IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • До всички мечки

    Абе гьонсурати поне малко се спрете бе! Вие и срам нямате! Толкова ли е трудно да си признаете, че сбъркахте в прогнозите си?! 100 теории измислихте, ама не си признавате. Това било така, онова било онака, пък третото хем било, хем не било

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Тарикатите чакат 20% движение за да се потвърди тренд и тогава влизат ....
      Тарикатите чакат банките да тръгнат.......иначе с един купувач който мина през ссв , хим малко газ , холдинг варна и сега какво глдам алианц го няма бъдеще с млко неговите, чичо оги не е активен СКоро ще пробиете продавачите при бтх и при гагарин до плюс 25% и после какво......не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Или с други думи казано - може да се получи фискален дефицит, който правителството не иска. Но няма как да се получи фискален излишък който правителството не иска. То винаги може да похарчи този излишък.
        Като знаем ефективността на публичните разходи у нас, то бюджетният излишък е добра новина. Ако и ръстът на приходите е вследствие на изстветляване на част от икономиката, то това също е добра новина. Ограничаването на бюджетните разходи също е добра новина, защото това означана финансова стабилност и по-ниска цена на външния ресурс.

        За жалост, аз съм песимист, че бюджетът ще завърши на плюс в края на годината. Най-вероятно ще завърши на дефицит в размер на 2,7%-2,8%, като управляващите, че отчетат това като голям успех, спрямо 3,7% през 2014г.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Тарикатите чакат 20% движение за да се потвърди тренд и тогава влизат ....
          Е да ама някой продадоха вече

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение
            Пак се успокояваш сам,вчера беше преоценка а ...днес да изчакаме до утре
            Тарикатите чакат 20% движение за да се потвърди тренд и тогава влизат ....
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              нали трябва да си продам акциите ....та затова мълча...
              Нема увеличено потребление.....
              нема пари в държавата...за инвестиране..
              Просто местните и държавните данъци се приемат вместго от март ,тази година от февруари.....
              Ако не виждате разликата ,ще я видите следващото тримесечие....
              Аиде софикс 530....хайрлия да е...но без оссновните компании ....няма да стане....
              Само с Тимуровци и спекуланти .......
              Скоро ССВ и ХИМ ще направят тяхното и ще ги подпрат продавачите ,но другите и за там трябват пари....
              Е ти като продадеш кибик ли ще станеш.Еи там са парите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Днес е преоценка....
                Утре ще го мислим ако си прав...
                Пак се успокояваш сам,вчера беше преоценка а ...днес да изчакаме до утре

                Коментар


                • Печалбата на банковата система към 1 март е 196 млн. лв. - с 47 млн. лв. повече в сравнение с първите два месеца на 2014 г.

                  През февруари ликвидните активи нарастват и коефициентът на ликвидност се повишава до 32.85%. Натрупаната обезценка на кредитите и вземанията към края на месеца е 110 млн. лв. и е сходна с отчетената година по-рано, става ясно от статистиката, водена от БНБ.

                  Общата сума на активите се увеличава през февруари с 307 млн. лв. През месеца в резултат на трансформация на активи се увеличават паричните наличности, салдата в централни банки и другите влогове.

                  Нарастването на привлечените средства през месеца се дължи на растежа на депозитите на граждани и домакинства с 331 млн. лв.

                  В края на февруари балансовият капитал на системата е повече от 11 млрд. лв. През месеца той се увеличава с 89 млн. лв., което се дължи основно в резултат от повишената печалба.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Не си прав. Може. Всички ми скочихте миналата година когато очаквах повишение в потреблението. Бюджета се пълни от потребление. Когато растежа му се ускорява всички са изненадани. Пък и никой не е очаквал някой в България да се бори с контрабандата. Много ми е интересно дали ще успеят да сложат измервателни уреди на тръбите на Лукойл.
                    Последно ръста на приходите добра или лоша новина е?

                    нали трябва да си продам акциите ....та затова мълча...
                    Нема увеличено потребление.....
                    нема пари в държавата...за инвестиране..
                    Просто местните и държавните данъци се приемат вместго от март ,тази година от февруари.....
                    Ако не виждате разликата ,ще я видите следващото тримесечие....
                    Аиде софикс 530....хайрлия да е...но без оссновните компании ....няма да стане....
                    Само с Тимуровци и спекуланти .......
                    Скоро ССВ и ХИМ ще направят тяхното и ще ги подпрат продавачите ,но другите и за там трябват пари....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Или с други думи казано - може да се получи фискален дефицит, който правителството не иска. Но няма как да се получи фискален излишък който правителството не иска. То винаги може да похарчи този излишък.
                      Не си прав. Може. Всички ми скочихте миналата година когато очаквах повишение в потреблението. Бюджета се пълни от потребление. Когато растежа му се ускорява всички са изненадани. Пък и никой не е очаквал някой в България да се бори с контрабандата. Много ми е интересно дали ще успеят да сложат измервателни уреди на тръбите на Лукойл.
                      Последно ръста на приходите добра или лоша новина е?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Долавям плах оптимизъм.
                        Както не веднъж казвам аз не съм особен песимист за българската икономиката. Песимист съм за БФБ защото оценките на компаниите предполагат много по-добро състояние от наличното или от очакваното такова.

                        Коментар


                        • УФ
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Но сега нещата отново са що годе нормални и не виждам защо се учудвате че се получават излишъци.
                            Долавям плах оптимизъм.

                            Коментар


                            • Или с други думи казано - може да се получи фискален дефицит, който правителството не иска. Но няма как да се получи фискален излишък който правителството не иска. То винаги може да похарчи този излишък.

                              Коментар


                              • Съвсем обективен съм си. Българското министерство на финансите има традиция от десетилетия да бърка в прогнозите си. Личното ми мнение е че го прави съвсем нарочно. По този начин например може да провежда рестриктритивна политика без това да преминава като политика през парламента. Това го правеше Царя, правеше го Станишев. После при Бойко Дянков всякакви прогнози му бяха извън възможностите. Но сега нещата отново са що годе нормални и не виждам защо се учудвате че се получават излишъци. Ако правителството не иска да има излишъци, то няма да има излишъци. Единствения вариант да се получават е ако това е желанието.

                                Коментар

                                Working...
                                X