IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
    Не ти е лесно ама ще я караш криво ляво някак си по свой си начин
    Нали на теб ти лесно, правиш пари от БФБ, както и дддд.
    Продал на 20000 лв. ХДПАТ и се хвали всеки месец са тези си сделки от 2007 г.
    Много си мислеха, че е лесно на чуждите пазари, ореваха света тук последните седици и месеци Там всичко било мед и масло, диверсифицирали
    Оня ден имаше графика за Софикс тренда и върката му с оборота. Когато Пенсионните инвестираха на БФБ - Софикс е в посянен растеж като цени и като оборот.
    Корелацията на БФБ е много консистентна - увеличение на оборота води задължително и до увеличение на цените на акциите, намаление на оборота по спад.
    Е от там, ако Пенсионните си влязат във функцията а, тя е да инвестират и на БФБ един не лош процент от тези милиарди които събират, ще има едно увеличение на оботота на БФБ от 100 хилидяи на ден, на поне 3-4 милиона лв. дневен оборот, при който оборот Софикс ще е поне 1000.
    Вариантите са два или Пенсионните си влизат във функцията да ивнестират и да носят балансирана доходност, или ги закриваме като ненужни и вредни.
    В сегашния си вид са вредно понеже по никаквъ начин не подпомагат инвестиционни климат в БГ и работни места, нито пенсиии на хора в бъдеще.
    Bulls on BSE

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
      Ако виждаш проблема в мен, а не в БФБ с оборот от 100 хиляди на ден от година и нещо, значи си ного зле. Но щом се узпокояваш с мен, дерзай

      Проблемите са много, и със сигурност не в дребните инвеститори, Проблемите са системни, като се започне Сребърен Фонд, който не се инвестира, Пенсионни които деситилетие злоупотребяват с едни вече 10 милиарда лв. събрани неинвестирайки ефективно и т.н.
      Не ти е лесно ама ще я караш криво ляво някак си по свой си начин

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
        Хаха проблема е в теб.
        Ако виждаш проблема в мен, а не в БФБ с оборот от 100 хиляди на ден от година и нещо, значи си ного зле. Но щом се узпокояваш с мен, дерзай

        Проблемите са много, и със сигурност не в дребните инвеститори, Проблемите са системни, като се започне Сребърен Фонд, който не се инвестира, Пенсионни които деситилетие злоупотребяват с едни вече 10 милиарда лв. събрани неинвестирайки ефективно и т.н.
        Bulls on BSE

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Имаш някакъв извратен начин на мислене. Според теб пенсионните фондове са длъжни да купят от теб твоите акции на висока цена и така да реализираш печалба. За твое съжаление те имат задължения единствено към пенсионерите, които се осигуряват при тях. Точно от това идва и проблема. Интересите на пенсионерите и твоите са противоположни. Пенсионерите биха искали пенсионните фондове да купят твоите акции възможно най-евтино а не най-скъпо. Би ли споделил, кои акции искаш да продадеш на ПФ, но те не проявяват интерес.
          И преди съм коментирал, не ти прави прави чест, че заставаш на очевидно губеща позиция защитавайки Пенсионните - просто се излагаш. Факти, че са некомпетентни и ненужни в сегашната им форма виждаме всеки ден.
          Дай ми контактите си в кое Пенсионно работиш, за да ви подпомогна, вместо да ме чакате да ви продам акциите си по-евтино, ще ви ги прехвърля като дарение - направо за без пари така, ще е още по-изгодно за вас и за клиентите ви, защото имате много загуби да избивате от некадърно управление - Енемона на 30 лв., ХДПАТ на 30000 лв. и т.н. с които ти се хвалиш всеки месец, какви пари си направил - които са директна загуба на клиентита не Пенсионните.
          А акциите дето аз ще ви дам, са само ракети, така че яко ще сте напред от мен Щото иначе сте много зле, за пореден път се изложи дддд
          Bulls on BSE

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
            И къде си сега, на запад?
            CFD върху CAC и DAX, доволен съм. Малко да разнообразя, стига само акции.
            Даже от тук нататък не се виждам, да търгувам с акции. Динамиката с CFD ме устройва.
            Доходността не искам, да я сравнявам въобще. Да, риска е голям, но се внимава.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
              Около коледа напуснах БФБ, не съжалявам изобщо.
              Като гледам търговията, направо ви се чудя.
              И къде си сега, на запад?

