IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    еее чакай сега оборота си е около 500К и то не винаги е така.
    След като Фортис буквално ме изнуди да дойда на 1-то си ОСА на СФАРМ и бях умрял от срам колко малко акции имам, там се запознах с 2 момчета които живеят само от акции на БФБ, но имена и никове няма да споменавам. Ако се замисля може и да ги докарам до 5
    Сега сме на нивата от 2004, предполагам и оборота е близък до тогавашния, но в момента за мен в БГ няма по неглежиран актив от БГ акциите(май както е било с земята 2001), а аз май точно това търся. Мисля че депозитите с доходност 0% вече не са алтернатива, ЗЗ поскъпна доста за последните 10г и сега при 1600-2000лв за дка при 70-80лв рента вече не е алтернатива, НИ при това обезлюдяване на страната, отвратителната инфраструктура и смешни доходи също са доста надценени, ценните метали и те никак не са евтини, чуждите пазари балонизирани от ФЕД и ЕЦБ, та мисля че точно БФБ е мястото, само да успееш да оцелееш в джунглата на зараждащия се див капитализъм(мисля и в УСА по времето на Ал Капоне е било така - няма как да не премием от там). Та разплямпах се - мисля че в момента подритваме акциите на БФБ, както са подритвали ЗЗ 2001 г, но дали е така кой ще ми каже, както се пееше в песента.

    По скоро сме през 2002 г.....сега през лятото ще идем на 2000 година..
    Тези пакети нали знаеш защо се прехвърлят фондовете да избегнат свързаността, ама те остават на пода с тях проблема не е решен......
    Забравяш че външните инвестиции това тримесечие са намалели с 40% и въпреки бодряшките изпълнения на Тквата ,икономистите казват че в най добрия случай икономиката ще бъде като миналата....износа е по слаб,европарите свършиха , фондовете ще поцнат да плащат пенсии а ти не си любител на галата и сила......
    През 2004 си беше търговия....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Ако в намериш и 5 човека в България да инвестира в акции и да работи за себе си....
      А знам стотици фалирали заради Форекс и СФД на западните маркети на първо място и после заради БФБ....
      На БФБ е постижение да участваш и да си на малък плюс тези 20 години а не да спечелиш много ,/просто си купих кола през 2007 г/ и така спестих големи загуби в по късен етап ......Борсата в София не е от 1997 г....
      Нали не вярваш че с оборот от 10 К на сесия ще издържаш семейство и ще имаш приличен живот...

      Прочетох анализа на Елана ами аз да ходя по улиците ще изкарам ще ги изкарам тези 2-3 % за годината ....това са за реинтиери ,кото да не ги държат в банката...ама риска...
      Ти май пак не схващаш идеята Човек може да се издържа не само от покупко-продажба на акции, ами и от дивидентите, които получава. Ако получаваш 50 000 лв. дивиденти няма ли да си живееш добре и без да ходиш на работа?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Ако в намериш и 5 човека в България да инвестира в акции и да работи за себе си....
        А знам стотици фалирали заради Форекс и СФД на западните маркети на първо място и после заради БФБ....
        На БФБ е постижение да участваш и да си на малък плюс тези 20 години а не да спечелиш много ,/просто си купих кола през 2007 г/ и така спестих големи загуби в по късен етап ......Борсата в София не е от 1997 г....
        Нали не вярваш че с оборот от 10 К на сесия ще издържаш семейство и ще имаш приличен живот...

        Прочетох анализа на Елана ами аз да ходя по улиците ще изкарам ще ги изкарам тези 2-3 % за годината ....това са за реинтиери ,кото да не ги държат в банката...ама риска...

