IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Монти, спри да дрънкаш глупости, даже не си проверил фактите

    Погледни съобщенията, Алианц продаде на 2,89 на ЕТФ-а, след което купи на 2,50 от този който продаваше /не е ясно кой-явно някой с под 5%, защото не излезе съобщение/

    Съгласно изискванията на чл. 148б и чл. 100т от ЗППЦК, Ви уведомяваме, че на 18.11.2016 год. в „Софарма” АД постъпи Уведомление за разкриване на дялово участие по чл. 145 от ЗППЦК от ЗУПФ „Алианц България“ за покупката на 505 364 броя акции, представляващи 0.37%, с която сделка дяловото участие на ЗУПФ „Алианц България“ в капитала на „Софарма” АД достигна до 5.17%.
    Датата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД е 15.11.2016 година.


    Съгласно изискванията на чл. 148б и чл. 100т от ЗППЦК, Ви уведомяваме, че на 16.11.2016 год. в „Софарма” АД постъпи Уведомление за разкриване на дялово участие по чл. 145 от ЗППЦК от ЗУПФ „Алианц България“ за продажбата на 342 680 броя акции, представляващи 0.25 %, с която сделка дяловото участие на ЗУПФ „Алианц България“ в капитала на „Софарма” АД достигна до 4.80%.
    Датата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД е 11.11.2016 година.
    И кое е глупост...
    че купуват еФтино и продават скъпо на Софикс фонда....
    нещо искаш да кажеш но не ти стига доводи или обяснения....?
    А наложи тези пет милиона върху липсващите проценти на няколко акции и виж на какви цени трябва да ги купуват при сегашното положение....
    А ако няма предлагане. Интересното е че при бартера водещ е този който търси....той се охарчва.......

    Коментар


    • Монти, спри да дрънкаш глупости, даже не си проверил фактите

      Погледни съобщенията, Алианц продаде на 2,89 на ЕТФ-а, след което купи на 2,50 от този който продаваше /не е ясно кой-явно някой с под 5%, защото не излезе съобщение/

      Съгласно изискванията на чл. 148б и чл. 100т от ЗППЦК, Ви уведомяваме, че на 18.11.2016 год. в „Софарма” АД постъпи Уведомление за разкриване на дялово участие по чл. 145 от ЗППЦК от ЗУПФ „Алианц България“ за покупката на 505 364 броя акции, представляващи 0.37%, с която сделка дяловото участие на ЗУПФ „Алианц България“ в капитала на „Софарма” АД достигна до 5.17%.
      Датата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД е 15.11.2016 година.


      Съгласно изискванията на чл. 148б и чл. 100т от ЗППЦК, Ви уведомяваме, че на 16.11.2016 год. в „Софарма” АД постъпи Уведомление за разкриване на дялово участие по чл. 145 от ЗППЦК от ЗУПФ „Алианц България“ за продажбата на 342 680 броя акции, представляващи 0.25 %, с която сделка дяловото участие на ЗУПФ „Алианц България“ в капитала на „Софарма” АД достигна до 4.80%.
      Датата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД е 11.11.2016 година.

      Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Ами ситуацията ме промени да мисля ,като много дребен спекулант на БФБ ,но на ДАХ мисля рационално.....за сега.
      Пак да развия мисълта си . Василев изяде ,няколко шамари от фондовете на пенсионерите ,този с Алианц и Софарма е черешката на тортата.В момента му подготвят и други ...
      Купуваш акции на 3 лв от Алианц ,предполагам са ги задължили а те се договарят с ромпетрол или както се казват на 2,50, загубата е за акционерите и за пиара на фонда.......
      Празните места в процентите на поне 5 акции са затова ,че някой ги използват за дойна крава и ще им източат парите/ тези пет милиона и пак да не направят балансировката / а даже ако го направят и нямат нови постъпления ще трябва да продават акции
      Имат и едно друго решение ,което сбъркаха от алчност ,бартер аз на теб 100 К от софарма ти на мен 10 К от холдинг варна...
      Да ама Хим ПФ и другите ПФ са парчелосали акциите на борсата ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Фонда е купувал нещо вчера, ама поределено не много, така че някой друг основно е пазарувал ССВ и Хим
        А дали не купуват за него.....?
        Тук е порочноста на нашата борса ,няма конкуренция и сега ще купува скъпо а той продава еФтино....
        И то при политическа криза....
        направете проекто план на действията на фонда и ще бъдете много изненадани при различните ситуации....

