IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • поглед да, нещо реално не вярвам или поне не скоро....

    Коментар


    • Правителството още мисли как да стимулира с европари листването на фирми на БФБ
      Не трябва да се плашим от иновации, още следващите месеци ще видите реални стъпки в тази посока, заяви вицепремиерът Томислав Дончев


      Бреййй, тия гербери верно ще вземат да погледнат към туй умряло БФБ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Монт, на 4-5 ебитда пренадуто ли е нещо..или просто звездите ти го говорят
        Интересни критерии имаш...

        Голям джумбиш сте заформили последно време гледам, особено кефи флирта на Кирето и Прецито, бетер турски сериал...
        Обичам да гледам звездите при ясно небе а пътуването до космоса ми е мечта ....
        Само че аз нямам управителството на свилоза за да сбъдна детската си мечта ,те много мажовци сбъднаха детската си мечта божков , бедо ,банев , лупи , минев , василев ,шишо ,домуза и още хиляди други .....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Няма да пиша повече за Свилоза ,защото тя е достатъчно надута при тази обстановка ,спрямо останалите акции ....и във всеки момент може някой да излезе да отиде в по перспективни позиции....лично мнение....тук влиза и домуза ,където като падне Бат Бойко ще ги търсите тези цени в биовет/ не напразно за него пишат че е новия пеевски /
          Не е препоръка...
          Монт, на 4-5 ебитда пренадуто ли е нещо..или просто звездите ти го говорят
          Интересни критерии имаш...

          Голям джумбиш сте заформили последно време гледам, особено кефи флирта на Кирето и Прецито, бетер турски сериал...

          Коментар


          • Няма да пиша повече за Свилоза ,защото тя е достатъчно надута при тази обстановка ,спрямо останалите акции ....и във всеки момент може някой да излезе да отиде в по перспективни позиции....лично мнение....тук влиза и домуза ,където като падне Бат Бойко ще ги търсите тези цени в биовет/ не напразно за него пишат че е новия пеевски /
            Не е препоръка...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Ще ти отговоря вместо него. Свестни са тези, които са кадърни, развиват компанията и делят с нас под формата на дивиденти. Относително свестни са тези, които са кадърни, развиват компанията, не крадат от нас, но не дават дивиденти защото никога не могат да спрат да реинвестират. За тях просто няма спирка. За мен такива са Свилоза и Агрия. Кофти мажоритари са некадърните, които съсипват компанията и крадливите, които вземат цялата печалба за себе си използвайки различни методологии.
              При първите можеш да спечели пари от дивидент, търгово или намирането на по-голям глупак. При вторите от търгово и намиране на по-голям глупак а при кофтите мажориари само ако намериш по-голям глупак. В достаъчно дългосрочен план първите са ниско рискови, но проблема е, че в дългосрочен план всички са мъртви. В краткосрочен план и при читави мажоритари можеш да ядеш яко бой. При кофтито мажоритари в дългосрочен план си на загуба, но в краткосрочен план при правилен тайминг може да спечелиш добри пари от волатилност. Проблема идва от това, че всеки си мисли, че е добър спекулант но сякаш не винаги ни се отдава. Та така за всяко нещо си има време. Сякаш идва време за боклуците. Някои позиции скочиха и няма кой да извади нови акции да продава. Сякаш си искаме ралито но нямаме повод за това. Надявам се в скоро време да се появи приятна изненада. Иначе почти нямам боклуци. Реално погледнато според класификацията на форума само ПИБ и Доверие са такива. Но за мен не са особено ПИБ. То на времето и за Свилоза ми говорехте, че е боклук, но после скочи много. Та така. Ако човек е добър в тайминга е добре да гони волатилността на кофтите мажоритари, само да е наистина добър иначе пазара ще го сдъвче и изплюе.
              Лека и доходна. Надявам се в скоро време да се поздравим с рали. Последно отклонение. Според мен ще растат компаниите където има резултати. Тази схема най-много паднали най-много скочили е за лаици. Ако работеше акционерите в ХДПАТ, Енемона, ОТЗК ... щяха да са милионери, но уви ...
              За Цеко Минев ли пишеш който държавата три пъти спасява а той вади скрап от ботунец ,толкова аз зная или за Космонафта който се изнася дървесина за Марс със совалки а дивидент нема ....
              Или за Борисоф който прави по 3 процента БВП и събира по 5 мириарда излишъци за първите 5 6 месеца...а взима 20 милиарда дълг...

