IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще ги спукаме от бой

    Коментар


    • Прав си Гетофф, но трябва да си признаем, че когато правителството не знае и не се интересува от Борсата- няма как да сме големи оптимисти..Радвам се, че бях консервативен и всичките ми акции са дивидентни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
        Кире, както виждаш от активността ми тази година нямам особен интерес към БФБ. Затова не мисля да зареждам в истинския смисъл на думата. В момента в реалната икономика нещата вървят много добре и общо взето дори потенциални печалби на БФБ са свързани с инвестиции на време, които за мен - премерено през цялата година - във всички случаи биха били нерентабилни.

        Относно декември: Хората искат рали, хората имат нужда от рали. Може би хората ще получат рали. Нали все някой трябва да разтовари. Това не променя основната ми теза, че порутена държава няма как да има стабилна борса.
        Исках да те питам, дали още държиш Трейса?

        Коментар


        • Нека Хима да ми донесе нужното, а Софикс да оди дето ще..
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
            Кире, както виждаш от активността ми тази година нямам особен интерес към БФБ. Затова не мисля да зареждам в истинския смисъл на думата. В момента в реалната икономика нещата вървят много добре и общо взето дори потенциални печалби на БФБ са свързани с инвестиции на време, които за мен - премерено през цялата година - във всички случаи биха били нерентабилни.

            Относно декември: Хората искат рали, хората имат нужда от рали. Може би хората ще получат рали. Нали все някой трябва да разтовари. Това не променя основната ми теза, че порутена държава няма как да има стабилна борса.
            Майната и на стабилната борса, сега да направим по 50 % за няколко месеца пък после пак ще почиваме с години щом трябва

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              ГЕТОФФ ти заредил ли си- готов ли си за ралито...Или още си на вълна бобслей
              Кире, както виждаш от активността ми тази година нямам особен интерес към БФБ. Затова не мисля да зареждам в истинския смисъл на думата. В момента в реалната икономика нещата вървят много добре и общо взето дори потенциални печалби на БФБ са свързани с инвестиции на време, които за мен - премерено през цялата година - във всички случаи биха били нерентабилни.

              Относно декември: Хората искат рали, хората имат нужда от рали. Може би хората ще получат рали. Нали все някой трябва да разтовари. Това не променя основната ми теза, че порутена държава няма как да има стабилна борса.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                90% от депозитите в банките са раздадени като кредити на граждани и фирми. Това обяви председателят на УС и главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк Левон Хампарцумян. Има достатъчно динамичен оборот на парите в България, категоричен бе банкерът. Не си представяйте мухлясали гномове, които крият пачки с пари в мазетата на банките, обясни той пред БНТ в деня на професионалния си празник 6 декември. Хампарцумян добави, че в момента се обсъжда въвеждане на нови европейски директиви по кредитите, които обръщат специално внимание на преддоговорната информация. Тоест какво се случва преди сключването на договора за кредит. Така ще се формализират добри търговски практики, някои от които се практикуват и днес в банките. Изследването на кредитоспособността на клиента й е от полза и на двете страни, обясни банкерът. И посъветва да не се тегли кредит на ръба на възможностите. Той прогнозира, че няма вероятност за нова криза като тази с КТБ. Банката няма как да е по-добре от собствените си клиенти, подчерта Хампарцумян. И допълни, че 900 млн. лв. печалба за така финансова институция със сигурност са по-добре от 4 млрд. лв. загуби. "Ако някой разчита да расте с клиенти шарани, това не може да трае дълго и завършва зле", каза още банкерът.

                Дали да вярваме на тази информация

                Съвсем скоро ще разбереш - подготви се само

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Оптимизъм има, ама големи инвеститори няма.Дано поне по коледа да скокнем едно 10-20%
                  Преди година Софка е била 540, сега е 440, малко са 10-20%.

                  Коментар


                  • 90% от депозитите в банките са раздадени като кредити на граждани и фирми. Това обяви председателят на УС и главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк Левон Хампарцумян. Има достатъчно динамичен оборот на парите в България, категоричен бе банкерът. Не си представяйте мухлясали гномове, които крият пачки с пари в мазетата на банките, обясни той пред БНТ в деня на професионалния си празник 6 декември. Хампарцумян добави, че в момента се обсъжда въвеждане на нови европейски директиви по кредитите, които обръщат специално внимание на преддоговорната информация. Тоест какво се случва преди сключването на договора за кредит. Така ще се формализират добри търговски практики, някои от които се практикуват и днес в банките. Изследването на кредитоспособността на клиента й е от полза и на двете страни, обясни банкерът. И посъветва да не се тегли кредит на ръба на възможностите. Той прогнозира, че няма вероятност за нова криза като тази с КТБ. Банката няма как да е по-добре от собствените си клиенти, подчерта Хампарцумян. И допълни, че 900 млн. лв. печалба за така финансова институция със сигурност са по-добре от 4 млрд. лв. загуби. "Ако някой разчита да расте с клиенти шарани, това не може да трае дълго и завършва зле", каза още банкерът.

                    Дали да вярваме на тази информация

                    Коментар


                    • Оптимизъм има, ама големи инвеститори няма.Дано поне по коледа да скокнем едно 10-20%

                      Коментар


                      • Щом и Киро е оптимист, значи нещатата са оптимистични.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                          Халал да ви е! Пожелавам Коледно рали и много топъл дъжд от пари! Наистина изстрадахте много през тази година и отвсякъде личи как освобождавате дълго време подтисканите емоции..
                          Не плачи на чужди гробища . Ти нали не си страдал .

                          Коментар


                          • ГЕТОФФ ти заредил ли си- готов ли си за ралито...Или още си на вълна бобслей

                            Коментар


                            • Халал да ви е! Пожелавам Коледно рали и много топъл дъжд от пари! Наистина изстрадахте много през тази година и отвсякъде личи как освобождавате дълго време подтисканите емоции..

                              Коментар


                              • UUUUUP 4000

                                Коментар

                                Working...
                                X