IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да се обвиняват само институциите за виновни е доста странно- те работят и се формират от политиците и правителството.Изненадан съм от твърденията, че с икономиката всичко е наред, а от години сме на дефицити и се взимат дългове- вече са 20 милиарда.За мен основната причина е лошата икономическа и инвестиционна среда- корупцията и лошото управление, които отблъскват инвеститорите..Моля пак да се погледне справката на СБанка по доло, не е ли срамна позицията ни в Източна Европа- дали чуждите инвеститори ще вярват повече на Черешко или на СБ.Къде другаде са откраднали от банка 4-5 милиарда без никакви последици

    https://money.bg/economics/balgariya...na-evropa.html
    Last edited by Kiro; 14.04.2016, 01:49.

    Коментар


    • хахахахахахха

      Браво, поне не лъжем като червените спинозни типажи тук!!!

      Московски: Не мога да се справя сам с корупцията в автомобилната администрация


      ЗА 14 МЕСЕЦА РАБОТА, 800 ХИЛЯДИ ЛЕВА РУШВЕТИ !!! АХАХАХ

      ПЕЕВСКИ, ЩЕ ВИ ЗАВИДИ ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Kiro, външните институции пак изостават здраво в прогнозите си. Лично аз си мислех, че тази година растежа пак ще е около 3 процента но до момента се движим изненадващо добре и вероятно ще е повече. Проблема не е в икономиката а в борсата. Пазара на практика изчезна. Причините са много и най-вече инфраструктурни. Няма къси и търгуеми индекси. Това гони спекулантите и остават само дългосрочни. Затова движенията надолу са бавни и продължителни без оборот. Типично за мечите пазари е спада в оборота защото мечките няма как да участват на пазара. При бичите пазари оборота започва плавно да расте защото спекулантите започват да се завръщат.
        Та интересният въпрос не е икономиката, която очевидно се движи добре а дали пазара ще възкръсне. Аз като безнадежден оптимист се надявам точно на това, но няма как да съм сигурен, че ще се случи. Много би ми се искало да имаме по-активно ръководство на борсата и нормален регулатор, но сякаш няма как да се случи. За съжаление единствено при НДСВ финансовата гилдия имаше някакво представителство във властта. В останалото време са основно схемаджии, милиционери, мутри и индустриалци. То и НДСВ бяха схемаджии, но поне намазахме нещо от към регулации.
        Лека и дай боже доходна.
        Има го и този елемент наистина липсват късите продажби и деривати,но според мен е по скоро непрекъснатия срив на доверие към мажовците и регулаторните органи от другата страна и явно без смяна във политическата конюнктура няма да го бъде!А всъщност само един свестен финансист като министър на икономиката можеше доста да ни побутне напред !

        Коментар


        • [QUOTE=Монти;1059974545]ДСБ поиска оставката на Стоян Мавродиев заради отлагането на стрес-тестове за пенсионните и застрахователните дружества






          Последна промяна в 12:47 на 13 апр 2016, 3971 прочитания, 61 коментара


          Депутатите от гражданската квота на Реформаторския блок и ДСБ искат оставката на шефа на Комисията за финансов надзор (КФН) Стоян Мавродиев заради отлагането на стрес-тестовете на пенсионните и застрахователните дружества у нас.

          На брифинг в парламента народният представител Мартин Димитров посочи, че има обосновани обществени съмнения за работата на тези дружества, което след фалита на Корпоративна търговска банка (КТБ) прави задължително проверката им. По думите му трябва да бъдат проверени резервите и инвестициите им.



          МОНТЕ, ВИЖ НА КОГО СИ НАСЛЕДНИК И РЕЗУЛТАТ , КАКТО И ЦЯЛАТА ТИ ИКОНОМИКА ПО ТОЗИ ТЕРТИП!!!!

          "Панамагейт" и помръкналият ореол на диктатора


          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
            Оптимистично сме се запътили към Софикс 400 .