              Предложението за нов заем от 1,2 милиарда лева, който финансовото министерство е внесло вчера за обсъждане в бюджетната комисия на Народното събрание, е съгласувано с Фонда за гарантиране на влоговете в банките. Това каза финансовият министър Владислав Горанов в рамките на парламентарния блиц контрол в коментар на декларация на Корнелия Нинова от БСП Лява България.

              В декларация пред народните представители Нинова попита кое налага държавата да търси нови заеми, след като вече са емитирани 16 милиарда лева дълг. Нинова съобщи, че финансовото министерство „тихомълком” вчера е внесло за обсъждане в бюджетната комисия на Народното събрание двете гаранционни споразумения.
              Още по темата
              НС се готви да подкрепи гаранциите за заем за Фонда за гарантиране на влогове
              ЕБВР и Фондът за гарантиране на влоговете подписаха споразумението за заем

              Финансовият министър отрече твърденията на БСП Лява България, че предложението за нов заем от 1,2 милиарда лева вкарва страната в дългова спирала.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                Татко Щърк,

                по какви критерии категоризираш мажоритарите като свестни и като не-свестни?
                Ще ти отговоря вместо него. Свестни са тези, които са кадърни, развиват компанията и делят с нас под формата на дивиденти. Относително свестни са тези, които са кадърни, развиват компанията, не крадат от нас, но не дават дивиденти защото никога не могат да спрат да реинвестират. За тях просто няма спирка. За мен такива са Свилоза и Агрия. Кофти мажоритари са некадърните, които съсипват компанията и крадливите, които вземат цялата печалба за себе си използвайки различни методологии.
                При първите можеш да спечели пари от дивидент, търгово или намирането на по-голям глупак. При вторите от търгово и намиране на по-голям глупак а при кофтите мажориари само ако намериш по-голям глупак. В достаъчно дългосрочен план първите са ниско рискови, но проблема е, че в дългосрочен план всички са мъртви. В краткосрочен план и при читави мажоритари можеш да ядеш яко бой. При кофтито мажоритари в дългосрочен план си на загуба, но в краткосрочен план при правилен тайминг може да спечелиш добри пари от волатилност. Проблема идва от това, че всеки си мисли, че е добър спекулант но сякаш не винаги ни се отдава. Та така за всяко нещо си има време. Сякаш идва време за боклуците. Някои позиции скочиха и няма кой да извади нови акции да продава. Сякаш си искаме ралито но нямаме повод за това. Надявам се в скоро време да се появи приятна изненада. Иначе почти нямам боклуци. Реално погледнато според класификацията на форума само ПИБ и Доверие са такива. Но за мен не са особено ПИБ. То на времето и за Свилоза ми говорехте, че е боклук, но после скочи много. Та така. Ако човек е добър в тайминга е добре да гони волатилността на кофтите мажоритари, само да е наистина добър иначе пазара ще го сдъвче и изплюе.
                Лека и доходна. Надявам се в скоро време да се поздравим с рали. Последно отклонение. Според мен ще растат компаниите където има резултати. Тази схема най-много паднали най-много скочили е за лаици. Ако работеше акционерите в ХДПАТ, Енемона, ОТЗК ... щяха да са милионери, но уви ...

                Коментар


                • Татко Щърк,според мен не може да се нарече коректен мажоритар, който е на печалба и не я споделя с миноритарите със дивиденти Това си е световна практика.
                  Относно шитовете как да е шит нещо от което получаваш всяка година дивидент и капиталова пачалба.Ама много е кисело гроздето за някои

                  Коментар


                  • Татко Щърк,

                    по какви критерии категоризираш мажоритарите като свестни и като не-свестни?

