IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ПАНАИР

    Б.Б да посъветва новото КФН, да пусне остатачният пакет от панаира през Борсата срещу компесаторки за да има раздвижване ,Гергов може да се пребори с другите желаещи като предложи по добра цена ,а не Б.Бда се изчевява от срам пред избирателите като каза колко е хубаво да му го подари чрез измеслената схема от Лукавски
    Изберателите не са прос матрял,

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
      Предната седмица ви казах наздраве за БВП +3%, тази за успешните стрес тестове на банките, май БФБ взе да се отпушва, не било толкова страшно
      Друго какво ще ни кажеш.....може би как е стария ти ник или как ще се казва новия..толкова е зле положението че чак се чудя на теб да вярвам или на реалността...

      Коментар


      • Предната седмица ви казах наздраве за БВП +3%, тази за успешните стрес тестове на банките, май БФБ взе да се отпушва, не било толкова страшно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          За съжаление, много от малките вложители не знаят за тези практики на банките..
          Мнозина казват, че няма по- силно от банковото лоби в страната
          Почти съм сигурен, че е така за малките. Отделно от това малки са и тези с 30-50 хил. лв., а те не са чак толкова малки и ако се престрашат да си изтеглят парите....
          И за банковото лоби съм съгласен....то си е буквално картел. Доказва го "координираното" движение на таксите. А в същото време говорят, че имало много банки и конкуренция....банки има в повече като брой за мащабите на БГ, но това въобще не води до конкуренция.

          Коментар


          • За съжаление, много от малките вложители не знаят за тези практики на банките..
            Мнозина казват, че няма по- силно от банковото лоби в страната

            Коментар


            • Ако мога, нито на бамка ще си дам кинтите, нито на пенсионен. По-добре аз да си ги управлявам, поне ако ги губя ще знам, че аз съм си сам виновен за тая работа. По-добре отколкото некви некадърници да се гушат за моя сметка... За съжаление май и ИП почнаха подобни тъпотии с разни такси...
              Last edited by pepe1234; 19.08.2016, 17:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                Те не са виновни банките, а който им позволява да го правят. Използват положението, че хората са неграмотни финансово, не им се занимава, държавата и тя стимулира като за щяло и не щяло иска да имаш банкови сметки и си дерат хората по 10 кожи.... Не знам до къде ще стигнат. Имаше тема за пенсионните фондове, в която много се коментира, че вземат такси без да правят нищо от бизнес, който им е гарантиран от държавата. А при банките не е ли същото...?
                ами не знам, мисля, че не е едно и също. при едното имаш обещана лихва, при другото нямаш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                  това си е жива кражба от бамките и признание, че не можеш да управляваш парите на хората, които са ти се доверили.
                  Те не са виновни банките, а който им позволява да го правят. Използват положението, че хората са неграмотни финансово, не им се занимава, държавата и тя стимулира като за щяло и не щяло иска да имаш банкови сметки и си дерат хората по 10 кожи.... Не знам до къде ще стигнат. Имаше тема за пенсионните фондове, в която много се коментира, че вземат такси без да правят нищо от бизнес, който им е гарантиран от държавата. А при банките не е ли същото...?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                    За сега сумите по таксите са по 1-2 лв на месец.
                    Ти вероятно говориш за таксите за обслужване на сметки....такива има от доста време за разплащателни и мисля спестовни сметки. За депозитни - не знам, може и някъде да са въвели вече. Така или иначе да не разводняваме темата в друга посока - алтернативи ще се търсят. И нашата борса е една от най-възможните. В един момент ще се получи "който изпревари, той ще натовари".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                      За сега сумите по таксите са по 1-2 лв на месец.
                      това си е жива кражба от бамките и признание, че не можеш да управляваш парите на хората, които са ти се доверили.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                        За сега сумите по таксите са по 1-2 лв на месец.
                        Кои са тези банки, ако може на лично да ми отговориш.
                        Благодаря

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                          А честито! И хората си стоят, така ли?
                          За сега сумите по таксите са по 1-2 лв на месец.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                            Правят го и за ритейла. По депозитните сметки няколко банки начисляват такса. При по-малки суми, таксата е по-голяма от лихвата
                            А честито! И хората си стоят, така ли?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                              вече някои банки го правят, но не за всички клиенти, ритейла не го закачат още
                              Правят го и за ритейла. По депозитните сметки няколко банки начисляват такса. При по-малки суми, таксата е по-голяма от лихвата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                                Какво ли ще стане пък ако и нашите банки почнат да начисляват такси за "съхранение на парични средства" както все повече западни го правят. Намалянето на лихвите по депозитите не се усеща чак толкова много (особено при малките депозити), но ако почнат да ти намалят парите с таксички доста повече хора ще потърсят алтернатива... Така или иначе пружината се натяга....
                                вече някои банки го правят, но не за всички клиенти, ритейла не го закачат още

                                Коментар

                                Working...
                                X