IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пък и аз ползвам простички неща - пълзящи средни и фибоначи Не съм като ония алъци дето броят вълни

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      Какви графики бе другари?!?!?!? На БФБ-то не стават достатъчно сделки да се нарисува графика ....
      Е точно затова използвам седмични

      Коментар


      • Какви графики бе другари?!?!?!? На БФБ-то не стават достатъчно сделки да се нарисува графика ....
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Само искам да кажа, че аз използвам седмични графики, защото при тези обороти да гледам дневните не ми се струва много разумно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Така поставен въпроса е трудно да се отговори. За коя 200 дневна става дума? Аз използвам SMA и EMA.



            Бъди по земен ; - хМ
            и речи на питащият SMA /Simple/ -50
            и EMA /Exponential/ примерно - 200

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Вчера питах - 200дневната не е ли 444,8 в момента или аз не я залагам правилно?
              Така поставен въпроса е трудно да се отговори. За коя 200 дневна става дума? Аз използвам SMA и EMA.

              Коментар


              • Вчера питах - 200дневната не е ли 444,8 в момента или аз не я залагам правилно?

                Коментар


                • Кога SOFIX ще даде сигнал, че е време да се купува...?
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Времето на Мавродиев в КФН изтече


                    Представете си за момент следната история: след катастрофално управление на някой български парламент президентът, излъчен от политическата сила, която има мнозинство, пропуска да насрочи нови избори. Така парламентът и правителството продължават да са на власт, въпреки че мандатите им са изтекли и това е незаконно.
                    Това изглежда като невъзможна случка, но всъщност нещо много подобно се случва и в момента с избора за нов председател на Комисията по финансов надзор. Мандатът на сегашния - Стоян Мавродиев, изтича на 18 юни, а процедурата - дори и да приемем, че се направи по най-бързия възможен начин, трябваше да е започнала месец по-рано. Така той заедно с един от заместниците си ще остане на поста, след като мандатът му вече е изтекъл.
                    Двама депутати от Реформаторския блок отново върнаха тази седмица в политическото поле топката за избора на шеф на КФН. Петър Славов и Мартин Димитров внесоха в сряда в деловодството на парламента решение за стартиране на процедура, но процедурата едва ли ще започне веднага. Други представители на управляващите обаче казват, че това ще се случи през следващите седмици.
                    Спокойствието на ГЕРБ и останалите партии от мнозинството всъщност е напълно необяснимо. Критиките към сегашния председател на КФН са толкова сериозни и от толкова различни посоки, че дори оставането му на този пост е скандално. Сегашното удължаване на мандата вече минава сериозни граници на политическата незаинтересованост, защото води до допълнителни щети за инвеститори, емитенти и икономиката като цяло.

                    Критиките от Брюксел
                    На характерния си бюрократичен жаргон в последния си доклад с препоръки относно "Националната програма за реформи на България" Европейската комисия отбелязва, че "неразумни бизнес практики във финансовия сектор, съчетани с неефективен надзор" са създали среда за натрупване на сериозни макроикономически дисбаланси.
                    "Дупките" в банковия и небанковия сектор бяха основната причина миналата година България да бъде класифицирана от ЕК като рискова държава със значителни макроикономически неравновесия, само на една степен преди страните в криза като Гърция. В същия доклад преди година комисията препоръча да се извърши "заздравяване на финансовия надзор чрез структурни и кадрови промени".

                    Поводът за тези констатации бяха кризата с КТБ и съмненията, че подобни порочни практики има и в други финансови институции.

                    Отговорни за фалита на КТБ са председателите на двата финансови регулатора - Иван Искров на БНБ и Стоян Мавродиев на КФН. Ръководените от тях независими регулатори по закон са били длъжни да осъществяват надзор върху КТБ като търговска банка и като емитент на акции и облигации на борсата.

                    За БНБ кадровите промени бяха предприети с избирането на нов управител на централната банка на мястото на Искров, но в КФН смяната на председателя Стоян Мавродиев беше забавена по политически причини. Той е бивш депутат и зам.-председател на ГЕРБ, а от партията всячески се опитваха да прикрият участието си в процесите, довели до фалита на КТБ.

                    В мотивите си за проекторешението за старт на процедурата по избор депутатите реформатори Мартин Димитров и Петър Славов посочиха две основни групи причини. Поради изтичането на законовия срок тя трябва да започне незабавно. По-важният аргумент обаче е, че старото ръководство на КФН, което е пряко отговорно за фалита на КТБ, трябва да бъде сменено, за да може доверието в комисията и в пазара да се възстанови.

                    Какво оставя Мавродиев

                    Мандатът на сегашния председател на КФН Стоян Мавродиев може да се определи като най-мрачните години в историята на капиталовия пазар.

                    Под негово ръководство КФН умишлено забави с една година прегледа на активите на застрахователните и пенсионните дружества. Очаква се процедурите да приключат до края на 2016 г.

                    Целта беше да се разминат с оценката на активите на банковата система. Много от проблемните институции са финансови групи и само едновременният одит на активите би могъл да даде реална преценка за капиталовата адекватност на цялата група.

