IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Бия мечки (като теб) бе, Кире! Бия ги та ги пукам от бой Накъде върви борсата не ме интересува особено. Аз гледам моя портфейл да върви във вярната посока и това е.
    То от твоя бой мечките избягаха на запад ,че там има леб...а тук мизерия ,по две сделки на час..... а за биковете не ми се мисли.... на магарета заприличаха...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Софиксов, аз все се сдържах да те нарека трол , но ти сам се самоопредели.Можеш ли да ни обясниш всекидневното писане за бой и спукване..Ти или си мазохист или комплексар..Какво биеш и какво спукваш, като за миналата година Борсата падна с 10%.Що се отнася до моите информации , то те са факти и статистики, които се потвърждават от борсовите индекси..Всеки нормален човек ще се запита за причините за спадовете и липсата на инвеститори..Да не би да си мислиш , че с твоите бълвочи за бой и спукване ще вдигнеш цените и индексите.Спазвай моля те мярката и добрия тон и се позовавай на фактите и статистиката..
      Бия мечки (като теб) бе, Кире! Бия ги та ги пукам от бой Накъде върви борсата не ме интересува особено. Аз гледам моя портфейл да върви във вярната посока и това е.

      Коментар


      • Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Преци, има няколко очевидни неща- 1,Няма интерес към пазара от чужди големи инвеститори 2,Даже Българските Фондове не искат да купуват акции, поради известните ни причини..3,Икономиката въпреки напъните на стъкмистиката зацикля и това се вижда по отчетине на публичните компании 4,Не се прявят исканите от ЕС реформи и няма никакви мерки за борба с корупцията - по която сме първи в ЕС .

          За капак нито в Гърция нещата са добри, нито в ЕС..Е кажете ми откъде ще дойдат импулсите за БФБ и кога Нека да погледнем истината в очите и стига с тези биенета и глупости..Мене ме боли, защото съм пълен с акции , които крадливите , корумпирани тъпанари скапват Верно е, че по доходност засега съм в пъти над банковата, но но нещата все повече не ми харесват..
          Кире, знаеш че постоянно дъвча костолани и си спомних казаното от него че около дъното нещата изглеждат най-черни. Ще отговоря по точките, но предварително казвам, че това ми е моето виждане, и как аз ги чувтсвам нещата
          1. Изобщо не ме интересува, дали ще има чужди (хеле пък големи) хартиени инвеститори. Интересува ме дружествата които имам да растат. И те растат представи си !!!
          2.Даже българските фондове не ме интересуват дали ще се набутат на дакса в макса или не. Все ми едно за тях. Интересува ме дружествата в моя портфейл да растат. Да - постоянно подобряват фундамента !!!
          3. Слабо ме интересува и икономиката дали е +1 или +2 % или +3, 4 т.н.(или дори да е -1%). Интересува ме моите дружества да растат. И те растат - имат големи пера износ, диверсифицирани са на доста пазари и при това са антикризисни сектори. От положението на ниската база има много още накъде да растат спрямо големите аналози !
          4. За реформите съм съгласно, не им отърва да ги правят игралците отгоре, но знаем че искат да ловят рибата и затова мътят водата - да се откажем сега, значи да се откаежем от рибата )) Имаш основание обаче (всеки има ) да се страхуваш за всички хартии - не всички Може да са ъп. Нали за това на портфейлния кеш му казват умни пари. Допълваме, че ум робува, ум царува, ум патки пасе . Е разбира се, липсва ни Пепи ... ))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Преци, има няколко очевидни неща- 1,Няма интерес към пазара от чужди големи инвеститори 2,Даже Българските Фондове не искат да купуват акции, поради известните ни причини..3,Икономиката въпреки напъните на стъкмистиката зацикля и това се вижда по отчетине на публичните компании 4,Не се прявят исканите от ЕС реформи и няма никакви мерки за борба с корупцията - по която сме първи в ЕС .

