IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Може ли някой техничар да сподели мнение дали не се намираме в началото на низходящ цикъл тъй като 50 дневната средна пресече 200 дневната.
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Кире, познаваш ли европейското!? Хайде, дано върже там, и да прехвърлиш и към бфб някой хазартен лев!!!)))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Монтьо кажи лупкай лупкай

        Коментар


        • Време е за лупкане

          Коментар


          • BullsonBSE , пиши на Дидо, Борисов, Цветатов само те могат да оправят проблемите

            Коментар


            • Браво, браво
              Как сте гейзери, гледам започвате да узрявате
              След като ви дадох точките от 1. до 4. как настоящите ИПета и Фондове се дънят постоянно, с подледната си надежда да докарват нови имитенти на борсата колко трагично, виждаме, че само у индивидуалните инвеститори има будна съвест и рационалност. Ами кои са най-обсъжданите теми: за Пенстионните дружества и тук вие за Организация за защита на дребните инвеститори
              Евала, вече всички са разбрали, че ТАКА НЕ МОЖЕ и всеки търси да адресира причините за това: Пенсионните дружества като най-големият бич и проблем на пазара, и нуждата от общи действия за защита интерите на миноритарите, защо какво виждаме ИПетата и Фондовете за нищо не стават
              GO GO GO
              Bulls on BSE

              Коментар


              • За такава организация и аз съм радетел.В Чехия подобни със съдействието на Държавата и контролните органи съдиха мажоритари успешно..Не че нямаше опити в годините , даже финансирани от САЩ и аз съм се записвал, но станаха казионни и заглъхнаха , като взеха парите..За мен са казионни и Балип и подобните- да сте чули нещо позитивно да направят.Безкористно и когато трябва да се затитават правата на миноритарните акционери.Аз съм готов да се вклуча..В Чехия се събират пари за колективни искове и дела..С ПЕКА не стана защото зависи и кой ще е лицето или лицата- трябва да има няколко в София и по един в областните градове..Само така можем да си защитим интересите..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Едно време се мъчеше да се организира около ПК но той беше спорна фигура и имаше много врагове на борсата...
                  непрекъснато имаме проблеми с търговите и оценката на активи купени за лично ползване от мажо....
                  да се издества равнопоставеност при вземане на решения там при Балип ,КФН и БФБ ...
                  Има много юридически прецеденти
                  Груичо като адвокат ,никола , куроператор...
                  Пускам качествени форумци...
                  Е то за какво ми е да се занимавам с такива неща. Много по-елегантно ще накажа мажото като не му купувам акциите. Така той сам ще си замине По-разумно ми изглежда да направим една организация за защита на българските футболисти та да ги видим един път на европейско и тях. Защо германците са все фаворити? Нещо гени ли що ли не знам. Нашите като не щат да играят каквито и организации да правим все тая. Все ще са си лузърите и все няма да имат късмет. Та и със спекулантите ни е подобна картинката. Да купя горещия картоф и да го набутам на някой докато продължава да се нагорещява. Това не е търговия за мен. Това е комар с елемент на измама.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    И с какво трябва да се занимава тази организация според теб? Не ми става ясно? За пръв път чувам за такова предложение. Например да забраняваме на спекулантите да инвестират в Меком за 20% дивидент ли
                    Едно време се мъчеше да се организира около ПК но той беше спорна фигура и имаше много врагове на борсата...
                    непрекъснато имаме проблеми с търговите и оценката на активи купени за лично ползване от мажо....
                    да се издества равнопоставеност при вземане на решения там при Балип ,КФН и БФБ ...
                    Има много юридически прецеденти
                    Груичо като адвокат ,никола , куроператор...
                    Пускам качествени форумци...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      От 2009 съм радетел за организация на дребните и средните инвеститори и спекуланти...
                      Тук е пълно с милионери който работят за собствена сметка/ по техни думи/ и това им е основната работа с огромна печалба..и ако им е тежка тази задача ще им плащаме членски внос на година за този труд...
                      да ,ама не...
                      Защо ли не става и не се организира...
                      Единствената причина че не става такава организация ,че техните интереси е да набутат шитове на новите и да правят пачки с вътрешна информация...
                      Правя предложение ..
                      Софикс и 4 д ако приемат ще добавя и други като полах и вале 1...като технически информирани.......
                      Други....
                      На събирането на чичо Оги може и оттам да изпадне някой свестен като алонсо и др....
                      И с какво трябва да се занимава тази организация според теб? Не ми става ясно? За пръв път чувам за такова предложение. Например да забраняваме на спекулантите да инвестират в Меком за 20% дивидент ли
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        От 2009 съм радетел за организация на дребните и средните инвеститори и спекуланти...
                        Тук е пълно с милионери който работят за собствена сметка/ по техни думи/ и това им е основната работа с огромна печалба..и ако им е тежка тази задача ще им плащаме членски внос на година за този труд...
                        да ,ама не...
                        Защо ли не става и не се организира...
                        Единствената причина че не става такава организация ,че техните интереси е да набутат шитове на новите и да правят пачки с вътрешна информация...
                        Правя предложение ..
                        Софикс и 4 д ако приемат ще добавя и други като полах и вале 1...като технически информирани.......
                        Други....
                        На събирането на чичо Оги може и оттам да изпадне някой свестен като алонсо и др....
                        Монти, може би аз съм най-малко информиран от всички Вас, иначе не е лоша идеята .

