IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ikonomika.mobi

    Реалните инвестиции у нас са намалели със 76% през януари и февруари на 2015г.
    За първите два месеца на 2015 г. преките чужди инвестиции в България са 128.2 млн. евро. В сравнение със същия период на миналата година те са намалели с 9.5 млн. евро, показват оповестените вчера предварителни данни на БНБ. Въпреки че номинално спадът изглежда малък, свиването на същинските инвестиции под формата на дялов капитал през януари и февруари е с 41 млн. евро, или с над 76% спрямо нивото от година по-рано. През първите два месеца на 2014 г. реалните инвестиции са били 53.9 млн. евро, докато през тази година са се свили до 12.9 млн. евро. В недвижими имоти чужди граждани са вложили 4.5 млн. евро, при 14.7 млн. евро за януари-февруари 2014 г. В същото време дълговите инструменти или заемите на българските клонове на чуждите фирми нарастват значително - с 59%. За първите 2 месеца на годината търговските кредити са в размер на 88.4 млн. евро, при 55.6 млн. евро преди година. Реинвестираната печалба за първите два месеца също намалява леко от 28.2 млн. на 26.8 млн. евро.

    Коментар


    • Гетофф ти спад ли прогнозираш, аз съм по скоро за търговия в коридора 480-520

      Коментар


      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
        обаче гетоф тоя обем много натисна кака софка
        Абсолютно вярно. Предполагам, че сега идва време за мечи гол.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Абе някой чете ли за Индиеца който уж 'направил' Flash Crash-a през 2010

          Нещо не ми се вярва че със собствени средства може да има подобен мащабен ефект
          Той е слагал фалшиви поръчки, за да прецака HFT алгоритмите. Поръчки, които не са били близо до пазара, че да се изпълнят но са водели до заблуда на компютърните програми. Реално изобщо не е имал подобни пари за да играе в такъв обем. Те точно за това го арестуват, не защото е причинил флаш краша. Реално целта му е била точно манипулация на пазара с измислени поръчки. От Чикаго дори са му се обаждали на няколко пъти заради тези поръчки - включително и в деня на краша - то им казал да му ядат .....

          Коментар


          • Абе някой чете ли за Индиеца който уж 'направил' Flash Crash-a през 2010

            Нещо не ми се вярва че със собствени средства може да има подобен мащабен ефект

            Коментар


            • обаче гетоф тоя обем много натисна кака софка
              Attached Files

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Публичен дом, където и двете страни си плащат

                Влизаш, плащаш на касата .....
                На излизане те канят да седнеш в една зрителска зала и ти прожектират един филм.
                Филмът е от две части.
                В първата част, виждаш как отиваш до касата и плащаш за услугата.
                Втората част е същият филм, но прожектиран на обратно, виждаш на екрана, че си прибираш парите в портфейла.
                В този миг светлините в салона се пускат и една усмихната служителка те съпровожда до изхода с любезна покана отново да споделите .... плащанията

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Публичен дом, където и двете страни си плащат
                  Ти направо се оака

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    .И те не пускат нищо за малките
                    Анджък. Аз отивам още по-натам и имам чувство при докосване до това дружество - до всичко (бумаги, сайт, инфо), чисто субективно, де, че тук дори и само мисълта да се "даде" нещо някому, причинява на собственика огромна болка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Какво е според вас център за споделени услуги?
                      Публичен дом, където и двете страни си плащат

                      Коментар


                      • Световният гигант във финансовите услуги AIG разширява присъствието си в България със създаването на първия по рода си в страната Център за споделени услуги, който беше открит днес.
                        Какво е според вас център за споделени услуги?

                        Коментар


                        • Нямам Лесоаст и не го харесвам..имал съм и го продадох..И те не пускат нищо за малките

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Ти май държеше много диверс. портфейл. За Лесопл не си спомням.

                            Да ти кажа, не харесвам дружества, който са уж публични АД, ама на най-видно място са изнъпанили, че членове на СД, които не са изпълнителни, не получават възнаграждение.
                            Не ми изглежда да е случайно и въобще не мога да се съглася, че ОС (мажо) не е чувал, че парите за СД имат да изпълняват определи съдържателни цели. Да не говорим, че някои прависти са на мнение, че не е редно от законова гледна точка

                            Всичко това ми говори за определени черти и характеристики на мажо, които въобще не ми харесват.
                            Да не говорим за ликвидност.
                            Да не говорим какви търговски и финансови чудеса може да си прави мажо.
                            Да не говорим и за Протокола от ОС, в последния имаше само мажо и още един "случаен" човек. Председателя на СД е и пълномощник на мажо.
                            Прекалено мизерно, прекалено сиромахомилско ...
                            Уж дружеството е читаво според коеф, но колчем го погледна и ми се отщява.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              [/B]
                              Кажи по коя позиция си писал....
                              Щото приказката да не стане - "Кучетата не лаят а керванът затъна в пясъците...."
                              Е,4i40....беше вчера в 11,20 в темата за CCB.Може да се каже,че подкрепих и Монти,и тебе.Ама не ме харесаха...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Gaki Разгледай мнение
                                Хм,вчера си позволих да кажа за тимаджийските позиции,че на утрешния ден може да се купи на по-изгодни цени и тенденцията се задълбочава.Е,изтриха ми поста,незнайно защо.Остава в сила приказката:"Кучетата си лаят,но керванът си върви".


                                Кажи по коя позиция си писал....
                                Щото приказката да не стане - "Кучетата не лаят а керванът затъна в пясъците...."

                                Коментар

                                Working...
                                X