            За капак нито в Гърция нещата са добри, нито в ЕС..Е кажете ми откъде ще дойдат импулсите за БФБ и кога Нека да погледнем истината в очите и стига с тези биенета и глупости..Мене ме боли, защото съм пълен с акции , които крадливите , корумпирани тъпанари скапват Верно е, че по доходност засега съм в пъти над банковата, но но нещата все повече не ми харесват..
            Last edited by Kiro; 14.02.2016, 19:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Софиксов, аз все се сдържах да те нарека трол , но ти сам се самоопредели.Можеш ли да ни обясниш всекидневното писане за бой и спукване..Ти или си мазохист или комплексар..Какво биеш и какво спукваш, като за миналата година Борсата падна с 10%.Що се отнася до моите информации , то те са факти и статистики, които се потвърждават от борсовите индекси..Всеки нормален човек ще се запита за причините за спадовете и липсата на инвеститори..Да не би да си мислиш , че с твоите бълвочи за бой и спукване ще вдигнеш цените и индексите.Спазвай моля те мярката и добрия тон и се позовавай на фактите и статистиката..
              Кире. според мен негативната статистика действа до едно време, после може да спре да влияе - това е моментът в който всички са си разпродали бъгавите хартии и фундамента спира да влияе Както знаем това е хипотезата на д0р Каро -- за собствения живот на съответния папир - не сме далече от повратния момент - всички са преструктурирали, и всички държат нещо а никой няма намерение да продава - всичко каквото е имало за продаване е изядено и изпито - лоша работа )))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Софиксов, аз все се сдържах да те нарека трол , но ти сам се самоопредели.Можеш ли да ни обясниш всекидневното писане за бой и спукване..Ти или си мазохист или комплексар..Какво биеш и какво спукваш, като за миналата година Борсата падна с 10%.Що се отнася до моите информации , то те са факти и статистики, които се потвърждават от борсовите индекси..Всеки нормален човек ще се запита за причините за спадовете и липсата на инвеститори..Да не би да си мислиш , че с твоите бълвочи за бой и спукване ще вдигнеш цените и индексите.Спазвай моля те мярката и добрия тон и се позовавай на фактите и статистиката..
                Единствените фирми който работят като БТН ......ги правят луди та трябва да обясняват за сестра си ку... ли е....

                Усещат че идват избори и почват да събират кеш за купуването им....

                Коментар


                • Софиксов, аз все се сдържах да те нарека трол , но ти сам се самоопредели.Можеш ли да ни обясниш всекидневното писане за бой и спукване..Ти или си мазохист или комплексар..Какво биеш и какво спукваш, като за миналата година Борсата падна с 10%.Що се отнася до моите информации , то те са факти и статистики, които се потвърждават от борсовите индекси..Всеки нормален човек ще се запита за причините за спадовете и липсата на инвеститори..Да не би да си мислиш , че с твоите бълвочи за бой и спукване ще вдигнеш цените и индексите.Спазвай моля те мярката и добрия тон и се позовавай на фактите и статистиката..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    България е страната на оптимизма! Тук и най-песимистичната прогноза, след известно време, вече изглежда като оптимистична!
                    +1
                    доста добре казано
                    "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      България е страната на оптимизма! Тук и най-песимистичната прогноза, след известно време, вече изглежда като оптимистична!
                      Яд те е че твоите негативни бълвочи не оказват влияние ли?

                      Коментар


                      • България е страната на оптимизма! Тук и най-песимистичната прогноза, след известно време, вече изглежда като оптимистична!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          http://www.nsi.bg/sites/default/file...q4_Q61J821.pdf
                          Поздрав за песимистите, които не вярваха, че ще постигнем тези резултати.
                          Лека и доходна.
                          Държавните разходи май помпат растежаПотреблението расте заради разплащане по европроектите13 фев 2016 09:35, Екип на Investor.bg

