IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Струва ми се, че надценявате българския бизнес потенциал. Големите компании със значими обороти и нужда от сериозно финансиране или са чужда частна собственост, или са държавна собственост, или са с български собственици и вече са на пазара. Дайте ми идея в кой сектор има сериозно българско име, което да работи добре, да се развива, да има нужда от финансиране и все още да не е на капиталовия пазар. Ако ви се търгуват еднолични търговци, това е друг въпрос.

    Имайте предвид, че поевтиняването на кредитите прави още по-нерентабилно излизането на борсата. То така или иначе е със спорни ползи. Просто няма български едър светъл бизнес, това е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Истинският въпрос е защо компаниите бягат от публичност. Реално ни трябват по няколко ИПОта годишно на читави фирми, с растеж и перспективи, излизащи на П/Е 10-12 и ЕВ/ЕБИТДА 5-6 и пазара ще живне. Със сега търгуваните компании просто няма как да стане.
      Защото собствениците им не искат да продават бизнеса. Надявах се тази криза от последните години да научи собствениците че нищо не е вечно и е хубаво да са си диверсифицирали и личното богатство - т.е. да продадат част от бизнеса си на възможно най-добра цена. Но очевидно това не се случва.

      Отново поради някаква странна причина много хора смятат че е по-сигурно 90% от богатството им да е в един бизнес - контролиран от тях, отколкото да е диверсифицирано. То предполагам и за това богатите хора в България рядко остават богати дълго време.

      Коментар


      • Според мен IPO се прави когато пазара върви нагоре.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          kubrat, а то има ли такива и искат ли да излизат на светло?
          Има и явно не искат да излизат на светло. И явно не става дума за глупостите на КФН с разходите по публичността- привличането дори на няколко млн. лв. и улесняването за бъдещо финансиране би трябвало да е повече от достатъчен стимул, когато насреща ти стоят разходи за няколко хиляди лв. месечно. Не е и от незнаене, все пак говорим за достатъчно интелегентни хора. Явно е единствено бягство от публичност

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Истинският въпрос е защо компаниите бягат от публичност. Реално ни трябват по няколко ИПОта годишно на читави фирми, с растеж и перспективи, излизащи на П/Е 10-12 и ЕВ/ЕБИТДА 5-6 и пазара ще живне. Със сега търгуваните компании просто няма как да стане.
            Да, много си прав. Отдавам това в много голяма степен на същата причина, която колегата Manyface God спомена по-долу - хората просто си нямат хал хабер какво е това борса (и много други причини разбира се, но този проблем за мен е много съществен).

            В България има АДСКИ МНОГО успешни фирми, реално производство, износители, развиващи се, разрастващи се... и т.н.

            Коментар


            • kubrat, а то има ли такива и искат ли да излизат на светло?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Carl Johnson Разгледай мнение
                Знаеш ли кое е лошото - че тези хора ще си купят акции, но най-вероятно в Германия, САЩ... Поне повечето хора покрай мен гледат, гледат БФБ и в крайна сметка купуват големите пазари. Много пари от банките заминаха за инвестиции в чужбина. Съдейки по познанията на Горанов за борсите и черешите, едва ли ще му светне лампата да вземе мерки. Но това пък не зависи само от него. Трябва някой от БФБ всеки ден да им дудне на мин.фин. че има проблем. Преди тях пък трябва ИП-тата всеки ден да дуднат на БФБ, че парите не отиват на БФБ, ами в чужбина. Преди ИП-тата пък, трябва ние, клиентите им, да им дуднем на главите да направят нещо за БФБ...и така малко по малко ще се оправим след 5-10 г.
                Истинският въпрос е защо компаниите бягат от публичност. Реално ни трябват по няколко ИПОта годишно на читави фирми, с растеж и перспективи, излизащи на П/Е 10-12 и ЕВ/ЕБИТДА 5-6 и пазара ще живне. Със сега търгуваните компании просто няма как да стане.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                  В рамките на една седмица ме попитаха трима различни познати едно и също нещо:
                  "Знам, че се занимаваш с акции, я кажи как да започна, че тия лихви нещо не ме кефят.."
                  Дали сънародниците ще разберат, че БФБ съществува?
                  Знаеш ли кое е лошото - че тези хора ще си купят акции, но най-вероятно в Германия, САЩ... Поне повечето хора покрай мен гледат, гледат БФБ и в крайна сметка купуват големите пазари. Много пари от банките заминаха за инвестиции в чужбина. Съдейки по познанията на Горанов за борсите и черешите, едва ли ще му светне лампата да вземе мерки. Но това пък не зависи само от него. Трябва някой от БФБ всеки ден да им дудне на мин.фин. че има проблем. Преди тях пък трябва ИП-тата всеки ден да дуднат на БФБ, че парите не отиват на БФБ, ами в чужбина. Преди ИП-тата пък, трябва ние, клиентите им, да им дуднем на главите да направят нещо за БФБ...и така малко по малко ще се оправим след 5-10 г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                    Не само съществува, но и се оказа много корава/макар и с мижавите обороти/. Коя друга би издържала на КТБ, ПИБ, Украйна, Горанов, пенсионна реформа, атаки срещу дружества притежаващи земеделска земя, Гърция, прасета, откровенни идиоти и т.н.
                    +1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                      В рамките на една седмица ме попитаха трима различни познати едно и също нещо:
                      "Знам, че се занимаваш с акции, я кажи как да започна, че тия лихви нещо не ме кефят.."
                      Дали сънародниците ще разберат, че БФБ съществува?
                      Не само съществува, но и се оказа много корава/макар и с мижавите обороти/. Коя друга би издържала на КТБ, ПИБ, Украйна, Горанов, пенсионна реформа, атаки срещу дружества притежаващи земеделска земя, Гърция, прасета, откровенни идиоти и т.н.

                      Коментар


                      • В рамките на една седмица ме попитаха трима различни познати едно и също нещо:
                        "Знам, че се занимаваш с акции, я кажи как да започна, че тия лихви нещо не ме кефят.."
                        Дали сънародниците ще разберат, че БФБ съществува?
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Почваме ли ги?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            ще ги пукам от е****
                            Давай ти си.Само не забравяй предпазните средства .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                              Ти ги побърка вече.Всички се уплашиха от теб и никой не купува.Вземи се поспри малко тогава може и да има положителен резултат.
                              ще ги пукам от е****

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                                Ти ги побърка вече.Всички се уплашиха от теб и никой не купува.Вземи се поспри малко тогава може и да има положителен резултат.
                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X