        Коментар


        • Фонда е купувал нещо вчера, ама поределено не много, така че някой друг основно е пазарувал ССВ и Хим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Монти, според мен прилагаш мисленето на много дребен спекулант върху действията на фонда. В мандата му не е включено активно управление а пасивно. Неговата работа не е да качва или да сваля индекса а да репликира движенията му. В момента фонда има доста кеш, което означава, че реално е на късо не притежавайки същият обем акции като индекса. Според твоята хипотеза пазара ще падне и фонда ще спечели, но мислил ли си върху другата хипотеза как бавно индекса расте а фонда е инвестиран само на 75 процента. Тогава след година как ще обясни на инвеститорите си, че не се е справил в репликирането? Ти просто разсъждаваш както дребен спекулант, който се опитва да вземе нещо в ниското, да го врътне през 5 процента и ако не успее му е през ... щото ще чака следващият тираж. Тук мандата е различен.
            Ами ситуацията ме промени да мисля ,като много дребен спекулант на БФБ ,но на ДАХ мисля рационално.....за сега.
            Пак да развия мисълта си . Василев изяде ,няколко шамари от фондовете на пенсионерите ,този с Алианц и Софарма е черешката на тортата.В момента му подготвят и други ...
            Купуваш акции на 3 лв от Алианц ,предполагам са ги задължили а те се договарят с ромпетрол или както се казват на 2,50, загубата е за акционерите и за пиара на фонда.......
            Празните места в процентите на поне 5 акции са затова ,че някой ги използват за дойна крава и ще им източат парите/ тези пет милиона и пак да не направят балансировката / а даже ако го направят и нямат нови постъпления ще трябва да продават акции
            Имат и едно друго решение ,което сбъркаха от алчност ,бартер аз на теб 100 К от софарма ти на мен 10 К от холдинг варна...
            Да ама Хим ПФ и другите ПФ са парчелосали акциите на борсата ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Ами при покупка на Фармата на 3 лв от Алианц и цената рухва на 2,5 или масово се разпродават акции или се продават там 500 К на фармата....
              Не мога да се сетя ама активите на фонда сега са по малко от вложените пари....

              мисля че бяха вложени 22 милиона от ПФ и 2 и нещо от дребни.....сега активите са по малки....или нещо бъркам.
              ПФ бяха купили 20300 хиляди дяла за 22 милиона....
              Тези 5 и нещо милиона ги държат за баланс на позициите който са паднали и ги крепят ..защо не купуват балансировката който нямат.
              Ако не дойдат пари от ПФ на хим ще го закъсат , най малкото ще ги ползват за дойна крава....

              Чувал съм че ПФ хим не обичали дадават пари на външни клиенти....
              Според моите изчисления не твърдя, че са точни защото вземам всички други цени за константни и променям само Фармата а реално теглата се променят според цената на затваряне излиза че броят акции в момента, които има фонда от Фармата 847 089 при 2,835 е равно на 9,9% това от таблицата. Така при същите бройки и цена 3 лева тежестта на Софарма става 10,48% а при цена 2,50лв тежестта във фонда е била 8,73%. Както се разбра фонда не държи на точно следване на позициите, тоест и да са 8 и да са 10 все тая защото не са близо до 5% че да продадат за да падне отдолу. Отделно позициите по, които според мен следват продажби малки или по-големи са на всички дружества със малко над 5% тежест за да може да се маневрира с покупки и продажби и да не могат спекулантите да "огабосат" кои точно ще са позициите, които ще се купуват. Ясно е сега че Хима ще иска да изцоца фонда няма причина да се дават евтино. В крайна сметка може и така да го оставят и само да похарчат парите до минимума който трябва да имат. Макс лимит за кеш е 30% (във всеки един момент поне 70% от активите трябва да е инвестиран в акции), така че може и така да останат позициите. Ако влязат нови пари тогава ще трябва да похарчат и пак за определено време, все пак пари са им дадени за дялове тоест да се купят акции от всички дружества. Като всеки един момент е до 60 дни от влизането на тези средства във фонда в случай на диспропорционално даване на заявки за закупуване на дялове. Така че в момента сме в такъв 60 дневен период.

              Нетната стойност на активите в момента е 24 231 105 лв, което е доста близо до това което спомена като закупени дялове. Може би е надолу с около 200-300к лв
              Last edited by Petar; 23.11.2016, 23:38.

