IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Хахаха - еми не съм идиот. за какво да чакам 5% от индекс като мога да чакам 20% от дефицитните неща в индекса
    смятам, че престои да се вземат мерки за "дефицитните неща в индекса" и ще има промени...

    всички виждаме как на този неликвиден пазар какви неща могат да се случат в следствие на факта, че нямаме 15 компании които да съставят индекс ................ ние нямаме дори и десет компании които да могат да изпълняват критериите за влизане в преставителен за борсата индекс

    не знам ................ дано се развият нещата благополучно и БФБ излезе от комата в която е изпаднала вече осма година

    ЕТФ-а до този момент раздвижи кръвта на все още дишащият покойник, но е много дАЛЕЧЕ ОТ излекуването на пациента
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение


      много ти се иска да правиш кинти за сметка на фонда без да вкарваш кинти в ЕТФ-а ............... поне не са издавай, че така им даваш идеи които дори не са минавали през главите им
      Хахаха - еми не съм идиот. за какво да чакам 5% от индекс като мога да чакам 20% от дефицитните неща в индекса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Търсене и предлагане - като са се навили да вдигат търсенето, трябва да приемат и повишаването на цената от предлагането. Кво ще стане ако например тези 22% дето не са ги купили никой не им ги продаде на по-малко от 20% от настоящите цени - ми че те веднага ще паднат 4% под софикс. Какъв е мотива тогава на всеки дребен да записва, като просто може да купи точно това което нямат. Защото може да е проблем да се влезе с 1 милион в позиция но не е проблем да се влезе с няколко хиляди. И ако това рационално действие на едни спекуланти надуе цените и съвсем обере фрий флоута на това което се туткат да купят то в последствие тези 4% изоставане може да станат и 10%. Ми ако тръгне пазара надолу и почнат обратни изкупувания. Тогава вече няма как да се туткат. Ще им се наложи да продават - и каква би била рационалната стратегия на всеки спекулант. Изненада - няма да купува докато не продадат пакета.

        България е ниско ликвиден граничен пазар. Всеки правещ ЕТФ за такъв пазар има две възможности - или приема че ще създава огромна волатилност. Или не прави такъв ЕТФ. Няма такова нещо, ама ние ще сме много успешни ама пазара ни изнудва. Пазарът не е населен от идиоти. Дори и нашия - макар че понякога изглежда така


        много ти се иска да правиш кинти за сметка на фонда без да вкарваш кинти в ЕТФ-а ............... поне не са издавай, че така им даваш идеи които дори не са минавали през главите им
        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
          абсолютно прав си

          все пак трябва да отчетеш, че на нашия пазар тези 7 млн.лв. кеш които трябва да влезнат в софикс компании се голямо изпитание

          но мисля, че в даден момент ще започнат да следват индекса .................... два месеца като няма постъпили поръчки за нови дялове и би следвало обстоятелствата да ги принудят да спрат да са маркет-мейкър

          но от фонда имат ли желание да си останат активно управляващи ЕТФ-а, то тогава нищо и никой не може да ги спре .................. ще си купуват и продават каквото си решат здраво прикрити зад "нуждата" от балансиране на теглата в ЕТФ-а и зад регулациите "които трябва да спазват"

          и все пак всичко опира до морала на хората заели се с "това свято дело"

          "поживьом увидим" както казват руснаците...
          Търсене и предлагане - като са се навили да вдигат търсенето, трябва да приемат и повишаването на цената от предлагането. Кво ще стане ако например тези 22% дето не са ги купили никой не им ги продаде на по-малко от 20% от настоящите цени - ми че те веднага ще паднат 4% под софикс. Какъв е мотива тогава на всеки дребен да записва, като просто може да купи точно това което нямат. Защото може да е проблем да се влезе с 1 милион в позиция но не е проблем да се влезе с няколко хиляди. И ако това рационално действие на едни спекуланти надуе цените и съвсем обере фрий флоута на това което се туткат да купят то в последствие тези 4% изоставане може да станат и 10%. Ми ако тръгне пазара надолу и почнат обратни изкупувания. Тогава вече няма как да се туткат. Ще им се наложи да продават - и каква би била рационалната стратегия на всеки спекулант. Изненада - няма да купува докато не продадат пакета.

          България е ниско ликвиден граничен пазар. Всеки правещ ЕТФ за такъв пазар има две възможности - или приема че ще създава огромна волатилност. Или не прави такъв ЕТФ. Няма такова нещо, ама ние ще сме много успешни ама пазара ни изнудва. Пазарът не е населен от идиоти. Дори и нашия - макар че понякога изглежда така

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ако не харчи веднага парите това просто не е следващ индекс ЕТФ. Реално си е просто взаимен фонд листнат на борса с маркет мейкър. ЕТФ следващи индекси са най-общо два вида - или такива които напълно репликират индекс - това определено не е такова нещо. Или суап базирани при които обикновено някой банка ти обещава че цената на ЕТФ ще следва индекса все едно какво има в ЕТФ. Това определено не е и подобно нещо. Най-близкото определение е активно управляван ЕТФ. Защото реално голямото тегло на кеша спрямо индекса означава че ЕТФ прави маркет тайминг - все едно дали го казват или не и дали го правят съзнателно или не това е реалността.