        еее чакай сега оборота си е около 500К и то не винаги е така.
        След като Фортис буквално ме изнуди да дойда на 1-то си ОСА на СФАРМ и бях умрял от срам колко малко акции имам, там се запознах с 2 момчета които живеят само от акции на БФБ, но имена и никове няма да споменавам. Ако се замисля може и да ги докарам до 5
        Сега сме на нивата от 2004, предполагам и оборота е близък до тогавашния, но в момента за мен в БГ няма по неглежиран актив от БГ акциите(май както е било с земята 2001), а аз май точно това търся. Мисля че депозитите с доходност 0% вече не са алтернатива, ЗЗ поскъпна доста за последните 10г и сега при 1600-2000лв за дка при 70-80лв рента вече не е алтернатива, НИ при това обезлюдяване на страната, отвратителната инфраструктура и смешни доходи също са доста надценени, ценните метали и те никак не са евтини, чуждите пазари балонизирани от ФЕД и ЕЦБ, та мисля че точно БФБ е мястото, само да успееш да оцелееш в джунглата на зараждащия се див капитализъм(мисля и в УСА по времето на Ал Капоне е било така - няма как да не премием от там). Та разплямпах се - мисля че в момента подритваме акциите на БФБ, както са подритвали ЗЗ 2001 г, но дали е така кой ще ми каже, както се пееше в песента.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
          Получих наследство и реших 1/2 пари да инвестирам на БФБ. Моля за съвет кои фирми според вас си заслужават?? По сегашна моя преценка много малко стават. Аз влезнах в 3 и реално не знам какво да правя. Ако не намеря решение на БФБ, ще инвестирам извън БГ, което съзнанието ми подсказва, но сърцето - не ми дава

          Знам, че моите "радини вълнения" са смешни, но бих желал да чуя и мненията на по- врели и кипели...

          Ще съм благодарен за вашата помощ и обещавам да почерпя на срещата на 17- ти !!
          Погледни участниците тук и хала им - и си реши искаш ли и ти да изглеждаш така жалък и проскубан В БФБ няма инвестиране, има донорство.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
            Получих наследство и реших 1/2 пари да инвестирам на БФБ. Моля за съвет кои фирми според вас си заслужават?? По сегашна моя преценка много малко стават. Аз влезнах в 3 и реално не знам какво да правя. Ако не намеря решение на БФБ, ще инвестирам извън БГ, което съзнанието ми подсказва, но сърцето - не ми дава

            Знам, че моите "радини вълнения" са смешни, но бих желал да чуя и мненията на по- врели и кипели...

            Ще съм благодарен за вашата помощ и обещавам да почерпя на срещата на 17- ти !!
            аз съвети не давам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              от 19 години инвестираш и още не работиш за себе си?!?! Не си имал късмет май? Анализира ли на ккакво се дължи, не се заяждам винаги ми е интересен опита и с Киро за кратко беседвахме какво го е държало "над водата" през годините.

              п.п. Аз мислех че искаш да споделиш за външни пазари и валути, но ако искаш да споделиш за поуките от 97 до днес ще чета и питам с интерес!

              Ако в намериш и 5 човека в България да инвестира в акции и да работи за себе си....
              А знам стотици фалирали заради Форекс и СФД на западните маркети на първо място и после заради БФБ....
              На БФБ е постижение да участваш и да си на малък плюс тези 20 години а не да спечелиш много ,/просто си купих кола през 2007 г/ и така спестих големи загуби в по късен етап ......Борсата в София не е от 1997 г....
              Нали не вярваш че с оборот от 10 К на сесия ще издържаш семейство и ще имаш приличен живот...

              Прочетох анализа на Елана ами аз да ходя по улиците ще изкарам ще ги изкарам тези 2-3 % за годината ....това са за реинтиери ,кото да не ги държат в банката...ама риска...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Там не беше ли на власт една борческа групировка.....
                Иначе от 1997 се мъча с разни байганьовци помислили се за богове....
                То не бяха Хранков ,то лекс , ПЧБ и Йосифов , то варненските пирами уес , по банев ,Божков ,то лимонки и мини от рода на Кремиковци,то гръцки и турски остапбендеровци , дебелаци и космонафти ,то домузи и Халачеви ..абе край няма.....
                Наред са следващите...
                Некой вярвал ли е през 2000 година за ОЦК и Пътища и корп че ще фалират ..
                Не е препоръка..
                от 19 години инвестираш и още не работиш за себе си?!?! Не си имал късмет май? Анализира ли на ккакво се дължи, не се заяждам винаги ми е интересен опита и с Киро за кратко беседвахме какво го е държало "над водата" през годините.

                п.п. Аз мислех че искаш да споделиш за външни пазари и валути, но ако искаш да споделиш за поуките от 97 до днес ще чета и питам с интерес! Ивчо Еланеца в Пд ми е разказвал че ХДпат е бил 40К и са го чакали на 100К щото Капман обирали нагоре, и си деляли кинти да си купят една акция - още не могга да го повярвам това!
                Last edited by tony1975; 22.05.2016, 13:54.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  я поразсъждавай- ще ми е интересно да прочета.

