IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Колеги, никой не ви е виновен, че сте настъпили греблото. Следващият път си гледайте в краката, когато се разхождате в градината!
    Не съм съгласен с теб.
    Тук не става въпрос за това, дали от чувала с утки си извадил ура.
    Нещо тотално сбъркано има в цялата схема. Тотално сбъркано, което заедно с многото вътрешна информация, с която разполагах ме караше дълги години /15/ да стоя встрани от БФБ.
    Сега имам някакви смешни позиции на БФБ, но съм на загуба.
    Не искам да ме крепи някаква имагинерна надежда. Искам БФБ да работи по предназначение.
    На първо място - набиране на капитали.
    Сещаш ли се някой да го е правил наскоро???
    Някой да е набрал капитала си на борсата??? ИПО за повече от 50% от капитала?
    Облигационни емисии? Ами за 5% инвеститорите ще се изтрепят.
    Държавни облигации??? Защо бе, защо да ги дават на 4% на хиените, а ние да бухаме за 1%????
    От тук нататък, какво имаме? 1000 дружества, качени на сила и 10-15,качили се за да могат да си правят некви врътки.
    Не са ви виновни мажоритарите.
    Банда държавни чиновници прецакват всеки опит за проработване на борсата.
    Защита на инвеститорите....
    Какви инвеститори???? Всички са забравили, че някога са ги направили инвеститори.
    Ами те в КФН са повече от всички, които активно търгуват на борсата А в БФБ? А в ЦД? А в инвестиционните посредници? А в пенсионните фондове??? А в Министерства и агенции загрижени за Икономиката????? Имат ли акции всички тези паразити???? - Нямат.
    Нямат, защото знаят какви ги творят ежедневно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      КФН отне лиценза на „Пенсионно- осигурително дружество Утре“ АД*

      Решението на регулатора съвпадало с намеренията на собствениците да се откажат от стартиране на дейността на дружеството


      Така ПОД Утре бе регистрирано с активи за 5,036 млн. лв., общи приходи за 5 хил. лв., които са изцяло формирани благодарение на управлението на собствени средства, и общи разходи за 258 хил. лв., като изпраща 2014 г. със загуба в размер на 252 хил. лв. 94% от активите са парични средства (2,744 млн. лв., 1 млн. лв. от които стоят на 3-месечен срочен депозит в Юробанк България) и финансови активи (2 млн. лв.).

      Към 30 юни 2015 г. - датата, към която са последните актуални данни за дейността на пенсионните фондове, ПОД Утре увеличава загубата до 321 хил. лв. заради нарасналите общи разходи до 327 хил. лв. През първото полугодие приходите са за 6 хил. лв. За шест месеца активите намаляват с 10,5% до 4,508 млн. лв.

      От Търговския регисър става ясно, че дружеството е основано с минималния по закон изискуем собствен капитал в размер на 5 млн. лв. Капиталът е разпределен в 50 хил. обикновени поименни безналични акции с номинална стойност 100 лв. всяка. 49 999 акции от капитала на „ПОД Утре“ АД притежава „Изи Асет Медниджмънт“ АД, а 1 акция притежава Станимир Светославов Василев, който е изпълнителен директор на компанията, занимаваща се с бързи кредити, и по-известна с наименованието Easy Credit.

      Главният изпълнителен директор на пенсионната компания е Кирил Крумов Михайлов, а Станимир Василев, заедно с Неделчо Йорданов Спасов, са членове на съвета на директорите. Адресът на управление е гр. София 1324, ж. к. Люлин 7, бул. „Джавахарлал Неру“ № 28, АТЦ „Силвър център“, ет. 2 офис 40-46.

      Намеренията на „ПОД Утре“ АД бяха за създаване на универсален пенсионен фонд с наименование Универсален пенсионен фонд „УТРЕ“ и на фонд за допълнително доброволно пенсионно осигуряване с наименование Доброволен пенсионен фонд „УТРЕ“.

