IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чайкафарма (THQM / 7TH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За мен ,всяко едно ново листване на БФБ едобра новина.

    Коментар


    • Е, това е малко по-различно,Да разчупим еднообразието.:-)

      Коментар


      • ДА добра новина... , ..Разбирам от инфото в инвестора че има одобрен проспект, - ...а някакакъв линк за този проспект , отчети, баланс? Инвесторе по-подробно ако обичате? - с тези луди инвеститори на нашта борса токувиж го купили преди още да се листнало.
        Що се отнася за Софарма, че е секси прави сте - гони дабъл от увеличението; аз лично излязох наскоро не смятам че може да направи трипъл за по-малко от 6 месеца. Все пак правят лекарства - не дрога!?
        Та мисълта ми беше първо да видим колко струва Чайката и колко искат за новата булка по после ще си кажем мнението колко е секси!
        Аз за сега я познавам само от прогнозата за времето! Ех.. Дано да е поне на нивото на синоптичките от НОВА.![/img]

        Коментар


        • Първоначално изпратено от GALBA
          Първоначално изпратено от iv007
          Самото име на собственика говори дастатъчно.От ТК нещо добро за дребния акционер....много ви моля,това е смешно.Покрай цялостния UP напоследък обаче,може да се окаже интересна позиция.Софарма и Чайкафарма ... единственото общо е.... фарма ;-)))
          Успех на всички инвеститори.
          Дежурното не е препоръка.
          Тогава да попитам ;А какво е ?
          Лично, леко пристрастно мнение ;-))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от iv007
            Самото име на собственика говори дастатъчно.От ТК нещо добро за дребния акционер....много ви моля,това е смешно.Покрай цялостния UP напоследък обаче,може да се окаже интересна позиция.Софарма и Чайкафарма ... единственото общо е.... фарма ;-)))
            Успех на всички инвеститори.
            Дежурното не е препоръка.
            Тогава да попитам ;А какво е ?

            Коментар


            • Самото име на собственика говори дастатъчно.От ТК нещо добро за дребния акционер....много ви моля,това е смешно.Покрай цялостния UP напоследък обаче,може да се окаже интересна позиция.Софарма и Чайкафарма ... единственото общо е.... фарма ;-)))
              Успех на всички инвеститори.
              Дежурното не е препоръка.

              Коментар


              • Чайкафарма е секси, Търговска лига е абсурд!
                Познавам в детайли и двете дружества.
                Нека да ги обсъдим професионелно!

                Коментар


                • Много ясно. Чайката е секси, но Софарма е по-секси.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • И аз не съм сигурен , че компанията е перспективна , особено по отношение на миноритарните акционери. А сравнението със Софарма не искам да коментирам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Nikola
                      Делистват се дървета и се листват работещи и перспективни компании. Добре!
                      Сигурен ли си?
                      В смисъл, как интерпретираш средния случай - предприятие, което е работещо (поне изглежда за такова минава), но пък е дърво?
                      Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                      Коментар


                      • kak li ste se otrazi na SFARM tova?
                        ina4e ste ima interes kum novite akciiki-tova e jasno

                        Коментар


                        • И мен таз новина ми се вижда секси за БФБ да.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Делистват се дървета и се листват работещи и перспективни компании. Добре!

                            Коментар


                            • Чайкафарма (THQM / 7TH)

                              Добре, добре


                              Чайкафарма висококачествените лекарства АД излиза на борсата
                              29.01.2007 17:35



                              Чайкафарма висококачествените лекарства АД е вписано в публичния регистър на Комисията за финансов надзор, съобщиха от институцията.


                              От комисията потвърдиха и проспект за вторично публично предлагане на акции на дружеството. Емисията на варненското предприятие е в размер на 5,3 млн. лв., разпределени в 5 299 000 обикновени акции.


                              Чайкафарма висококачествените лекарства АД се занимава с опаковане на лекарства (вторично и първично), маркетинг на медикаменти и развойна дейност. Основният акцент в продуктовата гама на дружеството са лекарствени средства за лечение на сърдечно-съдови заболявания, диабет и заболявания на централната нервна система. Компанията осъществява продажби на вътрешния пазар, но като приоритет в дългосрочните му планове е политиката по експортно ориентирано производство.


                              Основен акционер в Чайкафарма висококачествените лекарства АД е Тихомир Каменов, притежаващ 96% от капитала. Каменов е мажоритарен собственик и на един от най-големите дистрибутори на лекарства у нас - Търговска лига - Национален аптечен център АД, чиито дъщерни дружества са Кеър Фармасютикалс АД, Транспортна и спедиторска лига ООД, Български кардиологичен институт АД и Български институт по зависимости ООД.


                              На БФБ - София се търгува емисия тригодишни облигации на Търговска лига - Национален аптечен център с номинал от 5 млн. лв., лихва от 8,25% годишно и падеж на 14 ноември 2008 година.
                              Last edited by mpy_yordanov; 22.02.2021, 15:40.
                            Working...
                            X