                  Иначе на колегата мога да му кажа да разгледа този материал на Елана, да добави компаниите от групата на Стара Планина и да си избере 4-6 позици.

                  Там не беше ли на власт една борческа групировка.....
                  Иначе от 1997 се мъча с разни байганьовци помислили се за богове....
                  То не бяха Хранков ,то лекс , ПЧБ и Йосифов , то варненските пирами уес , по банев ,Божков ,то лимонки и мини от рода на Кремиковци,то гръцки и турски остапбендеровци , дебелаци и космонафти ,то домузи и Халачеви ..абе край няма.....
                  Наред са следващите...
                  Некой вярвал ли е през 2000 година за ОЦК и Пътища и корп че ще фалират ..
                  Не е препоръка..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Трябва да си отговориш на 5 въпроса...
                    познаваш ли фирмите на БФБ и тяхната специфика ...
                    познаваш ли мажовците на БФБ и тяхната безпардонност...
                    Познаваш ли портфеилите на ПФ и ЗК и банките и тяхната свързаност
                    познаваш ли икономиката на БГ.
                    познаваш ли политическата обстановка и нейната корумпираност в БГ.
                    Ако я познаваш започвай....
                    Ако не ,ще ти кажа и няколко думи за външните маркети или валути....
                    я поразсъждавай- ще ми е интересно да прочета.

                    Иначе на колегата мога да му кажа да разгледа този материал на Елана, да добави компаниите от групата на Стара Планина и да си избере 4-6 позици.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                      Получих наследство и реших 1/2 пари да инвестирам на БФБ. Моля за съвет кои фирми според вас си заслужават?? По сегашна моя преценка много малко стават. Аз влезнах в 3 и реално не знам какво да правя. Ако не намеря решение на БФБ, ще инвестирам извън БГ, което съзнанието ми подсказва, но сърцето - не ми дава

                      Знам, че моите "радини вълнения" са смешни, но бих желал да чуя и мненията на по- врели и кипели...

                      Ще съм благодарен за вашата помощ и обещавам да почерпя на срещата на 17- ти !!

                      Трябва да си отговориш на 5 въпроса...
                      познаваш ли фирмите на БФБ и тяхната специфика ...
                      познаваш ли мажовците на БФБ и тяхната безпардонност...
                      Познаваш ли портфеилите на ПФ и ЗК и банките и тяхната свързаност
                      познаваш ли икономиката на БГ.
                      познаваш ли политическата обстановка и нейната корумпираност в БГ.
                      Ако я познаваш започвай....
                      Ако не ,ще ти кажа и няколко думи за външните маркети или валути....

                      Коментар


                      • Въпрос и молба за помощ!!

                        Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        На борсата не се търгуват спомени, а очаквания.
                        Получих наследство и реших 1/2 пари да инвестирам на БФБ. Моля за съвет кои фирми според вас си заслужават?? По сегашна моя преценка много малко стават. Аз влезнах в 3 и реално не знам какво да правя. Ако не намеря решение на БФБ, ще инвестирам извън БГ, което съзнанието ми подсказва, но сърцето - не ми дава

                        Знам, че моите "радини вълнения" са смешни, но бих желал да чуя и мненията на по- врели и кипели...

                        Ще съм благодарен за вашата помощ и обещавам да почерпя на срещата на 17- ти !!

                        Коментар


                        • На борсата не се търгуват спомени, а очаквания.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение


                            Нека не забравяме, че пазарите са циклични и НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА!
                            Я да поизтупам едно старо заглавие от далечната 2005!

                            Искате да удвоите парите си? Добре дошли в България
                            Иванина Манчева

                            Стремителното поскъпване на активите продължи и тази година, въпросът е докога ще издържи

                            Коментар


                            • http://www.nobelprize.org/nobel_priz...aureates/2015/

                              http://www.reuters.com/article/us-no...0S614W20151012

                              направи изчисленията по неговите методи и тогава ще получиш реалната картина!!!

                              Аз пък смятам, че откато ГЕРБ са на власт, БГ е по/богата от Сингапур и Норвегия взети заедно !!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                                Хихи Пибчето е на път да запали фойерверките.Голяма пукане,голяма атракция ще да са .
                                Ще има ли тържествена заря? Кога виждаш събитието ?
                                търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                                Коментар

                                Working...
                                X