              Коментар


              • Около коледа напуснах БФБ, не съжалявам изобщо.
                Като гледам търговията, направо ви се чудя.
                The strongest stand last.

                Коментар


                • За тези които им е много философски израза ще кажа- Още много вода има да се гълта.Аз все още чакам онези прогнози от преди 3 години за СОФИКС 1000

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                    Мечки отдавна няма никакви на БФБ. Единственото лошо е, че няма и Пенсионни, но те няа къде да бягат, рано или късно ще дойдат и тогава въобще няма да говорим за такива цени.
                    Ти им се обесняваш пък те се кефят на проблема ти.Най- добре е да си трайкаш и
                    да не знаят къде те сърби,пък ще дойдат те на дедовия може и по-рано отколкото
                    си мислиш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Има някои хора, които не са наясно кога и защо растат Борсите..Дали този разтеж е свързан с икономиката, с инвестициите , политическото управление, нивото на корупция и съдебната система..
                      Хубаво е да си отговорите на въпроса защо няма инвеститори и защо ПФ не купуват
                      Много философски се изразявате кога трябва да приберете парите на някого.Тъй
                      като глупаците да пускат фандък свършиха много скоро ще обърнете плочата ми
                      се струва.
                      Last edited by Grosss; 25.02.2016, 10:47.

                      Коментар


                      • Има някои хора, които не са наясно кога и защо растат Борсите..Дали този разтеж е свързан с икономиката, с инвестициите , политическото управление, нивото на корупция и съдебната система..
                        Хубаво е да си отговорите на въпроса защо няма инвеститори и защо ПФ не купуват

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                          Мечки отдавна няма никакви на БФБ. Единственото лошо е, че няма и Пенсионни, но те няа къде да бягат, рано или късно ще дойдат и тогава въобще няма да говорим за такива цени.
                          Хаха проблема е в теб.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                            Пич, пенсионерите ги интересува колкото може повече пари да имат в сметките си а не на колко ниска цена да се купуват акциите на борсата...
                            РАЗУМЕШ ??
                            Това е ясно, но се постига по-лесно когато купят акциите на BullsonBSE на по-ниска цена а не на по-висока. Просто момчето си мисли, че управляващите дружества са длъжни да правят губещи сделки от които той да печели.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Имаш някакъв извратен начин на мислене. Според теб пенсионните фондове са длъжни да купят от теб твоите акции на висока цена и така да реализираш печалба. За твое съжаление те имат задължения единствено към пенсионерите, които се осигуряват при тях. Точно от това идва и проблема. Интересите на пенсионерите и твоите са противоположни. Пенсионерите биха искали пенсионните фондове да купят твоите акции възможно най-евтино а не най-скъпо. Би ли споделил, кои акции искаш да продадеш на ПФ, но те не проявяват интерес.
                              Пич, пенсионерите ги интересува колкото може повече пари да имат в сметките си а не на колко ниска цена да се купуват акциите на борсата...
                              РАЗУМЕШ ??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                                Мечки отдавна няма никакви на БФБ. Единственото лошо е, че няма и Пенсионни, но те няа къде да бягат, рано или късно ще дойдат и тогава въобще няма да говорим за такива цени.
                                Имаш някакъв извратен начин на мислене. Според теб пенсионните фондове са длъжни да купят от теб твоите акции на висока цена и така да реализираш печалба. За твое съжаление те имат задължения единствено към пенсионерите, които се осигуряват при тях. Точно от това идва и проблема. Интересите на пенсионерите и твоите са противоположни. Пенсионерите биха искали пенсионните фондове да купят твоите акции възможно най-евтино а не най-скъпо. Би ли споделил, кои акции искаш да продадеш на ПФ, но те не проявяват интерес.

                                Коментар

                                Working...
                                X