IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Модератора ми изтри чист инвеститорски пост , понеже не съм спазвал добрия тон....
    Къде не е спазен добрия тон....пак ли трябва да го пускам към ръководството.....
    въпреки модито успях да прочета поста ти. СОФАРМА според мен е много повече от това което беше, тя има нов супер модерен завод, който само чака нови пазари(които при фармацията не се отварят за 1-2дни), за да заработи яко. Софарма погълна в себе си Севто, Момата и почти Медика, Софарма притежава вериги от аптеки в прибалтика и завод в Беларус, така че чичо О се позиционира доста добре и само чака момента за лъвския скок! Да мениджмънта предвидиха рязък спад в приходитте и задържаха кеш в компанията - за да е стабилна, не виждам кое от горните ги приравнява с мутрите? Но жив и здрав - ще видим аз със мойте СФАРМ или ти с твоя кеш ще се представиш по-добре т.г. - СТАРТ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Европейските ДЦК са безумно рисков актив. Те са тотален балон. Лично аз си въобразявам, че пазарните участници тотално не разбират играта. Те считат, че след като Драги изкупува ДЦК то те трябва да скочат. Обаче той декларира, че ще направи всичко възможно да докара инфлацията до 2 процента. Тогава е невъзможно немските десетгодишни ДЦК да продължат да се търгуват на половин процент доходност. Реално погледнато всички държащи европейски облигации залагат на това, че Драги ще се провали.
      Защо си мислиш че залагат на това. Единственото на което залагат е че още една година ЕЦБ ще купува и съответно ще натиска нагоре цените и надолу доходността. Много ясно че ЕЦБ няма да ги изкупи всичките тези облигации, но пък винаги ще се намери някой по-голям глупак който да държи горещия картоф накрая.

      Така че в момента залозите са същите каквито са и при всеки друг балон - залогът на по-големия глупак. Нищо чудно най накрая най-прекарани да са точно всякакви пенсионни фондове. И наши и чужди. Поне обикновено това се случва в историята - пенсиите на хората го отнасят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Монти, теорията ти има една голяма слабост. Според нея пенсионните фондове имат нужда от доходност само към 31 декември. Според мен те се нуждаят от нея още повече и към 31.03.2016 година. Опитай се да сметнеш доходността им за двугодишният период при твоя сценарий при който българските акции се връщат до нивата от Софикс 430. Получава се доста грозна картинка. Според теб от къде може да дойде доходност? Европейските ДЦК са безумно рисков актив. Те са тотален балон. Лично аз си въобразявам, че пазарните участници тотално не разбират играта. Те считат, че след като Драги изкупува ДЦК то те трябва да скочат. Обаче той декларира, че ще направи всичко възможно да докара инфлацията до 2 процента. Тогава е невъзможно немските десетгодишни ДЦК да продължат да се търгуват на половин процент доходност. Реално погледнато всички държащи европейски облигации залагат на това, че Драги ще се провали. Има тотално много спекулативен кеш в една посока, която според мен е фундаментално грешна. Това ще приключи лошо. В даден момент облигациите ще паднат здраво и балансите им ще пострадат. От къде ще компенсират доходност. Според мен ЕМ ще почнат да растат устойчиво чак през 2017 година. Явно няма да е от там. Та в задачата се пита защо трябва да изтърват тези нива и да се окажат в даден момент с доста притеснителна доходност и да отговарят на неудобни въпроси. Отделно всички спекуланти се разпродадоха и са на кеш. Това ще подкрепи пазара и ще намали съпротивата срещу тях.
        Това е моя гледна точка, която не е никаква препоръка за каквото и да е.
        Ами само по памет миналата по миналата година.... виж къде са крепили ХИката , ИХБГ ,Мис, Софарма , доверие , албена ссв ,фиб и т.н..
        сега само при Гагарин скачат яко нагоре....

        Коментар


        • Монти, теорията ти има една голяма слабост. Според нея пенсионните фондове имат нужда от доходност само към 31 декември. Според мен те се нуждаят от нея още повече и към 31.03.2016 година. Опитай се да сметнеш доходността им за двугодишният период при твоя сценарий при който българските акции се връщат до нивата от Софикс 430. Получава се доста грозна картинка. Според теб от къде може да дойде доходност? Европейските ДЦК са безумно рисков актив. Те са тотален балон. Лично аз си въобразявам, че пазарните участници тотално не разбират играта. Те считат, че след като Драги изкупува ДЦК то те трябва да скочат. Обаче той декларира, че ще направи всичко възможно да докара инфлацията до 2 процента. Тогава е невъзможно немските десетгодишни ДЦК да продължат да се търгуват на половин процент доходност. Реално погледнато всички държащи европейски облигации залагат на това, че Драги ще се провали. Има тотално много спекулативен кеш в една посока, която според мен е фундаментално грешна. Това ще приключи лошо. В даден момент облигациите ще паднат здраво и балансите им ще пострадат. От къде ще компенсират доходност. Според мен ЕМ ще почнат да растат устойчиво чак през 2017 година. Явно няма да е от там. Та в задачата се пита защо трябва да изтърват тези нива и да се окажат в даден момент с доста притеснителна доходност и да отговарят на неудобни въпроси. Отделно всички спекуланти се разпродадоха и са на кеш. Това ще подкрепи пазара и ще намали съпротивата срещу тях.
          Това е моя гледна точка, която не е никаква препоръка за каквото и да е.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


            Успех и много късмет за 2016 г...
            Подобно. Както и на всички останали
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
              Нямам промяна от последния път, когато съм ти казвал. Само кеша леееееко се повиши от капиталови вноски ... Но е незначителен.


