IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Това са пожелания....
    През третото и четвъртото тримесечие се изхарчиха толкова пари да се купят изборите че се отрази и на икономиката...
    То бяха пари в брой ,то бяха екскурзии ,то бяха пътища и канализации ,то бяха концерти и реклама ,то бяха строежи в София и Пловдив на цели булеварди и квартали.....
    И за какво, правителството се клати /цялата власт е в гробарите/ ,борисов е ненавиждан от мнозинството хора и чакат да падне ,защото не го долюбват големите ...европа се тресе ,чака се кой първи да напусне ЕС и да повлече крак...
    Банките ще поднесат по данни на икономисти лоша изненада....
    Който напусне и повлече крак, ще се присъедини към Русия, нали така му се иска?? Довършвай си мислите де.
    The strongest stand last.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Изобщо не ме притеснява. Надявам се, че си изкарал повече пари от мен. Борсата е с интересна психология. През годините приех концепцията на Сорос за тестовете на парадигмите и за това, че при успешен тест цената може да продължи да се отклонява от равновесната си точка. Тоест цената може да продължи да пада до Ев/Ебитда и фоърд П/Е 2-3 примерно. Може да ходи и до 30. Никакъв проблем и за двете. Това са напълно нормални и естествени състояния намиращи се и през значителна част от времето отдалечаващи се от равновесната точка. Важното е докато се отдалечава да не правиш глупости за да си загубиш парите.
      Така погледнато имаме ръст на икономиката от 2,9 процента. Догодина към нетният износ ще се включат и рекордни за последните години инвестиции. Завод след завод има планове да вкара стотици милиони в разширяване на капацитета. Потреблението ще расте. Броят на заетите нараства с 40 000 годишно. Още другото лято ще има недостиг на работна ръка, което ще почне да качва заплатите. Успокоението при хората съчетано с по-ниски лихви при депозити и кредити ще качи потреблението. При текущата външна конюнктура на покачващи се лихви в САЩ и все по хлабава парична политика на ЕЦБ няма как да се влоши нетният износ. Всичко сочи допълнително засилване на ръста на БВП до над 3 процента. Тези външни фактори влияят не само върху нас а в целият регион. Вижте какъв ръст има в Румъния, Полша, Чехия, Словакия. При нас е малко по-нисък заради КТБ и предходната банда. Както виждате щетите от нея отминават. При покачващ се долар и продължаващ спад в цените на ресурсите ще има допълнителен отлив на капитали от изостаналите страни на Латинска Америка, Русия, и някои африкански суровнии икономики. Тези пари трябва да отидат някъде. Те ще търсят растеж и ще отидат в най-бързо растящият регион в света, което е централна Европа. Тогава ще видим самосбъдващи се прогнози. Икономиките на суровинните държави се влошават, което кара спекулантите да си изтеглят парите. Техните действия водят до нов спад, който се приема за потвърждение на правилните прогнози. Като резултат имаме ситуация на депресия преминаваща равновесната точка. При нас ще имаме обратната самоподдържаща се връзка. Централна Европа, включително България, се движи добре. Следователно е време да се насочат инвестиции насам. Вкарването на преки и портфейлни инвестиции на малките ни пазари ще води до допънително ускоряване, което ще се приема за потвърждение на прогнозата и ще води до нова серия инвестиции. Това ще се повтаря с години докато в даден момент силно ще задмине равновесната точка и ще имаме тотален балон. Вижда се как за периода 2000-2011 година смешните икономики на Русия и Бразилия бяха надути по тази схема. Затова аз не разбирам защо хората се притесняват в момента. Сега е само началото. Притеснявайте се за след десетина години. Тогава ако сега не сме си написали домашното ще се окажем в положението на днешна Русия. Провалена държава, която е имала шанса да стане богата. Затова ми са смешни притесненията на хората готови да се откажат от целият ръст заради страхове валидни чак след десетина години. Всичко, което говори Монти, Киро, Гетов и компания за проблеми в БГ е вярно, но към момента няма никакво значение. Много ме зарадва Гетов днес с израза, че икономиката била много добре и имал толкова работа, че нямал време да се занимава с борсата. Нещо такова беше.
      Това са пожелания....
      През третото и четвъртото тримесечие се изхарчиха толкова пари да се купят изборите че се отрази и на икономиката...
      То бяха пари в брой ,то бяха екскурзии ,то бяха пътища и канализации ,то бяха концерти и реклама ,то бяха строежи в София и Пловдив на цели булеварди и квартали.....
      И за какво, правителството се клати /цялата власт е в гробарите/ ,борисов е ненавиждан от мнозинството хора и чакат да падне ,защото не го долюбват големите ...европа се тресе ,чака се кой първи да напусне ЕС и да повлече крак...
      Банките ще поднесат по данни на икономисти лоша изненада....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        само за протокола ..
        Преди няколко години купих 10К на 55 стинки след третия бичи капан.....и почна ралито.... ХИМ ги купих на 77 стинки малко по скъпичко....и ги харизах през 20 стинки.... малко рано но за мен доволно....
        За какво мислиш дебна тимуровците да се карам с някакви набълбукани офце...
        купувам и продавам и следя сантимента на тълпхата .... през няколко стотинки....когато се оправи сантимента може и да изчакам...
        за протокола, изкарал си за кисело мляко..
        The strongest stand last.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          С нетърпение чакам момента, в който пазарът ще тръгне нагоре и най-големите песимисти ще ни убеждават че са купили на дъното. Това разбира се няма да е така, ама ние ще се правим че им вярваме