            От тук нататък всякаква прилика със следвания индекс е случайна
            абсолютно прав си

            Реално си е просто взаимен фонд листнат на борса с маркет мейкър.
            все пак трябва да отчетеш, че на нашия пазар тези 7 млн.лв. кеш които трябва да влезнат в софикс компании се голямо изпитание

            но мисля, че в даден момент ще започнат да следват индекса .................... два месеца като няма постъпили поръчки за нови дялове и би следвало обстоятелствата да ги принудят да спрат да са маркет-мейкър

            но от фонда имат ли желание да си останат активно управляващи ЕТФ-а, то тогава нищо и никой не може да ги спре .................. ще си купуват и продават каквото си решат здраво прикрити зад "нуждата" от балансиране на теглата в ЕТФ-а и зад регулациите "които трябва да спазват"

            и все пак всичко опира до морала на хората заели се с "това свято дело"

            "поживьом увидим" както казват руснаците...
            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
              Коментирате сега това ли онова ли ще купи фонда, а всъщност се видяхме за колко струва пазара, след като го няма фонда!!! - 83 050 лв. оборот от Вторник
              Че за какво да продаваш на настоящите нива - като така и така ще трябва да купят. За предпочитане по на високо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
                Тук ми се струва, че прекалено се мрънка.

                Независимо дали играете сам или през фонда не е ли супер да има някой, който да инвестира в големи обеми. Не виждам как може някой да се оплаква от това

                Ама не били достатъчно прозрачни. А вие поствате ли си сделките и какво и колко мислите да купувате? Някой трябва ли да ви се сърди за това

                Имам и от фонда имам и други
                Ако не харчи веднага парите това просто не е следващ индекс ЕТФ. Реално си е просто взаимен фонд листнат на борса с маркет мейкър. ЕТФ следващи индекси са най-общо два вида - или такива които напълно репликират индекс - това определено не е такова нещо. Или суап базирани при които обикновено някой банка ти обещава че цената на ЕТФ ще следва индекса все едно какво има в ЕТФ. Това определено не е и подобно нещо. Най-близкото определение е активно управляван ЕТФ. Защото реално голямото тегло на кеша спрямо индекса означава че ЕТФ прави маркет тайминг - все едно дали го казват или не и дали го правят съзнателно или не това е реалността.

                От тук нататък всякаква прилика със следвания индекс е случайна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                  Би било хубаво ама съм тук на бахъра Иначе не се осъществи това, което аз лично мислех, че ще стане. Или поне за сега все още има колебания ако може така да се каже.
                  кое по-точно, че не се сещам?
                  НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                    ако си попаднал на такава дистинация на почивка смятам, че е редно да си приготвиш този инвентар
                    Би било хубаво ама съм тук на бахъра Иначе не се осъществи това, което аз лично мислех, че ще стане. Или поне за сега все още има колебания ако може така да се каже.

                    Коментар


                    • Тук ми се струва, че прекалено се мрънка.

                      Независимо дали играете сам или през фонда не е ли супер да има някой, който да инвестира в големи обеми. Не виждам как може някой да се оплаква от това

                      Ама не били достатъчно прозрачни. А вие поствате ли си сделките и какво и колко мислите да купувате? Някой трябва ли да ви се сърди за това

                      Имам и от фонда имам и други

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                        Хубаво дават поръчки хората ама нашите от фонда не щат да ги харчат.....договарят ли...договарят.

                        Правилото за двата месеца. Време има.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                          Аз лично взех да продавам по малко

                          И на другите ще им дойде акъла, ама късно ще е вече.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                            до миналата седмица обвинявахте фонда, че "гледаш ли какви караманели прави", а тази седмица рефрена е друг

                            е, как не ви омръзна да пишете глупости?

                            оставете ги да си работят ................... все още се учат, навярно допускат и грешки, но нека видим какъв ще е резултата им след 100 дни (например в първите сесии от новата година)...

                            дано сме живи и здрави да видим дали ще ни оправят за 800 дни ...................... пардон ................. този път обящаха за около година и няколко месеца или за около 500 дни



                            дайте им малко въздух и поне 100 дни
                            Никакво спокойствие и почивка,трябва непрекъснато да ги ръчкаш да не кривнат от правия път!
                            Дълго чакахме да дойдат и няма лесно да ги оставим!
                            Извън кръга на шегата прави са хората да не тръгват с рогата,така могат да разклатят доверието на пенсионните фондове.Интересното е че откакто те наляха по големите суми някак си изведнъж почнаха внимателно и пресметливо да действат.......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                              За утре да приготвяме ли маска, шнорхел?
                              ако си попаднал на такава дистинация на почивка смятам, че е редно да си приготвиш този инвентар
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                                Хубаво дават поръчки хората ама нашите от фонда не щат да ги харчат.....договарят ли...договарят.
                                до миналата седмица обвинявахте фонда, че "гледаш ли какви караманели прави", а тази седмица рефрена е друг

                                е, как не ви омръзна да пишете глупости?

                                оставете ги да си работят ................... все още се учат, навярно допускат и грешки, но нека видим какъв ще е резултата им след 100 дни (например в първите сесии от новата година)...

                                дано сме живи и здрави да видим дали ще ни оправят за 800 дни ...................... пардон ................. този път обящаха за около година и няколко месеца или за около 500 дни



                                дайте им малко въздух и поне 100 дни
                                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X