            ДСБ поиска оставката на Стоян Мавродиев заради отлагането на стрес-тестове за пенсионните и застрахователните дружества






            Последна промяна в 12:47 на 13 апр 2016, 3971 прочитания, 61 коментара


            Депутатите от гражданската квота на Реформаторския блок и ДСБ искат оставката на шефа на Комисията за финансов надзор (КФН) Стоян Мавродиев заради отлагането на стрес-тестовете на пенсионните и застрахователните дружества у нас.

            На брифинг в парламента народният представител Мартин Димитров посочи, че има обосновани обществени съмнения за работата на тези дружества, което след фалита на Корпоративна търговска банка (КТБ) прави задължително проверката им. По думите му трябва да бъдат проверени резервите и инвестициите им.

            Лидерът на ДСБ Радан Кънев заяви, че партията му отдавна иска оставката на Стоян Мавродиев и избор на ръководство, защото в момента регулаторът не работи в пълен състав. "Предлагаме на ГЕРБ да се подобри цялата работа на КФН", каза той и добави, че същата комисия не се справя с установяването на истинския собственик на "Булгартабак".

            Според него причината е в начина на избор на членове на всички регулаторни органи - с партийни квоти. Затова Радан Кънев провел разговор и с премиера Бойко Борисов, който се съгласил, че това трябва да се промени. "Управляващите имат най-голям интерес", каза лидерът на ДСБ.

            Депутатът от гражданската квота Гроздан Караджов заяви, че в момента с избора на регулатори с партийни квоти самите членове и председатели стават залог за влияние от партиите и така се дава закрила на картелите, които инвестират средства в свързани лица.

            Мандатът на Стоян Мавродиев изтича в средата на тази година......

            А аз се чудех защо са се притаили ПФ , а те пак са ги набрали за грешници....а дано и КФН да изяде някой шамар.... заради тази беззаконност....

            Коментар


            • Оптимистично сме се запътили към Софикс 400 .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Kiro, външните институции пак изостават здраво в прогнозите си. Лично аз си мислех, че тази година растежа пак ще е около 3 процента но до момента се движим изненадващо добре и вероятно ще е повече. Проблема не е в икономиката а в борсата. Пазара на практика изчезна. Причините са много и най-вече инфраструктурни. Няма къси и търгуеми индекси. Това гони спекулантите и остават само дългосрочни. Затова движенията надолу са бавни и продължителни без оборот. Типично за мечите пазари е спада в оборота защото мечките няма как да участват на пазара. При бичите пазари оборота започва плавно да расте защото спекулантите започват да се завръщат.
                Та интересният въпрос не е икономиката, която очевидно се движи добре а дали пазара ще възкръсне. Аз като безнадежден оптимист се надявам точно на това, но няма как да съм сигурен, че ще се случи. Много би ми се искало да имаме по-активно ръководство на борсата и нормален регулатор, но сякаш няма как да се случи. За съжаление единствено при НДСВ финансовата гилдия имаше някакво представителство във властта. В останалото време са основно схемаджии, милиционери, мутри и индустриалци. То и НДСВ бяха схемаджии, но поне намазахме нещо от към регулации.
                Лека и дай боже доходна.
                А според мен вероятно НЕ!миналата година раздадоха доста парички за да си платят кметските столове....ама тази само за президент и не върви....
                Държавата се клати и никой не иска да я управлява с Тиквата...
                само някой да събере 3К да викат пред МС една седмица и Тиквата отива в пенсия...Веднага ще го напуснат всички... така че ни чака още няколко месеца оборот по малко от квартален магазин....и падащи цени... до изборите а после предполагам извънредни парламентарни ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Kiro, външните институции пак изостават здраво в прогнозите си. Лично аз си мислех, че тази година растежа пак ще е около 3 процента но до момента се движим изненадващо добре и вероятно ще е повече. Проблема не е в икономиката а в борсата. Пазара на практика изчезна. Причините са много и най-вече инфраструктурни. Няма къси и търгуеми индекси. Това гони спекулантите и остават само дългосрочни. Затова движенията надолу са бавни и продължителни без оборот. Типично за мечите пазари е спада в оборота защото мечките няма как да участват на пазара. При бичите пазари оборота започва плавно да расте защото спекулантите започват да се завръщат.
                  Та интересният въпрос не е икономиката, която очевидно се движи добре а дали пазара ще възкръсне. Аз като безнадежден оптимист се надявам точно на това, но няма как да съм сигурен, че ще се случи. Много би ми се искало да имаме по-активно ръководство на борсата и нормален регулатор, но сякаш няма как да се случи. За съжаление единствено при НДСВ финансовата гилдия имаше някакво представителство във властта. В останалото време са основно схемаджии, милиционери, мутри и индустриалци. То и НДСВ бяха схемаджии, но поне намазахме нещо от към регулации.
                  Лека и дай боже доходна.
                  Съгласен съм с написаното.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Софиксов, биеш ги то се вижда.А вазелинеца си го ползвай , че мечо е много голям.Днес колко хиляди направи от боя, а миналия месец
                    Кире, кво печелиш от това заяждане, бе, брат?! Мани, тия глупости и се дръж малко по-сериозно!
                    Last edited by SOFIX; 13.04.2016, 20:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      България е на опашката по икономически растеж в Източна Европа

