IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ETF-а не купува последната седмица, но яко подпали искрата на пазара
    ... ще ми е интересно , все пак, дали МОНБАТ днес те го купуват

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Тоя ЕТФ ще гони влака ми се струва
      Не вярвам да се оплакваш като изхарчат парата . само се надявам да е постепенно за една седмица един ръст от 20% на Софа да направят. Ама те си договарят пакетите я по Трейса я по холд Варна, така че те може да са се уговорили за тия пари и да чакат новите попълнения. Успех на всички

      Коментар


      • Тоя ЕТФ ще гони влака ми се струва

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

          А ти как разбра кой е продавал?
          Кои акции фонда е кеширал?

          Ако намекваш ,че имам доп.инфо - нямам за съжаление
          Просто следя пазара и новините и си правя съответните заключения,
          А и купих по малко фарми на 3 пъти него ден

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

            Кого да омилостиви ?
            Според мен просто им трябваше да обърнат част от акциите в кеш ?
            Ама май продадоха прекалено много фарми.
            А ти как разбра кой е продавал?
            Кои акции фонда е кеширал?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              нали разбрахте защо стана срива с цените на Софарма
              точно фонда е направил гаф и за да го коригира /омилостиви някого/ набързо продава и смъква цената на дяловете
              загубата познайте за кого остава???? можете да давате по един отговор само.....
              Кого да омилостиви ?
              Според мен просто им трябваше да обърнат част от акциите в кеш ?
              Ама май продадоха прекалено много фарми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                в сайта на фонда http://www.expat.bg/bg/expat_sofix.html се виждат само настоящите данни

                някъде могат ли да видят историческите данни за да се проследи всеки ден как са се изменяли нещата?

                или всеки ден трябва да си сваляш информацията и да им правиш регистър за да проследиш каквото те интересува?
                Всеки ден дърпам, ако не забравя в един XL. За миналата седмица покупките им бяха доста скромни 52К CCB и 108К акцци на HIKA на 15ти. От там нататък 5 милки стоят и се чудят. Според мен ще ги стискат и ще трябва да продадат в тия където имат малко над 5% като дял в самия фонд и тогава ше могат да си поемат въздух. Иначе в момента има тежест във фонда повече от 50% от акции с повече от 5% тегло във фонда, което не е позволено според тяхната регулация.
                Last edited by Petar; 28.11.2016, 15:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                  аз не разчитам на фонда за да направя някой лев

                  по-скоро очаквам да пострадам от фонда защото те трябва да продават там където имам...
                  Ще правят бартер и за да не излезе кон за кокошка ,ще ти вдигнат малко акциите ....а после не знам.........

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Аз лично си разпечатвам отчета им всеки ден. Не можах да намеря исторически данни.
                    не ги следя толкова изкъсо, но това, че не предоставят тази историческа информация е минус за фонда и за инвеститорите които ще търсят информация преди да вземат решение за инвестиция

                    нищо не им пречи най-отдолу на страницата да дадат линкове по дати
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                      да вдигне цените и да купи скъпо
                      няма друг избор
                      всички сега на него разчитат да направят някой лев
                      аз не разчитам на фонда за да направя някой лев

                      по-скоро очаквам да пострадам от фонда защото те трябва да продават там където имам...
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                        в сайта на фонда http://www.expat.bg/bg/expat_sofix.html се виждат само настоящите данни

                        някъде могат ли да видят историческите данни за да се проследи всеки ден как са се изменяли нещата?

                        или всеки ден трябва да си сваляш информацията и да им правиш регистър за да проследиш каквото те интересува?
                        Аз лично си разпечатвам отчета им всеки ден. Не можах да намеря исторически данни.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                          И в петък никви не са купували. само не разбирам по принцип сетълмента на дяловете колко време е защото тия 40К ги тътрят от 21ви.
                          в сайта на фонда http://www.expat.bg/bg/expat_sofix.html се виждат само настоящите данни

                          някъде могат ли да видят историческите данни за да се проследи всеки ден как са се изменяли нещата?

                          или всеки ден трябва да си сваляш информацията и да им правиш регистър за да проследиш каквото те интересува?
                          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                          Коментар


                          • нали разбрахте защо стана срива с цените на Софарма
                            точно фонда е направил гаф и за да го коригира /омилостиви някого/ набързо продава и смъква цената на дяловете
                            загубата познайте за кого остава???? можете да давате по един отговор само.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                              ами много ясно се вижда на графиката

                              когато кеша веднага се вкарва в акции фонда следва неотлъчно индекса, но откакто им влезнаха няколко милиона кеш с които не се купуват акции ножицата все повече се разкрачва и положението става безнадеждно за фонда

                              мдааааа ...... кеша тежи ...... много натежава

                              фонда трябва да се освободи от тази тежест максимално бързо
                              да вдигне цените и да купи скъпо
                              няма друг избор
                              всички сега на него разчитат да направят някой лев

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Доколко го копират е въпросът

                                ами много ясно се вижда на графиката

                                когато кеша веднага се вкарва в акции фонда следва неотлъчно индекса, но откакто им влезнаха няколко милиона кеш с които не се купуват акции ножицата все повече се разкрачва и положението става безнадеждно за фонда

                                мдааааа ...... кеша тежи ...... много натежава

                                фонда трябва да се освободи от тази тежест максимално бързо
                                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X