IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Как да купуват немците, като ги е нагазила мечката!?? Нали са имат още да разпродават техни велпапета, а ти искаш да купуват чужди !? Докато не ги намачка хубаво мечката там има още няколко месеца - да се прецени какво и как има още недооценено ...
    Ама това право е от както минахме към Хетрата.... нали за това се качваахме през пролетта на 2008 г. с 10 % на софикс ...или си забравила...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Само да ти кажа , нашите артии се купуват на немската борса ама нема никой да ги купува ...еврохолд и Софарма на полската ама по две акции на месец....
      така ,че смятам че нема да има оптимизъм.....
      Как да купуват немците, като ги е нагазила мечката!?? Нали си имат още да разпродават техни велпапета, а тук някой надява ли се да купуват чужди !? Докато не ги намачка хубаво мечката там има още няколко месеца - да се прецени тук какво и как има още недооценено
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Пуснат ли SEE LINKа всякакви приказки стават излишни,защото нашите картончета
        ще се търгуват на още 5 борси и възможностите за манипулация и дирижиране на
        цените значително намаляват.Ще стане много по-лесно да влизат и излизат големите
        чужди пари.

        Само да ти кажа , нашите артии се купуват на немската борса ама нема никой да ги купува ...еврохолд и Софарма на полската ама по две акции на месец....
        така ,че смятам че нема да има оптимизъм.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Пуснат ли SEE LINKа всякакви приказки стават излишни,защото нашите картончета
          ще се търгуват на още 5 борси и възможностите за манипулация и дирижиране на
          цените значително намаляват.Ще стане много по-лесно да влизат и излизат големите
          чужди пари.
          Добре звучи дано стане така.

          Коментар


          • Пуснат ли SEE LINKа всякакви приказки стават излишни,защото нашите картончета
            ще се търгуват на още 5 борси и възможностите за манипулация и дирижиране на
            цените значително намаляват.Ще стане много по-лесно да влизат и излизат големите
            чужди пари.

            Коментар


            • Брюксел предупреди за рискове в българските банки
              Свързани заеми и трансакции създават рискове за банките, застрахователните и пенсионните компании


              Клуб Z

              Днес Европейската комисия публикува своя годишен анализ на икономическите и социалните предизвикателства в държавите членки на ЕС, т.нар. доклади по държави. България е сред 18 страни с макроикономически неравновесия, като миналата година Комисията я премести в пета от общо шест степени на скалата, по която се измерват те.

              През март Комисията ще вземе решение за категорията в рамките на процедурата при макроикономически дисбаланси, за всяка държава членка, която е предмет на задълбочен преглед, като шестте категории макроикономически дисбаланси ще бъдат намалени на четири: няма дисбаланси, дисбаланси, прекомерни дисбаланси и прекомерни дисбаланси с корективни действия.

              ЕВРОКОМИСИЯТА СЛАГА БЪЛГАРИЯ ПОД ЛУПА ЗАРАДИ КТБ

              Какви са изводите от доклада за България?

              Ситуацията се подобрява, но основните рискове във финансовия сектор остават. И с очакван ръст от 1,5% ще е трудно икономиката да изпълни заповедите на премиера Бойко Борисов от 4,5% растеж.

              Ето какво пише в резюмето на доклада, който може да намерите на този линк на англ. език.

              Въпреки значителните подобрения от ликвидната криза в средата на 2014 г. банковият сектор остава потенциален източник на макроикономически рискове и дисбаланси.

              "Общественото доверие в банковата система изглежда възстановено и ликвидността и доходността в банковата система се подобриха. Но проблеми, свързани с качеството на активите в отделни части на системата, особено в липсата на адекватна диверсификация и съществуването на свързани заеми и трансакции, продължават да генерират съществени рискове пред надзора. Подобни проблеми съществуват и в определени части от застрахователната и пенсионната индустрия", посочва документът.

