IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е клип за настройка към динамична сесия на БФБ
    https://www.youtube.com/watch?v=v2AC41dglnM

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Май, нещо откачате....
      Много сме си добре

      Коментар


      • Май, нещо откачате....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          Поздрав за всички спекуланти

          Iron Maiden - Fear Of The Dark

          Винаги по време на сесия слушам тази песен. Много добре ми действа.
          а аз http://vbox7.com/play:3f22b522

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Вече втора година броят на заетите расте със скорост около 40 хиляди годишно. Едновременно са валидни и двете парадигма. Увеличават се броят на заетите и намалява работната сила поради демография и миграция. Според мен в следствие на двата паралелни процеса ще имаме бързо нарастване на работните заплати след около година. Да му мислят непродуктивните фирми, но пък ще нарасне потреблението. Когато доходите растат а хората имат все по-голяма сигурност за доходите започват да харчат.
            Като цифри - на пръв поглед изглежда добре, НО :

            Навън излизат главно квалифицираните, а тук процента на утайката става все по голям.
            По тоя въпрос едва ли някой ще се наеме да спори...

            A и не се дискутира качеството на тая заетост ?
            Щото увеличението на мургави с метли за сметка на данъците на раята не ни топли особено...

            От друга страна обаче, увеличението на годишна база идва единствено по линия на сектора на услугите, където работят 62.8% от всички заети, докато в другите браншове нарастване на заетите няма.

            Коментар


            • Поздрав за всички спекуланти

              Iron Maiden - Fear Of The Dark

              Винаги по време на сесия слушам тази песен. Много добре ми действа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Вече втора година броят на заетите расте със скорост около 40 хиляди годишно. Едновременно са валидни и двете парадигма. Увеличават се броят на заетите и намалява работната сила поради демография и миграция. Според мен в следствие на двата паралелни процеса ще имаме бързо нарастване на работните заплати след около година. Да му мислят непродуктивните фирми, но пък ще нарасне потреблението. Когато доходите растат а хората имат все по-голяма сигурност за доходите започват да харчат.
                Което е грешка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                  имно момче си ДЕКС, знаеш добре защо спада... просто хората вече не са в БГ... връзката е, че намалява работната сила и потребителите> негативно за борсата..
                  Вече втора година броят на заетите расте със скорост около 40 хиляди годишно. Едновременно са валидни и двете парадигма. Увеличават се броят на заетите и намалява работната сила поради демография и миграция. Според мен в следствие на двата паралелни процеса ще имаме бързо нарастване на работните заплати след около година. Да му мислят непродуктивните фирми, но пък ще нарасне потреблението. Когато доходите растат а хората имат все по-голяма сигурност за доходите започват да харчат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                    имно момче си ДЕКС, знаеш добре защо спада... просто хората вече не са в БГ... връзката е, че намалява работната сила и потребителите> негативно за борсата..
                    Да, ама не! Важно е заетостта ,а тя се качва!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Безработицата спада до шестгодишно дъно
                      http://www.capital.bg/politika_i_iko...www.dnevnik.bg
                      имно момче си ДЕКС, знаеш добре защо спада... просто хората вече не са в БГ... връзката е, че намалява работната сила и потребителите> негативно за борсата..

                      Коментар


                      • Къде са мИчетата?

                        Коментар


                        • Безработицата спада до шестгодишно дъно
                          http://www.capital.bg/politika_i_iko...www.dnevnik.bg

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                            Годината си замина, поредната добра за купувачите на БФБ - ниски цени, почти никаква конкуренция на бида

                            Историята се повтаря, 10 г. никой не иска да купува, после 1 г. се избиват да купуват, което е крайно малоумно, но така се правят пари, съответно пенсионните губят пари
                            съгласен с теб!! смятам само, че тозу път цикъла, ще е не 10 а може би 15/18 години. Ако вземем пика от 2007 / 2008 => 2017 2018 трябва да има hype. Констилацията в момента не предразполага за това.

                            За мен БФБ е само special situations. Така(и )ва сега няма...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                              Годината си замина, поредната добра за купувачите на БФБ - ниски цени, почти никаква конкуренция на бида, постоянно натискане на цените на аска. Умните използваха тази година за покупки

                              Отличиха се и няколко балона - Сирма, СФИмоти, Спийди и пукането на балона при АТЕРА и СФТрейдинг.

                              Най-хубавото е, че лъсна несъстоятелността на Пенсионните фондове - Енебона и свързаните АДСИЦ , колко ги хвалеха по форумо и които те така купуваха, Сфарма балона се спука, сега чакаме да се осчетоводят и загубите от депозити в КТБ, не знам какви минуси ще са тогава...НО със сигурност за ПФ годината е на минус, което е доста учудващо при условие, че се намират в конкуренция с НОИ - направо абсурдно. Вече няма печалба от опблигациите и ДЦК, те първа пенсионните ще търпят загуби и отписвания от покупките им в чужбина, където на всички е ясно, че те не могат да реализират печалба

                              Историята се повтаря, 10 г. никой не иска да купува, после 1 г. се избиват да купуват, което е крайно малоумно, но така се правят пари, съответно пенсионните губят пари
                              Съгласен съм с теб , само че не смятам АТЕРА за балон.
                              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                              Коментар


                              • Слагайте коланите, ще излитаме.

                                Коментар

                                Working...
                                X