                        Коментар


                        • От 2009 съм радетел за организация на дребните и средните инвеститори и спекуланти...
                          Тук е пълно с милионери който работят за собствена сметка/ по техни думи/ и това им е основната работа с огромна печалба..и ако им е тежка тази задача ще им плащаме членски внос на година за този труд...
                          да ,ама не...
                          Защо ли не става и не се организира...
                          Единствената причина че не става такава организация ,че техните интереси е да набутат шитове на новите и да правят пачки с вътрешна информация...
                          Правя предложение ..
                          Софикс и 4 д ако приемат ще добавя и други като полах и вале 1...като технически информирани.......
                          Други....
                          На събирането на чичо Оги може и оттам да изпадне някой свестен като алонсо и др....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Ще се опитам да обясня предходният си пост малко по-абстрактно. Какво представлява външният свят за нас. Това е граничната точка където вътрешният ни свят се допира до безкрайната вселена. Той по дефиниция е ограничен и какво ще включва зависи само от нас. Следователно след като не познаваме обективната вселена може да говорим само за личната такава. Колко хора от вас включват в света си сламено село в Демократична Република Конго, или пък автобусна спирка в Рабат? Никой не го е виждал и то не съществува за него. За това просто всеки, който си въобразява, че описва обективната действителност а не своята лична вселена бърка тотално. Това се отнася и за мен. Вероятно днес следобед съм бил малко крив и съм се изразил по не най-приемливият начин, но поне посланието ми беше вярно. Възможно е и да казвам някои неща прекалено ясно с което да не жаля емоциите на хората отсреща. Всеки си има дефекти.
                            В цялата ситуация има и нещо оптимистично. Аз вярвам, че ако се вгледаме в себе си и се опознаем ще можем да се променим и автоматично ще се измести границата между вътрешният ни свят и окръжаваща ни среда. Тогава от само себе си ще се промени и материалният свят около нас. Обикновено хората се опитват всячески да запазят грешните модели на поведение и да очакват, че ще доведат до положителни материални резултати. Просто няма как да стане. Винаги съм се радвал и на дефиницията за глупост Всеки път да правиш едно и също нещо и да очакваш различен резултат.
                            Пак се разписах. Успешна търговия утре.
                            Равносметката във Флорида: 50 убити, 53 ранениНападателят е мъж от афганистански произходОбновена: 12 юни 2016 19:22 | 12 юни 2016 19:02, Боряна Павлова


                            Предишните данни бяха за около 20 загинали и 42 настанени в болница, припомня БТА.