                    С фалита на КТБ освен четвъртата банка по активи си отиде и един от най-големите емитенти на акции и облигации на пазара, завличайки стотици милиони от инвеститорите си. При скандала след затварянето на банката стана ясно, че председателят на КФН е бил в недопустимо близки отношения с мажоритарния акционер на КТБ Цветан Василев. От публикуваната книга с посетители при Василев стана ясно, че най-чест гост от всички е бил именно Мавродиев, с над 30 посещения в рамките на две години. Още по-озадачаващо е, че тези срещи са били за изключително кратко време - 5, 10, 15 минути, което е недостатъчно за разговор по финансова тема, а по-скоро да се приеме или предаде нещо.
                    Една от причините за провала на КФН в казуса КТБ и наличието на сериозни основания за подобни практики в други поднадзорни лица на комисията е нейният организационен разпад. Стоян Мавродиев се опита да подмени законодателството с вътрешни правила, като ограничи силно функциите на зам.-председателите на КФН. Това доведе до непрекъснати конфликти, скандали и съдебни дела между него и различни негови заместници през годините. В момента Мавродиев е в тежък конфликт с практически всеки от своите заместници - Димана Ранкова, Николай Попов, Борислав Богоев, Ралица Агайн. Стигна се до абсурдни ситуации, в които председателят пише писма на поднадзорни лица с противоположно съдържание на решенията на ресорния зам.-председател.
                    Те знаят, че той знае
                    Много сериозен репутационен проблем за Стоян Мавродиев дойде и от делото "Брендо", където прокуратурата го призова като свидетел. Оказа се, че по много от документите на офшорните фирми, през които е извършвано прането на пари от търговия с наркотици, фигурират негови подписи. Макар да не беше директно обвинен в пране на пари, замесването на името на Мавродиев в такъв голям международен наркоскандал повлия сериозно не само върху неговата репутация, но и върху легитимността на цялата комисия.
                    Възможно е офшорната практика в миналото на Мавродиев да е една от причините той да оцелее толкова дълго в КФН независимо от непрекъснатите скандали в органа. Като адвокат на офшорни структури той разполага с чувствителна информация за много от важните фигури в българската политика и бизнес. Смята се, че част от информациите за офшорни фирми на действащи политици по времето на правителството на Орешарски в пълно нарушение на професионалната етика са разпространени именно от Мавродиев, за да спечели благоразположението на тогавашната власт.
                    В годините на Мавродиев в КФН оборотът на капиталовия пазар стана по-незначим от оборота на Женския пазар. С непрофесионалното си и враждебно отношение към емитенти и инвеститори, КФН реално принуди небанковия сектор да управлява значителна част от активите си в чужбина.
                    На фона на свитото кредитиране, това допълнително ограничи достъпа до капитал на бизнеса и допринесе за ръст на безработицата.
                    И инвеститори, и емитенти, са крайно изтощени от некомпетентността, изнудването и постоянните корупционни напъни на КФН в тъмните години на ерата "Мавродиев". Тя очевидно привършва, но освен смяната на самите хора, е важно да се даде ясна оценка за проблемите, създадени при техния мандат. Само така може да има надежда, че в бъдеще някога пак ще има капиталов пазар в България. В момента такъв няма.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Ние не сме чак толкова тъпи, бе, Тони! Колко пъти още ще го пуснеш това?

                      Коментар


                      • В момента на БФБ всички се страхуват, така че бъдете алчни…

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Отдавна има един стар съвет на старите борсаджии...
                          Продай през м. май и купи през октомври....
                          мисля че това лето ще има доста пени акции за купуване ако има кой де....
                          като гледам при хим и сие и еубг и сие , как ги оставиха в блатото ,какво ли ще стане като останат както Императора прогнозира 18+ участници на БФБ...
                          Тони ще показва на елана анализите в който и те не си верват щото са главните продаващи по много позиции.. а репата са на дневен ред....вече и в качествените акции..
                          Не е препоръка...
                          Ти разкара ли всичко?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Отдавна има един стар съвет на старите борсаджии...
                            Продай през м. май и купи през октомври....
                            мисля че това лето ще има доста пени акции за купуване ако има кой де....
                            като гледам при хим и сие и еубг и сие , как ги оставиха в блатото ,какво ли ще стане като останат както Императора прогнозира 18+ участници на БФБ...
                            Тони ще показва на елана анализите в който и те не си верват щото са главните продаващи по много позиции.. а репата са на дневен ред....вече и в качествените акции..
                            Не е препоръка...
                            .
                            Attached Files
                            Last edited by Kildirim_Bei; 29.05.2016, 08:19.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • КФН: Приватизацията на БФБ-София може да има негативни последици

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Отдавна има един стар съвет на старите борсаджии...
                                Продай през м. май и купи през октомври....
                                мисля че това лето ще има доста пени акции за купуване ако има кой де....
                                като гледам при хим и сие и еубг и сие , как ги оставиха в блатото ,какво ли ще стане като останат както Императора прогнозира 18+ участници на БФБ...
                                Тони ще показва на елана анализите в който и те не си верват щото са главните продаващи по много позиции.. а репата са на дневен ред....вече и в качествените акции..
                                Не е препоръка...
                                готина мъдрост - продай през май и купи през октомври ) ама така не се ли губи дивидентът? откъм цена на акция вероятно е така... ще чакам значи Октомврий да пристигне да видим )

                                Коментар

                                Working...
                                X