                      https://money.bg/economics/balgariya...na-evropa.html

                      Kiro, външните институции пак изостават здраво в прогнозите си. Лично аз си мислех, че тази година растежа пак ще е около 3 процента но до момента се движим изненадващо добре и вероятно ще е повече. Проблема не е в икономиката а в борсата. Пазара на практика изчезна. Причините са много и най-вече инфраструктурни. Няма къси и търгуеми индекси. Това гони спекулантите и остават само дългосрочни. Затова движенията надолу са бавни и продължителни без оборот. Типично за мечите пазари е спада в оборота защото мечките няма как да участват на пазара. При бичите пазари оборота започва плавно да расте защото спекулантите започват да се завръщат.
                      Та интересният въпрос не е икономиката, която очевидно се движи добре а дали пазара ще възкръсне. Аз като безнадежден оптимист се надявам точно на това, но няма как да съм сигурен, че ще се случи. Много би ми се искало да имаме по-активно ръководство на борсата и нормален регулатор, но сякаш няма как да се случи. За съжаление единствено при НДСВ финансовата гилдия имаше някакво представителство във властта. В останалото време са основно схемаджии, милиционери, мутри и индустриалци. То и НДСВ бяха схемаджии, но поне намазахме нещо от към регулации.
                      Лека и дай боже доходна.

                      Коментар


                      • Софиксов, биеш ги то се вижда.А вазелинеца си го ползвай , че мечо е много голям.Днес колко хиляди направи от боя, а миналия месец

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
                          Дали има още много да продава - едва ли, цената пада от 2.20, сега е 1.10, доста бройки са минали.
                          Виж друго, банката и Хима никога не са биле толкова близо процентно в цената
                          Ами тук има доста вътрешняри ...батката , полки да вземат да кажат ,вместо да викат ЪП и софикс 1000 .... ама си траят както винаги...
                          П.П. банката я крепят поради други причини....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Кире, предполагам и сам знаеш, че от твоите глупости няма файда. Нали знаеш, че не ми пука какво пишеш. Аз си търгувам, бия мечките и хич не ми пука

                            Коментар


                            • Вие сте много интересни, естествено, че всеки се стреми да нацели дъното, но това не винаги е възможно - или по-рано или по-късно се случват нещата обикновено, недейте така да идеализирате и максимализирате - не е възможно Важното е човек да се чувства комфортно с цената на която влиза.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Едно мнение...
                                това не е живец а просто група спекуланти мислят че ще свърши даден пакет и ще могат на продадат с 10% по скъпо....
                                Ако е края на пакета ...трябваше да има в края изсипване до 1,03 да кажем а сега утре ще се отдръпнат купувачите вече около левче за тези акции и ще чакат михаля а другата възможност да има мноого ,още мноого още тапети.....
                                нее препоръка...
                                Аз също се наредих на левче ....накрая... ама ще я сваля....
                                а помня как на 1.30 някой се радваше как е купил евтино хима
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X