      Сред основните цели на компанията за 2015 г. бяха и добро позициониране на фондовете, осигуряване на добро качество на услугите, разкриване на регионални структури в България и привличане и изграждане на взаимоотношения със стратегически партньори, става ясно от годишния одитиран финансов отчет. От него е видно, че към 31 декември 2014 г. работят 12 служители.

      Според КСО след отнемане на пенсионната лицензия пенсионноосигурителното дружество не може да сключва нови договори и да предлага нови условия за допълнително пенсионно осигуряване, както и да изменя условията, включително срока и размера на вноските по сключени осигурителни договори, ако има такива. КФН следва да изпрати съобщение за отнемане на пенсионната лицензия до Агенцията по вписванията
      Е тука манипулираш, тези спряха работа преди да започнат. Вярно е, че им взеха лиценза, но те се отказаха, а и нямаха клиенти освен някои техни служители.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Ами ивандавидов ,чичо манчо , киро , прецаканото , голямата мечка , ники ,фери и греъм ,вале 1 , дех и т.н забравям поне 10 човека са тези с рационалното мислене за положението за действителността.. ....
        но те не се чуват....
        Виж какво къде с приказки къде по друга причина цените рязко паднаха и хората
        които споменаваш си накупиха евтино и са ти благодарни,но сега ако не можеш да си
        изкълчеш вижданията и езика по-добре замълчи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
          Монти в голяма грешка си - нищожен е шанса да вземат лиценза на ПФ,
          Може да има насоки и ултиматуми за коригиращи действия,но да им прекратят деиността е почти абсурдно.
          Не съм им фен на ПФ и може би трябва да им обсъждаме повече действията и портфейлите,защото понякога грубо нарушават ( според мен ) интересите на доверениците си.
          Относно 4Д не си прав .
          Познавам го лично и е един от най - стойностните инвеститори (спекуланти ) на БФБ.
          КФН отне лиценза на „Пенсионно- осигурително дружество Утре“ АД*

          Решението на регулатора съвпадало с намеренията на собствениците да се откажат от стартиране на дейността на дружеството


          Така ПОД Утре бе регистрирано с активи за 5,036 млн. лв., общи приходи за 5 хил. лв., които са изцяло формирани благодарение на управлението на собствени средства, и общи разходи за 258 хил. лв., като изпраща 2014 г. със загуба в размер на 252 хил. лв. 94% от активите са парични средства (2,744 млн. лв., 1 млн. лв. от които стоят на 3-месечен срочен депозит в Юробанк България) и финансови активи (2 млн. лв.).

          Към 30 юни 2015 г. - датата, към която са последните актуални данни за дейността на пенсионните фондове, ПОД Утре увеличава загубата до 321 хил. лв. заради нарасналите общи разходи до 327 хил. лв. През първото полугодие приходите са за 6 хил. лв. За шест месеца активите намаляват с 10,5% до 4,508 млн. лв.

          От Търговския регисър става ясно, че дружеството е основано с минималния по закон изискуем собствен капитал в размер на 5 млн. лв. Капиталът е разпределен в 50 хил. обикновени поименни безналични акции с номинална стойност 100 лв. всяка. 49 999 акции от капитала на „ПОД Утре“ АД притежава „Изи Асет Медниджмънт“ АД, а 1 акция притежава Станимир Светославов Василев, който е изпълнителен директор на компанията, занимаваща се с бързи кредити, и по-известна с наименованието Easy Credit.

          Главният изпълнителен директор на пенсионната компания е Кирил Крумов Михайлов, а Станимир Василев, заедно с Неделчо Йорданов Спасов, са членове на съвета на директорите. Адресът на управление е гр. София 1324, ж. к. Люлин 7, бул. „Джавахарлал Неру“ № 28, АТЦ „Силвър център“, ет. 2 офис 40-46.

          Намеренията на „ПОД Утре“ АД бяха за създаване на универсален пенсионен фонд с наименование Универсален пенсионен фонд „УТРЕ“ и на фонд за допълнително доброволно пенсионно осигуряване с наименование Доброволен пенсионен фонд „УТРЕ“.