          само за протокола ..
          Преди няколко години купих 10К на 55 стинки след третия бичи капан.....и почна ралито.... ХИМ ги купих на 77 стинки малко по скъпичко....и ги харизах през 20 стинки.... малко рано но за мен доволно....
          За какво мислиш дебна тимуровците да се карам с някакви набълбукани офце...
          купувам и продавам и следя сантимента на тълпхата .... през няколко стотинки....когато се оправи сантимента може и да изчакам...

          Коментар


          • pipbel, знам че не всичко е БВП. Българската борса за сега не е представителна за икономиката. Спомням си отношението ти към суровините, петрола, урана, вале, сидрил, оптимизма за Бразилия ... В случая фоуърд оценките на индустриалните компании в България са преобладаващо между П/Е 3 и 6. Единствено групата на Стара Планина, Монбат и Софарма са с малко по-високи. Спомням си и последният ни разговор за Свилоза от лятото. Ти вземаше печалбата за последните 12 месеца към онзи момент и си изчисляваше коефициентите и я сравняваше с други компании. Моят подход беше да взема очакваната печалба през следващите 12 месеца и да я сравня с други алтернативи. Разликата в оценките беше около 3-4 пъти. Затова казвам, че принципно мисленето ти е било ориентирано към миналото. Това е с най-добри чувства и не е някаква критика и заяждане.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Масово имаме такива мултипъли и без софка 100. Ти гледаш назад в миналото и затова стават грешки. Мисекс е в рубли! Там трябва да гледаш RTS. Поляците имаха една история с кредитите в швейцарски франкове. Това натисна банките и от там индекса. Освен това според мен идва нова серия на срив в Русия. Така, че аз бих внимавал доста на твое място.
              RSX и RSXJ и в долари са все още на + за годината.
              Особено първите ги чакам около дъното им на 12.
              Харесал съм си 7ЕМ, мисля че идната година ще е добра да им поувелича теглото.
              Няма да е зле, защото си мисля че тя ще е пиковата за силата на $....a и просто за диверсификация.

              Не знам откъде ти идва тая мантра да я повтаряш че все миналото съм гледал.
              Не се имам за Ванга.
              Oтдавна съм се обосновал и е факт че вече 2 години познавам посоката на бфб, със съответното пренасочване на инвестициите.
              Така и не ми отговори на въпроса, исках да ти намекна че не всичко е бвп....
              Не може европа да бере душа и да търси пътя си, а източна да цъфти и върже-няма начин. Още повече черешоландия..