                    Коментар


                    • Тук се изказаха очаквания за предимство при евентуален ръст на po-спадналите акции пред доказалите се като по-стабилни по време на спада (Монти писа в тази връзка, мисля и други имаше). Може и така да се окаже, но ще споделя моите размисли по въпроса. Това изказано предположение,по мое скромно мнение,може и да има някакъв резон, със заемането на малко по-рискови позиции, но едва на по-късен етап от евентуалната оптимистична вълна - когато (ако) наближи истерията и така очакваното блъскане с лакти, а според мен е по-правилно да обсъждаме крачка по крачка нещата и очакванията си.А дали скоро ще видим оптимизъм, истерия и лакти или тепърва още много спадове ще има, това не се наемам да твърдя, макар да съм в акции (ако не допусках възможни скорошни ръстове, бих чакал на кеш... но не мога да знам какво предстои). В случая обсъждам хипотетичния бъдещ оптимизъм като акцентът е на хипотетичен.

                      Не очаквам пазарът да се задвижи от най-дребните пари, купуващи шитове (не се наемам да твърдя кои са шитове и избушеняци, просто използвам думите, които ползвате тук за разни акции без да твърдя кои акции какви са... избягвам да критикувам акции и дружества). Не вярвам, че дребните играчи като нас могат да обърнат посоката на пазара, твърде малко и малки сме, а за да дойдат повече, трябва преди това да са видели ръстове, които вече казах, че не очаквам, че са по силите на такива като нас. Ако започнем да мечтаем за ръст, то в случай, че го дочакаме, въобразявам си, че на първо време ще видим някакви по-големи пари да започнат да се усещат, по-сериозни обороти. А не вярвам големите пари да са глупави и да се набият преимуществено в шитове. Или пък фондовете да си разпродадат акции, считани за стабилни и да се набият в избушеняци тепърва – и това не го вярвам. Нека кажа, че това аз в какво вярвам, не е гаранция, че ще се случи така, може тотално да ме опровергаят събитията.

                      Покрай предлаганите промени на Кодекса за социално осигуряване (тук има новина относно тях http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...ankata-218004/ ) за мен особено интересни са тези изречения от статията, без да твърдя, че обективно са най-интересни: „Предлага се увеличаване на лимита за инвестиране в акции, търгувани на регулирания пазар от 20 на 25% от активите на фонда. Отпадат инвестициите в недвижими имоти – поради липсата на прозрачност и опасност от сключване на сделки при непазарни условия, но се увеличава от 5 на 10% лимитът за инвестиране в акции на АДСИЦ.“

                      Избирателното цитиране крие риск от неточности, така че нека никой не си вади изводи на база думи и цитати, извадени от текста и контекста, а най-добре да се четат самите предложения в оригинал, а не само резюмирана новина за тях по медиите. Още повече, че става въпрос за предложениеи е рано да си правим изводи какво следва и как то би се отразило на пазара.