              Затова се необходими и стрес тестовете на финансовата система, които ще се проведат тази година.

              "Провеждането на стрес тестове по най-добрите международни практики и вземането на необходимите последващи действия са критично важни за премахване на систематичните рискове и засилване на ролята на финансовата система в подкрепа на икономическото възстановяване", смятат експертите.

              Друг извод:

              "Българската икономика се възстановява постепенно от кризата, но все още не се вижда широкомащабно възстановяване. Необходимата фискална консолидация ограничава вътрешното търсене и все още преобладаващите рискове спират частните инвестиции въпреки добрия ръст на износа и положителните тенденции на пазара на работна ръка".

              Очакванията за ръст са доста ниски.

              "Като се има предвид все още слабия потенциал на растеж, спадът в усвояването на средства от ЕС временно понижава очакванията за ръст на икономиката до 1,5% през 2016 г. Ръстът се очаква да се възстанови на 2% през 2017 г."

              И все пак има известно подобрение в сравнение преди година, но то не е достатъчно:

              "Постепенното отпускане на икономическите дисбаланси се оказва недостатъчно, за да възстанови частните инвестиции.
              Външната позиция постепенно се подобрява, но нетните външни задължения и брутният външен дълг остават големи, отразявайки много високите външни дисбаланси в началото на кризата.

              В добавка, все още високата задлъжнялост извън финансовия сектор, постоянната негативна инфлация, нестимулиращата бизнес обстановка и сериозните притеснения за корупция допълнително тежат над инвестициите и растежа."

              От Брюксел отново обръщат внимание на корупцията и търговското законодателство:

              "Слабостите в законодателството по несъстоятелност са пречка пред намаляване на задлъжнялостта и новите кредити, като допълнително ограничават апетита за инвестиции. Тези фактори, обединени с възприемания риск, свързан с финансовия сектор, поддържат по-висока рискова премия за страната и затова цената на капитала в икономиката е висока."

              България ще изисква допълнителни устойчиви усилия за реформи, за да възстанви своя потенциал за ръст по начин, който да ограничи макроикономическите дисбаланси, заключават експертите.

              Докладите ще послужат като основа за обсъждане с държавите членки на техните национални решения на политиката преди те да изготвят своите национални програми през април и ще доведат до формулиране в края на пролетта на специфичните за всяка държава препоръки на Комисията

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Аз за неустойчив съм навит още за 2017
                А дано !!! Имаш почерпка от мен ако стане така ама не вярвам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Пак тоя Софикс ви е в устата ..... Мен индекса не ме интересува, мен ме интересуват цените само на моите акции.....
                  Правилно !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Кире устойчив Софикс около 1000 може да видим около 2030 г
                    Аз за неустойчив съм навит още за 2017

                    Коментар


                    • Пак тоя Софикс ви е в устата ..... Мен индекса не ме интересува, мен ме интересуват цените само на моите акции.....
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                        Егати кефа, на тоя американин никой не му обръща внимание.... браво момци
                        И да му обръщат и да не му обръщат пари скоро от бфб няма да има.Да му мислят тия дето са се ушили до ушите в бфб боклучиви артии.

                        Коментар


                        • Егати кефа, на тоя американин никой не му обръща внимание.... браво момци

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            За тези които им е много философски израза ще кажа- Още много вода има да се гълта.Аз все още чакам онези прогнози от преди 3 години за СОФИКС 1000
                            Кире устойчив Софикс около 1000 може да видим около 2030 г

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                              Около коледа напуснах БФБ, не съжалявам изобщо.
                              Като гледам търговията, направо ви се чудя.
                              Може и добре да си направил.Наистина това е смешна борса .

                              Коментар


                              • Гледам, КТБ ПОСКЪПВА 7.5 пъти. Въпреки пресирането и емигрирането на отговорното мустакато лице. И това ако не е оптимистично. А представете си какво ще стане, если съдът го оправдае.

                                Коментар

                                Working...
                                X