              Коментар


              • Мдам и аз съм от оптимистите и няма скоро да развея бялата кърпа Гетов не го мислете... Вече година и половина тупам мечоци...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Как го разбираш дъното? Дай пример за която искаш, но достатъчно ликвидна компания на БФБ.
                  Това е най-вече нюх, много психология и няколко борсови закона - по-добре не мога да го обясня.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Значи ли това че трябва да чакаме софка100 за да се получат подобни мултипъли...
                    Тебе да не те мислим, ти поне имаш резон в очакванията си, ала тези многогласни биячи на мечки де имат портфейли с ебитди по големи от американските - ми не ги виждам, накъдето и да върви пазара.
                    И като спомена за психологията на пазара...как ще коментираш факта че смешния мицекс е 24% нагоре при несъмнена рецесия, а бурно растящите поляци са на минус 12% тая година, румънците едва малко над водата.
                    Покрай нашата и всички регионални борси ли ще набедим че хал хабер си нямат от форуърд гледане ?
                    Масово имаме такива мултипъли и без софка 100. Ти гледаш назад в миналото и затова стават грешки. Мисекс е в рубли! Там трябва да гледаш RTS. Поляците имаха една история с кредитите в швейцарски франкове. Това натисна банките и от там индекса. Освен това според мен идва нова серия на срив в Русия. Така, че аз бих внимавал доста на твое място.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Как го разбираш дъното? Дай пример за която искаш, но достатъчно ликвидна компания на БФБ.
                      Търси си си голямата врътка,там му е дъното според мен.

                      Коментар


                      • Ти тези дето бият мечки не ги мисли! Те са опитни биячи. През годините доста мечки са ступали

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Борсата е с интересна психология. През годините приех концепцията на Сорос за тестовете на парадигмите и за това, че при успешен тест цената може да продължи да се отклонява от равновесната си точка. Тоест цената може да продължи да пада до Ев/Ебитда и фоърд П/Е 2-3 примерно. .
                          Значи ли това че трябва да чакаме софка100 за да се получат подобни мултипъли...
                          Тебе да не те мислим, ти поне имаш резон в очакванията си, ала тези многогласни биячи на мечки де имат портфейли с ебитди по големи от американските - ми не ги виждам, накъдето и да върви пазара.
                          И като спомена за психологията на пазара...как ще коментираш факта че смешния мицекс е 24% нагоре при несъмнена рецесия, а бурно растящите поляци са на минус 12% тая година, румънците едва малко над водата.
                          Покрай нашата и всички регионални борси ли ще набедим че хал хабер си нямат от форуърд гледане ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                            E, аз съм достатъчно бърз и със сигурност ще хвана 10% от дъното. Изхождам от себе си. За другите може и да сте прави. Но закъде бързате. Още има твърде много оптимисти, че да сме на дъното...
                            Как го разбираш дъното? Дай пример за която искаш, но достатъчно ликвидна компания на БФБ.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Гетоф, гледам да се сдържам от несмислени коментари, но като съм пийнал ми е трудно ! На темата - аз съм един от тези, които държаха и купуваха акции през 2015 г. Към днешна дата съм на минус 7%, т.е. ти имаш предимство от 7%! Пиши моля те в деня на покупките си, за да видим колко много съм сбъркал и с колко ще поведеш! Доста вярна е мисълта, че който не притежава акции докато падат, той няма да ги има и като се качват. За БФБ специално, според мен това правило е умножено х 5 примерно
                              E, аз съм достатъчно бърз и със сигурност ще хвана 10% от дъното. Изхождам от себе си. За другите може и да сте прави. Но закъде бързате. Още има твърде много оптимисти, че да сме на дъното...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Въобще не мога да се съглася с теб. Ти да не мислиш, че всички песимисти ще станат оптимисти, когато пазара се вдигне с 5-10%? Не, това няма да стане така. Те ще станат оптимисти, когато пазара е направил повече от половината си движение нагоре Аз затова съм си вечен оптимист. Поне съм сигурен, че ще хвана повишението от начало
                                E, аз съм достатъчно бърз и със сигурност ще хвана 10% от дъното. Изхождам от себе си. За другите може и да сте прави. Но закъде бързате? Още има твърде много оптимисти, че да сме на дъното...

                                Коментар

                                Working...
                                X