да прави смислени неща, да измисля работещи критерии и т.н. и т.н. Кажи ти как виждаш този казус
              Тъй като предното ми мнение беше изтрито ще го публикувам отново, малко изменено :

              Напълно съм съгласен по принцип с мнението ти. Но все пак има и изискване за максимално тегло на икономическа група в индекса от 20 % . Сега за трите им позиции е към 19 % . Според мен ще се разберат по някакъв разумен начин с тях, тъй като не биха искали примерно ЦКБ да излезе от индекса. Всички би трябвало да са заинтересовани за успеха на първия ЕТФ, за доброто развитие на капиталовия пазар...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                направиха си вечен двигател - сами си движат индекса, сами си печелят и губят.....
                Нищо вечно няма в този двигател. Като погледнеш последните години има постоянни записвания и от договорни фондове, и постоянен ръст в активите и на пенсионните. Ръстове несъизмеримо по-големи от ръст на този етф. И тези ръстове не доведоха до нищо на борсата ни. Точно защото не бяха обвързани с бързи покупки. Единствената причина тук пазара да расте заради този етф бе че като видиш че имат записване за 200 бона значи ще има и покупки за 180 бона. Което си е реално дневния оборот с акции от софикс пред да тръгнат. Сега няма смисъл - тотално скъсаха тази зависимост. Сега ще се почнат разпродажбите и после как точно си представят отново да върнат интереса към тях.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Е браво - убихте ръста. Пазарът не играе срещу вас - вие реално просто трябва да следвате индекса- не ви е работа да го биете и не ви е работа да се представяте по-добре от него или да купувате евтино. А пазарът ви осигуряваше растеж като купуваше преди вас като така стимулираше записвания и от вас и липса на продажби на ниски цени. Сега това вече просто няма смисъл. Единствената причина пазарът да расте бе точно тази игра.
                  направиха си вечен двигател - сами си движат индекса, сами си печелят и губят.....
                  евентуално......
                  целта на такива фондове не е ли да следва индекса, който основон се движи от другите играчи?
                  пазарът играел срещу тях???? всеки иска да изкара печалба и прави това, което прецени, никой не се съобразява с този фонд като някакво изключение
                  Last edited by fortiss; 11.11.2016, 11:44.

                  Коментар


                  • Защо купувате този фонд? Какво по-различно от индивидуалното притежаване на акции намирате?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                      Практиката ни научи, че ако се опитваме да балансираме за 1-2 дни, целият пазар вижда какво ще направим и играе срещу нас. Затова ще бъдем по-търпеливи.
                      Е браво - убихте ръста. Пазарът не играе срещу вас - вие реално просто трябва да следвате индекса- не ви е работа да го биете и не ви е работа да се представяте по-добре от него или да купувате евтино. А пазарът ви осигуряваше растеж като купуваше преди вас като така стимулираше записвания и от вас и липса на продажби на ниски цени. Сега това вече просто няма смисъл. Единствената причина пазарът да расте бе точно тази игра.

                      Коментар


                      • Моля модераторът Анди11 да ми отговори защо е изтрито мнението ми ?

                        Коментар


                        • Може ли от Инвестор.бг да ми обясните защо сте изтрили мнението ми от преди минути ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Колкото по-дълго се мотаят, толкова повече ще се вдига тази разлика, защото ще са притиснати от времето да купуват
                            Не мисля така, те спокойно могат да си договорят пакетите по телефона на цени които смятат за справедливи. Нямат зор да купуват на пазарна.
                            По-скоро ентусиастите на бида леко са се заблудили, но може и да бъркам. Отивам за пуканки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                              Странно при нетна стойност на активите от 1.068, най-високата поръчка купува е 1.09?!
                              Има ентусиазъм.
                              Колкото по-дълго се мотаят, толкова повече ще се вдига тази разлика, защото ще са притиснати от времето да купуват

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                ...

                                Гледам че вчера са продавали мижави бройки по 6 позиции, в които не са доинвестирани явно искат да седи пазара, а ако може и да се появява повече предлагане....

                                .
                                Сигурни ли сте?
                                Имали инструмент с дял в техния портфейл по-ниско от дела му в индекса и вместо да го купят, са продали, за да "успокоят пазара"?
                                Не ми се вярва!

                                Защото, ако е така .....

                                РЕГЛАМЕНТ (ЕС) № 596/2014 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА от 16 април 2014 година относно пазарната злоупотреба

                                Манипулиране на пазара

                                1. За целите на настоящия регламент манипулирането на пазара включва следните дейности:
                                а) сключване на сделка, даване на нареждане за търговия, както и друг тип поведение, което:
                                i) дава или е вероятно да даде неверни или подвеждащи сигнали по отношение на предлагането, търсенето или цената на финансов инструмент, .......;

                                =====

                                Инвесторе,
                                Участвам в този форум от деня на създаването му, но пиша много рядко.
                                Вчера за пръв път бях брутално изтрит, защото се осмелих да попитам г-н Василев дали разполага с необходимотото техническо обезпечение. След като той самият заяви, че не могли да обработят "многото сетълменти". Нещо лошо ли попитах ?!?!?!
                                На всички е ясно, че ни пускат по пързалката и че проблемът не е в "многото сетълменти". Все пак има софтуер. Пък и всеки първокурсник би обработил "многото сетълменти" с ексел.
                                Другаде е ключът от бараката ....
                                Моля ви, не ме амбицирайте!

                                Коментар

                                Working...
                                X