          Сред основните цели на компанията за 2015 г. бяха и добро позициониране на фондовете, осигуряване на добро качество на услугите, разкриване на регионални структури в България и привличане и изграждане на взаимоотношения със стратегически партньори, става ясно от годишния одитиран финансов отчет. От него е видно, че към 31 декември 2014 г. работят 12 служители.

          Според КСО след отнемане на пенсионната лицензия пенсионноосигурителното дружество не може да сключва нови договори и да предлага нови условия за допълнително пенсионно осигуряване, както и да изменя условията, включително срока и размера на вноските по сключени осигурителни договори, ако има такива. КФН следва да изпрати съобщение за отнемане на пенсионната лицензия до Агенцията по вписванията

          Коментар


          • До всички пишман-инвеститори

            Колеги, никой не ви е виновен, че сте настъпили греблото. Следващият път си гледайте в краката, когато се разхождате в градината!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
              Защото са плашливи ,една дума и при този нисък оборот коня отива у ряката.
              Ами ивандавидов ,чичо манчо , киро , прецаканото , голямата мечка , ники ,фери и греъм ,вале 1 , дех и т.н забравям поне 10 човека са тези с рационалното мислене за положението за действителността.. ....
              но те не се чуват....

              Коментар


              • Ще се опитам да обясня предходният си пост малко по-абстрактно. Какво представлява външният свят за нас. Това е граничната точка където вътрешният ни свят се допира до безкрайната вселена. Той по дефиниция е ограничен и какво ще включва зависи само от нас. Следователно след като не познаваме обективната вселена може да говорим само за личната такава. Колко хора от вас включват в света си сламено село в Демократична Република Конго, или пък автобусна спирка в Рабат? Никой не го е виждал и то не съществува за него. За това просто всеки, който си въобразява, че описва обективната действителност а не своята лична вселена бърка тотално. Това се отнася и за мен. Вероятно днес следобед съм бил малко крив и съм се изразил по не най-приемливият начин, но поне посланието ми беше вярно. Възможно е и да казвам някои неща прекалено ясно с което да не жаля емоциите на хората отсреща. Всеки си има дефекти.
                В цялата ситуация има и нещо оптимистично. Аз вярвам, че ако се вгледаме в себе си и се опознаем ще можем да се променим и автоматично ще се измести границата между вътрешният ни свят и окръжаваща ни среда. Тогава от само себе си ще се промени и материалният свят около нас. Обикновено хората се опитват всячески да запазят грешните модели на поведение и да очакват, че ще доведат до положителни материални резултати. Просто няма как да стане. Винаги съм се радвал и на дефиницията за глупост Всеки път да правиш едно и също нещо и да очакваш различен резултат.
                Пак се разписах. Успешна търговия утре.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  може и да стане така , но може и да вземат лиценза на два ,три ПФ...
                  тогава тези акции ще излезат на пода на борсата и такава радост ще настане да ги търсят....че ще излетим към 300....ами препоръкати за портфейлите към някой други и със срок.......
                  Не е препоръка....
                  Монти в голяма грешка си - нищожен е шанса да вземат лиценза на ПФ,
                  Може да има насоки и ултиматуми за коригиращи действия,но да им прекратят деиността е почти абсурдно.
                  Не съм им фен на ПФ и може би трябва да им обсъждаме повече действията и портфейлите,защото понякога грубо нарушават ( според мен ) интересите на доверениците си.
                  Относно 4Д не си прав .
                  Познавам го лично и е един от най - стойностните инвеститори (спекуланти ) на БФБ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    за последно ...
                    Губят пари защото ми вярват или защото не ми вярват.....
                    Защото са плашливи ,една дума и при този нисък оборот коня отива у ряката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                      Монти,кой му пука къде имаш и къде нямаш?Въпросът е ,че където нямаш създаваш интриги и хората губят пари и това е мноооого лошо.