              Коментар


              • Нещо хич не се разбираме тук . Може и аз да бъркам и дано да е така - нека фонда продава, че взех едни борчове по време на изборите и така си седят в ИП-то

                П.П. Имотиконките също са за корекция, предишните ми допадаха доста повече. Според мен трябва да има много по-изразителни.
                Last edited by 15%; 23.11.2016, 22:59.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Монти, според мен прилагаш мисленето на много дребен спекулант върху действията на фонда. В мандата му не е включено активно управление а пасивно. Неговата работа не е да качва или да сваля индекса а да репликира движенията му. В момента фонда има доста кеш, което означава, че реално е на късо не притежавайки същият обем акции като индекса. Според твоята хипотеза пазара ще падне и фонда ще спечели, но мислил ли си върху другата хипотеза как бавно индекса расте а фонда е инвестиран само на 75 процента. Тогава след година как ще обясни на инвеститорите си, че не се е справил в репликирането? Ти просто разсъждаваш както дребен спекулант, който се опитва да вземе нещо в ниското, да го врътне през 5 процента и ако не успее му е през ... щото ще чака следващият тираж. Тук мандата е различен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Добре де, ако няма нови записвания, какво става? Трябва да се налеят едни 6 млн. Защо това да доведе до спад и какво въобще има Софарма в случая, след като фонда трябва да купува от нея. Какво значение има, че цената и е била 2,50?
                    Дори и тези 6 милки да ги инвестират изцяло пак имат да продават по няколко позиции...
                    т.е. използват 60 дена или да договорят нещо или да съберат някой лев иначе ще трябва да продават

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      Ами при покупка на Фармата на 3 лв от Алианц и цената рухва на 2,5 или масово се разпродават акции или се продават там 500 К на фармата....
                      Не мога да се сетя ама активите на фонда сега са по малко от вложените пари....

                      мисля че бяха вложени 22 милиона от ПФ и 2 и нещо от дребни.....сега активите са по малки....или нещо бъркам.
                      ПФ бяха купили 20300 хиляди дяла за 22 милиона....
                      Тези 5 и нещо милиона ги държат за баланс на позициите който са паднали и ги крепят ..защо не купуват балансировката който нямат.
                      Ако не дойдат пари от ПФ на хим ще го закъсат , най малкото ще ги ползват за дойна крава....
                      имат 60дни за балансиране, явно изчакват, може и пакет да договарят......знае ли човек....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        това е към Монти, аз не мисля, че ще пада, отделни позиции може би ще корегират, но бавно ще растем. Фонда даде тласък на пазара и смятам, както казах вече, че влизат и други...
                        Ами при покупка на Фармата на 3 лв от Алианц и цената рухва на 2,5 или масово се разпродават акции или се продават там 500 К на фармата....
                        Не мога да се сетя ама активите на фонда сега са по малко от вложените пари....

                        мисля че бяха вложени 22 милиона от ПФ и 2 и нещо от дребни.....сега активите са по малки....или нещо бъркам.
                        ПФ бяха купили 20300 хиляди дяла за 22 милиона....
                        Тези 5 и нещо милиона ги държат за баланс на позициите който са паднали и ги крепят ..защо не купуват балансировката който нямат.
                        Ако не дойдат пари от ПФ на хим ще го закъсат , най малкото ще ги ползват за дойна крава....

                        Чувал съм че ПФ хим не обичали дадават пари на външни клиенти....
                        Last edited by Монти; 23.11.2016, 22:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Добре де, ако няма нови записвания, какво става? Трябва да се налеят едни 6 млн. Защо това да доведе до спад и какво въобще има Софарма в случая, след като фонда трябва да купува от нея. Какво значение има, че цената и е била 2,50?
                          това е към Монти, аз не мисля, че ще пада, отделни позиции може би ще корегират, но бавно ще растем. Фонда даде тласък на пазара и смятам, както казах вече, че влизат и други...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Монти, това предполагам при липса на нови записвания във фонда, но ако станат предварително заявените млн, тога ще трябва да се купува....
                            Добре де, ако няма нови записвания, какво става? Трябва да се налеят едни 6 млн. Защо това да доведе до спад и какво въобще има Софарма в случая, след като фонда трябва да купува от нея. Какво значение има, че цената и е била 2,50?
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Ами нещо такова......
                              При Софарма 2,5 един по добър програмист от мен изчисли че трябва да продаде поне 10-15% от купените акции в 7 позиции на софикс.... а в същото време да надуе още 4 позиции с поне 50% , като разпродаде други 3 позиции ..лудница...
                              Монти, това предполагам при липса на нови записвания във фонда, но ако станат предварително заявените млн, тога ще трябва да се купува....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Ами нещо такова......
                                При Софарма 2,5 един по добър програмист от мен изчисли че трябва да продаде поне 10-15% от купените акции в 7 позиции на софикс.... а в същото време да надуе още 4 позиции с поне 50% , като разпродаде други 3 позиции ..лудница...
                                Към вчерашна дата, ако няма нови постъпления или тегления, фондът има да продава много малко от 2 дружества - БРЕФ и ИХЛБЛ. Срещу тези микроскопични продажби обаче от компании с ниско тегло в Софикс, седят близо 6 млн. лв. за купуване в останалите при различни пропорции. Защо мислиш, че тези операции могат да доведат до спад на Софикс?
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X