                            Дайър е обявил извънредно положение в Орландо и е призовал губернатора на Флорида Рик Скот да въведе аналогична мярка в целия щат. Местното население е призовано към спокойствие.

                            Част от ранените са в критично състояние, съобщи медицински източник, цитиран от Ройтерс. Шестима хирурзи са били изпратени, за да оперират пострадали.

                            Прочети още на: http://www.dnes.bg/world/2016/06/12/...-raneni.305450

                            4д ,просто съм възхитен от начина ти на израз , хем си крив ,хем си се изразил правилното.....

                            и си позволявам да цитирам тази новина .....за убитите в Орландо с прискърбие...
                            според теб има оптимизъм понеже още един убиец от Идил е неутрализиран...а за тези убитите и ранените .... е случва се в името на каузата ...
                            Ама не си ти....
                            Това са твойте съждения..... :mad

                            Та така и за борсата ..... гледайте оптимистично ,ще дойде момента ама ако е бил дошъл..... или ще дойде след 10 години...
                            Като си такъв оптимист направи сдружение за дребните спекуланти и инвеститори и защищавай техните интереси спрямо държавата и кфн и мажо...
                            Вместо да пишеш апостулати за нобелова награда и тиради спрямо инакомислещите ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Не съм съгласен с теб.
                              Тук не става въпрос за това, дали от чувала с утки си извадил ура.
                              Нещо тотално сбъркано има в цялата схема. Тотално сбъркано, което заедно с многото вътрешна информация, с която разполагах ме караше дълги години /15/ да стоя встрани от БФБ.
                              Сега имам някакви смешни позиции на БФБ, но съм на загуба.
                              Не искам да ме крепи някаква имагинерна надежда. Искам БФБ да работи по предназначение.
                              На първо място - набиране на капитали.
                              Сещаш ли се някой да го е правил наскоро???
                              Някой да е набрал капитала си на борсата??? ИПО за повече от 50% от капитала?
                              Облигационни емисии? Ами за 5% инвеститорите ще се изтрепят.
                              Държавни облигации??? Защо бе, защо да ги дават на 4% на хиените, а ние да бухаме за 1%????
                              От тук нататък, какво имаме? 1000 дружества, качени на сила и 10-15,качили се за да могат да си правят некви врътки.
                              Не са ви виновни мажоритарите.
                              Банда държавни чиновници прецакват всеки опит за проработване на борсата.
                              Защита на инвеститорите....
                              Какви инвеститори???? Всички са забравили, че някога са ги направили инвеститори.
                              Ами те в КФН са повече от всички, които активно търгуват на борсата А в БФБ? А в ЦД? А в инвестиционните посредници? А в пенсионните фондове??? А в Министерства и агенции загрижени за Икономиката????? Имат ли акции всички тези паразити???? - Нямат.
                              Нямат, защото знаят какви ги творят ежедневно.
                              Съвършено вярно! И какво предлагаш? Как да решим проблема според теб? Аз затова се ядосвам. Все викам да не се бъркам на хората как ще си губят парите, обаче много се дразня като гледам как ги обират разни мошеници. Спасението за мен е чичко гугъл. Не е необходимо човек да има опит за да си напраави проучването.Толкова е просто. Ако си търсите съдружник за някакъв бизнес няма ли да го проучите? Ако разберете, че е измамил предишният си съдружник ще му дадете ли парите си? Ей това не мога да разбера? Да не сте ги намерили на улицата тези пари та да ги хвърляте така? Просто трябва да спрете да пълните гушите на някои хора. Докато има рибоци, ще има и рибари. Това е.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Истината, е че 90% от пишещите се приемат прекалено насериозно.Имат акции за 123 лева и вече са БГ Бъфет.... По-смирено, другари, по-смирено.....
                                +11111111
                                Май че е точно така.......поздрави за великата мисъл!

                                Коментар

                                Working...
                                X