                      за последно ...
                      Губят пари защото ми вярват или защото не ми вярват.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        така е и аз имам акции и купувам тези който падат най много в даден момент , но не мълча за грешките на никой и не претендирам за успешен, просто издържал на спадовете....
                        Архитекта от два дни ме търси за ръстттттт а спеше цяла годинка....
                        знаеш че не ми пука от никове който се затварят през година и на тяхно място идват нови със своята по голяма лична омраза....
                        Аз от 2004 г. постоянен купувам спекулативни акции и ги въртя в Табаците / софия БТ , Пловдив бт , Гагарин , слънце бт ,Булгартабак/корп ,петрол ,хиката , емка и стара планина... даже и да гръмнат те са си дали своето....и това е моето уважение към акцита която ме е спасила в даден труден момент....
                        Грешката ми е че посочвам къде имам акции и даже когато вече са бита карта, не лъжа....
                        В момента нямам в енемона но ако се качи утре над 50 стинки всички ще имат.....от година...така нямаха в Гагарин и табака две години и тамън обявиха че имат и те взеха пак паднаха а аз обявих на НГ продажбата ,но нали знаеш за сестра ти е курва.......голем цирк....а никъде в момента ги няма в портфейлите който се показват ...
                        Монти,кой му пука къде имаш и къде нямаш?Въпросът е ,че където нямаш създаваш интриги и хората губят пари и това е мноооого лошо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          dddd най-малко пък има нужда да го защитава някой. Но спрете се, моля!

                          Рядко могат да се видят толкова смислени постове като неговите, ама тук важи принципа - я обратно в казана ...

                          Гледайте си своята паничка и намерете някъде поне песъчинка надежда за нещо по-добро, по-позитивно. Като ви слуша човек не знам как ставате сутрин, когато предстои още един толкова черен и ужасен ден.

                          Бъдете успешни и по-удовлетворени!
                          Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                          В частният случай за БФБ, когато някой говори колко ужасно е тук и как само се губят пари, то е много вероятно това да му се е случило или случва в момента. Може би е по-добре да проявим разбиране и съчувствие към проблемите на човека. Спора е излишен.

                          Ти къде се виждаш в този качествен пост на 4 д....

                          Коментар


                          • Започна мача- аз съм за Поланд

                            Коментар


                            • А бе не ви ли омръзна?
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Монти ти си един от най нападаните в този форум, а си според мен много добър и мислещ инвеститор..Избягвай да им влизаш в тона, казвам ти защото те това целят, а няма смисъл..Аз самия доста често се дразня на личните нападки, а те изгониха много качествени хора от форума.Според мен това за личните нападки трябва да е първа цел на модераторите, защото всичко започва от тях.Що се отнася до оптимизма, колкото и да ми се сърдят много хора аз съм много по- голям оптимист от тях- имам голям порфейл и съм 90% в акции, затова и имам право да не съм доволен от от състоянието и отношението към Борсата
                                така е и аз имам акции и купувам тези който падат най много в даден момент , но не мълча за грешките на никой и не претендирам за успешен, просто издържал на спадовете....
                                Архитекта от два дни ме търси за ръстттттт а спеше цяла годинка....
                                знаеш че не ми пука от никове който се затварят през година и на тяхно място идват нови със своята по голяма лична омраза....
                                Аз от 2004 г. постоянен купувам спекулативни акции и ги въртя в Табаците / софия БТ , Пловдив бт , Гагарин , слънце бт ,Булгартабак/корп ,петрол ,хиката , емка и стара планина... даже и да гръмнат те са си дали своето....и това е моето уважение към акцита която ме е спасила в даден труден момент....
                                Грешката ми е че посочвам къде имам акции и даже когато вече са бита карта, не лъжа....
                                В момента нямам в енемона но ако се качи утре над 50 стинки всички ще имат.....от година...така нямаха в Гагарин и табака две години и тамън обявиха че имат и те взеха пак паднаха а аз обявих на НГ продажбата ,но нали знаеш за сестра ти е курва.......голем цирк....а никъде в момента ги няма в портфейлите който се показват ...

                                Коментар

                                Working...
                                X