              Успех и много късмет за 2016 г...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Кажи къде си в акциите може и на лични.....
                това 30 % добре звучи....
                Нямам промяна от последния път, когато съм ти казвал. Само кеша леееееко се повиши от капиталови вноски ... Но е незначителен.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Мен зимата не ме интересува, нито пролетта. Нито Софикс. Мен ме интересуват "моите" компании и техните резултати и цени. Резултатите на моите компании непрекъснато се подобряват. Скоро надявам се и цените на акциите им. Вследствие на предновогодишните глупости на БФБ за 2015 съм на 5,85% положителна доходност. Не смятам да променям портфейла си защото съм се позиционирам така както искам. За 2016 чакам около 25-30% ръст на капиталова основа на моя портфейл. Пак казвам - индекса не ме интересува.
                  Кажи къде си в акциите може и на лични.....
                  това 30 % добре звучи....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Модератора ми изтри чист инвеститорски пост , понеже не съм спазвал добрия тон....
                    Къде не е спазен добрия тон....пак ли трябва да го пускам към ръководството.....
                    Форума вече не това, което беше .... от много време вече ... От 2007 г. форъмЪТ is dead, както се казва.Аз вече го приемам само забавление
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Мен зимата не ме интересува, нито пролетта. Нито Софикс. Мен ме интересуват "моите" компании и техните резултати и цени. Резултатите на моите компании непрекъснато се подобряват. Скоро надявам се и цените на акциите им. Вследствие на предновогодишните глупости на БФБ за 2015 съм на 5,85% положителна доходност. Не смятам да променям портфейла си защото съм се позиционирам така както искам. За 2016 чакам около 25-30% ръст на капиталова основа на моя портфейл. Пак казвам - индекса не ме интересува.
                      Модератора ми изтри чист инвеститорски пост , понеже не съм спазвал добрия тон....
                      Къде не е спазен добрия тон....пак ли трябва да го пускам към ръководството.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        на 82% на кеш съм......
                        доста мислих за това.....
                        А ти какво мислиш за маркета през зимата... .....
                        нормално е да си песимистично настроен с този кеш към момента 82%
                        иначе според мен за маркета като цяло предстои възходящо движение...ако ТИМ се включат с покупки в близките няколко седмици....и аз като теб разпродадох всичко което имах в спекулативния портфейл като си оставих само Хим и ЦКБ(според мен там тепърва ще сме свидетели на ръст!!!)
                        Не е Препоръка!!!
                        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          на 82% на кеш съм......
                          доста мислих за това.....
                          А ти какво мислиш за маркета през зимата... .....
                          Мен зимата не ме интересува, нито пролетта. Нито Софикс. Мен ме интересуват "моите" компании и техните резултати и цени. Резултатите на моите компании непрекъснато се подобряват. Скоро надявам се и цените на акциите им. Вследствие на предновогодишните глупости на БФБ за 2015 съм на 5,85% положителна доходност. Не смятам да променям портфейла си защото съм се позиционирам така както искам. За 2016 чакам около 25-30% ръст на капиталова основа на моя портфейл. Пак казвам - индекса не ме интересува.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Много черногледо Монти, много черногледо.
                            на 82% на кеш съм......
                            доста мислих за това.....
                            А ти какво мислиш за маркета през зимата... .....

                            Коментар


                            • Много черногледо Монти, много черногледо.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Не трябва да си техничар за да знаеш ,че временното дъно за сега е 432 и ще бъде тествано тази година.....
                                по добре е да бъде тествано през зимата с по малки шанс да тръгне надолЕ , отколкото през есента... Ако е есента ,става въпрос и за парламентарни избори ,.което значи че ще има ново дъно .....може би под 400....
                                Е има и трети вариант да бъде тествано достигнато дъно от 400 през тази зима....и повторно през есента...
                                въпрос за скок пред борсата до плюс 500 не стой като възможност....
                                защо смятам така ли....
                                ХИМ ако се качва ще е до ОСА оттам почва рязък спад заради прив. акции......
                                Софарма и сие не са стабилни на маркета и ще са под натиск заради износа ..
                                банките са пред стрестестове....
                                Адсиц не ги толерира мнозинството в парламента.....
                                Стара планина и сие на се това което бяха....
                                Еубг правят някакви шашми....
                                Хиката ,ИХБГ са с доста разходи и малки печалби....
                                единствените силни акции са на табаците и трасе но там е сянката на пеевски и борисов..
                                Монбат губи доста пазар ....
                                така че за мен е негативто ....При тези купени на макс цени в последните дни на доста софикс акции ,сега маркета ще се балансира....
                                За мен е надолЕ....ако тръгне нагоре ще имам пропуснати ползи но не и загуби....
                                Излезнах с няколко процента на плюс но и на кеш...а това не е малко.....при този сигментиран маркет....
                                ехе ти удари много негативен шамар на целия пазар!
                                НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН!!!
                                Хим и ЕУБГ са доказани мошенници и няма да ги коментирам - жалко че мутрите не подкрепиха ръста преди НГ. Стара планина е много повече от това което беше!!! Монбат се справят отлично! Ако има качствени банки те не трябва да се притесняват от тестовете, а ако са шитове - да мрат! Стойностните адсиц се справят ОК, какво му е зле на СФИ - пука се от наематели и дивидент поне 6-7%, очаквам и БРЕФ да ни изненада приятно с отчета . А за СОФАРМИТЕ мисля че доста грешиш - СФТРД не мърда на долу благодарение на отличните резултати ии ако тръгнат продажбите на майката(ще видим декември как е бил утре или в други ден), може и това да е новият водач!
                                Поздрави и по-оптимистично!

                                за хора които са заграбили бизнес като Гагарин и Табак-а въобще не искам да коментирам, това не са мениджъри създали нещо или имащи визия и рано или късно ще идат там където им е мястото!

                                Коментар

                                Working...
                                X