                          Държавните разходи са възможна причина за икономическия растеж в страната. Това се казва в анализ на Института за пазарна икономика.
                          През последното тримесечие на 2015 г. икономическият растеж очаквано се ускорява, както се вижда от най-ранната оценка на НСИ за БВП в този период. Икономическият ръст достига 3,1% на годишна база спрямо 2,9% през предходното тримесечие и 2,6% през първите две. По наши сметки това означава, че ръстът за цялата година е бил около 2,8% (ако експресните данни не се променят), което е далеч над прогнозите на правителството и международните институции в началото на годината, които очакваха растеж под 2%, пише Десислава Николова от ИПИ.
                          Първоначалната снимка на икономиката за последните три месеца на 2015 г. показва, че икономическият ръст е бил ”спасен” от крайното потребление и инвестициите на фона на сериозно забавяне на износния растеж до едва 0,7% на годишна база. Крайното потребление постепенно ”изплува” от отрицателната територия, в която се намираше в първата половина на годината, като отбеляза ръст от 1,0% през третото тримесечие и 2,5% през четвъртото.
                          Инвестициите следваха сходен положителен тренд през годината, но останаха на червено през първите 9 месеца. Обратът настъпи едва през четвъртото тримесечие, когато бруто капиталообразуването нарасна за първи път от третото тримесечие на 2014 г. насам (с 1,4% на годишна база).
                          Рязкото подобрение на крайното потребление и инвестициите не е изненада, ако се вземат предвид данните за бюджетното изпълнение в края на годината. От тях се вижда, че публичните разходи през декември 2015 г. са близо 5,2 млрд. лв., което представлява увеличение от 11,6% спрямо година по-рано.
                          Една от причините за това е ударното разплащане по европейски проекти в края на годината поради приключването на крайния срок за плащанията по предходния програмен период (2007-2013 г.) в края на 2015 г. Тази инжекция най-вероятно се е отразила както на потреблението на правителството (и съответно на съвкупното потребление), така и на инвестициите, тъй като голяма част от тези разходи по европейски проекти са именно капиталови. Друга възможна причина за ръста на крайното потребление може да търси в добрите данни за зимния туризъм в края на 2015 и началото на 2016 г., като очакванията на правителството са за ръст от 5-7% за целия сезон.
                          Ускоряващият се ръст на икономиката със сигурност е добра новина, особено на фона на стагниращия износ през последното тримесечие. Данните за външната търговия показват продължаващ спад на стойността на износа за трети страни през последните три месеца (както и през третото тримесечие), което до голяма степен се дължи на по-ниските международни цени на петрола, а оттам и на петролните продукти, които България изнася. Това се вижда много ясно както от продуктовата разбивка на износа, така и от географската.
                          Така например през 2014 г. България отчиташе един неочаквано висок износ на горива за Гибралтар от 319 млн. лева, което според някои коментатори представляваше фиктивен износ (с последващ внос обратно в България) с цел неплащане на данъци. Независимо какъв е бил този износ, обаче, през 2015 г. той рязко намалява до 49 млн. лева.
                          Ценовият ефект от по-ниската цена на горивата пък се вижда ясно от износа ни към Сингапур през 2015 г. (който почти изцяло се състои от петролни масла), който спада от 1,1 млрд. лева през предходната година на 668 млн. лева през тази. Съответно в продуктовата разбивка минералните горива и масла бележат спад на износа с 20% през 2015 г. (както заради ценовия ефект, така и заради резкия спад на износа към Гибралтар).
                          Положителното в данните за външната търговия през 2015 г. е, че износът на машини, оборудване и превозни средства (+20%), както и на различни готови продукти (+41%) продължава да расте с двуцифрен темп за поредна година, като делът на тези стоки с относително по-висока добавена стойност всяка година стабилно се повишава за сметка на стоки с по-ниска или никаква степен на преработка.
                          Като цяло, данните за БВП през последното тримесечие са очаквано добри, но въпросът е до каква степен това се дължи на ударното правителствено харчене в края на миналата година и до каква - на възстановяване на частното потребление и инвестиции. Ако държавните разходи са напомпали растежа (което изглежда далеч по-вероятно), тази година е напълно възможно да станем свидетели на известно забавяне на икономиката, предвид „дупката”, която се получава при европейските проекти (и разплащанията по тях) и прогнозите за продължаващо слабо представяне на износа през 2016 г.

                          Прочети още на: http://www.dnes.bg/business/2016/02/...rasteja.292891

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Готови са за стрестестовете.
                            То ясни са колко са готови ,модераторите и те са наясно....

                            Ама това ме притеснява ,да не са развалили дружбата с Боце.....


                            Данъчните погнаха фирмите на Пеевски
                            Проверката е свързана с произхода на средствата за последните сделки, които бяха сключени от фирмите на Пеевски и фамилията му
                            България
                            Политика 12 февруари 2016, 13:35, oбновена в 13:36 15690
                            4

                            Данъчните заявиха, че са започнали проверка на фирмите на депутата от ДПС Делян Пеевски, съобщава Нова ТВ.

                            Проверката е свързана с произхода на средствата за последните сделки, които бяха сключени от фирмите на Пеевски и фамилията му.

                            През януари депутатът от ДПС Делян Пеевски стана собственик на комбинат "Химко" във Враца.

                            Сделката отново е станала чрез фирмата „НСН Инвестмънт”, в която Пеевски държи 90%, а майка му Ирена Кръстева притежава другите 10%.

                            В началото на годината стана ясно, че Пеевски купува и 50% от от търговската верига за електронна и битова техника "Техномаркет".

                            Коментар


                            • Нищо, вие какво си мислите... че ще напрявят некви стрестестове и ще се срине банковата система ли? Хехех че те са предупредени и на фона на всичките проблеми в гърция и европейските банки си мислите, че някой ще допусне тук да се провали на стрес тестовете това звучи наивно...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Готови са за стрестестовете.
                                И какво трябва да очакваме според теб?

                                Коментар

                                Working...
                                X