IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Не мога да те разбера Монти. Какво имаш предвид, че ако сега фонда тръгне да се балансира, Софикс ще спадне?
    Ами нещо такова......
    При Софарма 2,5 един по добър програмист от мен изчисли че трябва да продаде поне 10-15% от купените акции в 7 позиции на софикс.... а в същото време да надуе още 4 позиции с поне 50% , като разпродаде други 3 позиции ..лудница...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


      В момента той е толкова разбалансиран че ако се балансира софикс ще е под 500 пункта ...
      Толкова са ми възможностите на ит специалист когато вкарах няколко цени в мини програма...
      Не мога да те разбера Монти. Какво имаш предвид, че ако сега фонда тръгне да се балансира, Софикс ще спадне?
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        ми то това е пазара....
        да, не само купуват......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

          и продават
          ми то това е пазара....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            и продават
            Зависи от целите....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
              Аз все още смятам, че покрай фонда купуват и други по-голени...
              и продават

              Коментар


              • Аз все още смятам, че покрай фонда купуват и други по-голени...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                  Аз пък твърдя че фонда е създаден институционалните инвеститори да влагат ежемесечните си приходи в него..........

                  Важното е ние да се съобразяваме с него и да правим проценти на плюс.

                  Коментар


                  • Аз пък твърдя че фонда е създаден институционалните инвеститори да влагат ежемесечните си приходи в него..........

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                      Колкото и да регулира в 60 дневния срок , борсата ни е слаболиквидна и в момента когато акулите Усетят че фонда ще играе ролята на късите в развитите борси и ще го преварят...Както купувах в поне 5 позиции пред него и после му ги продадох сега всички дебнат как ще реагира в дадени позиции където не е пълен. Гледам няколко колеги почват да нервничат от изчаквателната позиция . Въпросът който крепи маркета е дали ще си изпълни обещанието да се вкарат още 10 милиона във фонда и балансирането да стане на по високи цени от сегашните ,а ако не стане баланса ще стане на по ниски цени....
                      Поздрави!
                      и накрая става така, че като фонда е голям за оборотите на борсата - винаги купува скъпо и продава евтино, покрай него може да се изкарват парички и така ще стане, фондът ще следва нещо си там, но печалба - трудна работа
                      после всички ще го видят това, ще се разпродаде и готово

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                        Монти малко не съм съгласен понеже фонда има вътрешна регулация и правила, с които едоста трудно хем да балансират, хем да ги изпълнят. Като тия с повече от 5% във фонда да не правят повече от 40% от активите и 60те дни за "балансиране", ако го разбирам правилно де. Излиза, че хем е фонд, който следва Софикс, хем не е баш тъй. Нещо като совите не са това, което са (агент Купър) . Лека

                        Колкото и да регулира в 60 дневния срок , борсата ни е слаболиквидна и в момента когато акулите Усетят че фонда ще играе ролята на късите в развитите борси и ще го преварят...Както купувах в поне 5 позиции пред него и после му ги продадох сега всички дебнат как ще реагира в дадени позиции където не е пълен. Гледам няколко колеги почват да нервничат от изчаквателната позиция . Въпросът който крепи маркета е дали ще си изпълни обещанието да се вкарат още 10 милиона във фонда и балансирането да стане на по високи цени от сегашните ,а ако не стане баланса ще стане на по ниски цени....
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Просто се молете фонда да стигне цените който купува когато софикс беше 551....
                          Щото не да ви вдига цените а требваше да разпродаде маса акции когато мина пакета на Софарма на 2,5...
                          като си спомня ,Неохим на 62,албена 62 ,хика на 5,фармата на 3 и т.н....
                          В момента той е толкова разбалансиран че ако се балансира софикс ще е под 500 пункта ...
                          Толкова са ми възможностите на ит специалист когато вкарах няколко цени в мини програма...
                          Монти малко не съм съгласен понеже фонда има вътрешна регулация и правила, с които едоста трудно хем да балансират, хем да ги изпълнят. Като тия с повече от 5% във фонда да не правят повече от 40% от активите и 60те дни за "балансиране", ако го разбирам правилно де. Излиза, че хем е фонд, който следва Софикс, хем не е баш тъй. Нещо като совите не са това, което са (агент Купър) . Лека

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Днес дали не си купиха ЦЦБ-та?
                            Напълно възможно, макар покупки и при хима е възможно да са направени при това реално ненужни. Така, че ще разберем утре сутрин.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Днес дали не си купиха ЦЦБ-та?
                              Просто се молете фонда да стигне цените който купува когато софикс беше 551....
                              Щото не да ви вдига цените а требваше да разпродаде маса акции когато мина пакета на Софарма на 2,5...
                              като си спомня ,Неохим на 62,албена 62 ,хика на 5,фармата на 3 и т.н....
                              В момента той е толкова разбалансиран че ако се балансира софикс ще е под 500 пункта ...
                              Толкова са ми възможностите на ит специалист когато вкарах няколко цени в мини програма...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                                Е как бе, те първо там пишат ако има поръчани дялчета това онова. Ама часовника цъка. Почти седмица не е близвана ни бройка от фонда по позициите, а времето си минава, макар60 дни да не са никак малко.
                                Днес дали не си купиха ЦЦБ-та?

                                Коментар

                                Working...
                                X