                      Някой ден, ако наистина тръгнем нагоре, може и действително считаните за по-стабилни акции да започат да се сменят за по-рискови, но поне в началото аз не бих очаквал малцината дребни участници на пазара ни така бързо да се успокоят и масово да се откажат от най-добре представителите се акции за сметка на онези, които потопиха сума народ последните години (говоря за някакви въображаеми шитове в момента, не твърдя кои акции какви са). А докато се обърнат нагласите, може и такъв като мен да си е продал някои стари акции, без да е задължително те да са падали, особено ако добавим и предложения като цитираното по-горе от линка. Аз обичам да преструктурирам и изобщо не знам на 100% с какви акции ще съм на следващия ден. Така че и аз може тотално да съм подменил моите, ако още съм на БФБ. Щом имам над 30 % в Свилоза – едно типично недивидентно дружество, което немалко плюнки е отнесло от някои форумци, явно не съм типичният дивидентен играч. Всъщност, макар с най-голяма тежест да ми е БРЕФ, дивидентите не са ми нито първа, нито втора причина измежду факторите кои акции да си купя, но това е друга тема, писал съм ги тези неща, а и без това обемът тук нарасна. Не видя ли читав мажоритар в комбинация с подцененост – не пипам. Само едното не ми е достатъчно, а има и други фактори, които преценявам, един от които е дивидентът, но тези другите фактори са ми по-малко важни. Не твърдя, разбира се, че имам правилна преценка за нещата, затова и не препоръчвам нито акциите си, нито стратегиите си.
                      А нима някои от новите участници на пазара не биха се водили първо по най- известнитеи обсъждани акции до този момент, влизащи в разни класации по медиите, а и публикуващи по-често новини, понеже не е тайна, че някои от най-стабилните дружества са по-активни в новините за себе си (новини, интервюта... поне моето впечатление е такова, поправете ме, ако бъркам). Пиша много общо, а когато се пише общо, значи се пише неточно, т.е. пропускам куп изключения в двете посоки, които може да са дори повече от онова, което ми изглежда като правило.
                      Със сигурност има и такива, смятащи, че колкото повече е паднало нещо, толкова повече ще порасне един ден, но няма никаква гаранция, че нещо паднало ще се вдигне, дори и при масов оптимизъм – някои акции никога не се възстановяват, знаете добре това. Кои ще са те, ако има такива – не е моя работа да гадая. Според мен пазарът вече е поне малко по-умен от онзи 2007 г и дори и да се стигне до истерия, новите „летящи магарета“ ще са поне една идея по-критично оглеждани отколкото бяха оглеждани някогашните „летящи магарета“ ( а може би говорим за новите стари магаета). Може и да бъркам, очаквайки разлика от преди, понеже знаем, че една от най-опасните фрази е „Този път е различно“. Но пък аз често мисля върху думите на Хераклит, че не можем два пъти да влезем в една и съща река. Според мен нито кризите, нито балоните, протичат по абсолютно същия начин като предишните. Елемент на изненада винаги е наличен, макар алчността и страха да са все така налице и преди, и сега.

                      Всичко това са мои свободни съчинения и вероятно погрешни. Не твърдя, че идва ръст. Възможно е да видим още много спадове. След като съм в акции, явно съм оптимист, но не твърдя, че оптимизмът ми е разумен, а очаквам времето да покаже какво следва, понеже не мога да знам. Аз съм лаик, не го забравяйте. Пиша, за да науча нещо, а не да пробутвам мислите си като безпогрешни.

                      Притежавам акции на БФБ. Много е възможно да греша в разсъжденията и очакванията си. Много е възможно да греша за нещо или за всичко, което написах. Търговията с акции нови висок финансов риск. Мнението ми не е препоръка за каквото и да било.
                      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                      Коментар


                      • Добро утро и малко оптимизъм от мен. Размърдването вчера, ме кара да си мисля, че наистина ще има обръщане на тренда на БФБ дай боже. Поне аз още от нова година си мисля, че е време. Поздравления на всички в акции и хванали движението вчера. За хим мисля, че на 1,10 приключи спада с корекция до 50%.Принципно тръгне ли ХИМ ще тръгне и СОФИКС. За ПИБ може би наистина беше въпрос на време, но и риск. Албената също беше добър вариант, за спекулация точно защото влезна Донев. Имам ХИМ и на никого нищо не препоръчвам за търговия.
                        Last edited by pepe1234; 03.06.2016, 10:55.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Софиксов, за днес колко процента ръст прогнозираш
                          А ти?

                          Коментар


                          • Да нокаутираш мечка - безценно

                            Коментар


                            • Ами пазарите нито се качват, нито падат вечно!
                              Та и БФБ не е излючение..

                              Коментар


                              • 4i4o , да не си и ти на кеш 0 процента.Хайде голям профит на правилно мислещите

                                Коментар

                                Working...
                                X